Brianna Cooper Heavenly Smiles 5K/10K Run

Age Group Results

April 08, 2017


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 75-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 75-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jamie Spooner Port St Lucie FL 286 40 7 20:37.9 6:39/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Linda Cassese Stuart FL 250 54 10 21:11.6 6:50/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Parker Shore Stuart FL 431 10 30 24:58.6 8:03/M
2 Kacey O'Donnell Stuart FL 393 10 49 26:52.3 8:40/M
3 Emma Ortiz Palm City FL 398 10 75 29:09.6 9:24/M
4 Riley McCaughey Stuart FL 368 9 97 31:00.9 10:00/M
5 Kylee Aronoff Port St Lucie FL 215 8 99 31:01.3 10:00/M
6 Avery Potsko Stuart FL 487 10 120 31:52.8 10:17/M
7 Anna Staten Stuart FL 489 9 128 32:08.7 10:22/M
8 Ryan Connelly Stuart FL 265 9 147 33:17.2 10:44/M
9 Hannah Grantham Stuart FL 313 10 158 34:03.8 10:59/M
10 Mila Watson Stuart FL 461 6 161 34:17.5 11:04/M
11 Kenzie McCombs Palm City FL 370 8 178 36:28.3 11:46/M
12 Linda Capps Stuart FL 480 10 191 37:28.8 12:05/M
13 Vivianne Jacklin Stuart FL 328 10 213 40:44.7 13:08/M
14 Gracyn Adams Stuart FL 203 8 222 41:11.5 13:17/M
15 Taylor Schetzel Stuart FL 427 9 226 41:33.4 13:24/M
16 Marissa Brodie Hobe Sound FL 235 10 228 41:42.9 13:27/M
17 Brylie Cooper Stuart FL 481 10 230 41:47.2 13:29/M
18 Scarlett Koessick Stuart FL 347 8 234 42:24.5 13:41/M
19 Paisley Fowler Palm City FL 293 8 241 43:13.9 13:56/M
20 Adrianna Cegielski Palm City FL 252 9 243 43:57.0 14:11/M
21 Nadia Alejo Palm City FL 204 9 246 44:29.6 14:21/M
22 Lanee Hert Palm City FL 319 10 247 44:31.2 14:22/M
23 Becca Bassion Palm City FL 222 9 252 45:20.4 14:37/M
24 Katelynn Bonea Stuart FL 477 9 277 52:03.3 16:47/M
25 Grace McEachin Palm City FL 371 9 281 53:15.7 17:11/M
26 Savannah Bonea Stuart FL 478 6 287 55:19.4 17:51/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anna Foster Stuart FL 288 13 67 28:15.8 9:07/M
2 Courtney Shyposh Westfield NJ 432 12 101 31:09.4 10:03/M
3 Hailey Kirkpatrick Hobe Sound FL 341 12 105 31:17.6 10:05/M
4 Taylor Adams Stuart FL 475 11 112 31:27.4 10:09/M
5 Kaiya Foster Stuart FL 291 11 125 32:06.1 10:21/M
6 Madison Adams Stuart FL 474 11 126 32:06.2 10:21/M
7 Alexia French Palm City FL 297 12 129 32:11.6 10:23/M
8 Katie Heeb Palm City FL 483 13 130 32:12.0 10:23/M
9 Grace McCombs Palm City FL 369 12 149 33:19.4 10:45/M
10 Samantha Ocampo Palm City FL 392 12 167 35:40.0 11:30/M
11 Samantha Jazwick Palm City FL 332 11 170 36:04.5 11:38/M
12 Ava Koessick Stuart FL 344 14 176 36:25.7 11:45/M
13 Emma Wollersheim Stuart FL 471 14 203 39:48.5 12:50/M
14 Victoria Lord Stuart FL 500 11 215 40:46.0 13:09/M
15 Keira Gaskins Stuart FL 306 11 245 44:18.3 14:17/M
16 Madeline Scheid 512 13 255 45:33.0 14:42/M
17 Hayley Smith Palm City FL 437 11 280 53:09.3 17:09/M
18 Brienne Phifer 532 13 296 58:59.5 19:02/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amy Kirkland Stuart FL 339 17 22 23:51.7 7:42/M
2 Whitney Shyposh Westfield NJ 434 17 56 27:36.2 8:54/M
3 Mackenzie O'Hara Stuart FL 397 15 139 32:44.0 10:34/M
4 Lisette Koessick Stuart FL 346 17 177 36:25.9 11:45/M
5 Peyton Russo Stuart FL 416 15 224 41:22.5 13:21/M
6 Samantha Bisbano PORT SAINT LUCIE FL 535 19 256 45:44.2 14:45/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Victoria Velinsky Hobe Sound FL 522 24 184 36:56.1 11:55/M
2 Brittany Johnson Stuart FL 334 22 211 40:41.9 13:07/M
3 Misty Leader-Ayotte Stuart FL 354 21 257 45:45.8 14:45/M
4 Morgan Callea Stuart FL 245 21 270 50:09.8 16:11/M
5 Ashley Swaney Fayetteville NC 444 21 271 50:18.4 16:14/M
6 Xiomeli Gonzalez Palm City FL 312 20 289 56:34.2 18:15/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rebecca Hands Palm City FL 314 29 23 23:54.5 7:43/M
2 Michelle Deedrick West Palm Beach FL 272 28 27 24:39.4 7:57/M
3 Mallory Penney Lebanon CT 403 28 54 27:29.0 8:52/M
4 Alexandria Jacobsen Palm City FL 330 26 61 27:45.1 8:57/M
5 Liz Brown Stuart FL 238 28 104 31:15.3 10:05/M
6 Jennie Duke Stuart FL 280 28 131 32:12.4 10:23/M
7 Emily Lake Shallotte NC 350 25 192 37:34.3 12:07/M
8 Gina Williamson Stuart FL 524 25 212 40:43.4 13:08/M
9 Megan Merrifield Stuart FL 377 25 248 44:32.7 14:22/M
10 Urline Charles Palm City FL 254 27 291 56:35.4 18:15/M
11 Lorena Garcia Palm City FL 303 27 292 56:38.1 18:16/M
12 Jasmine Gonzalez Palm City FL 311 26 293 56:38.2 18:16/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brooke O'Neill Palm City FL 537 30 14 22:40.5 7:19/M
2 Trisha Kukuvka Palm City FL 349 33 18 23:41.6 7:38/M
3 Ellise Ryan Stuart FL 521 34 28 24:42.0 7:58/M
4 Tracy Wolfe Stuart FL 541 33 39 26:13.4 8:27/M
5 Sara Linn Port St Lucie FL 357 31 80 29:22.9 9:28/M
6 Lauren Paulin Stuart FL 402 30 86 29:41.8 9:35/M
7 Alicia Carter Port Saint Lucie FL 249 34 114 31:35.5 10:11/M
8 Jennifer Wiggins Stuart FL 467 33 115 31:37.1 10:12/M
9 Tracie Sullivan Stuart FL 443 34 117 31:40.8 10:13/M
10 Katie Michalowski Stuart FL 378 31 127 32:06.7 10:21/M
11 Lindsay Watson Stuart FL 460 34 160 34:16.2 11:03/M
12 Miltoneisha Johnson W Palm Beach FL 335 30 286 55:17.1 17:50/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Courtney Chastain Stuart FL 255 35 29 24:49.8 8:00/M
2 Jamie Dowd Stuart FL 276 39 38 26:11.1 8:27/M
3 Gwen Fritz Stuart FL 300 36 53 27:17.0 8:48/M
4 Jessica Camacho Lake Worth FL 246 36 65 28:08.3 9:05/M
5 Tressa Everett Palm City FL 284 37 69 28:26.3 9:10/M
6 Sara Cardarelli 507 35 83 29:32.9 9:32/M
7 Chrissy Florio 519 39 87 29:48.6 9:37/M
8 Nicole Loihle Palm City FL 359 39 122 31:59.3 10:19/M
9 Kim Franklin Stuart FL 295 37 135 32:20.8 10:26/M
10 Lindsay Murphy Stuart FL 384 35 136 32:23.8 10:27/M
11 Lisa Nebbeling Stuart FL 389 37 144 33:05.2 10:40/M
12 Kaitlin Bingham Jensen Beach FL 226 36 151 33:32.3 10:49/M
13 Katie McCarthy Stuart FL 367 35 159 34:11.5 11:02/M
14 Karen Kie Palm City FL 484 35 163 34:59.8 11:17/M
15 Ira Singh 543 39 164 35:21.3 11:24/M
16 Kristen Register Port St Lucie FL 410 38 183 36:56.0 11:55/M
17 Deana Angel Palm City FL 209 36 187 37:14.6 12:01/M
18 Rosalie Drawbaugh Palm City FL 278 39 197 38:30.8 12:25/M
19 Stephanie Bisbano Port St Lucie FL 228 39 198 38:36.8 12:27/M
20 Maria Miranda Palm City FL 380 35 205 40:10.1 12:57/M
21 Cassie Koessick Stuart FL 345 39 233 42:24.1 13:41/M
22 Evey Bassion Palm City FL 223 36 253 45:20.8 14:37/M
23 Kimberly Gaskins Stuart FL 307 38 276 50:37.6 16:20/M
24 Summer McEachin Palm City FL 373 37 282 53:22.4 17:13/M
25 Abbey Bonea Stuart FL 476 35 288 55:27.8 17:53/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kim Palisin Palm City FL 496 42 24 23:56.1 7:43/M
2 Charlene Foster Stuart FL 289 40 51 26:56.0 8:41/M
3 Andrea Lord Stuart FL 361 44 64 28:03.0 9:03/M
4 Jill Robinson Hobe Sound FL 414 40 73 28:47.1 9:17/M
5 Dawn Andrus Palm City FL 206 44 77 29:16.1 9:26/M
6 Yvonne Potsko Stuart FL 488 42 81 29:30.0 9:31/M
7 Melissa Weimer Jensen Beach FL 463 43 109 31:24.8 10:08/M
8 Misty Connelly Stuart FL 264 41 157 33:49.5 10:55/M
9 Carrie Phebus Stuart FL 404 41 162 34:39.2 11:11/M
10 Rohini Alejo Palm City FL 205 42 166 35:36.7 11:29/M
11 Katherine Nguyen Palm City FL 391 41 182 36:48.4 11:52/M
12 Angela Vittori Stuart FL 455 43 186 36:57.2 11:55/M
13 Laura Angell Palm City FL 212 41 216 40:50.4 13:10/M
14 Robin Scott 504 42 218 40:52.6 13:11/M
15 Casi Brush Stuart FL 239 44 221 41:07.9 13:16/M
16 Jennifer Scheid 514 42 258 45:53.5 14:48/M
17 Julie Sessa Jensen Beach FL 429 42 260 46:38.7 15:03/M
18 Maria Martinez Port St Lucie FL 366 44 262 47:42.5 15:23/M
19 Jennifer Arey 510 42 275 50:36.9 16:19/M
20 Heather Hatch Jensen Beach FL 317 41 294 58:35.5 18:54/M
21 Teri Bussey Jensen Beach FL 243 42 295 58:36.5 18:54/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Noelle Furtaw Stuart FL 302 46 33 25:15.0 8:09/M
2 Heather Hochstetter Stuart FL 322 48 48 26:47.7 8:38/M
3 Tammie Meder Stuart FL 375 47 68 28:19.5 9:08/M
4 Elizabeth Jacklin Stuart FL 327 47 85 29:35.1 9:33/M
5 Michelle Schincariol Stuart FL 534 48 145 33:05.5 10:40/M
6 Laurie Vecchio Stuart FL 453 47 152 33:38.5 10:51/M
7 Tina Tuschmann Palm City FL 450 45 153 33:38.9 10:51/M
8 Karin Schattner Palm City FL 424 45 168 35:40.1 11:30/M
9 Melissa Gliedman Palm City FL 310 48 174 36:24.5 11:45/M
10 Sherri Saxton Stuart FL 418 47 190 37:22.8 12:03/M
11 Shannon Davidson Stuart FL 270 48 220 41:06.3 13:15/M
12 Jennifer Schetzel Stuart FL 426 46 227 41:33.6 13:24/M
13 Christine Wysocki Stuart FL 472 46 237 42:42.4 13:46/M
14 Halina Cegielski Palm City FL 253 48 242 43:54.1 14:10/M
15 Vanessa Molina Port St Lucie FL 382 45 269 49:49.4 16:04/M
16 Donna Follmer Port St Lucie FL 287 48 278 52:33.9 16:57/M
17 Tonya George Merritt Island FL 309 47 279 52:42.2 17:00/M
18 Krystal Brown Palm City FL 237 48 290 56:35.2 18:15/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christina Bryan Stuart FL 241 50 32 25:11.8 8:07/M
2 Lynn Luisi Port St Lucie FL 362 53 44 26:26.7 8:32/M
3 Jill Staib Stuart FL 438 51 50 26:54.9 8:41/M
4 Christina Bondi Port St Lucie FL 231 52 58 27:38.3 8:55/M
5 Lisa Miller Stuart FL 379 50 71 28:32.8 9:12/M
6 Kathryn Neu Palm City FL 390 52 95 30:47.7 9:56/M
7 Jeanne Evans Stuart FL 282 54 98 31:01.3 10:00/M
8 Patty Phillips Palm City FL 405 51 119 31:47.6 10:15/M
9 Elizabeth Horton Stuart FL 323 51 142 32:56.4 10:37/M
10 Angela Capps Stuart FL 479 50 146 33:14.0 10:43/M
11 Lori Strachan Hobe Sound FL 442 50 172 36:09.3 11:40/M
12 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 340 53 175 36:24.7 11:45/M
13 Michelle Deen Stuart FL 273 50 231 41:50.0 13:30/M
14 Connie Callea Stuart FL 244 50 266 49:35.4 16:00/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Debbie Hammond Stuart FL 526 58 55 27:29.8 8:52/M
2 Suzanne Washuta Stuart FL 458 56 92 30:25.0 9:49/M
3 Bonnie Scarduzio Stuart FL 422 58 236 42:35.6 13:44/M
4 Cheri Hartmann Palm City FL 316 59 259 46:01.1 14:51/M
5 Linda Baldree Port St Lucie FL 221 55 263 48:43.0 15:43/M
6 Jean Williams Stuart FL 469 58 273 50:31.1 16:18/M
7 Rose Marie McEachin Vero Beach FL 372 58 283 53:25.2 17:14/M
8 Dee Filicetti Stuart FL 285 59 284 53:38.1 17:18/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janis Jobson Stuart FL 333 60 189 37:18.1 12:02/M
2 Kathryn Jacobsen Fernandina Beach FL 331 60 201 39:04.2 12:36/M
3 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 470 61 208 40:37.2 13:06/M
4 Debra June Stuart FL 336 60 238 42:49.3 13:49/M
5 Mary Schellhamer Stuart FL 425 63 274 50:36.8 16:19/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Welch Stuart FL 464 65 268 49:46.0 16:03/M
Top

Female 75 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 457 86 225 41:28.7 13:23/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ethan Scammell Stuart FL 419 18 1 18:26.1 5:57/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Todd Clements Palm Bch Gdns FL 258 40 2 18:26.2 5:57/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 505 505 0 217 40:51.4 13:11/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Vincent M Bajis Stuart FL 220 10 12 22:18.2 7:12/M
2 Gage Craft Palm City FL 266 9 25 23:58.1 7:44/M
3 Dustin Werthem Stuart FL 465 9 45 26:30.5 8:33/M
4 Varun Singh Stuart FL 542 9 46 26:31.7 8:33/M
5 John Coleman Palm City FL 261 10 59 27:39.2 8:55/M
6 Michael Ciferri Palm City FL 257 10 60 27:41.2 8:56/M
7 Carson Stewart Palm City FL 440 10 62 27:47.6 8:58/M
8 Cody Sluder Palm City FL 436 9 76 29:09.6 9:24/M
9 Zachary Loihle Palm City FL 360 9 79 29:19.0 9:27/M
10 Alejandro Fries Palm City FL 298 10 89 30:04.1 9:42/M
11 Jake Tuschmann Palm City FL 449 10 90 30:19.1 9:47/M
12 Dale George Stuart FL 516 9 96 30:51.0 9:57/M
13 Sean Dioquino Palm City FL 275 9 110 31:25.5 10:08/M
14 Colton Stewart Palm City FL 441 10 118 31:46.0 10:15/M
15 Shawn Revaz 525 8 123 31:59.9 10:19/M
16 David Drawbaugh Palm City FL 277 8 133 32:18.9 10:25/M
17 Jack Raley Palm City FL 408 9 134 32:19.0 10:25/M
18 Jonathan Cardona Palm City FL 248 9 141 32:55.9 10:37/M
19 Roman Watson Stuart FL 493 8 148 33:17.7 10:44/M
20 Austin Mulcahy Palm City FL 383 9 150 33:21.6 10:45/M
21 Max Hert Palm City FL 320 8 154 33:38.9 10:51/M
22 Logan Murphy Stuart FL 385 10 156 33:42.7 10:52/M
23 Matthew Castro Stuart FL 251 8 169 35:52.5 11:34/M
24 Evan Knotek Palm City FL 343 9 171 36:04.8 11:38/M
25 Dylan Phifer Stuart FL 531 10 179 36:30.5 11:46/M
26 Jack Register Port St Lucie FL 409 9 181 36:47.9 11:52/M
27 Niko Vittori Stuart FL 494 8 185 36:56.8 11:55/M
28 Braylon Angel Palm City FL 208 9 188 37:14.9 12:01/M
29 Brayden Blount Palm City FL 229 9 196 38:24.3 12:23/M
30 Giulian Rizzo Palm City FL 411 9 199 38:47.5 12:31/M
31 Thomas Coleman Jr Port St Lucie FL 263 10 204 40:06.4 12:56/M
32 Graeme Angell Palm City FL 211 9 209 40:37.8 13:06/M
33 Brycen Aronoff Port St Lucie FL 214 8 219 41:04.3 13:15/M
34 Preston Hardegree Palm City FL 315 10 223 41:14.6 13:18/M
35 Colten George Fort Pierce FL 308 6 229 41:44.1 13:28/M
36 Aiden O'Bryant Stuart FL 538 10 239 42:59.2 13:52/M
37 Aiden Gaskins Stuart FL 305 7 244 44:18.2 14:17/M
38 Kristopher Scheid 513 9 251 45:18.5 14:37/M
39 Gavin Adams Stuart FL 202 8 254 45:29.6 14:40/M
40 Anthony Molina Port St Lucie FL 381 9 265 49:34.4 15:59/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Parker Layman Stuart FL 352 12 13 22:19.1 7:12/M
2 Dylan Murphy Jr Stuart FL 386 11 17 23:22.5 7:32/M
3 Noah Marder Stuart FL 365 13 37 25:54.8 8:21/M
4 Jake Brush Stuart FL 240 12 40 26:16.5 8:28/M
5 Jack Ryan Stuart FL 417 13 41 26:17.2 8:29/M
6 Owen Rubino Stuart FL 495 12 47 26:38.5 8:35/M
7 Dominick Bisbano Port St Lucie FL 227 11 63 28:01.2 9:02/M
8 Austin O'Hara Stuart FL 396 12 66 28:08.3 9:05/M
9 Andrew Robinson Hobe Sound FL 413 11 72 28:42.6 9:15/M
10 A J Arey 511 11 100 31:03.6 10:01/M
11 Zeke Star Stuart FL 517 11 106 31:23.5 10:07/M
12 David McDermott 529 11 107 31:24.4 10:08/M
13 Tyler Revaz Stuart FL 523 11 113 31:31.7 10:10/M
14 Paul Shyposh Jr Westfield NJ 435 11 138 32:40.3 10:32/M
15 Imarion Stanberry Stuart FL 439 11 155 33:38.9 10:51/M
16 Mark Hufnagel Stuart FL 325 11 180 36:32.2 11:47/M
17 Christian Triggs Palm City FL 448 11 206 40:11.7 12:58/M
18 Justin Fowler Palm City FL 292 11 240 43:13.5 13:56/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Noah Scammell Stuart FL 420 15 6 20:14.6 6:32/M
2 Kyle Weimer Jensen Beach FL 462 16 108 31:24.7 10:08/M
3 Peter Vecchio Stuart FL 454 17 140 32:55.3 10:37/M
4 Jon Lecanu 508 19 261 46:43.8 15:04/M
5 Benjamin Adams Stuart FL 201 18 285 54:57.4 17:44/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Zachary Wendisch Stuart FL 528 20 116 31:40.1 10:13/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Josh Curry Hoffman Estates IL 269 29 8 21:06.7 6:48/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Steve Magallanes Stuart FL 502 32 19 23:42.4 7:39/M
2 Kevin Wiggins Stuart FL 468 30 74 29:01.1 9:22/M
3 Andrew Hermonson Stuart FL 506 32 82 29:32.0 9:32/M
4 Nicholas Bates Stuart FL 224 30 121 31:58.6 10:19/M
5 Patrick Farley Palm City FL 539 32 232 42:06.9 13:35/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hamed Kian Jupiter FL 540 36 3 18:39.8 6:01/M
2 Ryan Patrick Port St Lucie FL 401 37 9 21:08.1 6:49/M
3 Steve Angel Palm City FL 210 36 26 24:09.6 7:47/M
4 Chris Nebbeling Stuart FL 388 38 35 25:28.9 8:13/M
5 John Scanlan Stuart FL 421 36 78 29:17.7 9:27/M
6 Chris Fries Palm City FL 299 39 94 30:35.2 9:52/M
7 Regner Dioquino Palm City FL 274 39 111 31:26.9 10:08/M
8 Dustin Knotek Palm City FL 342 38 173 36:15.5 11:42/M
9 Brian Merrifield Stuart FL 376 38 249 44:32.7 14:22/M
10 Richard Fowler Palm City FL 294 38 250 45:06.5 14:33/M
11 Michael Linn Port St Lucie FL 356 37 264 48:43.0 15:43/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rob Florio Palm City FL 518 40 16 23:06.4 7:27/M
2 Jason Taber 501 44 20 23:50.5 7:41/M
3 David Layman Stuart FL 351 43 34 25:26.9 8:12/M
4 Vince E Bajis Stuart FL 219 42 42 26:24.5 8:31/M
5 Jacob Werthem Stuart FL 466 40 43 26:26.0 8:32/M
6 Ryan Pfeifle Palm City FL 509 42 102 31:10.5 10:03/M
7 Kevin Staten Stuart FL 492 44 124 32:03.0 10:20/M
8 Diego Cardona Palm City FL 247 40 143 33:01.7 10:39/M
9 James Foster Stuart FL 290 42 193 37:41.7 12:09/M
10 Todd Cooper Stuart FL 482 43 194 37:51.3 12:13/M
11 Marek Wysocki Stuart FL 473 44 202 39:47.6 12:50/M
12 Peter Angell Palm City FL 213 42 210 40:38.2 13:06/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Scholl Palm City FL 428 47 70 28:29.2 9:11/M
2 Michael Adams Stuart FL 1 47 88 30:03.5 9:42/M
3 Danny Cunningham Stuart FL 267 46 93 30:33.7 9:51/M
4 Paul Shyposh Westfield NJ 433 49 103 31:10.6 10:03/M
5 Joe Vecchio Stuart FL 503 46 165 35:34.2 11:28/M
6 Victor Rizzo Palm City FL 412 48 200 38:47.6 12:31/M
7 Jake Garman Jr Stuart FL 304 48 267 49:45.9 16:03/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ronnie Kirchman Palm City FL 338 52 21 23:50.9 7:41/M
2 Patrick Lepak Stuart FL 355 50 36 25:51.9 8:20/M
3 Rick De Marchi Stuart FL 271 50 52 27:03.6 8:44/M
4 Leo Bondi Port St Lucie FL 232 53 57 27:36.3 8:54/M
5 Mark Theroux Stuart FL 446 50 84 29:34.2 9:32/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 415 55 4 19:40.3 6:21/M
2 Stephen England Jupiter FL 281 55 5 19:52.7 6:25/M
3 Lev Evans Stuart FL 283 59 31 25:07.5 8:06/M
4 John Kenney North Palm Beach FL 536 55 91 30:22.9 9:48/M
5 Daniel Duke Stuart FL 279 57 132 32:15.0 10:24/M
6 Bruce Herchenroder Port St Lucie 318 58 195 37:51.5 12:13/M
7 Steve Hutchinson Hobe Sound FL 326 55 214 40:45.2 13:09/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Curet Palm City FL 268 60 11 21:58.3 7:05/M
2 Jerry Bocchino Jensen Beach FL 230 60 15 22:55.5 7:24/M
3 Steve Andrus Palm City FL 207 63 207 40:16.5 12:59/M
4 John Scarduzio Stuart FL 423 61 235 42:34.0 13:44/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Howard Marder Stuart FL 364 66 272 50:23.8 16:15/M
Top

Male 75 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Wayne Layman Stuart FL 353 76 137 32:27.6 10:28/M