TK Gator Grind Obstacle Race

Age Group Results

March 11, 2017


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: 1-18 19-99
Women: 1-18 19-99

2-Mile Race

Top

Youth Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paige Geller Wellington FL 269 16 11 44:47.3 22:24/M
2 Sarina Arntz Boynton Beach FL 257 11 15 46:15.2 23:08/M
3 Victoria De Mola 258 10 18 47:11.8 23:36/M
4 Jessie Baxter Jupiter FL 313 10 21 47:53.0 23:57/M
5 Calista Gargiulo Jupiter FL 266 8 25 48:43.2 24:22/M
6 Maddie Suttin Jupiter FL 281 9 41 56:08.4 28:04/M
7 Liv Echelman 341 11 49 57:53.1 28:57/M
8 Coral Brockman 96 16 52 59:37.2 29:49/M
9 Kaia Barela Jupiter FL 319 9 59 1:03:33.2 31:47/M
10 Lucy Echelman 342 8 60 1:03:46.4 31:53/M
11 Theia Barela Jupiter FL 318 9 61 1:03:52.6 31:56/M
12 Sophia Ocasio Jupiter FL 316 9 62 1:03:53.5 31:57/M
13 Leah Simeon 329 10 63 1:04:09.9 32:05/M
14 Philleah Bright 327 9 65 1:07:27.3 33:44/M
15 Naveah Nelson 328 10 67 1:09:26.3 34:43/M
16 Saia Baldwin-Jackson 330 14 73 1:21:55.9 40:58/M
17 Serenity Jenkins 331 10 74 1:22:01.7 41:01/M
18 Mary Paige Fleishman 13 16 82 2:01:26.4 60:43/M
Top

Adult Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Monika Arntz Boynton Beach FL 256 40 14 46:15.0 23:08/M
2 Kara Baxter Jupiter FL 312 42 22 48:13.8 24:07/M
3 Kim Linton Jupiter FL 274 44 23 48:13.9 24:07/M
4 Christine Gargiulo Jupiter FL 301 30 26 48:43.3 24:22/M
5 Shanna Finkel Wellington FL 265 40 28 49:38.7 24:49/M
6 Mindy Hotchkiss Jupiter FL 292 41 30 49:45.5 24:53/M
7 Darlene Ochoa Jupiter FL 290 34 39 55:49.3 27:55/M
8 Bernice Simpson 337 45 42 56:29.2 28:15/M
9 Kara Boelholder 90 48 46 57:01.6 28:31/M
10 Rachel Echelman 340 38 64 1:04:46.6 32:23/M
11 Rachel Conklin 343 28 66 1:08:09.6 34:05/M
12 Anne Dsouza North Palm Bch FL 299 51 72 1:19:46.4 39:53/M
Top

Youth Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Luke Lindgren West Palm Bch FL 273 10 1 31:07.1 15:34/M
2 Connor Johnson North Palm Bch FL 251 8 2 31:36.5 15:48/M
3 Drew McQueeney Palm Beach Gdns FL 278 9 3 31:45.7 15:53/M
4 Ryan McCabe Lake Worth FL 276 12 5 32:53.4 16:27/M
5 Colton Brockman 95 13 6 37:08.3 18:34/M
6 Jeremi Seymour 325 11 7 37:08.8 18:34/M
7 Corinthian Cavallo 247 14 9 38:40.6 19:20/M
8 Justin Ramich Boynton Beach FL 282 10 10 38:43.4 19:22/M
9 Davean Simeon 339 12 13 45:55.9 22:58/M
10 Koen Arntz Boynton Beach FL 255 9 17 46:17.5 23:09/M
11 Sean McCabe Lake Worth FL 277 15 19 47:35.5 23:48/M
12 Robbie Linton Jupiter FL 275 10 20 47:40.2 23:50/M
13 Logan Finkel Wellington FL 264 10 24 48:33.7 24:17/M
14 Ian Hotchkiss Jupiter FL 291 10 29 49:40.2 24:50/M
15 Peter Arbogast Sopchoppy FL 9 10 31 49:47.8 24:54/M
16 Shomari Baldwin-Jackson 246 14 32 50:22.9 25:11/M
17 Terrell Graves 324 14 33 50:28.1 25:14/M
18 Ele Portalus 326 8 34 52:09.2 26:05/M
19 Jesse Cheek North Palm Bch FL 260 11 35 53:34.3 26:47/M
20 Daniel Ligon Jupiter FL 289 9 37 55:20.0 27:40/M
21 Jacob Suttin Jupiter FL 280 12 40 55:59.2 28:00/M
22 Evan Owens Royal Palm Bch FL 242 11 43 56:29.3 28:15/M
23 Andrew D'Souza North Palm Bch FL 298 11 47 57:49.4 28:55/M
24 Asean Hall 244 12 50 57:54.7 28:57/M
25 Mason Barela Jupiter FL 317 11 51 58:37.8 29:19/M
26 Eaton Reynolds West Palm Bch FL 306 10 53 59:57.1 29:59/M
27 Colin Reynolds West Palm Bch FL 305 12 54 59:57.8 29:59/M
28 Zane Kaarlie 100 11 55 59:58.2 29:59/M
29 Zef Steiert 86 10 56 1:00:01.0 30:01/M
30 Aiden Norman 81 12 57 1:00:19.4 30:10/M
31 Michael Knowles Lake Worth FL 321 10 58 1:03:27.5 31:44/M
32 Ahkeim Meighan West Palm Bch FL 308 9 68 1:09:28.2 34:44/M
33 Kenneth Betts West Palm Bch FL 309 9 69 1:10:35.5 35:18/M
34 Nathan Minott West Palm Bch FL 322 8 70 1:15:34.4 37:47/M
35 Diego Laboy 88 16 77 1:44:51.5 52:26/M
36 Brandon Linares 85 11 78 1:46:10.5 53:05/M
37 Cody McClure 14 16 79 1:51:23.8 55:42/M
38 Austin Minick 303 14 80 1:57:37.6 58:49/M
39 Tyler Jenkins Palm Beach Gdns FL 272 8 81 2:00:34.8 60:17/M
Top

Adult Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Timothy McQueeney Palm Beach Gdns FL 279 43 4 31:46.2 15:53/M
2 Stephen Ramich Boynton Beach FL 283 56 8 38:33.0 19:17/M
3 Stuart Geller Wellington FL 270 55 12 44:47.4 22:24/M
4 Thomas Arntz Boynton Beach FL 284 42 16 46:15.8 23:08/M
5 Jay Gargiulo Jupiter FL 302 36 27 48:47.5 24:24/M
6 Mike Cheek North Palm Bch FL 261 43 36 53:36.3 26:48/M
7 Sean Greisl Jupiter FL 288 47 38 55:43.5 27:52/M
8 Jody Nicholson Melbourne Beach FL 285 65 45 56:40.9 28:20/M
9 Jeremy Nicholson 98 30 44 56:40.9 28:20/M
10 Harold Dsouza North Palm Bch FL 300 57 48 57:50.3 28:55/M
11 Kenneth Drury West Palm Bch FL 307 55 71 1:15:36.7 37:48/M
12 Jacob Loveland 124 31 75 1:36:04.7 48:02/M
13 Heath Haberman 15 40 76 1:38:29.7 49:15/M