Guana River Trail Races

12K Run

December 03, 2017


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Michelle Fredette St Augustine FL 40 60 1 13 1:07:43.7 9:05/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jeanine Latimer-Parkes Atlantic Beach FL 69 46 1 31 1:14:54.9 10:02/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sarah McMullin Ponte Vedra FL 79 15 1 23 1:11:57.8 9:39/M
2 Sophia Johnson St Johns FL 60 14 1 36 1:15:42.6 10:09/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Alexis Keister Jacksonville Beach FL 144 29 1 21 1:11:53.7 9:38/M
2 Devin Olmstead Jacksonville FL 91 25 1 25 1:12:06.0 9:40/M
3 Elizabeth Fleck Jacksonville FL 37 22 1 27 1:12:34.0 9:44/M
4 Courtney Kilpatrick Jacksonville FL 65 28 1 61 1:26:22.5 11:35/M
5 Ann Demi Jacksonville FL 26 26 1 68 1:28:34.0 11:52/M
6 Clare Mccallan Groton MA 254 23 1 69 1:28:39.4 11:53/M
7 Miriam Nelson Jacksonville FL 89 22 1 70 1:28:39.5 11:53/M
8 Emily Batt Atlantic Beach FL 7 26 1 74 1:31:43.6 12:18/M
9 Brookelynn Punsky Jacksonville FL 104 25 1 79 1:33:45.5 12:34/M
10 Maria Caguimbal Jacksonville FL 12 29 1 96 1:42:45.1 13:46/M
11 Alexis Lanza St Augustine FL 68 28 1 98 1:43:03.1 13:49/M
12 Stephanie Hiers Jacksonville FL 53 26 1 101 1:44:01.9 13:57/M
13 Jenna Hoskin Ormond Beach FL 56 27 1 114 1:54:34.3 15:21/M
14 Annie Campbell St Augustine FL 13 27 1 115 1:54:34.7 15:21/M
15 Sarah Reed Jacksonville FL 106 24 1 125 2:07:04.4 17:02/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Christina Groger Jacksonville FL 46 39 1 19 1:11:08.1 9:32/M
2 Meredith Maguire Ponte Vedra Bch FL 72 37 1 33 1:15:02.5 10:03/M
3 Lorae Simpson St Augustine FL 115 33 1 43 1:19:24.3 10:39/M
4 Kristen Billyer Ponte Vedra Bch FL 10 35 1 65 1:27:40.2 11:45/M
5 Nirvana Alijagic Jacksonville FL 4 32 1 67 1:28:33.1 11:52/M
6 Chris Mehner Jacksonville FL 82 33 1 73 1:31:28.5 12:16/M
7 Julia Figura Neptune Beach FL 35 33 1 75 1:31:43.7 12:18/M
8 Chlobelle Bradley Jacksonville FL 11 31 1 81 1:35:16.0 12:46/M
9 Kathryn Adams Jacksonville Bch FL 1 35 1 83 1:35:53.7 12:51/M
10 Catherine McMahon Jacksonville FL 78 37 1 86 1:38:47.0 13:15/M
11 Sara Pedigo St Augustine FL 98 36 1 87 1:38:51.7 13:15/M
12 Stefanie Jones Gainesville FL 61 39 1 91 1:41:33.2 13:37/M
13 Melissa Debiasse St Augustine FL 25 37 1 97 1:43:02.8 13:49/M
14 Anna Corbin Jacksonville FL 20 35 1 102 1:45:12.8 14:06/M
15 Jennifer Snyder Jacksonville Bch FL 118 37 1 116 1:56:19.1 15:36/M
16 Melissa Dykes Jacksonville Bch FL 31 39 1 117 1:56:20.2 15:36/M
17 Leann Matrazzo St Marys GA 76 35 1 120 1:59:32.9 16:01/M
18 Samantha Prado Jacksonville FL 102 31 1 126 2:07:04.4 17:02/M
19 Valerie Mangan Ponte Vedra Bch FL 74 38 1 130 2:16:01.3 18:14/M
20 Laura Moorhouse St Augustine FL 85 34 1 132 2:27:27.9 19:46/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Rachael Greene Jacksonville FL 45 46 1 53 1:23:41.8 11:13/M
2 Donna Westrich Jacksonville Bch FL 136 44 1 72 1:30:02.6 12:04/M
3 Jennifer Wesely Jacksonville Bch FL 135 45 1 77 1:32:53.6 12:27/M
4 Sabrina Harden Lawtey FL 49 42 1 80 1:34:50.6 12:43/M
5 Christi Bernardo Jacksonville FL 8 44 1 82 1:35:34.0 12:49/M
6 Julie Dickover St Augustine FL 27 42 1 88 1:38:51.8 13:15/M
7 Catherine Eastman St Augustine FL 32 40 1 93 1:42:00.5 13:40/M
8 Jenney Coulter Ponte Vedra FL 21 44 1 99 1:43:08.6 13:49/M
9 Donna Havard St Augustine FL 50 45 1 104 1:47:03.2 14:21/M
10 Gina Webb St Johns FL 142 43 1 112 1:53:48.7 15:15/M
11 Sheryl Chatterton St Augustine FL 16 49 1 113 1:54:04.7 15:17/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Maria Padin Jacksonville Bch FL 93 50 5 40 1:17:57.7 10:27/M
2 Sandra Foskey Jacksonville FL 39 51 1 64 1:27:25.8 11:43/M
3 Debbie Fleck Jacksonville FL 36 52 1 71 1:29:03.8 11:56/M
4 Jeniffer Orzatty Jacksonville FL 92 53 1 78 1:33:07.5 12:29/M
5 Jeanie Wilson 250 52 5 107 1:49:03.0 14:37/M
6 Pamela Skindziel-Reyes Middleburg FL 116 56 1 108 1:50:06.1 14:46/M
7 Christy Summer Jacksonville Bch FL 121 50 1 110 1:51:41.7 14:58/M
8 Lucia Fernandez St Johns FL 34 51 1 124 2:05:36.6 16:50/M
9 Cheryl Hawkins Jacksonville FL 52 58 1 134 2:37:07.6 21:04/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Laura Dobbs Ponte Vedra Bch FL 29 61 1 47 1:19:55.0 10:43/M
2 Michele Mullins Jacksonville FL 86 61 1 121 2:01:06.1 16:14/M
3 Nancy Godwin St Augustine FL 42 60 1 123 2:04:02.1 16:38/M
4 Jean Schubert Jacksonville FL 112 66 1 133 2:31:36.0 20:19/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Andrew Miller Fleming Island FL 83 18 1 1 52:46.3 7:04/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Andy Nicol St Augustine FL 90 57 1 3 57:24.8 7:42/M
Top

Male 13 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Paul Compaan Jacksonville FL 19 13 1 9 1:05:10.3 8:44/M
2 Brayden Myroup St Augustine FL 87 13 1 30 1:14:34.2 10:00/M
Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Clark Fannin Jacksonville FL 263 15 1 7 1:02:25.3 8:22/M
2 Maxwell Johnson St Johns FL 59 14 1 38 1:16:45.5 10:17/M
3 Mason Kemph Jacksonville FL 63 17 1 39 1:17:29.3 10:23/M
4 Mikko Polvikoski Green Cove Spgs FL 100 14 1 59 1:25:47.7 11:30/M
5 Johnathan Shbib St Johns FL 143 16 1 89 1:39:07.8 13:17/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Johnathon Honeywell Jacksonville FL 55 27 1 2 53:56.1 7:14/M
2 Natham Barnes 140 29 1 14 1:09:30.2 9:19/M
3 Joe Walsh Corpus Christi TX 131 25 1 17 1:10:31.1 9:27/M
4 Christopher Moore Jacksonville FL 84 27 1 22 1:11:55.0 9:38/M
5 Jason Green Jacksonville FL 44 28 1 52 1:21:58.7 10:59/M
6 Patrick Doty St Augustine FL 30 26 1 60 1:25:59.8 11:32/M
7 Ryan Teston Fernandina Beach FL 122 29 1 109 1:50:41.9 14:50/M
8 Doug Barrows Day FL 148 24 1 119 1:58:55.8 15:56/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Matthew Kennon Ponte Vedra Bch FL 64 31 1 5 59:32.0 7:59/M
2 Chris Conroy Jacksonville Beach FL 253 34 1 10 1:07:07.0 9:00/M
3 Isaiah Gammache 149 36 1 16 1:09:55.2 9:22/M
4 Mike Lynch 145 38 1 18 1:10:43.5 9:29/M
5 Joe Lisiecki St Johns FL 70 33 1 26 1:12:19.2 9:42/M
6 Matthew Hulst Jacksonville Bch FL 57 34 1 51 1:21:24.8 10:55/M
7 Clark Stillwell Jacksonville FL 119 33 1 55 1:24:59.1 11:24/M
8 Dustin Schiavone St Augustine FL 111 36 1 103 1:46:29.5 14:16/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Paul Medina Jacksonville FL 81 42 1 4 58:43.6 7:52/M
2 Bryan Rhode Ponte Vedra Bch FL 108 42 1 6 1:00:12.5 8:04/M
3 Nicholas Holian Ponte Vedra FL 54 43 1 8 1:04:58.1 8:43/M
4 Paul Studivant St Augustine FL 120 49 1 12 1:07:40.5 9:04/M
5 Vincent Collogan Jacksonville Bch FL 17 49 1 15 1:09:54.9 9:22/M
6 Kent McDowell Jacksonville FL 77 47 1 20 1:11:50.7 9:38/M
7 Jeremy Parrish Jacksonville FL 95 42 1 28 1:13:17.7 9:49/M
8 Chris Balaschak St Augustine FL 5 41 1 32 1:14:56.3 10:03/M
9 David Myroup St Augustine FL 88 41 1 34 1:15:36.5 10:08/M
10 Adam Decle 147 43 1 44 1:19:28.5 10:39/M
11 Kevin Ingwersen Jacksonville Bch FL 58 44 1 46 1:19:48.3 10:42/M
12 Timothy Frusciente Ponte Vedra FL 41 43 1 48 1:20:02.3 10:44/M
13 Blake Kozol Jacksonville FL 67 41 1 54 1:23:55.1 11:15/M
14 Jonathan Compaan Jacksonville FL 18 40 1 57 1:25:36.3 11:28/M
15 Aki Polvikoski Green Cove Spgs FL 99 48 1 58 1:25:46.2 11:30/M
16 Ben Pratt Gainesville FL 103 41 1 92 1:41:34.2 13:37/M
17 Scott Eastman St Augustine FL 33 41 1 94 1:42:04.1 13:41/M
18 Wade Tonkin Jacksonville FL 125 45 1 100 1:43:29.0 13:52/M
19 David Halstead St Johns FL 48 40 1 106 1:49:00.9 14:37/M
20 Randal Smith Jacksonville FL 117 48 1 122 2:03:02.5 16:30/M
21 Joseph Mangan Ponte Vedra Bch FL 73 45 1 129 2:16:01.0 18:14/M
22 Michael Sharp Jacksonville Bch FL 114 45 1 131 2:17:56.8 18:29/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Anthony Rigney Jacksonville FL 109 52 1 24 1:11:58.7 9:39/M
2 Carl Timcke Atlantic Beach FL 124 51 1 29 1:14:23.4 9:58/M
3 Maynard Sammons St Augustine FL 110 55 1 35 1:15:41.1 10:09/M
4 David Parker Atlantic Beach FL 94 50 1 37 1:16:08.5 10:12/M
5 James Havard St Augustine FL 51 53 1 41 1:18:22.3 10:30/M
6 Michael Chafardon Ponte Vedra Bch FL 15 51 1 42 1:18:23.2 10:30/M
7 Mike Watson Jacksonville Bch FL 132 52 5 45 1:19:41.3 10:41/M
8 George Kirk Orlando FL 66 52 1 50 1:20:55.4 10:51/M
9 Bulmaro Reyes Middleburg FL 107 54 1 56 1:25:20.9 11:26/M
10 Bryan Tully Jacksonville FL 126 57 1 66 1:28:03.5 11:48/M
11 Richard Porter Jacksonville FL 101 55 1 84 1:35:55.7 12:51/M
12 Peter Ma Jacksonville FL 71 52 1 90 1:39:24.9 13:19/M
13 Greg Fleck Jacksonville FL 38 54 1 95 1:42:31.3 13:45/M
14 Don Gramling Jacksonville FL 43 55 1 111 1:53:39.6 15:14/M
15 Scott Groger Jacksonville FL 47 53 1 127 2:07:09.3 17:03/M
16 Dan Bullock 146 57 1 128 2:08:08.8 17:11/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Fred Wainio Ponte Vedra Bch FL 130 61 1 11 1:07:07.1 9:00/M
2 Gary Schultz St Augustine FL 113 60 1 62 1:26:33.3 11:36/M
3 Michael Cervellera Jacksonville FL 14 64 1 63 1:26:59.0 11:40/M
4 Douglas Tillett Jacksonville FL 123 64 1 76 1:32:25.0 12:23/M
5 Jonathan Wentworth-Ping Ponte Vedra FL 134 60 1 105 1:48:12.5 14:30/M
6 Patrick Kieri Saint Augustine FL 141 62 1 118 1:58:08.7 15:50/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Derek Dobbs Ponte Vedra Bch FL 28 73 1 49 1:20:35.0 10:48/M
2 Jeff Bertram St Augustine FL 9 70 1 85 1:38:21.6 13:11/M