Mutt March 5K

Age Group Results

October 01, 2016


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 11-14 30-34 40-44 45-49
Women: Top Finishers 1-10 11-14 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kashka Tarka Stuart FL 260 42 6 24:31.9 7:55/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Addonizio Jensen Beach FL 122 45 10 27:53.9 9:00/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Abby Siehert 256 10 19 36:09.2 11:40/M
2 Lylah Schiavi 255 10 20 36:09.6 11:40/M
3 Addison Buckner 199 9 21 36:27.4 11:45/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Gumina 171 12 29 53:32.5 17:16/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Emily Kisielewski 258 24 32 58:06.7 18:45/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylor Johnson Palm City FL 183 27 14 29:38.1 9:34/M
2 Samantha Byrant 198 26 15 29:45.6 9:36/M
3 Kathryn Kisielewski 257 27 31 58:06.7 18:45/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Heather Draughon Jupiter FL 158 33 11 28:55.2 9:20/M
2 Elizabeth Ridley Jupiter FL 192 31 22 36:28.3 11:46/M
3 Cindy Addonizio Port St Lucie FL 100 31 25 39:27.5 12:44/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martha Freitas Stuart FL 168 35 9 27:21.8 8:49/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carey Schiavi 254 42 24 36:35.6 11:48/M
2 Hatalie Walters 252 42 28 43:54.7 14:10/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kristin Kraczek Hobe Sound FL 186 47 26 39:55.8 12:53/M
2 Lori Lachnicht Port Saint Lucie FL 188 49 27 43:52.5 14:09/M
3 Jerry Branston 141 49 30 53:37.5 17:18/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Beth Hanna Stuart FL 182 53 16 31:07.2 10:02/M
2 Lila Sharfi Stuart FL 194 52 17 31:07.7 10:02/M
3 Michelle Tucker Hobe Sound FL 196 50 23 36:32.7 11:47/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Suze Washuta Stuart FL 197 56 18 34:30.5 11:08/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Peter Erwig Port Saint Lucie FL 253 55 1 20:33.0 6:38/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 251 54 2 21:35.0 6:58/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Justin King Stuart FL 185 11 13 29:35.7 9:33/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tom Ridley Jupiter FL 193 34 8 26:43.1 8:37/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patrick Ruel Stuart FL 259 41 3 22:21.5 7:13/M
2 Chester King Stuart FL 184 42 4 24:10.3 7:48/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lewis Buckner 200 45 5 24:15.6 7:49/M
2 Robert Kraczek Hobe Sound FL 187 46 7 26:13.6 8:27/M
3 Ed Latalladi Port St Lucie FL 189 45 12 29:30.6 9:31/M