Rudolph's Reindeer Dash 5K Run

Age Group Results

December 02, 2017


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Courtney Ryberg Port Saint Lucie FL 910 37 1 11 21:28.9 6:55/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Linda Cassese Stuart FL 742 55 1 12 21:35.0 6:58/M
Top

Female Unknown

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Allison Vaughn 47 00 1 159 34:13.6 11:02/M
2 Hillary Hansen Pompano Beach FL 816 1 242 42:02.7 13:34/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Elle Bassion Palm City FL 708 8 1 82 28:46.4 9:17/M
2 Jayden Garcia Palm City FL 796 8 1 108 30:39.3 9:53/M
3 Ruby Miller 993 10 1 118 31:15.5 10:05/M
4 Nadia Alejo Palm City FL 985 10 1 186 36:48.8 11:52/M
5 Olivia Melson Palm City FL 871 10 1 213 39:29.6 12:44/M
6 Abigale Franklin Port St. Lucie FL 787 8 1 216 39:41.8 12:48/M
7 Sarina Dadko Palm City FL 766 9 1 224 40:13.6 12:58/M
8 Charlotte Denuzzio Palm City FL 773 10 1 237 41:54.4 13:31/M
9 Meghan Bavaro Palm City FL 711 10 1 244 42:11.1 13:36/M
10 Gianna Burgos Stuart FL 727 8 1 248 42:36.2 13:45/M
11 Becca Bassion Palm City FL 707 9 1 260 47:00.3 15:10/M
12 Layali Ibrahim 29 9 1 262 47:25.6 15:18/M
13 Winter Goodman Jensen Beach FL 25 5 1 298 1:04:03.5 20:40/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Karis Sullivan 1000 11 1 141 32:45.1 10:34/M
2 Rachel Connell Jensen Beach FL 19 12 1 167 35:00.5 11:17/M
3 Megan Connell 18 14 1 203 38:18.5 12:21/M
4 Jade Blauvelt 21 13 1 236 41:40.9 13:26/M
5 Alexis Gozdzialski Palm City FL 810 11 1 243 42:11.0 13:36/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Isabella Hill Palm City FL 824 15 1 17 23:09.4 7:28/M
2 Ellen Diez Palm City FL 775 16 1 18 23:09.5 7:28/M
3 Laura Quackenbos Fort Pierce FL 898 19 1 85 28:47.4 9:17/M
4 Amber Marino 33 19 1 87 28:55.7 9:20/M
5 Shaylin Secor Stuart FL 922 16 1 90 29:03.3 9:22/M
6 Mikayla Secor Stuart FL 921 15 1 124 31:36.8 10:12/M
7 Haley Huneycutt Port Saint Lucie FL 829 18 1 148 33:22.1 10:46/M
8 Sydney Cirasuolo Stuart FL 747 17 1 149 33:22.6 10:46/M
9 Mackenzie O’hara Stuart FL 884 16 1 201 38:15.2 12:20/M
10 Samantha Sytsema Palm City FL 943 16 1 254 43:36.4 14:04/M
11 Brianna Creswell Stuart 984 17 1 285 53:00.7 17:06/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Shelby Pearce Jensen Beach FL 888 23 1 32 24:49.0 8:00/M
2 Christina Mull Stuart FL 878 22 1 51 27:01.0 8:43/M
3 Kimberly Demusz Port Saint Lucie FL 772 24 1 153 33:54.3 10:56/M
4 Kandice Deane 27 23 1 168 35:05.5 11:19/M
5 Kaylee Hull 42 21 1 278 51:39.0 16:40/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kait Toebe Stuart FL 947 27 1 13 22:11.7 7:09/M
2 Allison Randolph Stuart FL 900 25 1 25 23:57.5 7:44/M
3 Janet Steele Palm City FL 935 27 1 26 24:03.1 7:45/M
4 Samantha Galber 32 25 1 74 28:10.4 9:05/M
5 Erin Stacey Port St. Lucie 979 26 1 93 29:20.7 9:28/M
6 Katie Sprauer Stuart FL 932 26 1 96 29:24.9 9:29/M
7 Kristen Kanzer Delray Beach FL 835 28 1 97 29:34.3 9:32/M
8 Victoria Ardito Stuart FL 703 28 1 111 30:41.3 9:54/M
9 Whitney Duteau Port Saint Lucie FL 783 29 1 115 31:02.2 10:01/M
10 Alexandria Pazourek Fort Lauderdale FL 887 29 1 120 31:25.7 10:08/M
11 Carole Angel Palm City FL 702 29 1 130 31:53.3 10:17/M
12 Emily Whitehouse Palm City FL 962 28 1 152 33:49.5 10:55/M
13 Jessica Barnett Palm City FL 986 25 1 157 34:08.1 11:01/M
14 Amy Bobryk Stuart FL 718 27 1 163 34:32.2 11:08/M
15 Sandra Gonzalez Port Saint Lucie FL 806 28 1 175 36:00.2 11:37/M
16 Danielle Tufano Palm City FL 952 25 1 176 36:04.1 11:38/M
17 Sara Hill Palm City FL 987 26 1 185 36:44.1 11:51/M
18 Kelli Siters Stuart FL 925 27 1 226 40:15.4 12:59/M
19 Ashley Mazzilli Port Saint Lucie FL 862 27 1 250 42:49.1 13:49/M
20 Kristen Lizza Fort Pierce FL 850 28 1 281 51:39.4 16:40/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Karen Boynton Jensen Beach FL 723 30 1 14 22:34.8 7:17/M
2 Jessica Vanvalkenburgh Stuart FL 954 34 1 21 23:43.7 7:39/M
3 Page Kuhlman Sewalls Point FL 845 34 1 23 23:50.2 7:41/M
4 Amanda Kawecki Palm City FL 840 34 1 36 25:20.9 8:10/M
5 Julianne Frain Palm City FL 40 32 1 45 26:29.3 8:33/M
6 Anna Croxton Jensen Beach FL 763 31 1 48 26:34.6 8:34/M
7 Amanda Grootegood 31 33 1 59 27:16.1 8:48/M
8 Gretchen Abell Stuart FL 701 30 1 66 27:43.9 8:56/M
9 Hannah Schwab Jensen Beach FL 919 32 1 67 27:44.3 8:57/M
10 Rainnie Dalfo Stuart FL 767 30 1 95 29:23.1 9:29/M
11 Melissa Lichtenberger Jensen Beach FL 849 32 1 107 30:35.4 9:52/M
12 Jamie McNealy Jensen Beach FL 868 34 1 146 33:19.9 10:45/M
13 Sandra Hernandez Palm City FL 820 30 1 172 35:39.8 11:30/M
14 Charlotte Tepper Port Saint Lucie FL 945 32 1 192 37:10.2 11:59/M
15 Sarah Gillooly Jensen Beach FL 800 33 1 206 38:40.8 12:28/M
16 Lauren Betsinger Stuart FL 991 30 1 208 39:04.1 12:36/M
17 Virginia Coleman Palm City FL 753 31 1 251 43:05.3 13:54/M
18 Kelly Stewart Port St. Lucie FL 937 32 1 256 45:34.1 14:42/M
19 Heather Saunders Jensen Beach FL 912 34 1 274 51:15.8 16:32/M
20 Heather Burke Fort Pierce FL 728 30 1 279 51:39.2 16:40/M
21 Amanda McGinn Palm City FL 866 32 1 280 51:39.3 16:40/M
22 Samantha King Palm City FL 842 32 1 282 52:33.7 16:57/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Marion Kavovit Stuart FL 839 35 1 16 23:05.1 7:27/M
2 Shannon Veilleux Port Saint Lucie FL 955 35 1 20 23:19.6 7:31/M
3 Alanna Nordstrom 24 38 1 28 24:26.8 7:53/M
4 Alicia Chapman Stuart FL 744 39 1 46 26:31.0 8:33/M
5 Michelle Sanderson Palm City FL 911 39 1 53 27:02.6 8:43/M
6 Martha Freitas Stuart FL 790 36 1 54 27:06.4 8:45/M
7 Nikol Bennett Stuart FL 713 38 1 61 27:28.9 8:52/M
8 Jessica Wilks Port Saint Lucie FL 37 39 1 65 27:39.2 8:55/M
9 Livia Debonet Palm City FL 768 37 1 71 27:58.4 9:01/M
10 Tiffany Destefanis Stuart FL 774 39 1 76 28:24.8 9:10/M
11 Lida Hardwick Stuart FL 818 38 1 88 29:00.7 9:21/M
12 Dayna Carroll Stuart FL 739 37 1 109 30:39.3 9:53/M
13 Tami Gallagher Stuart FL 795 38 1 112 30:41.9 9:54/M
14 Sherie Noblin Palm City FL 971 36 1 114 30:58.7 9:59/M
15 Robyn Connell Jensen Beach FL 20 39 1 127 31:45.7 10:15/M
16 Annie Dempsey Jensen Beach FL 770 35 1 151 33:40.8 10:52/M
17 Angelina Bernfeld Stuart FL 715 35 1 165 34:44.2 11:12/M
18 Julie Collins Palm City FL 757 36 1 166 35:00.4 11:17/M
19 Tatsanee Peck Palm City FL 890 39 1 173 35:40.2 11:30/M
20 Tara Jacobs Port Saint Lucie FL 830 35 1 182 36:25.9 11:45/M
21 Jaclyn Uhl Palm City FL 953 37 1 194 37:20.4 12:03/M
22 Jessica Buskirk Port Saint Lucie FL 733 38 1 229 40:35.8 13:05/M
23 Amy Gozdzialski Palm City FL 811 38 1 230 40:36.3 13:06/M
24 Holly Powell West Palm Beach FL 896 38 1 232 41:09.7 13:16/M
25 Evey Bassion Palm City FL 709 37 1 261 47:10.9 15:13/M
26 Paige Morrow Jensen Beach FL 877 35 1 264 47:30.9 15:19/M
27 Sierra Dingman Stuart FL 777 37 1 271 50:37.2 16:20/M
28 Sara Topmiller Port Saint Lucie FL 948 36 1 283 52:57.3 17:05/M
29 Misty Rummage Port Saint Lucie FL 909 38 1 294 59:33.7 19:13/M
30 Jennifer Goodman Jensen Beach FL 808 38 1 297 1:04:02.3 20:39/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Tracy Kirkpatrick Palm Beach Gardens FL 990 41 1 73 28:04.5 9:03/M
2 Pamela Tucker Palm City FL 980 41 1 77 28:33.1 9:13/M
3 Melissa Efron Port Saint Lucie FL 998 42 1 80 28:41.1 9:15/M
4 Beth McDilda Fort Pierce FL 865 41 1 86 28:47.9 9:17/M
5 Donna Beall Palm City FL 23 41 1 94 29:20.8 9:28/M
6 Kelly Merriman Stuart FL 873 43 1 99 29:42.6 9:35/M
7 June Montgomery Palm City FL 876 40 1 101 29:54.6 9:39/M
8 Mary Bergen Hobe Sound FL 714 42 1 129 31:50.7 10:16/M
9 Nicole Loihle Palm City FL 852 40 1 133 32:01.2 10:20/M
10 Kyra Sullivan Palm City FL 938 41 1 143 32:49.0 10:35/M
11 Tara Cobb Stuart FL 749 42 1 174 35:40.9 11:30/M
12 Rohini Alejo Palm City FL 982 43 1 187 36:48.8 11:52/M
13 Janet West Palm City FL 959 42 1 189 36:53.2 11:54/M
14 Natalie Walters Stuart FL 997 44 1 190 36:59.4 11:56/M
15 Jerri Goshien Stuart FL 809 43 1 204 38:26.6 12:24/M
16 Jill Pergolini Port Saint Lucie FL 891 40 1 210 39:04.9 12:36/M
17 Kristen Brown Port Saint Lucie FL 726 43 1 220 40:08.1 12:57/M
18 Emme Scheible Port Saint Lucie FL 917 44 1 238 41:58.8 13:32/M
19 Christie Bavaro Palm City FL 710 44 1 245 42:13.4 13:37/M
20 Amelia Cassell Stuart FL 741 44 1 246 42:14.2 13:37/M
21 Dena Syler Stuart FL 940 43 1 275 51:20.7 16:34/M
22 Andi Poli Port Saint Lucie FL 894 42 1 284 52:58.1 17:05/M
23 Monya Oglesby Port Saint Lucie FL 882 42 1 293 59:30.1 19:12/M
24 Dawn Hicks Stuart FL 975 44 1 299 1:04:13.5 20:43/M
25 Michele Pole Stuart FL 893 41 1 303 1:04:20.8 20:45/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sally Padgett Sewall's Point FL 22 49 1 39 25:47.8 8:19/M
2 Jennifer Smith Browne Stuart FL 972 49 1 62 27:31.4 8:53/M
3 Stephanie Neff Jensen Beach FL 880 48 1 72 28:02.6 9:03/M
4 Nikki Hightower Jensen Beach FL 823 47 1 79 28:37.3 9:14/M
5 Kim Major Stuart FL 858 48 1 89 29:01.5 9:22/M
6 Stephanie McCreary Palm Citypalm City FL 864 46 1 135 32:11.9 10:23/M
7 Melinda Ziskinder Palm City FL 967 45 1 136 32:12.0 10:23/M
8 Kelly Gonzalez Port Saint Lucie FL 805 48 1 145 33:17.7 10:44/M
9 Michelle Schincariol Stuart FL 918 48 1 179 36:07.5 11:39/M
10 Karin Schattner Palm City FL 916 45 1 184 36:43.0 11:51/M
11 Lisa Killeen Port Saint Lucie FL 841 49 1 193 37:12.1 12:00/M
12 Christine Hale Hobe Sound FL 814 49 1 198 37:44.8 12:10/M
13 Sherri Saxton Stuart FL 913 48 1 200 38:14.8 12:20/M
14 Monique Melson Palm City FL 870 47 1 212 39:28.4 12:44/M
15 Michele McCluskey Port Saint Lucie FL 863 45 1 214 39:39.1 12:47/M
16 Jennifer Parker Stuart FL 885 48 1 233 41:18.7 13:19/M
17 Melissa Gliedman Palm City FL 802 49 1 247 42:33.9 13:44/M
18 Alexandra Verbeeck Stuart FL 956 49 1 249 42:41.2 13:46/M
19 Kristi Coleman Port St. Lucie FL 751 45 1 258 45:41.4 14:44/M
20 Dorothy Oppenheiser Stuart FL 883 49 1 288 55:32.4 17:55/M
21 Andrea Carlsen Port Saint Lucie FL 738 48 1 289 55:32.5 17:55/M
22 Jennifer Avellino Port Saint Lucie FL 704 49 1 291 55:55.2 18:02/M
23 Donna Follmer Port Saint Lucie FL 786 48 1 295 1:01:07.3 19:43/M
24 Wendy McAllister Stuart FL 978 46 1 300 1:04:14.1 20:43/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kimi Murphy Stuart FL 981 54 1 27 24:18.1 7:50/M
2 Ellen Wood Hollywood FL 965 50 1 34 25:15.8 8:09/M
3 Maria Ricks Fairview UT 904 54 1 50 26:47.9 8:38/M
4 Michele Cacella Stuart FL 735 50 1 52 27:01.6 8:43/M
5 Jody Hoffmann Port Saint Lucie FL 825 54 1 55 27:10.4 8:46/M
6 Sara Connell Port Saint Lucie FL 760 52 1 106 30:30.8 9:50/M
7 Joni Gilbert Port Saint Lucie FL 799 53 1 134 32:09.9 10:22/M
8 Beverly Wilson Stuart FL 963 52 1 150 33:31.7 10:49/M
9 Lynn Luisi Port Saint Lucie FL 855 54 1 155 34:04.3 10:59/M
10 Christina Bondi Port Saint Lucie FL 720 52 1 156 34:04.8 10:59/M
11 Kathryn Neu Stuart FL 881 53 1 161 34:28.5 11:07/M
12 Amy Burns Port Saint Lucie FL 729 52 1 219 40:03.6 12:55/M
13 Tracey Curivan Jensen Beach FL 764 50 1 223 40:12.5 12:58/M
14 Diane Dadko Palm City FL 765 54 1 225 40:14.0 12:59/M
15 Laurie Bennett Stuart FL 712 54 1 231 41:01.9 13:14/M
16 Linda Taylor Stuartstuart FL 944 54 1 239 41:59.1 13:33/M
17 Diane Ballinger Stuart FL 705 53 1 241 42:02.2 13:34/M
18 Karen Vining 977 51 1 266 48:02.7 15:30/M
19 Tiffany Bolton Palm City FL 719 50 1 276 51:26.0 16:35/M
20 Kathy Creswell Stuart FL 762 54 1 286 53:01.3 17:06/M
21 Julie Sessa Jensen Beach FL 923 54 1 290 55:54.3 18:02/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Maria Kurtis Jensen Beach FL 996 55 1 31 24:41.0 7:58/M
2 Randi Garvey North Palm Beach FL 797 58 1 38 25:41.5 8:17/M
3 Lucy Collazo Jensen Beach FL 756 58 1 69 27:51.2 8:59/M
4 Gail Bleacher 41 58 1 81 28:42.3 9:15/M
5 Landa Starling Jensen Beach FL 934 55 1 139 32:30.7 10:29/M
6 Nancy Spector Palm City FL 931 55 1 162 34:28.7 11:07/M
7 Roseann Maresca Port Saint Lucie FL 861 56 1 169 35:14.2 11:22/M
8 Rhenee Regan Palm City FL 902 56 1 183 36:26.7 11:45/M
9 Sherry Glancy Palm City FL 801 59 1 196 37:33.5 12:07/M
10 Joanne Torcivia Jensen Beach FL 949 59 1 202 38:15.6 12:20/M
11 Bonnie Molfetta Stuart FL 875 57 1 209 39:04.1 12:36/M
12 Patricia Jacobs Palm City FL 36 59 1 296 1:03:28.0 20:28/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Lynn Lloyd Stuart FL 995 61 1 84 28:46.8 9:17/M
2 Patricia Snodgrass Jensen Beach FL 929 63 1 98 29:37.2 9:33/M
3 Debby Malfitano Jensen Beach FL 859 61 1 103 30:00.6 9:41/M
4 Dori Ditoro Palm City FL 778 62 1 117 31:12.5 10:04/M
5 Debbie Remington Port Saint Lucie FL 903 63 1 191 37:03.9 11:57/M
6 Janet Paul Jupiter FL 886 62 1 207 38:53.0 12:33/M
7 Pat Snyder Port Saint Lucie FL 930 61 1 222 40:10.9 12:57/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Linda Drexel Stuart FL 781 67 1 215 39:40.3 12:48/M
2 Linda Callaert Freehold NJ 736 69 1 287 54:11.7 17:29/M
3 Pamela Gaiser Stuart FL 794 67 1 302 1:04:19.9 20:45/M
4 Alice Delevante Jensen Beach FL 652 65 3 304 1:21:53.3 26:25/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Theresa Simoes Port Saint Lucie FL 924 70 1 100 29:43.1 9:35/M
2 Judith McGrath Stuart FL 867 75 1 197 37:38.4 12:08/M
3 Dee Staley Jensen Beach FL 933 74 1 227 40:28.9 13:03/M
4 Betty Hickox Port Saint Lucie FL 822 70 1 240 41:59.2 13:33/M
5 Marilyn Walters Jensen Beach FL 957 86 1 265 48:01.9 15:29/M
6 Maria Hale Jupiter FL 815 76 1 272 50:42.1 16:21/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Charles Sanchez Port Saint Lucie FL 745 26 1 1 17:46.3 5:44/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Thomas Connors Stuart FL 761 53 1 5 19:35.1 6:19/M
Top

Male Unknown

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 34 34 1 292 55:55.5 18:02/M
2 Unknown Partic. 26 26 1 301 1:04:19.9 20:45/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Cody Sluder Palm City FL 926 9 1 43 25:59.5 8:23/M
2 Tytus Janke Palm City FL 832 10 1 58 27:15.1 8:47/M
3 Robbie Ziskinder Palm City FL 968 10 1 60 27:25.7 8:51/M
4 Zachary Loihle Palm City FL 854 9 1 70 27:53.9 9:00/M
5 Gavin Coleman Port Saint Lucie FL 750 9 1 75 28:18.0 9:08/M
6 Preston Sullivan Palm City FL 939 8 1 104 30:05.9 9:42/M
7 Oliver Treadwell Palm City FL 950 8 1 105 30:22.9 9:48/M
8 Michael Maniscalco Palm City FL 860 9 1 110 30:40.9 9:54/M
9 Lennox Janke Palm City FL 831 8 1 137 32:15.9 10:24/M
10 Logan Franklin Port St. Lucie FL 788 9 1 140 32:33.8 10:30/M
11 Graydon Miller Palm City FL 874 8 1 144 32:50.8 10:35/M
12 Dillon Thomas Stuart FL 946 8 1 171 35:39.7 11:30/M
13 Callum Blakey Palm City FL 717 9 1 180 36:21.0 11:44/M
14 Cameron Mullin Palm City FL 879 8 1 181 36:23.4 11:44/M
15 Nathan West Palm City FL 960 10 1 188 36:51.9 11:53/M
16 Logan Gooden Palm City FL 807 9 1 218 39:44.6 12:49/M
17 Kaleb Gozdzialski Palm City FL 812 9 1 228 40:35.6 13:05/M
18 Preston Hardegree Palm City FL 817 10 1 267 49:13.2 15:53/M
19 Riley Welsh Palm City FL 958 8 1 268 49:45.5 16:03/M
20 Jaxson Sechrist Stuart FL 920 10 1 270 50:29.0 16:17/M
21 Max Hurts 45 9 1 273 51:09.3 16:30/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ryan Ziskinder Palm City FL 969 14 1 2 18:43.8 6:02/M
2 Adam Ziskinder Palm City FL 966 14 1 8 19:59.5 6:27/M
3 Connor Smith Palm City FL 927 14 1 19 23:09.9 7:28/M
4 Brendan MacKenzie Palm City FL 857 12 1 29 24:29.1 7:54/M
5 John Coleman V Palm City City FL 755 11 1 33 25:02.5 8:05/M
6 Landon Sytsema Palm City FL 942 12 1 40 25:48.7 8:19/M
7 Zackary Comiskey Stuart FL 759 12 1 49 26:40.1 8:36/M
8 Ryan Drew Jupiter FL 779 13 1 63 27:34.0 8:54/M
9 Alejandro Fries Palm City FL 792 11 1 116 31:09.4 10:03/M
10 Ethan Peck Palm City FL 889 14 1 125 31:37.2 10:12/M
11 Erik Sanchez Castillo 46 12 1 126 31:42.4 10:14/M
12 Drew Howard Hobe Sound FL 826 12 1 177 36:04.5 11:38/M
13 Tommy Burns Port Saint Lucie FL 730 13 1 221 40:10.9 12:57/M
14 Thomas Coleman Jr. Port St. Lucie FL 754 11 1 235 41:39.6 13:26/M
15 Andrew Loihle Palm City FL 851 12 1 257 45:34.7 14:42/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Noah Scammell Stuart FL 915 16 1 3 19:18.9 6:14/M
2 John Paulo Clavio Stuart FL 748 19 1 4 19:29.6 6:17/M
3 Aj Gilbert Port Saint Lucie FL 798 17 1 131 31:53.8 10:17/M
4 Joshua Gonzalez Port Saint Lucie FL 804 19 1 147 33:22.0 10:46/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Tryston Brewer Port Saint Lucie FL 724 20 1 10 21:19.3 6:53/M
2 Dominick Jiminez 43 22 1 154 34:04.2 10:59/M
3 Nicolas Marcopoulos 44 22 1 277 51:32.0 16:37/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jordan Friedman Delray Beach FL 791 25 1 83 28:46.7 9:17/M
2 Taylor Wilson Palm City FL 964 28 1 158 34:13.5 11:02/M
3 Charlie Lukkari Stuart FL 856 25 1 205 38:26.8 12:24/M
4 Karl Hill Palm City FL 988 25 1 255 43:44.0 14:06/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jeff Guertin Stuart FL 813 34 1 6 19:40.9 6:21/M
2 Chris Tufano Palm City FL 951 32 1 78 28:36.5 9:14/M
3 Tyler Steinhauer Palm City FL 936 31 1 128 31:50.5 10:16/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 David Lichtenberger Jensen Beach FL 848 37 1 15 22:37.0 7:18/M
2 Michael Collins Palm City FL 758 39 1 24 23:56.6 7:43/M
3 Chris Fries Palm City FL 793 39 1 121 31:26.0 10:08/M
4 Matthew Bernfeld Stuart FL 716 36 1 160 34:19.8 11:04/M
5 Jason Howard Hobe Sound FL 827 36 1 178 36:04.5 11:38/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Steve Conell 999 40 1 44 26:18.2 8:29/M
2 Patrick McNealy Jensen Beach FL 869 43 1 199 38:08.0 12:18/M
3 William Melson Palm City FL 872 44 1 211 39:27.6 12:44/M
4 Mike Ibrahim Palm City FL 28 40 1 263 47:27.6 15:18/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ryan Askeland 35 45 1 9 20:57.2 6:45/M
2 Joseph Smith Stuart FL 928 46 1 22 23:48.0 7:41/M
3 Louis Cefolia Port Saint Lucie FL 743 49 1 37 25:22.0 8:11/M
4 Michael Scammell Stuart FL 914 47 1 91 29:07.1 9:24/M
5 William Loihle Palm City FL 853 46 1 122 31:27.7 10:09/M
6 Michael Vining 976 49 1 132 31:54.5 10:17/M
7 Brett Burris Palm City FL 731 45 1 138 32:30.0 10:29/M
8 Steven Franklin Port St. Lucie FL 789 47 1 217 39:44.4 12:49/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ed Burrows Stuart FL 732 54 1 30 24:33.8 7:55/M
2 Ronnie Kirchman Palm City FL 844 52 1 35 25:17.6 8:09/M
3 Bill Salcedo 39 52 1 41 25:50.2 8:20/M
4 Mike Ricks Fairview UT 905 54 1 42 25:58.5 8:23/M
5 Troy McDonald Stuart FL 989 50 1 56 27:11.9 8:46/M
6 Frank Fender Stuart FL 38 54 1 57 27:12.3 8:46/M
7 Leo Bondi Port Saint Lucie FL 721 54 1 64 27:37.3 8:55/M
8 Frank Cacella Stuart FL 734 54 1 102 29:57.2 9:40/M
9 Rob Ranieri Palm City FL 901 53 1 164 34:43.6 11:12/M
10 Dave Sytsema Palm City FL 941 50 1 253 43:36.1 14:04/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 983 55 1 7 19:51.5 6:24/M
2 Dan Duttlinger Port Saint Lucie FL 784 56 1 92 29:09.3 9:24/M
3 Steve Hutchinson Hobe Sound FL 992 55 1 234 41:26.8 13:22/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Evan Demusz Port Saint Lucie FL 771 64 1 252 43:33.0 14:03/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Grayson Drexel Stuart FL 780 68 1 68 27:45.5 8:57/M
2 Steve Cargill Hobe Sound FL 737 68 1 113 30:51.0 9:57/M
3 Michael Chimney Jupiter FL 746 65 1 142 32:48.9 10:35/M
4 Jeffrey Robinson Port Saint Lucie FL 906 68 1 269 49:59.8 16:07/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dennis Jones Palm City FL 834 73 1 47 26:33.1 8:34/M
2 Jerry Kyckelhahn Palm City FL 847 71 1 119 31:19.2 10:06/M
3 Rob Kirby Port Saint Lucie FL 843 72 1 123 31:34.3 10:11/M
4 Ed Ruby Fort Pierce FL 907 74 1 170 35:18.0 11:23/M
5 Gary Bonnett Palm City FL 722 78 1 195 37:33.2 12:07/M
6 James Brocious Stuart FL 725 70 1 259 45:41.9 14:44/M