Palm City Turkey Trot 5K Run

Age Group Results

November 24, 2016


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kaitlyn Toebe Stuart FL 528 26 23 21:07.1 6:49/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Diana Fohrman Palm City FL 161 42 39 22:14.5 7:10/M
Top

Female Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hannah Lundgren Jacksonville NC 317 0 462 41:57.7 13:32/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Johanna Beringer Palm City FL 43 8 209 30:12.5 9:45/M
2 Allison Bailey Stuart FL 22 6 266 32:05.1 10:21/M
3 Tess Snyder Palm City FL 592 6 386 36:52.0 11:54/M
4 Anlee Hoover Ocala FL 235 10 445 40:14.4 12:59/M
5 Summer Hoover Ocala FL 237 9 461 41:57.2 13:32/M
6 Carly Gans Palm Beach Gardens FL 182 9 540 52:22.8 16:54/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rain Bartenfelder Palm City FL 32 14 148 28:13.7 9:06/M
2 Krista Brown Palm City FL 68 14 150 28:17.2 9:07/M
3 Ashlyn Tucker Port St Lucie FL 534 13 202 30:04.9 9:42/M
4 Skye Bartenfelder Palm City FL 33 12 207 30:10.0 9:44/M
5 Emma Neal Stuart FL 385 11 230 31:02.2 10:01/M
6 Samantha Ocampo Palm City FL 392 12 242 31:13.0 10:04/M
7 Brooke Hawkins Stuart FL 219 14 355 35:30.2 11:27/M
8 Abigail Jatczak Jensen Beach FL 598 14 419 38:28.0 12:25/M
9 Hailey Kirkpatrick Hobe Sound FL 714 12 421 38:34.0 12:26/M
10 Dawsyn Hoover Ocala FL 236 13 446 40:15.4 12:59/M
11 Kaitlyn Elliott Port St Lucie FL 151 13 457 41:23.6 13:21/M
12 Annika Tucker Palm City FL 533 11 465 42:10.9 13:36/M
13 Sarah Kim Stuart FL 265 14 506 46:37.5 15:02/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lauren Ruby Palm City FL 459 19 98 26:08.5 8:26/M
2 Sijie Zhou W Palm Beach FL 584 19 107 26:29.7 8:33/M
3 Catarina Alf Boca Raton FL 8 18 108 26:34.7 8:34/M
4 Erin Smith Port St Lucie FL 501 17 116 26:53.5 8:40/M
5 Brooke Bartenfelder Palm City FL 30 16 130 27:16.3 8:48/M
6 Idalis Walton Hobe Sound FL 550 16 154 28:26.7 9:10/M
7 Erika Chew Palm City FL 94 15 163 28:41.1 9:15/M
8 Kate Radcliff Palm City FL 443 15 179 29:08.5 9:24/M
9 Rachel Kraczek Largo FL 278 19 198 29:54.3 9:39/M
10 Annie Golko Palm City FL 195 19 254 31:36.5 10:12/M
11 Monica Shannon Palm City FL 495 18 269 32:07.4 10:22/M
12 Sophia Olivo Port St Lucie FL 395 19 277 32:17.6 10:25/M
13 Amanda Webb Palm City FL 553 18 292 32:41.7 10:33/M
14 Grace Pasini Tolland CT 415 17 308 33:02.5 10:39/M
15 Shannon Major Stuart FL 330 17 313 33:12.6 10:43/M
16 Emily Jatczak Jensen Beach FL 247 19 487 44:07.9 14:14/M
17 Emily Rutledge Stuart FL 463 16 493 44:48.6 14:27/M
18 Jennifer Sanchez-Castillo Stuart FL 472 16 504 46:24.1 14:58/M
19 Kienna Johnson Palm City FL 252 18 526 50:22.9 16:15/M
20 Olivia Moore Palm City FL 373 18 541 52:33.3 16:57/M
21 Aleksandra Orlovic Palm City FL 397 18 551 53:39.7 17:18/M
22 Jessica Green Stuart FL 205 15 567 1:04:52.5 20:55/M
23 Taylor Hagans Stuart FL 213 15 569 1:11:21.0 23:01/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Minami Yamada Savannah GA 580 20 76 24:44.7 7:59/M
2 Caitlin Mildner Jensen Beach FL 356 21 87 25:17.2 8:09/M
3 Christina Freese Stuart FL 168 20 102 26:20.8 8:30/M
4 Christina Mull Stuart FL 380 21 115 26:51.8 8:40/M
5 Olivia Kirchman Palm City FL 266 24 121 27:00.3 8:43/M
6 Hayley Butler Stuart FL 74 23 165 28:45.7 9:16/M
7 Joann Medina Port St Lucie FL 348 22 221 30:42.5 9:54/M
8 Kaitlyn Brown Palm City FL 65 20 273 32:12.8 10:23/M
9 Jessica Quesada Palm City FL 436 24 278 32:18.6 10:25/M
10 Chloe Webb Palm City FL 554 23 293 32:42.6 10:33/M
11 Kaitlyn Saliba Port St Lucie FL 469 23 323 33:31.7 10:49/M
12 Cortney Gates Palm City FL 186 22 325 33:35.1 10:50/M
13 Madison Quinones Port St Lucie FL 440 20 343 34:47.5 11:13/M
14 Kinley Buckley Palm City FL 71 20 354 35:28.9 11:26/M
15 Jordan Lynds Palm City FL 320 20 392 37:15.4 12:01/M
16 Morgan Lynds Palm City FL 321 20 393 37:15.5 12:01/M
17 Megan Schroeder Palm City FL 480 24 443 39:50.4 12:51/M
18 Justine Romano Palm City FL 456 21 473 42:49.6 13:49/M
19 Brittany Johnson Stuart FL 250 22 479 43:17.3 13:58/M
20 Shannon Jollie Hobe Sound FL 258 23 499 45:17.4 14:36/M
21 Amanda Francis Stuart FL 166 20 507 46:39.9 15:03/M
22 Lena Orlovic Palm City FL 399 20 508 46:45.0 15:05/M
23 Crystal Sneed Stuart FL 503 23 514 48:14.5 15:34/M
24 Melissa Williams Stuart FL 571 24 517 49:08.3 15:51/M
25 Carissa Prieto Matamoras PA 432 24 536 51:55.7 16:45/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Clipp Stuart FL 103 29 30 21:37.1 6:58/M
2 Kelly Sewards Stuart FL 588 26 34 22:00.5 7:06/M
3 Jami McCree Stuart FL 343 28 49 22:56.1 7:24/M
4 Emily Freese Stuart FL 170 25 60 23:39.9 7:38/M
5 Rebecca Freese Stuart FL 172 27 86 25:11.2 8:07/M
6 Kendra Welch Stuart FL 559 28 124 27:04.8 8:44/M
7 Allison Baron Jacksonville Bch FL 28 29 135 27:47.4 8:58/M
8 Katie Leiting Port St Lucie FL 298 28 136 27:50.0 8:59/M
9 Melinda Grubbs Hobe Sound FL 209 29 145 28:06.5 9:04/M
10 Kelli Pfeifle Palm City FL 423 26 151 28:18.8 9:08/M
11 Jessica McGath Stuart FL 344 28 159 28:36.0 9:14/M
12 Maria Gigliotti Palm City FL 192 26 182 29:14.7 9:26/M
13 Leah Acker Stuart FL 1 26 187 29:32.0 9:32/M
14 Chelsea Udell Jensen Beach FL 540 28 195 29:49.9 9:37/M
15 Jacquelyn Vitallo Jensen Beach FL 545 29 196 29:50.2 9:37/M
16 Natalia Torosian Mount Laurel NJ 530 25 201 30:02.7 9:41/M
17 Danielle Trimm Stuart FL 532 29 208 30:10.6 9:44/M
18 Amanda Williams Port St Lucie FL 568 26 210 30:14.4 9:45/M
19 Meghan Pitt Palm City FL 428 25 251 31:29.7 10:09/M
20 Taylor Johnson Palm City FL 253 27 260 31:54.6 10:17/M
21 Lauren Palfrey Chicago IL 409 27 280 32:19.7 10:25/M
22 Nicole Cowan Port St Lucie FL 121 26 316 33:18.8 10:45/M
23 Jessica Kuzevski Palm City FL 285 27 328 33:48.7 10:54/M
24 Ashley Campbell Boulder CO 78 26 339 34:20.5 11:05/M
25 Brittany Miller Port St Lucie FL 362 25 362 35:49.8 11:33/M
26 Ashley Anderson Palm City FL 14 29 367 36:01.9 11:37/M
27 Samantha Graff Port St Lucie FL 200 26 372 36:11.8 11:40/M
28 Adrianna Davis Port St Lucie FL 128 29 379 36:25.6 11:45/M
29 Amelia Meloche Port St Lucie FL 350 29 401 37:45.9 12:11/M
30 Antonia Defeo Palm Beach Gardens FL 131 27 412 38:03.5 12:16/M
31 Brooke Ball Palm City FL 589 26 418 38:24.9 12:23/M
32 Cristina Bello Port St Lucie FL 36 26 441 39:49.6 12:51/M
33 Sam Ottaviani Jensen Beach FL 404 27 447 40:25.8 13:02/M
34 Kristen Mayers Stuart FL 338 27 455 41:07.4 13:16/M
35 Kelli Siters Stuart FL 497 26 476 43:04.5 13:54/M
36 Laura Cook Bellefonte PA 113 28 519 49:20.3 15:55/M
37 Tabitha Newmark Port St Lucie FL 390 28 532 51:05.4 16:29/M
38 Alexandria Arnold Palm City FL 18 25 554 58:15.3 18:47/M
39 Tania Hoskins Port St Lucie FL 240 29 561 1:00:10.6 19:25/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Hyndman Port St Lucie FL 243 33 25 21:21.7 6:53/M
2 Jessica Almodovar Port St Lucie FL 10 31 35 22:10.8 7:09/M
3 Jessica Vanvalkenburgh Stuart FL 541 33 47 22:51.2 7:22/M
4 Trisha Kukuvka Palm City FL 283 33 62 23:41.7 7:38/M
5 Janice Haramis Stuart FL 215 30 65 23:58.2 7:44/M
6 Stephanie Soricelli Cooper City FL 507 33 68 24:03.7 7:45/M
7 Angela Mill Port St Lucie FL 360 32 73 24:41.0 7:58/M
8 Stephanie O'Neill Port St Lucie FL 396 34 81 24:54.3 8:02/M
9 Amy Palfrey Long Island City NY 408 31 95 25:56.8 8:22/M
10 Kelly Diaz Port St Lucie FL 136 33 114 26:50.6 8:39/M
11 Courtney Chastain Stuart FL 92 34 128 27:14.6 8:47/M
12 Laura Hayden Lake Worth FL 222 30 132 27:25.9 8:51/M
13 Amanda Kawecki Palm City FL 594 33 146 28:09.2 9:05/M
14 Tiffany Cristoforo Palm City FL 123 30 152 28:18.8 9:08/M
15 Andrea Augst Stuart FL 20 32 155 28:30.2 9:12/M
16 Casey Cleary W Palm Beach FL 102 30 160 28:36.2 9:14/M
17 Ashley Morales Port St Lucie FL 375 31 206 30:09.0 9:44/M
18 Karen Hernandez Port St Lucie FL 224 34 223 30:46.6 9:55/M
19 Janell Cunio Palm City FL 125 32 237 31:07.6 10:02/M
20 Jessica Vignola Port St Lucie FL 543 31 257 31:43.3 10:14/M
21 Lauren Sambevski Hobe Sound FL 470 30 259 31:47.5 10:15/M
22 Emily Addison Hobe Sound FL 3 34 262 31:58.2 10:19/M
23 Patricia Mineo Palm City FL 364 33 268 32:07.1 10:22/M
24 Hannah Schwab Jensen Beach FL 483 31 270 32:08.9 10:22/M
25 Kimberly Brown Stuart FL 66 32 282 32:22.9 10:26/M
26 Nicole Brostek Stuart FL 61 32 287 32:31.5 10:29/M
27 Kristen Green Palm City FL 206 30 312 33:06.7 10:41/M
28 Megan Krinsky Palm City FL 281 32 317 33:20.6 10:45/M
29 Sarai Major Fort Pierce FL 329 34 318 33:20.7 10:45/M
30 Beth Mourelatos Palm City FL 379 32 329 33:51.7 10:55/M
31 Mary Hayden Port St Lucie FL 223 33 346 34:53.8 11:15/M
32 Megan Schroeder Stuart FL 481 32 351 35:10.0 11:21/M
33 Jennifer Sworn Stuart FL 521 34 363 35:51.4 11:34/M
34 Erika Cullop Palm Beach Gardens FL 124 34 369 36:04.3 11:38/M
35 Lana Brown Port St Lucie FL 70 34 371 36:10.2 11:40/M
36 Jessica Saur Port St Lucie FL 473 30 377 36:24.7 11:45/M
37 Sheena Magallanes Stuart FL 326 31 384 36:50.6 11:53/M
38 Lauren Aiken Orlando FL 6 32 387 36:52.2 11:54/M
39 Neftly Ann Ortiz Port St Lucie FL 401 33 391 37:13.0 12:00/M
40 Katarzyna Paez Palm City FL 407 34 398 37:33.7 12:07/M
41 Nicole Chiarello Orlando, Fl FL 95 31 404 37:57.2 12:15/M
42 Heather Ozhogin Newton MA 405 31 410 38:01.7 12:16/M
43 Allison Cobb Houston TX 104 31 423 38:38.5 12:28/M
44 Barbara Wagner 546 32 425 38:44.9 12:30/M
45 Dorothy Castle Port St Lucie FL 89 34 434 39:44.0 12:49/M
46 Christin Benton Palm City FL 40 33 438 39:47.3 12:50/M
47 Cara Campbell Hobe Sound FL 79 31 458 41:38.4 13:26/M
48 Andrea Cohen Port St Lucie FL 106 34 515 48:16.9 15:34/M
49 Katie Swiss Port St Lucie FL 520 34 528 50:40.9 16:21/M
50 Andrea McAvoy Jensen Beach FL 342 33 564 1:02:43.7 20:14/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gayle Conner Palm City FL 110 36 28 21:28.9 6:55/M
2 Michelle Tovar Port St Lucie FL 531 36 31 21:37.3 6:58/M
3 Nicole Weidensaul Locust Grove VA 557 39 40 22:19.9 7:12/M
4 Heather Neal Stuart FL 386 39 61 23:41.4 7:38/M
5 Martha Freitas Stuart FL 174 35 105 26:28.1 8:32/M
6 June Montgomery Palm City FL 371 39 111 26:42.4 8:37/M
7 Kelly Tullidge Palm City FL 539 39 118 26:56.2 8:41/M
8 Cori MacMullen Palm City FL 324 39 140 27:53.6 9:00/M
9 Rene Quinones Port St Lucie FL 441 38 153 28:22.8 9:09/M
10 Jamie Spooner Port St Lucie FL 119 39 172 28:57.2 9:20/M
11 Rebecca Lyons Amsterdam NY 322 37 175 29:00.3 9:21/M
12 Michele Williams Port St Lucie FL 572 35 177 29:04.1 9:23/M
13 Nicole Wojno Palm City FL 576 36 178 29:06.2 9:23/M
14 Misti Pandolfo Port St Lucie FL 411 36 193 29:46.8 9:36/M
15 Shauna Mathison Port St Lucie FL 335 36 211 30:15.4 9:45/M
16 Susan Duffy Port St Lucie FL 145 36 212 30:16.9 9:46/M
17 Cortney Gramenz Palm City FL 202 39 216 30:26.5 9:49/M
18 Katharine Piatchek Port St Lucie FL 426 36 217 30:31.9 9:51/M
19 Rachel Glatthorn Palm City FL 193 36 220 30:40.1 9:54/M
20 Maegan Richardson- Loupe Port St Lucie FL 453 36 229 30:56.6 9:59/M
21 Stephanie Baker Stuart FL 23 37 231 31:02.4 10:01/M
22 Kristi Brown Jensen Beach FL 69 36 232 31:02.9 10:01/M
23 Julia Greco Port St Lucie FL 204 35 241 31:11.4 10:04/M
24 Jennifer Lieber Stuart FL 299 37 246 31:19.5 10:06/M
25 Amanda Mohorek Stuart FL 368 37 247 31:20.9 10:06/M
26 Christine Steele Orlando FL 513 36 253 31:33.1 10:11/M
27 Alicia Brown Palm City FL 62 35 256 31:40.1 10:13/M
28 Kami Barrett-Batchelder Palm City FL 29 36 285 32:25.1 10:27/M
29 Donna Pudimott Palm City FL 434 38 291 32:41.4 10:33/M
30 Dayna Carroll Stuart FL 81 36 302 32:50.2 10:35/M
31 Cheryl Emery Port St Lucie FL 154 39 322 33:31.2 10:49/M
32 Lacey Kneip Port St Lucie FL 272 36 324 33:34.8 10:50/M
33 Beth Castle Palm City FL 88 36 335 34:13.4 11:02/M
34 Silvia Medina Port St Lucie FL 349 39 337 34:15.6 11:03/M
35 Julie Collins Palm City FL 108 35 365 35:59.4 11:36/M
36 Jennifer Wojcieszak Stuart FL 575 37 366 35:59.5 11:36/M
37 Tanya Hoover Ocala FL 238 35 368 36:02.4 11:37/M
38 Jodi Clawson Missoula MT 100 38 376 36:23.3 11:44/M
39 Melissa Stone Tampa FL 516 38 389 37:01.8 11:56/M
40 Alicia Irwin Port St Lucie FL 245 35 460 41:39.2 13:26/M
41 Christy Yonta Port St Lucie FL 582 37 484 43:54.6 14:10/M
42 Angie Lee Port St Lucie FL 290 37 485 43:54.6 14:10/M
43 Jennifer Mitchell Port St Lucie FL 365 38 488 44:09.2 14:15/M
44 Kara Leithauser Palm Beach Gardens FL 297 35 510 47:02.7 15:10/M
45 Maria Tassi Jupiter FL 524 38 527 50:38.0 16:20/M
46 Kimberly Gates Port St Lucie FL 188 38 531 50:56.8 16:26/M
47 Colleen Koehler Port St Lucie FL 275 35 558 59:18.7 19:08/M
48 Liza Fellman Port St Lucie FL 159 38 559 59:19.5 19:08/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ashleigh Hawkins Stuart FL 218 44 56 23:27.2 7:34/M
2 Denise Brodie Palm City FL 59 42 101 26:20.8 8:30/M
3 Karen Vitale Port St Lucie FL 544 41 106 26:29.2 8:33/M
4 Melissa Efron Port St Lucie FL 148 41 119 26:57.9 8:42/M
5 Tiffany Harstad Stuart FL 216 41 133 27:29.2 8:52/M
6 Melissa Kuntz Price Pittsburgh PA 284 43 134 27:45.2 8:57/M
7 Janet West Palm City FL 560 41 147 28:09.4 9:05/M
8 Kelly Merriman Stuart FL 351 42 170 28:53.5 9:19/M
9 Stephanie Miele Stuart FL 355 40 183 29:15.5 9:26/M
10 Tina Reynolds Port St Lucie FL 452 41 200 30:02.3 9:41/M
11 Dawn Andrus Palm City FL 16 44 215 30:25.9 9:49/M
12 Pamela Tucker Palm City FL 536 40 218 30:32.0 9:51/M
13 Michele Scherger Port St Lucie FL 476 43 222 30:44.5 9:55/M
14 Megan Schoner Port St Lucie FL 479 42 252 31:32.5 10:10/M
15 Amy White Satellite Beach FL 562 44 267 32:06.5 10:21/M
16 Angela Thompson Jensen Beach FL 526 43 286 32:28.0 10:28/M
17 Jeannette Hill Fort Pierce FL 230 44 288 32:31.5 10:29/M
18 Melinda Ziskinder Palm City FL 586 44 299 32:49.5 10:35/M
19 Ginny Lynne Johnston Port St Lucie FL 255 42 326 33:44.3 10:53/M
20 Jerri Goshien Stuart FL 199 42 331 33:58.9 10:57/M
21 Debra Corcoran Jupiter FL 117 41 338 34:19.1 11:04/M
22 Danielle Sexton-Wills Port St Lucie FL 493 43 342 34:45.4 11:13/M
23 Vanessa Grundas Palm City FL 210 42 349 35:05.8 11:19/M
24 Brooke Radcliffe Stuart FL 445 41 360 35:40.1 11:30/M
25 Jennifer Ruocco Palm City FL 460 42 405 37:57.7 12:15/M
26 Jennifer Elliott Port St Lucie FL 150 40 414 38:12.4 12:19/M
27 Maria Bermon Port St Lucie FL 44 44 437 39:46.9 12:50/M
28 Danita Morgan Port St Lucie FL 377 44 444 40:05.0 12:56/M
29 Emme Scheible Port St Lucie FL 475 43 451 40:57.2 13:13/M
30 Erinn Lundgren Jacksonville NC 316 41 463 42:00.1 13:33/M
31 Tina Yanckowitz Stuart FL 581 44 467 42:23.6 13:40/M
32 Terri Caruana Fort Pierce FL 83 42 482 43:33.5 14:03/M
33 Anna Maria Dienno Port St Lucie FL 138 41 490 44:28.5 14:21/M
34 Pam Jones Port St Lucie FL 259 43 491 44:28.5 14:21/M
35 Karin Schattner Palm City FL 474 44 496 44:59.5 14:31/M
36 Alyson Casey Auburn AL 86 42 502 45:57.5 14:49/M
37 Christina Williams Groveland FL 569 40 513 47:36.0 15:21/M
38 Kimberly Hess Ocala FL 225 41 521 49:29.5 15:58/M
39 Dawn Brocious Stuart FL 56 43 530 50:56.5 16:26/M
40 Debby Gans Palm Beach Gardens FL 183 44 538 52:00.7 16:46/M
41 Dena Syler Stuart FL 522 42 548 53:29.3 17:15/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Denise Smith Port St Lucie FL 500 47 77 24:45.2 7:59/M
2 Michelle Yamada Savannah GA 579 46 83 24:58.2 8:03/M
3 Noelle Furtaw Stuart FL 179 45 91 25:29.1 8:13/M
4 Darcee McAninley Palm City FL 339 47 99 26:13.5 8:27/M
5 Amy Dunbar Palm City FL 146 46 100 26:13.9 8:27/M
6 Beth Leiblein Stuart FL 293 45 104 26:26.5 8:32/M
7 Heidi Klaus Palm City FL 271 47 138 27:52.3 8:59/M
8 Rankin Holloway Palm City FL 234 47 141 27:54.1 9:00/M
9 Renee Scott Jensen Beach FL 486 46 162 28:38.4 9:14/M
10 Kimberly Major Stuart FL 328 47 174 28:59.4 9:21/M
11 Tanya Redding Port St Lucie FL 449 48 181 29:13.4 9:25/M
12 Edith Campbell Palm City FL 80 48 233 31:05.6 10:02/M
13 Deanna Lamazares Port St Lucie FL 287 47 236 31:06.6 10:02/M
14 Imodonna Walton Hobe Sound FL 551 45 238 31:08.0 10:03/M
15 Daisy Diaz Port St Lucie FL 135 49 245 31:19.2 10:06/M
16 Elaine Parker Port St Lucie FL 412 45 261 31:55.5 10:18/M
17 Madeleine Altzner Stuart FL 11 48 276 32:16.5 10:25/M
18 Kimberly Brown Palm City CT 67 47 283 32:23.9 10:27/M
19 Misty Broderick Palm City FL 57 45 295 32:45.6 10:34/M
20 Carla Bargeron Palm City FL 27 49 296 32:46.0 10:34/M
21 Julie Piatchek St. Louis MO 425 47 314 33:12.8 10:43/M
22 Kelly Gonzalez Port St Lucie FL 198 47 315 33:17.9 10:44/M
23 Candice Loupe Port St Lucie FL 310 46 320 33:25.7 10:47/M
24 Kelly Anderson Port St Lucie FL 15 47 332 33:59.4 10:58/M
25 Denise Longo-Pruitt Tampa FL 305 47 333 34:03.9 10:59/M
26 Lisa Wiswell Jensen Beach FL 574 49 352 35:10.9 11:21/M
27 Michelle Schincariol Stuart FL 478 47 356 35:33.6 11:28/M
28 Stephanie Tucker Port St Lucie FL 537 48 373 36:11.9 11:40/M
29 Jean Tucker Palm City FL 535 45 380 36:28.5 11:46/M
30 Tiffany Gonsalves Fort Pierce FL 197 45 390 37:11.4 12:00/M
31 Melanie Howe Stuart FL 241 45 396 37:24.0 12:04/M
32 Kristin Kraczek Hobe Sound FL 277 47 399 37:35.9 12:07/M
33 Ann Carwell Stuart FL 84 46 449 40:36.5 13:06/M
34 Jennifer Radcliff Palm City FL 442 45 450 40:57.0 13:13/M
35 Melissa Gliedman Palm City FL 194 48 452 40:57.2 13:13/M
36 Wendy Burke Palm City FL 73 48 472 42:49.2 13:49/M
37 Roxanne Pettinicchio Palm City FL 422 48 486 43:55.2 14:10/M
38 Tiffany Bolton Palm City FL 52 49 549 53:34.2 17:17/M
39 Jennifer Parker Stuart FL 413 47 553 57:25.7 18:31/M
40 Olinda Bento Fort Pierce FL 39 49 562 1:00:10.6 19:25/M
41 Ines Murray Port St Lucie FL 382 48 563 1:02:42.9 20:14/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carol Westerfield Richmond KY 561 53 113 26:49.2 8:39/M
2 Laura Bartenfelder Palm City FL 31 51 131 27:25.1 8:51/M
3 Jill Staib Stuart FL 511 51 156 28:34.7 9:13/M
4 Dominique Brittain Alpharetta GA 55 52 184 29:26.2 9:30/M
5 Kelly Raiford Jensen Beach FL 446 54 203 30:05.2 9:42/M
6 Nancy Spector Palm City FL 509 54 214 30:20.7 9:47/M
7 Caryn McAnlis Jupiter FL 340 54 235 31:06.3 10:02/M
8 Judy Whiteside Palm City FL 567 50 255 31:38.4 10:12/M
9 Anna Quesada Palm City FL 435 53 281 32:20.8 10:26/M
10 Donelle Heyns Palm City FL 227 50 298 32:49.2 10:35/M
11 Dana Pistole Stuart FL 427 51 301 32:49.9 10:35/M
12 Sharon Krause Port St Lucie FL 280 51 303 32:50.8 10:35/M
13 Donna Cook Port St Lucie FL 112 51 311 33:06.1 10:41/M
14 Jeanne Evans Stuart FL 157 53 319 33:24.6 10:46/M
15 Donna Cox Tequesta FL 122 52 341 34:36.1 11:10/M
16 Sandra Ortiz Port St Lucie FL 402 52 348 35:01.9 11:18/M
17 Lisa Clasen Palm City FL 97 51 370 36:09.7 11:40/M
18 Jacki Mezo Ottaviani Jensen Beach FL 352 53 374 36:21.3 11:44/M
19 Cindy Gehn Port St Lucie FL 189 52 403 37:50.1 12:12/M
20 Kathy Neu Palm City FL 388 52 408 38:01.3 12:16/M
21 Shawn Ball Palm City FL 590 52 416 38:22.8 12:23/M
22 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 713 52 430 39:03.6 12:36/M
23 Laurie Bennett Stuart FL 38 53 431 39:22.2 12:42/M
24 Lisa Fricke Stuart FL 176 51 442 39:49.8 12:51/M
25 Debbie Romano Palm City FL 455 52 483 43:49.8 14:08/M
26 Candace Mildner Jensen Beach FL 357 50 489 44:27.5 14:20/M
27 Cindy Jollie Hobe Sound FL 256 51 500 45:24.5 14:39/M
28 Lynn Rutledge Stuart FL 464 53 522 49:50.2 16:05/M
29 Jolene Morgan Port St Lucie FL 378 50 525 50:20.8 16:14/M
30 Janice Salcedo Stuart FL 468 51 534 51:36.3 16:39/M
31 Maria Aucoin Port St Lucie FL 19 51 544 53:13.2 17:10/M
32 Julie Sessa Jensen Beach FL 492 53 545 53:16.4 17:11/M
33 Tina Moore Palm City FL 374 54 547 53:27.5 17:15/M
34 Dragana Orlovic Palm City FL 398 51 550 53:39.6 17:18/M
35 Colette Griffin-Arnold Palm City FL 208 52 556 58:37.2 18:55/M
36 Michelle Lord Fort Pierce FL 308 50 565 1:02:52.2 20:17/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathy Hanrahan Palm City FL 214 55 258 31:43.9 10:14/M
2 Debbie Mayers Stuart FL 337 56 279 32:19.1 10:25/M
3 Vicki Hill Palm City FL 231 58 334 34:04.1 10:59/M
4 Debra Knotts W Palm Beach FL 273 57 345 34:47.9 11:13/M
5 Kathy Gates Palm City FL 187 56 358 35:39.1 11:30/M
6 Bonnie Molfetta Stuart FL 370 56 364 35:55.8 11:35/M
7 Pam Copeland Palm City FL 116 56 383 36:41.5 11:50/M
8 Debbie Freese Stuart FL 169 56 407 38:00.0 12:15/M
9 Rhenee Regan Palm City FL 450 55 409 38:01.3 12:16/M
10 Donna Adamski Port St Lucie FL 2 57 413 38:11.3 12:19/M
11 Joy White Stuart FL 564 57 429 39:02.5 12:35/M
12 Cira Cosentino Palm City FL 118 59 436 39:46.7 12:50/M
13 Misti Guertin Stuart FL 212 56 440 39:49.3 12:51/M
14 Linda Cook Hartsville SC 114 56 469 42:30.3 13:43/M
15 Eileen Forest Palm City FL 164 58 470 42:31.7 13:43/M
16 Christina Buehler Stuart FL 72 58 471 42:32.5 13:43/M
17 Teena Lee Jensen Beach FL 291 55 480 43:28.0 14:01/M
18 Joanne Torcivia Jensen Beach FL 529 58 492 44:31.7 14:22/M
19 Lisa Kaeff Port St Lucie FL 260 55 535 51:38.2 16:39/M
20 Rosewita Best Port St Lucie FL 45 59 552 54:44.3 17:39/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ani Khatcherian Port St Lucie FL 262 61 381 36:29.2 11:46/M
2 Jennie Hayden Port St Lucie FL 221 62 406 37:58.4 12:15/M
3 Janis Jobson Stuart FL 249 60 417 38:24.6 12:23/M
4 Donna Doty Stuart FL 140 63 426 38:47.0 12:31/M
5 Mary Ellsworth Port St Lucie FL 153 62 433 39:38.6 12:47/M
6 Peggy Marsico Stuart FL 333 64 459 41:38.9 13:26/M
7 Kathleen Duffy Port St Lucie FL 144 63 464 42:04.9 13:34/M
8 Lynn Gantz Stuart FL 185 61 495 44:57.7 14:30/M
9 Pat Snyder Port St Lucie FL 505 60 543 53:09.6 17:09/M
10 Alice Delevante Jensen Beach FL 132 64 568 1:08:43.2 22:10/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Debbi Smith Deland FL 499 65 347 34:53.8 11:15/M
2 Betty Hickox Port St Lucie FL 228 69 397 37:27.9 12:05/M
3 Susan Wirth Cobden IL 573 66 424 38:41.1 12:29/M
4 Barbara Gendron Stuart FL 190 68 432 39:24.3 12:43/M
5 Dorrie Hulsey Port St Lucie FL 242 68 456 41:13.3 13:18/M
6 Mary Lieber Stuart FL 301 65 477 43:08.2 13:55/M
7 Jeannine Hoeffler Port St Lucie FL 232 65 511 47:17.7 15:15/M
8 Judy Leithauser Palm Beach Gardens FL 296 65 516 48:43.8 15:43/M
9 Linda Callaert Freehold NJ 76 68 529 50:56.0 16:26/M
10 Margaret Michaud Port St Lucie FL 353 69 555 58:23.2 18:50/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Judith McGrath Stuart FL 345 74 309 33:04.6 10:40/M
2 Dolores Longo Fort Pierce FL 304 72 344 34:47.9 11:13/M
3 Josephine Royle South Royalton VT 458 73 395 37:22.4 12:03/M
4 Dee Staley Jensen Beach FL 512 73 539 52:05.2 16:48/M
5 Ruth Demand Oakville CT 133 71 542 52:35.8 16:58/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Paulo Clavio Stuart FL 99 18 1 18:00.1 5:48/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kevin Johnson Palm City FL 251 40 3 18:58.9 6:07/M
Top

Male Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bryce Lundgren Jacksonville NC 315 0 186 29:30.3 9:31/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mitchell White Satellite Beach FL 566 10 78 24:46.2 7:59/M
2 Ian Beringer Palm City FL 42 9 167 28:48.9 9:17/M
3 Dillon Spooner Port St Lucie FL 120 9 173 28:58.7 9:21/M
4 Sebastien Maldonado Jupiter FL 331 10 524 50:09.0 16:11/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ryan Ziskinder Palm City FL 587 13 6 19:25.5 6:16/M
2 Jonah Skipper Palm City FL 591 14 8 19:33.3 6:18/M
3 Adam Ziskinder Palm City FL 585 13 22 21:04.2 6:48/M
4 Gavin Seele Kennett Square PA 488 13 29 21:31.8 6:56/M
5 Aj Chew Palm City FL 93 13 41 22:26.4 7:14/M
6 Colin Scott Jensen Beach FL 485 12 45 22:48.2 7:21/M
7 Mateo Alarcon Palm City FL 7 11 48 22:51.5 7:22/M
8 Cooper Seele Kennett Square PA 487 11 50 22:56.8 7:24/M
9 Max White Satellite Beach FL 565 13 74 24:41.6 7:58/M
10 Bryce Thornhill Palm City FL 527 14 103 26:23.2 8:31/M
11 Ryan Radcliff Palm City FL 444 14 142 27:54.3 9:00/M
12 Linden Holloway Palm City FL 233 12 144 28:02.4 9:03/M
13 Andrew Osborn Palm City FL 403 14 157 28:35.5 9:13/M
14 Christopher Ruocco Jr Palm City FL 461 14 169 28:52.1 9:19/M
15 Jurmain Mitchell II Port St Lucie FL 367 11 171 28:56.5 9:20/M
16 Tyler Decowski Palm City FL 130 11 176 29:01.3 9:22/M
17 Jake Schincariol Stuart FL 477 11 191 29:41.7 9:35/M
18 Noah Balyeat Goshen IN 25 11 228 30:56.5 9:59/M
19 Ben Bargeron Palm City FL 26 14 272 32:12.4 10:23/M
20 Zachary Tucker Palm City FL 538 13 284 32:24.6 10:27/M
21 Shane Adler Fort Pierce FL 5 12 289 32:31.6 10:29/M
22 Quinn Broderick Palm City FL 58 11 294 32:42.6 10:33/M
23 Dawson Hawkins Stuart FL 220 12 357 35:36.5 11:29/M
24 Logan Lamazares Port St Lucie FL 288 13 415 38:19.6 12:22/M
25 Benjamin Gans Palm Beach Gardens FL 181 12 512 47:22.8 15:17/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kyle Fohrman Palm City FL 162 17 4 19:09.9 6:11/M
2 Matthew Shannon Palm City FL 494 17 36 22:10.8 7:09/M
3 Matthew Pasini Tolland CT 416 15 43 22:41.1 7:19/M
4 Tate Bielenberg Alpharetta GA 49 15 71 24:37.3 7:56/M
5 Jovan Mitchell Port St Lucie FL 366 16 80 24:51.7 8:01/M
6 Christian Pettinicchio Palm City FL 420 16 88 25:22.3 8:11/M
7 Chase Mildner Jensen Beach FL 358 19 109 26:39.2 8:36/M
8 Joshua Bielenberg Alpharetta GA 47 19 112 26:44.8 8:37/M
9 Devon Quinones Port St Lucie FL 439 18 158 28:35.8 9:13/M
10 Ichiro Yamada Savannah GA 578 16 168 28:50.2 9:18/M
11 Tyler Fohrman Palm City FL 163 17 192 29:44.1 9:35/M
12 Brady Loupe Port St Lucie FL 309 18 249 31:26.4 10:08/M
13 Aaron Morgan Port St Lucie FL 376 15 466 42:13.2 13:37/M
14 Joseph Kim Stuart FL 263 16 505 46:32.2 15:01/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Danza Walsh Stuart FL 549 23 2 18:26.0 5:57/M
2 Matthew Quesada Palm City FL 437 23 97 26:04.2 8:25/M
3 John Curet Palm City FL 126 21 126 27:07.2 8:45/M
4 Michael Lopez Jensen Beach FL 306 23 143 27:55.1 9:00/M
5 George Moore Palm City FL 372 20 149 28:16.2 9:07/M
6 Joe O'Leary Palm City FL 393 20 240 31:08.9 10:03/M
7 Charlie Lukkari Stuart FL 314 24 474 42:54.8 13:50/M
8 Matthew Pope Palm City FL 430 21 478 43:16.7 13:57/M
9 Michael Rutledge Palm City FL 465 22 494 44:51.0 14:28/M
10 Angel Miller Hobe Sound FL 361 24 497 45:14.3 14:35/M
11 Danny Rutledge Stuart FL 462 24 501 45:31.3 14:41/M
12 Mladen Orlovic Palm City FL 400 21 509 46:53.2 15:07/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anthony Dowdy Port St Lucie FL 142 25 21 21:02.5 6:47/M
2 Daniel Spector Palm City FL 508 25 24 21:09.7 6:49/M
3 Russell Gibson Stuart FL 191 26 66 24:00.3 7:45/M
4 Marcus Dereimer Stuart FL 134 27 72 24:40.9 7:57/M
5 Jeff Soricelli Miami FL 506 27 96 26:02.3 8:24/M
6 Neal Newmark Port St Lucie FL 389 29 189 29:34.8 9:32/M
7 Dan Avento Stuart FL 21 27 300 32:49.6 10:35/M
8 Kees Kiswah Port St Lucie FL 270 27 378 36:25.1 11:45/M
9 Charlie Cook Nashville TN 111 26 518 49:14.7 15:53/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Juan Puac Port St Lucie FL 433 30 7 19:27.8 6:16/M
2 Steve Dibari Tampa FL 137 32 10 19:48.8 6:23/M
3 Jeff Guertin Stuart FL 211 33 12 20:15.5 6:32/M
4 Jeoff Walker Boynton Beach FL 548 33 14 20:27.2 6:36/M
5 Casey Fisher Abingdon MD 160 33 15 20:33.9 6:38/M
6 Benjamin Loeb Jacksonville FL 303 34 18 20:45.4 6:42/M
7 Michael Mohorek Stuart FL 369 34 19 20:48.9 6:43/M
8 Kevin MacMullen Pottstown PA 325 34 32 21:45.3 7:01/M
9 Matthew Grider Port St Lucie FL 207 32 37 22:12.5 7:10/M
10 Joseph Share Port St Lucie FL 496 30 46 22:48.6 7:21/M
11 Don Calderone Stuart FL 75 32 51 23:03.7 7:26/M
12 Antonio Sanchez Jr. Stuart FL 471 33 53 23:14.4 7:30/M
13 John Welch Stuart FL 558 32 57 23:32.0 7:35/M
14 Chris Ampol Palm City FL 13 34 59 23:33.6 7:36/M
15 Patrick Palfrey Long Island City NY 410 31 90 25:23.5 8:11/M
16 Quentin Cobb Port St Lucie FL 105 32 94 25:49.1 8:20/M
17 Andrew Bouchard Raleigh NC 53 30 137 27:50.6 8:59/M
18 Jay Breig Stuart FL 54 30 164 28:44.1 9:16/M
19 Andrew Bastian Columbia SC 34 33 321 33:29.9 10:48/M
20 Christopher Mineo Palm City FL 363 33 340 34:22.3 11:05/M
21 Salvatore Yonta Palm City FL 583 34 375 36:22.8 11:44/M
22 Steve Magallanes Stuart FL 327 32 385 36:50.8 11:53/M
23 Jarred Kobert Palm Beach Gardens FL 274 32 394 37:18.6 12:02/M
24 Pavel Ozhogin Chelmsford MA 406 34 411 38:02.3 12:16/M
25 Todd Kawecki Palm City FL 593 34 420 38:32.5 12:26/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dan Weidensaul Locust Grove VA 556 39 13 20:18.6 6:33/M
2 Ryan Patrick Ballston Spa NY 417 37 26 21:23.4 6:54/M
3 Jeffrey Frohlich Stuart FL 178 38 42 22:28.4 7:15/M
4 Sean Mathison Port St Lucie FL 334 39 54 23:14.7 7:30/M
5 Thomas Hoover Ocala FL 239 38 55 23:20.5 7:32/M
6 Josh Emery Port St Lucie FL 155 37 69 24:04.7 7:46/M
7 Matt Stone Austin TX 515 36 75 24:42.5 7:58/M
8 Jason Scocchera Cooper City FL 484 35 79 24:49.2 8:00/M
9 Anthony Pizzi Jr Palm City FL 429 35 85 25:08.4 8:06/M
10 Jonathan Brown Jensen Beach FL 64 39 120 27:00.2 8:43/M
11 John Jacobo Palm City FL 246 36 129 27:15.0 8:47/M
12 Nathan Elliott Port St Lucie FL 152 37 161 28:38.3 9:14/M
13 Jeremy Lundgren Jacksonville NC 318 38 185 29:30.2 9:31/M
14 Mike Collins Palm City FL 109 37 224 30:51.3 9:57/M
15 Jordan Wagner 547 36 226 30:51.5 9:57/M
16 Marc Cohen Port St Lucie FL 107 37 227 30:56.1 9:59/M
17 Robert Raymond Port St Lucie FL 448 38 243 31:13.6 10:04/M
18 Stephen Addison Hobe Sound FL 4 35 263 31:58.6 10:19/M
19 Jeffrey Balyeat Goshen IN 24 38 264 32:02.8 10:20/M
20 Carlos Quinones Port St Lucie FL 438 38 290 32:38.3 10:32/M
21 Ian Williams Groveland FL 570 38 306 32:52.7 10:36/M
22 Chad Snyder Palm City FL 504 38 388 36:52.6 11:54/M
23 Kevin Brostek Stuart FL 60 38 402 37:50.0 12:12/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alexander Beringer Palm City FL 41 41 9 19:36.9 6:19/M
2 Shane Nelson St. Louis MO 387 41 16 20:37.8 6:39/M
3 Clint Mahan Stuart FL 323 43 17 20:44.8 6:41/M
4 Aaron Bennett Palm Beach Gardens FL 37 44 27 21:24.1 6:54/M
5 Charles Gramenz Palm City FL 201 42 63 23:45.7 7:40/M
6 Brandon Tucker Palm City FL 596 41 122 27:02.2 8:43/M
7 Eric Swenson Palm City FL 518 43 188 29:33.1 9:32/M
8 Bryan Frohlich Maitland FL 177 41 213 30:20.6 9:47/M
9 Anthony Vignola Port St Lucie FL 542 41 275 32:16.2 10:25/M
10 Michael Johnston Port St Lucie FL 599 43 327 33:44.3 10:53/M
11 Joseph Piatchek Port St Lucie FL 424 41 475 43:00.5 13:52/M
12 Sean Caruana Fort Pierce FL 82 42 481 43:33.5 14:03/M
13 Edward Casey Auburn AL 87 43 503 45:57.5 14:49/M
14 Eric Koehler Port St Lucie FL 276 44 560 59:20.0 19:08/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Sempier Palm City FL 490 47 5 19:22.9 6:15/M
2 Ivan Seele Kennett Square PA 489 49 64 23:55.3 7:43/M
3 Robert Kraczek Hobe Sound FL 279 46 82 24:56.2 8:03/M
4 Brad Klostreich Palm City FL 709 45 89 25:23.5 8:11/M
5 Donnie Brown Palm City FL 63 49 123 27:03.5 8:44/M
6 Michael Smith Port St Lucie FL 502 47 166 28:46.6 9:17/M
7 Jeff Chiyka Port St Lucie FL 96 47 190 29:35.4 9:33/M
8 Eric Foust Palm City FL 165 48 205 30:07.9 9:43/M
9 Mike O'Leary Palm City FL 394 49 239 31:08.7 10:03/M
10 John McNamara Stuart FL 346 46 244 31:17.4 10:05/M
11 Brian Skirvin-Leclair Port St Lucie FL 498 47 265 32:02.8 10:20/M
12 Ed Chaklos Port St Lucie FL 90 49 271 32:12.1 10:23/M
13 Jeffrey Walton Hobe Sound FL 552 47 307 32:56.5 10:37/M
14 Tony Loupe Port St Lucie FL 312 46 330 33:54.7 10:56/M
15 Mike Pettinicchio Palm City FL 421 49 336 34:14.4 11:03/M
16 Alex Fricke Stuart FL 175 49 353 35:14.3 11:22/M
17 Michael Bielenberg Alpharetta GA 48 46 400 37:42.3 12:10/M
18 Dan Decowski Palm City FL 129 49 427 38:47.2 12:31/M
19 Samuel Kim Stuart FL 264 45 448 40:35.9 13:05/M
20 William Gans Palm Beach Gardens FL 184 45 537 51:57.7 16:45/M
21 Gerald Syler Jr Stuart FL 523 45 546 53:24.7 17:14/M
22 Dennis Lord Fort Pierce FL 307 47 566 1:02:52.9 20:17/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 595 54 11 19:51.9 6:24/M
2 Chris Miele Jensen Beach FL 354 52 33 21:55.0 7:04/M
3 Kirk Behagg Palm City FL 35 54 84 24:59.5 8:04/M
4 Ronnie Kirchman Stuart FL 267 51 110 26:42.4 8:37/M
5 Frank Luzar Chesterland OH 319 50 117 26:55.8 8:41/M
6 Kevin Mulligan Palm City FL 381 52 125 27:07.1 8:45/M
7 Frank Pasini Tolland CT 414 50 139 27:53.3 9:00/M
8 Paul Lefavi Stuart FL 292 53 197 29:52.1 9:38/M
9 Roy Mildner Jensen Beach FL 359 54 248 31:24.0 10:08/M
10 John Jatczak Jensen Beach FL 248 53 274 32:15.5 10:24/M
11 Joe White Stuart FL 563 54 359 35:39.3 11:30/M
12 Joe Jollie Hobe Sound FL 257 53 498 45:15.3 14:36/M
13 Richard Rutledge Stuart FL 466 53 523 49:51.6 16:05/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rex Noble Palm City FL 391 55 20 21:00.6 6:46/M
2 John Kemler Jensen Beach FL 261 59 38 22:15.4 7:11/M
3 Rick Freese Stuart FL 173 56 58 23:33.3 7:36/M
4 Phil Raiford Jensen Beach FL 447 56 67 24:01.4 7:45/M
5 Lev Evans Jensen Beach FL 158 58 70 24:14.0 7:49/M
6 Stephen Curet Palm City FL 127 59 127 27:10.3 8:46/M
7 Dan Cammarata Hollywood FL 77 55 180 29:10.5 9:25/M
8 Dan Duttlinger Jupiter FL 147 55 194 29:49.8 9:37/M
9 Dean Golko Palm City FL 196 58 199 29:57.0 9:40/M
10 Daniel Mayers Stuart FL 336 56 204 30:05.8 9:42/M
11 James Storlie Hobe Sound FL 517 57 219 30:32.9 9:51/M
12 Jim Freese Stuart FL 171 58 225 30:51.4 9:57/M
13 Scott McAnlis Jupiter FL 341 56 234 31:06.0 10:02/M
14 Jon Blakeslee Stuart FL 50 58 422 38:38.0 12:28/M
15 Glen Carwell Stuart FL 85 57 439 39:49.1 12:51/M
16 Richard Cook Hartsville SC 115 58 468 42:29.6 13:42/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jerry Bocchino Jensen Beach FL 51 60 44 22:45.7 7:20/M
2 Tom Rew Palm City FL 451 62 52 23:07.2 7:27/M
3 Robert Laurine Watkinsville GA 289 60 92 25:39.1 8:16/M
4 Victor Best Port St Lucie FL 46 62 382 36:35.8 11:48/M
5 Dennis Dill Palm City FL 139 63 435 39:46.5 12:50/M
6 Steve Andrus Palm City FL 17 63 453 41:04.7 13:15/M
7 Brown Champion Port St Lucie FL 91 63 533 51:14.5 16:32/M
8 Robert Franklin Palm City FL 167 63 557 59:02.5 19:03/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bill Hester Jensen Beach FL 226 67 297 32:48.4 10:35/M
2 Orin Linde Stuart FL 302 66 304 32:51.6 10:36/M
3 John Lieber Stuart FL 300 65 305 32:51.6 10:36/M
4 John Swenson Hoschton GA 519 67 310 33:05.6 10:40/M
5 Gary Westerfield Richmond KY 597 66 350 35:08.7 11:20/M
6 James Hill Stuart FL 229 69 454 41:05.1 13:15/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Roger Preece Port St Lucie FL 431 72 93 25:48.1 8:19/M
2 Jerry Kyckelhahn Palm City FL 708 70 250 31:29.2 10:09/M
3 Austin Royle South Pomfret VT 457 77 361 35:45.4 11:32/M
4 Gary Hawken Stuart FL 217 76 428 39:00.9 12:35/M
5 Art Leithauser Palm Beach Gardens FL 294 73 520 49:20.8 15:55/M