3rd annual Indiantown 5K Bridge Run

Age Group Results

June 25, 2016


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 70-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Toni Meduetz Loxahatchee FL 49 53 4 24:54.1 8:02/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pamela Rucks Okeechobee FL 46 58 5 25:53.8 8:21/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Navarette 37 0 12 28:17.8 9:07/M
2 Quiana Krabec Indiantown FL 27 0 25 36:06.3 11:39/M
3 Anauel Aguirre 50 38 47:02.1 15:10/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alyah Moreno Fort Pierce FL 58 10 14 29:48.6 9:37/M
2 Aylin Moreeno Fort Pierce FL 57 10 18 32:54.8 10:37/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gabriella Zacchro Jensen Beach FL 53 12 21 33:38.5 10:51/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah Powers Stuart FL 43 19 19 33:32.0 10:49/M
2 Hannah Muench Indiantown FL 36 17 39 49:42.5 16:02/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Olivia Kirchman Palm City FL 23 24 8 26:29.2 8:33/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tara Jacobs Port Saint Lucie FL 19 33 24 35:05.5 11:19/M
2 Myriamme Ismael Port Saint Lucie FL 17 30 34 43:46.6 14:07/M
3 Stacy Klingensmith Indiantown FL 26 38 45 53:34.3 17:17/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Alsip Jensen Beach FL 2 41 23 34:54.6 11:15/M
2 Beth Garcia-Stange Stuart FL 7 46 29 39:50.5 12:51/M
3 Jasmine D'Agostino Stuart FL 5 40 30 40:30.4 13:04/M
4 Rebecca Gonzales Indiantown FL 9 46 32 41:14.5 13:18/M
5 Cheryl Muench Indiantown FL 35 40 40 49:43.3 16:02/M
6 Marsha Powers Stuart FL 40 48 41 53:09.7 17:09/M
7 Collette Beland 59 47 48 1:02:20.3 20:06/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Randi Garvey North Palm Beach FL 8 57 9 26:29.7 8:33/M
2 Virginia Howell Port Saint Lucie FL 14 50 33 43:45.3 14:07/M
3 Caroline Barca Stuart FL 56 50 42 53:10.9 17:09/M
4 Lorie Guerrero Indiantown FL 13 59 46 57:09.6 18:26/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Martinez Indiantown FL 33 72 35 44:19.1 14:18/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Seth Kaufman Palm Beach Gardens FL 21 40 1 18:34.8 5:59/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gary Radford 51 59 2 19:50.7 6:24/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 54 54 47 57:09.8 18:26/M
2 Unknown Partic. 55 55 49 1:02:26.5 20:08/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eli Martinez Indiantown FL 31 10 26 37:04.8 11:57/M
2 Bryce Shackleford Indiantown FL 47 8 43 53:32.3 17:16/M
3 Hayden Klingensmith Indiantown FL 25 8 44 53:32.7 17:16/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alex Barrowclough Jensen Beach FL 3 11 17 32:15.2 10:24/M
2 Christian Martinez Indiantown FL 30 14 31 40:31.3 13:04/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Liam Zaccheo Jensen Beach FL 52 15 3 24:22.2 7:52/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christopher Guerrero Indiantown FL 12 28 7 26:19.1 8:29/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chad Granese Indiantown FL 10 34 37 45:59.8 14:50/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tim Krabec Indiantown FL 28 42 11 27:46.3 8:57/M
2 Carl Radish Port Saint Lucie FL 70 49 13 28:36.0 9:14/M
3 Kevin Powers Stuart FL 39 49 16 30:25.9 9:49/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ronald Kirchman II Stuart FL 24 51 6 26:17.3 8:29/M
2 Chirs Meduetz Loxahatchee FL 48 52 10 27:15.5 8:47/M
3 Ed Weinberg Palm City FL 66 53 15 30:04.0 9:42/M
4 Robert Ranieri Palm City FL 44 51 22 34:24.2 11:06/M
5 Jessie Martinez Indiantown FL 32 50 28 37:42.9 12:10/M
6 Kevin Hrim Hobe Sound FL 15 53 36 44:45.3 14:26/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Armando Guerrero Indiantown FL 11 67 20 33:37.0 10:51/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anarocio Martinez Indiantown FL 29 71 27 37:07.1 11:58/M