Run To Row 5K/10K Run

Age Group Results

November 03, 2017


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-14 15-19 25-29 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Madeline Weiler Palm City FL 165 14 2 22:32.7 7:15/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Barry Palm City FL 54 0 96 44:55.7 14:27/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bliss Weiler Palm City FL 164 12 14 27:08.1 8:43/M
2 Cameron Sanetz 122 12 15 27:16.0 8:46/M
3 Elizabeth Rightler Palm City FL 115 14 32 30:47.2 9:54/M
4 Gianna Minter Port St Lucie FL 96 12 38 32:18.0 10:23/M
5 Rylee Hochstetter Palm City FL 76 11 42 32:48.3 10:33/M
6 Annika Tucker 162 12 59 37:06.8 11:56/M
7 Brooke Bulten 156 14 62 37:21.7 12:01/M
8 Carly Collins Stuart FL 64 14 86 42:18.2 13:36/M
9 Audrey Slay Palm City FL 129 12 92 43:22.3 13:57/M
10 Riley Regalado Palm City FL 114 13 93 43:23.0 13:57/M
11 Hadley Fincher Palm City FL 69 13 95 43:41.8 14:03/M
12 Abbey Heinemann Palm City FL 166 13 97 44:57.0 14:27/M
13 Anne Foust Palm City FL 70 13 100 53:18.6 17:08/M
14 Presley Panzitta Palm City FL 104 12 101 53:21.7 17:09/M
15 Cidney Sharpe 163 12 102 53:22.9 17:10/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylor Sanders Palm City FL 119 16 8 26:07.9 8:24/M
2 Mackenzie Abbott Palm City FL 51 15 13 27:03.4 8:42/M
3 Brooke Bartenfelder Palm City FL 55 17 16 27:48.3 8:56/M
4 Rain Bartenfelder Palm City FL 56 15 18 28:05.9 9:02/M
5 Samantha Tolton Hobe Sound FL 171 17 27 29:43.3 9:33/M
6 Brooke Stern Palm City FL 136 15 31 30:47.0 9:54/M
7 Morgan Scott Jensen Beach FL 127 15 36 31:35.0 10:09/M
8 Baylee Slone Palm City FL 132 15 39 32:19.8 10:23/M
9 Jordan Blair Palm City FL 172 17 40 32:35.3 10:29/M
10 Grace Ragland Palm City FL 113 15 45 33:27.8 10:45/M
11 Aislinn Widmier 153 17 48 34:25.8 11:04/M
12 Gigi Dunn Stuart FL 68 15 50 34:46.9 11:11/M
13 Sam Brodsky Palm City FL 59 16 61 37:18.4 12:00/M
14 Gabriella Galland Palm City FL 72 15 65 37:49.2 12:10/M
15 Madelyn Plant Palm City FL 111 16 66 37:49.3 12:10/M
16 Anagabriela Alvarez Stuart FL 52 17 68 38:31.8 12:23/M
17 Shannon Major Stuart FL 90 17 69 38:32.0 12:23/M
18 Evie Flaugh Stuart FL 170 17 70 38:34.2 12:24/M
19 Faiza Ahmed Jensen Beach FL 152 17 85 40:59.4 13:11/M
20 Mia Kirchner Palm City FL 84 16 87 42:18.3 13:36/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Bobryk Stuart FL 168 27 46 33:38.7 10:49/M
2 Rosanna Walker Port St Lucie FL 146 27 83 40:31.8 13:02/M
3 Isaura Jimenez Port St Lucie FL 81 28 84 40:52.6 13:08/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cara Campbell Hobe Sound FL 61 32 64 37:28.3 12:03/M
2 Monica Lokitus Stuart FL 86 32 99 50:51.6 16:21/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Debra Kelly Stuart FL 82 39 43 32:50.8 10:33/M
2 Michelle Sanetz Palm City FL 123 39 51 34:54.8 11:13/M
3 Alicia Irwin Port St Lucie FL 80 36 63 37:28.1 12:03/M
4 Christina Hunter Palm City FL 79 35 80 39:55.1 12:50/M
5 Katarzyna Paez Palm City FL 102 35 82 40:10.1 12:55/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Traci Hochstetter Palm City FL 78 42 25 29:27.9 9:28/M
2 Kelly Merriman Stuart FL 94 43 29 30:07.3 9:41/M
3 Pamela Tucker Palm City FL 142 41 34 31:25.4 10:06/M
4 Kari Anne Kulig Palm City FL 167 41 47 33:40.7 10:50/M
5 Jill Pergolini Port St Lucie FL 110 40 73 38:43.2 12:27/M
6 Jennifer Richard Stuart FL 176 40 98 50:50.6 16:21/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Vallecillo-Dunn Stuart FL 143 45 7 25:54.6 8:20/M
2 Heather Hochstetter Stuart FL 75 49 12 26:47.8 8:37/M
3 Stacey Losardo Palm City FL 88 49 17 27:51.9 8:57/M
4 Kim Major Stuart FL 89 48 21 28:36.4 9:12/M
5 Kelly Standeven-Wyble Stuart FL 135 45 26 29:42.9 9:33/M
6 Karin Schattner Palm City FL 124 45 49 34:37.3 11:08/M
7 Karen Martinez Palm City FL 92 48 55 36:14.5 11:39/M
8 Sue Minter Port St Lucie FL 97 48 56 36:28.2 11:44/M
9 Catherine Tolton 177 48 90 43:04.0 13:51/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jane Rose Palm City FL 118 50 22 29:00.6 9:19/M
2 Barbara Topley Stuart FL 139 52 72 38:42.6 12:27/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tanner Hochstetter Palm City FL 77 13 1 22:11.3 7:07/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Matthew Nehme Stuart FL 159 13 3 23:52.7 7:40/M
2 Michael Conlon Stuart FL 66 13 5 24:37.5 7:55/M
3 Zachary Tucker 161 14 9 26:11.9 8:25/M
4 William Warner Stuart FL 147 14 10 26:30.2 8:31/M
5 Cyrus Wilkes Palm City FL 173 14 44 33:22.0 10:44/M
6 Brandon Sanetz 120 13 53 35:11.0 11:19/M
7 Gabriel Paez Palm City FL 101 10 58 37:03.3 11:55/M
8 Jonathan Topley Stuart FL 140 14 76 39:36.8 12:44/M
9 Alex Paez Palm City FL 100 8 81 39:59.8 12:51/M
10 Jonathan Martinez Palm City FL 91 12 91 43:08.0 13:52/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gavin Smiley 154 17 4 24:07.8 7:45/M
2 Benjamin Hochstetter Stuart FL 74 15 11 26:35.9 8:33/M
3 Brandon Schrot Palm City FL 125 16 23 29:01.0 9:20/M
4 Blake Pegrum Palm City FL 107 16 24 29:26.5 9:28/M
5 Justin Woods Palm City FL 148 16 33 31:25.0 10:06/M
6 Dillon Hansen Palm City FL 174 16 35 31:31.0 10:08/M
7 Colin O'Connor Stuart FL 99 15 60 37:08.9 11:56/M
8 Devin Obert 160 16 67 38:14.5 12:18/M
9 Brandon Collins Stuart FL 63 17 75 39:35.5 12:44/M
10 Hunter Carr Palm City 157 17 77 39:39.1 12:45/M
11 Victor Albu 158 17 78 39:42.9 12:46/M
12 Trenton Bulten 155 17 79 39:47.8 12:48/M
13 Justin Devito 150 15 94 43:28.2 13:59/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Austin Walker Port St Lucie FL 145 29 28 29:55.4 9:37/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sean Caruana Fort Pierce FL 169 43 57 36:35.7 11:46/M
2 Bryan Sanetz 121 43 88 42:57.3 13:49/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Cameron Palm City FL 60 45 19 28:15.4 9:05/M
2 Louis Cefolia Port St Lucie FL 62 49 20 28:16.9 9:05/M
3 Scott Bovee Palm City FL 58 48 30 30:09.1 9:42/M
4 Eric Foust Palm City FL 71 48 54 36:10.2 11:38/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martin Trautschold Palm City FL 141 52 6 24:50.4 7:59/M
2 Doug Ragland Palm City FL 112 50 52 35:00.0 11:15/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 James Rose Palm City FL 117 55 37 32:15.8 10:22/M
2 Joe Motisi Stuart FL 98 56 71 38:39.0 12:26/M
3 Thomas Harmer Stuart FL 73 55 74 39:00.4 12:32/M
4 Greg Wyble Stuart FL 149 59 89 42:59.5 13:49/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jerry Kyckelhahn Palm City FL 85 71 41 32:38.5 10:30/M