Fleet Feet Run For Your Heart 5K/10K Run

5K Run

February 10, 2018


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Nicole Weidensaul Locust Grove VA 324 40 1 10 21:52.8 7:03/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kelly Janes Stuart FL 155 40 1 24 25:41.2 8:15/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Makenna Nolte Okeechobee FL 238 7 1 71 30:08.4 9:43/M
2 Tess Snyder Palm City FL 293 7 1 109 32:45.3 10:34/M
3 Jillian Cherveny Palm City FL 52 9 1 158 37:10.9 11:59/M
4 Anna Ensor Palm City FL 92 6 1 184 39:51.1 12:51/M
5 Kate Ensor Palm City FL 94 8 1 185 39:51.3 12:51/M
6 Kayleigh Alfredo Port St Lucie FL 2 9 1 195 40:21.1 13:01/M
7 Abigail Marino Port St Lucie FL 194 8 1 215 43:02.3 13:53/M
8 Olivia Tamburri Port St Lucie FL 306 8 1 218 43:13.1 13:56/M
9 Hannah Mariani Port St. Lucie FL 369 8 1 261 48:57.1 15:47/M
10 Addison Trull Stuart FL 316 5 1 303 55:02.5 17:45/M
11 Annie Elkin Port St Lucie FL 91 5 1 314 1:00:04.3 19:23/M
Top

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Skye Bartenfelder Palm City FL 21 13 1 22 25:35.8 8:15/M
2 Lucy Mayer Stuart FL 362 10 1 34 26:39.0 8:36/M
3 Rylee Hochstetter Palm City FL 144 11 1 85 30:37.4 9:53/M
4 Sarah Decowski Palm City FL 71 10 1 221 43:32.0 14:03/M
5 Hannah Raymond Port St Lucie FL 251 11 1 269 50:21.4 16:15/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Rain Bartenfelder Palm City FL 20 15 1 37 26:44.9 8:37/M
2 Camryn Gallagher Stuart FL 110 17 1 39 26:58.2 8:42/M
3 Avery Aydelotte Jensen Beach FL 10 17 1 40 26:58.3 8:42/M
4 Brooke Bartenfelder Palm City FL 18 17 1 51 28:09.8 9:05/M
5 Sydney Cirasuolo Stuart FL 54 17 1 100 32:16.4 10:25/M
6 Sarah Foster Stuart FL 103 15 1 141 35:56.0 11:35/M
7 Ella Walby Port St Lucie FL 375 15 1 153 36:49.1 11:53/M
8 Courtney Kirkham Jensen Beach FL 342 17 1 154 36:49.2 11:53/M
9 Jordan Liebau Port St Lucie FL 184 17 1 173 39:03.1 12:36/M
10 Syanna Graham Port St Lucie FL 125 17 1 196 40:21.6 13:01/M
11 Kaysea Shoup Jensen Beach FL 284 15 1 201 41:35.0 13:25/M
12 Drew Walls Stuart FL 322 15 1 263 49:01.2 15:49/M
13 Jacqueline Rouse Palm City FL 260 16 1 264 49:01.3 15:49/M
14 Marena Shoup Jensen Beach FL 285 18 1 267 49:31.6 15:58/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Christine Leslie Port St Lucie FL 183 20 1 123 34:07.1 11:00/M
2 Minacshee Augustin Port St Lucie FL 8 24 1 200 41:17.1 13:19/M
3 Kaytlyn Gramm Port St Lucie FL 126 22 1 230 45:16.0 14:36/M
4 Victoria Hilton Stuart FL 142 22 1 238 46:32.5 15:01/M
5 Mikaela Tills Port St Lucie FL 314 24 1 248 47:04.6 15:11/M
6 Brittany Johnson Stuart FL 156 23 1 254 47:54.2 15:27/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Heather Wing Port St Lucie FL 360 26 1 15 23:47.3 7:40/M
2 Karina Schroeder Fort Pierce FL 273 26 1 31 26:25.0 8:31/M
3 Kelly Spilecki West Palm Bch FL 338 27 1 35 26:39.2 8:36/M
4 Julianne Beacom Stuart FL 23 29 1 55 28:27.2 9:11/M
5 Phylis Huffstickler Port St Lucie FL 151 27 1 86 30:39.0 9:53/M
6 Tessa Schmitt Stuart FL 55 27 1 89 31:28.1 10:09/M
7 Chelsea Goodwin Port St Lucie FL 370 26 1 97 31:59.4 10:19/M
8 Courtney Hollander Port St Lucie FL 146 25 1 98 31:59.6 10:19/M
9 Brittany McDowell North Palm Bch FL 211 28 1 155 36:55.3 11:55/M
10 Paige Parrinelli Stuart FL 244 26 1 188 39:56.6 12:53/M
11 Reagan McCray Sebastian FL 209 27 1 216 43:11.7 13:56/M
12 Katie Krug Port St Lucie FL 169 25 1 249 47:05.1 15:11/M
13 Devon Martyn Stuart FL 200 25 1 260 48:41.1 15:42/M
14 Alexandra Vernet Port St Lucie FL 319 28 1 276 51:00.3 16:27/M
15 Shara Firpo Port St Lucie FL 96 29 1 281 51:39.3 16:40/M
16 Loraine Gongon Port St. Lucie NJ 372 25 1 283 51:43.0 16:41/M
17 Itzel Delgadillo Port St. Lucie FL 347 26 1 318 1:03:55.2 20:37/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Amanda Boland Jensen Beach FL 31 32 1 107 32:38.9 10:32/M
2 Deborah Gosman Hobe Sound FL 123 33 1 131 34:52.7 11:15/M
3 Sarah Gillooly Jensen Beach FL 119 33 1 143 36:18.7 11:43/M
4 Stef Ditoro Port St Lucie FL 85 30 1 159 37:17.9 12:02/M
5 Eulalia Francisco-Garcia Port St Lucie FL 105 32 1 160 37:51.4 12:13/M
6 Ashley Castillo Port St Lucie FL 49 30 1 182 39:47.4 12:50/M
7 Allison Derocher Port St Lucie FL 74 32 1 189 39:57.2 12:53/M
8 Hannah Schwab Jensen Beach FL 274 32 1 194 40:21.0 13:01/M
9 Alyson Kristofik Okeechobee FL 168 31 1 205 41:56.5 13:32/M
10 Emilie Scibetta Port St Lucie FL 276 33 1 223 43:57.7 14:11/M
11 Dominique Vallejo Port St Lucie FL 318 31 1 241 46:34.3 15:01/M
12 Melissa Lauts Stuart FL 354 34 1 262 49:00.1 15:48/M
13 Destiney Horton Port St Lucie FL 148 34 1 313 1:00:04.1 19:23/M
14 Megan Norwell Fort Pierce FL 348 32 1 317 1:03:54.8 20:37/M
15 Holly Clark Port St Lucie FL 680 33 1 319 1:07:10.9 21:40/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ellise Ryan Stuart FL 357 35 1 21 25:04.2 8:05/M
2 Katie Crews Palm City FL 367 36 1 26 26:03.2 8:24/M
3 Leanna McDonald Port St Lucie FL 210 38 1 60 28:56.4 9:20/M
4 Haley Snyder Palm City FL 291 36 1 81 30:26.9 9:49/M
5 Elaine Davis Stuart FL 69 35 1 84 30:34.9 9:52/M
6 Mary Hayden Port St Lucie FL 133 35 1 93 31:41.5 10:13/M
7 Bonnie Fleming Palm City FL 98 38 1 103 32:22.1 10:26/M
8 Lacey Kneip Port St Lucie FL 164 37 1 115 33:35.9 10:50/M
9 Christine Colby Port St Lucie FL 57 37 1 117 33:36.3 10:50/M
10 Juliana Murphy Hobe Sound FL 229 36 1 120 33:58.7 10:57/M
11 Lana Brown Port St Lucie FL 36 35 1 142 36:09.0 11:40/M
12 Margarita Matias Indiantown FL 201 36 1 145 36:22.5 11:44/M
13 Julie Abrahams Loxahatchee FL 1 38 1 150 36:42.1 11:50/M
14 Krista Sierra Port St Lucie FL 288 39 1 161 38:07.8 12:18/M
15 Narda Lepelletier Port St Lucie FL 182 36 1 165 38:11.0 12:19/M
16 Jeanne Myers Okeechobee FL 230 38 1 177 39:16.0 12:40/M
17 Jessica Buskirk Port St Lucie FL 40 38 1 193 40:18.4 13:00/M
18 Brandi Gallagher Stuart FL 109 37 1 209 42:22.1 13:40/M
19 Jessica Marino Port St Lucie FL 196 35 1 214 43:02.1 13:53/M
20 Lori Tamburri Port St Lucie FL 305 38 1 220 43:28.2 14:01/M
21 Sara Topmiller Port St Lucie FL 315 36 1 224 44:07.0 14:14/M
22 Betina Silas 343 38 1 235 46:01.1 14:51/M
23 Kristin Campbell Port St Lucie FL 43 35 1 240 46:34.2 15:01/M
24 Alison Saccento Port St Lucie FL 265 36 1 259 48:38.8 15:41/M
25 Shirlee Mariani Port St. Lucie FL 368 35 1 265 49:03.2 15:49/M
26 Kristi Walker Sr Port St Lucie FL 320 37 1 270 50:22.1 16:15/M
27 Kara Leithauser Palm Bch Gdns FL 181 36 1 273 50:31.5 16:18/M
28 Paige Morrow Jensen Beach FL 224 35 1 302 54:43.4 17:39/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kimberly Crook Stuart FL 64 41 1 25 25:51.7 8:20/M
2 Kim Henry Port St Lucie FL 136 40 1 30 26:12.2 8:27/M
3 Kyra Sullivan Palm City FL 300 41 1 33 26:36.3 8:35/M
4 Traci Hochstetter Palm City FL 145 42 1 59 28:53.5 9:19/M
5 June Montgomery Palm City FL 349 40 1 65 29:26.5 9:30/M
6 Tara Zweben Stuart FL 336 44 1 67 29:37.1 9:33/M
7 Kelly Merriman Stuart FL 214 43 1 82 30:27.2 9:49/M
8 Christie Mayer Stuart FL 363 42 1 90 31:30.5 10:10/M
9 Karla Aviles Port St Lucie FL 9 44 1 99 32:07.7 10:22/M
10 Anne Walls Stuart FL 321 41 1 106 32:34.3 10:30/M
11 Julie Loiudice Stuart FL 188 43 1 108 32:41.0 10:33/M
12 Angie Maitland Port St Lucie FL 192 40 1 118 33:40.3 10:52/M
13 Jennifer Neziol Port St Lucie FL 234 40 1 121 33:59.6 10:58/M
14 Hilda Miranda Port St Lucie FL 217 40 1 148 36:27.8 11:45/M
15 Jennifer Desmangles Port St Lucie FL 76 40 1 156 37:02.8 11:57/M
16 Kim Alfredo Port St Lucie FL 3 43 1 187 39:55.6 12:53/M
17 Carol Crawford Port St Lucie FL 62 42 1 197 40:21.9 13:01/M
18 Kristi Nolte Okeechobee FL 237 43 1 203 41:44.5 13:28/M
19 Autumn Dickison Port St Lucie FL 79 41 1 210 42:27.1 13:42/M
20 Tatiana Madonia Port St Lucie FL 191 42 1 242 46:34.5 15:01/M
21 Misty Aydelotte Jensen Beach FL 11 41 1 244 46:44.6 15:05/M
22 Karen Raymond Port St Lucie FL 252 43 1 296 53:08.6 17:08/M
23 Lucine Khatcherian Port St Lucie FL 163 44 3 321 1:12:03.7 23:15/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Leeanne Cook Stuart FL 59 48 1 52 28:11.4 9:05/M
2 Nikki Hightower Jensen Beach FL 141 47 1 53 28:25.4 9:10/M
3 Lisa Tom Jensen Beach FL 351 48 1 63 29:09.2 9:24/M
4 Christine Rist Sebastopol CA 258 48 1 94 31:46.1 10:15/M
5 Corrine Eckley Stuart FL 88 46 1 101 32:21.3 10:26/M
6 Cristina Baere Port St Lucie FL 12 45 1 127 34:15.8 11:03/M
7 Cary Baker Port St Lucie FL 14 46 1 157 37:10.7 11:59/M
8 Angie Gilheney 301 45 1 164 38:10.2 12:19/M
9 Kathryn Vonaldenbruck Stuart FL 339 48 1 171 39:02.1 12:35/M
10 Kelly Anderson Port St Lucie FL 5 48 1 175 39:07.9 12:37/M
11 Monica Shannon Palm City FL 282 49 1 178 39:16.7 12:40/M
12 Michele McCluskey Port St Lucie FL 207 46 1 191 40:07.2 12:56/M
13 Mindie Newman Palm City FL 233 48 1 202 41:35.4 13:25/M
14 Cathy Sopotnick Stuart FL 295 47 1 206 41:56.6 13:32/M
15 Tina Yanckowitz Stuart FL 332 45 1 212 42:49.7 13:49/M
16 Patty Kirkham Jensen Beach FL 341 47 1 243 46:43.4 15:04/M
17 Liliane St Victor Port St Lucie FL 266 48 1 247 46:54.5 15:08/M
18 Caroline Thiem Stuart FL 310 47 3 272 50:28.3 16:17/M
19 Dawn Brocious Stuart FL 35 45 1 274 50:42.2 16:21/M
20 Suzanne Drawdy Hobe Sound FL 86 47 1 284 51:43.5 16:41/M
21 Jessica Burton Stuart FL 39 45 1 292 52:57.9 17:05/M
22 Donna Willis Stuart FL 329 48 1 306 55:17.9 17:50/M
23 Donna Follmer Port St Lucie FL 100 48 1 309 56:45.7 18:18/M
24 Laura Gatins Port St Lucie FL 117 46 1 312 59:52.9 19:19/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Laura Bartenfelder Palm City FL 19 52 1 42 27:03.4 8:44/M
2 Marilyn Tilley Port St Lucie FL 313 53 1 62 29:01.0 9:22/M
3 Sara Connell Port St Lucie FL 58 53 1 76 30:20.7 9:47/M
4 Mary Hutchinson Stuart FL 127 51 1 111 32:49.9 10:35/M
5 Christina Bondi Port St Lucie FL 33 53 1 119 33:50.7 10:55/M
6 Julia Cairns Migone 51 51 1 124 34:07.3 11:00/M
7 Pam Szymczyk Port St Lucie FL 304 53 1 133 35:10.8 11:21/M
8 Barbara Diquollo Port St Lucie FL 84 50 1 139 35:53.7 11:35/M
9 Ilene Goldstein Palm City FL 122 54 1 151 36:42.2 11:50/M
10 Lori Lachnicht Port St Lucie FL 171 51 1 168 38:22.3 12:23/M
11 Kathy Neu Stuart FL 232 53 1 186 39:54.9 12:52/M
12 Theresa Kenney Jupiter FL 160 51 1 192 40:13.2 12:58/M
13 Lisa Rabant Jensen Beach FL 292 52 1 217 43:12.6 13:56/M
14 Jolene Morgan Port St Lucie FL 223 52 1 222 43:33.2 14:03/M
15 Mary Wilkinson Port St Lucie FL 325 51 1 225 44:48.3 14:27/M
16 Beth Dickinson Port St Lucie FL 78 54 1 226 44:59.5 14:31/M
17 Zully Bass West Palm Bch FL 22 51 1 231 45:40.0 14:44/M
18 Jody Martin Port St Lucie FL 199 52 1 237 46:27.9 14:59/M
19 Tammy Shoup Jensen Beach FL 286 50 1 268 49:32.1 15:59/M
20 Mandy Helton Port St Lucie FL 135 50 1 271 50:27.1 16:16/M
21 Dena Williams Fort Pierce FL 326 50 1 275 50:42.3 16:21/M
22 Ximena Dillon Stuart FL 81 53 1 280 51:31.2 16:37/M
23 Lisa Mochan Palm City FL 220 51 1 293 52:59.2 17:05/M
24 Virginia Howell Port St Lucie FL 149 51 1 299 54:09.2 17:28/M
25 Rene Muccino Port St Lucie FL 225 54 1 301 54:20.1 17:32/M
26 Tracy Howse Stuart FL 150 50 1 307 55:23.6 17:52/M
27 Kathryn McChale Stuart FL 206 51 1 310 56:50.3 18:20/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Cynthia Hartley Port St Lucie FL 131 58 1 75 30:16.5 9:46/M
2 Sherry Glancy Palm City FL 121 59 1 136 35:42.1 11:31/M
3 Susan Taubler Stuart FL 307 55 1 144 36:20.0 11:43/M
4 Pat Celecia Port St Lucie FL 364 56 1 146 36:27.2 11:45/M
5 Linda Anderson Port St Lucie FL 6 57 1 167 38:20.1 12:22/M
6 Bonnie Molfetta Stuart FL 222 58 1 176 39:13.0 12:39/M
7 Joann Bilyk Port St Lucie FL 26 59 1 199 41:06.5 13:15/M
8 Liz Bishop Palm City FL 27 55 1 204 41:47.9 13:29/M
9 Carol Pelton Stuart FL 247 58 1 246 46:54.4 15:08/M
10 Roxanne Chesser Palm City FL 346 57 1 250 47:08.0 15:12/M
11 Michelle Mullen Palm City FL 226 56 1 253 47:50.6 15:26/M
12 Teresa Lamonica Palm Bch Gdns FL 172 55 1 286 52:37.9 16:58/M
13 Paula Kerr Port St Lucie FL 161 57 1 287 52:44.0 17:01/M
14 Joy Whitney Port St. Lucie FL 371 58 1 290 52:54.9 17:04/M
15 Christine Mills Port St Lucie FL 216 57 1 291 52:56.8 17:05/M
16 Kelly McCarthy Stuart FL 205 59 1 297 53:57.6 17:24/M
17 Barbara Tejeda Port St Lucie FL 309 59 1 300 54:19.8 17:31/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jennifer Knowles Toronto ONT 166 62 1 27 26:05.3 8:25/M
2 Sandra Melton Port St Lucie FL 213 62 1 48 27:50.1 8:59/M
3 Ani Khatcherian Port St Lucie FL 162 62 1 137 35:47.8 11:33/M
4 Nicci Olson Port St Lucie FL 240 60 1 149 36:42.0 11:50/M
5 Janet Paul Jupiter FL 246 62 1 152 36:48.3 11:52/M
6 Jennie Hayden Port St Lucie FL 132 63 1 166 38:19.7 12:22/M
7 Cynthia Silva Port St Lucie FL 289 63 1 207 42:04.5 13:34/M
8 Mary Bolin Jensen Beach FL 32 61 1 227 45:06.7 14:33/M
9 Bo Cromer Palm City FL 63 60 1 228 45:09.9 14:34/M
10 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 331 62 1 229 45:15.1 14:36/M
11 Gloria Chin Mount Dora FL 53 60 1 245 46:50.7 15:06/M
12 Lynn Gantz Stuart FL 113 62 1 255 48:06.9 15:31/M
13 Becky Jones Jensen Beach FL 158 61 1 285 52:20.2 16:53/M
14 Kathy Gilmore Port St Lucie FL 120 64 1 294 53:01.9 17:06/M
15 Shari Miller Stuart FL 215 64 1 308 55:24.3 17:52/M
16 Gail Williamson Port St Lucie FL 328 60 1 311 58:47.6 18:58/M
17 Denice Hester Port St Lucie FL 139 63 3 320 1:12:03.3 23:15/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Eileen Youngblood Vero Beach FL 333 65 1 87 31:01.6 10:00/M
2 Cindy Irish Port St Lucie FL 152 65 1 126 34:10.2 11:01/M
3 Dorine Fuller Valatie NY 106 66 1 251 47:12.7 15:14/M
4 Patricia Ruby Fort Pierce FL 264 65 1 266 49:27.5 15:57/M
5 Kathleen Sangas Jensen Beach FL 269 66 1 282 51:40.6 16:40/M
6 Judy Leithauser Palm Bch Gdns FL 180 66 1 288 52:47.3 17:02/M
7 Harriett Blakeslee Hobe Sound FL 29 67 1 298 54:01.8 17:25/M
8 Alice Delevante Jensen Beach FL 73 65 3 322 1:16:14.0 24:35/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Betty Horstmann Bayport NY 147 72 1 68 29:54.2 9:39/M
2 Eleanor Hanley Palm City FL 128 72 1 198 40:57.8 13:13/M
3 Louise Eckman Jupiter FL 89 72 1 277 51:05.0 16:29/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Judith McGrath Stuart FL 30 75 1 170 39:01.4 12:35/M
Top

Female 80 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 323 86 1 256 48:06.9 15:31/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ryan Ziskinder Palm City FL 335 15 1 1 18:07.0 5:50/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Steve Cortes Jensen Beach FL 4 52 1 2 18:22.5 5:55/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Troy Snyder Palm City FL 294 5 1 80 30:26.9 9:49/M
2 Daniel Murphy Hobe Sound FL 227 7 1 91 31:34.3 10:11/M
3 Mason Galdys Palm City FL 108 9 1 102 32:21.4 10:26/M
4 Mason Campbell Port St Lucie FL 44 5 1 130 34:50.7 11:14/M
5 Cooper Nolte Okeechobee FL 235 9 1 140 35:55.2 11:35/M
6 Anthony Jacobo Palm City FL 153 6 1 174 39:03.4 12:36/M
7 Griffin Campbell Port St Lucie FL 42 8 1 239 46:33.7 15:01/M
8 Evan Gatins Port St Lucie FL 116 8 1 315 1:03:05.5 20:21/M
Top

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Elijah Major Fort Pierce FL 193 14 1 6 20:37.7 6:39/M
2 John Eidemueller Fort Pierce FL 376 12 1 44 27:23.6 8:50/M
3 Gregory Neu Stuart FL 231 13 1 57 28:46.6 9:17/M
4 Tyler Decowski Palm City FL 72 12 1 58 28:49.8 9:18/M
5 Wyatt Drawdy Hobe Sound FL 87 14 1 70 30:07.5 9:43/M
6 Jurmain Mitchell II Port St Lucie FL 218 12 1 73 30:10.7 9:44/M
7 Jason Loiudice Stuart FL 187 13 1 95 31:46.3 10:15/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Adam Ziskinder Palm City FL 334 15 1 4 20:31.4 6:37/M
2 Forrest Miller Stuart FL 356 16 1 20 25:00.5 8:04/M
3 Hunter Snow Port St. Lucie FL 373 17 1 219 43:27.6 14:01/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Luke Wing Port St Lucie FL 361 27 1 11 22:47.5 7:21/M
2 Joshua Schroeder Fort Pierce FL 272 26 1 23 25:36.7 8:15/M
3 Kevin Santiago Port St Lucie FL 270 28 1 38 26:53.7 8:40/M
4 Adam Williamson Port St Lucie FL 327 28 1 316 1:03:15.6 20:24/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 David Olson Jr Port St Lucie FL 340 32 1 77 30:21.4 9:47/M
2 Juan Ramos Jensen Beach FL 250 32 1 116 33:36.0 10:50/M
3 Khalif Richardson Port St Lucie FL 257 32 1 134 35:25.8 11:25/M
4 Jacob Derocher Port St Lucie FL 75 31 1 190 39:58.6 12:54/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Andrew Sylvia Port St Lucie FL 303 38 1 61 28:57.5 9:20/M
2 Robert Raymond Port St Lucie FL 253 39 1 78 30:24.2 9:48/M
3 Chad Snyder Palm City FL 290 39 1 110 32:45.3 10:34/M
4 Walter Campbell Port St Lucie FL 45 35 1 129 34:46.8 11:13/M
5 Yonta Salvatore Palm City FL 268 36 1 162 38:08.2 12:18/M
6 John Jacobo Port St Lucie FL 154 37 1 172 39:02.6 12:35/M
7 Mark Gallagher Stuart FL 111 37 1 208 42:21.4 13:40/M
8 Juan Castillo Port St Lucie FL 50 35 1 211 42:35.0 13:44/M
9 Jason Marino Port St Lucie FL 195 35 1 213 43:01.9 13:53/M
10 Steve Trull Stuart FL 317 36 1 304 55:05.3 17:46/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Stephen Leighton Stuart FL 177 40 1 7 21:24.3 6:54/M
2 Rico Rinchiuso Jensen Beach FL 249 44 1 13 23:25.5 7:33/M
3 Michael Johnston Port St Lucie FL 157 44 1 14 23:42.0 7:39/M
4 Gil Lima Port St. Lucie FL 353 44 1 17 23:57.0 7:44/M
5 Frantz Senat Fort Pierce FL 279 44 1 32 26:30.1 8:33/M
6 Chris Bailey Stuart FL 359 41 1 56 28:45.9 9:16/M
7 Justin Nolte Okeechobee FL 236 40 1 72 30:08.7 9:43/M
8 Donald Murphy Hobe Sound FL 228 44 1 92 31:34.7 10:11/M
9 Josh Mills Jensen Beach FL 28 40 1 114 33:35.8 10:50/M
10 Ian Willis Stuart FL 330 43 1 305 55:17.9 17:50/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Mario Cobo Stuart FL 56 45 1 8 21:27.9 6:55/M
2 Gabriel Scuoppo Jensen Beach FL 278 46 1 43 27:18.6 8:48/M
3 Chad Thimons Palm City FL 311 45 1 47 27:49.7 8:58/M
4 Mark Eidemueller Fort Pierce FL 377 49 1 74 30:12.6 9:45/M
5 Wolfgang Baere Port St Lucie FL 13 48 1 125 34:07.4 11:00/M
6 John McNamara Stuart FL 212 48 1 128 34:23.2 11:05/M
7 Scott Labadie West Palm Bch FL 170 49 1 232 45:41.3 14:44/M
8 Mike Sanchez Lady Lake FL 352 46 1 258 48:32.6 15:39/M
9 Derek Burton Stuart FL 38 45 1 279 51:27.1 16:36/M
10 Hector Senior Port St Lucie FL 280 46 1 295 53:08.2 17:08/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 John Martin Palm City FL 366 53 1 3 20:20.0 6:34/M
2 Michael Rist Sebastopol CA 259 51 1 9 21:40.1 6:59/M
3 Ed Burrows Stuart FL 37 54 1 16 23:50.7 7:41/M
4 Chris Cooper 379 50 1 28 26:09.1 8:26/M
5 Robert Cook Stuart FL 60 50 1 46 27:28.0 8:52/M
6 Leo Bondi Port St Lucie FL 34 54 1 49 27:54.3 9:00/M
7 Steve Fairtrace Palm City FL 358 51 1 96 31:56.1 10:18/M
8 Robert Harris Palm City FL 130 54 1 113 33:16.2 10:44/M
9 Gary Maxwell Port St Lucie FL 203 54 1 147 36:27.5 11:45/M
10 Jeff Gilheney 344 54 1 163 38:10.1 12:19/M
11 Robert Shelley Simpsonville SC 283 50 1 180 39:37.6 12:47/M
12 Dan Decowski Palm City FL 70 51 1 234 45:48.0 14:46/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 263 55 1 5 20:34.1 6:38/M
2 Edward Lis Jensen Beach FL 185 58 1 18 24:04.0 7:46/M
3 Brett Knowles Toronto ONT 165 59 1 41 27:02.6 8:43/M
4 Robert Taylor Palm City FL 308 56 1 45 27:26.1 8:51/M
5 Dan Foley Port St Lucie FL 99 56 1 132 34:58.8 11:17/M
6 Paul Hitchcock Port St Lucie FL 143 58 1 236 46:11.5 14:54/M
7 Russell Ortisi Stuart FL 242 55 1 278 51:27.0 16:36/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Darrell Fiske Palm City FL 97 62 1 19 24:33.8 7:55/M
2 Stephen Curet Palm City FL 67 60 1 54 28:27.2 9:11/M
3 Russell Elberts Jensen Beach FL 90 62 1 64 29:14.6 9:26/M
4 Rich Schoenbern Palm City FL 345 60 1 69 29:58.0 9:40/M
5 Don Cuozzo Jensen Beach FL 66 64 1 79 30:26.5 9:49/M
6 Sam Steger Jensen Beach FL 297 61 1 183 39:50.9 12:51/M
7 Jeff Gantz Stuart FL 112 62 1 252 47:43.6 15:24/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Rich Olmstead Kankakee IL 239 66 1 29 26:09.5 8:26/M
2 Chuck Parsons Kankakee IL 245 69 1 36 26:39.4 8:36/M
3 Grayson Drexel Stuart FL 355 68 1 50 27:56.3 9:01/M
4 Steve Cargill Hobe Sound FL 46 68 1 83 30:31.0 9:51/M
5 Dan Carlson Stuart FL 47 68 1 88 31:22.8 10:07/M
6 Bill Hester Jensen Beach FL 138 68 1 112 32:55.7 10:37/M
7 Ed Rehor Newbury NH 337 69 1 181 39:40.7 12:48/M
8 Keith Kilgallen Stuart FL 378 69 1 257 48:13.2 15:33/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jim Devanney Cincinnati OH 77 70 1 12 23:17.4 7:31/M
2 Charles Orlando Stuart FL 241 74 1 105 32:28.0 10:28/M
3 Dennis Diem Port St Lucie FL 80 72 1 135 35:39.6 11:30/M
4 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 167 73 1 169 38:35.8 12:27/M
5 Ron McCord Stuart FL 208 74 1 233 45:47.5 14:46/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Clem McGrath Stuart FL 365 78 1 104 32:25.2 10:27/M
2 Art Leithauser Palm Bch Gdns FL 178 75 1 289 52:52.1 17:03/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jim Askew Stuart FL 7 81 1 66 29:30.5 9:31/M
2 Robert Randall Springvale ME 118 80 1 122 34:02.3 10:59/M
3 Gene Carbine Montauk NY 374 81 1 138 35:48.5 11:33/M
4 Les Plumb Fort Pierce FL 248 84 1 179 39:25.2 12:43/M