Beach 2 Bar 5K+ Run

Age Group Results

November 28, 2015


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K+

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mia Rodriguez Lake Worth FL 842 11 9 24:00.4 7:05/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martha Dobson Stuart FL 706 49 12 24:27.4 7:13/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kiki Kalmbach Hobe Sound FL 763 7 231 45:01.0 13:17/M
2 Pippa Hilton-Green Stuart FL 273 7 232 45:01.4 13:17/M
3 Lauren Duke Stuart FL 712 10 241 48:42.4 14:22/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sophia Engle Stuart FL 719 12 34 26:53.2 7:56/M
2 Gaby Sue Engle Stuart FL 717 14 36 27:04.4 7:59/M
3 Ashleigh Duke Stuart FL 710 12 240 48:42.2 14:22/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lauren Ruby Palm City FL 846 18 62 29:50.3 8:48/M
2 Nina Houri Palm City FL 758 15 132 33:57.2 10:01/M
3 Erika Bebout Jensen Beach FL 662 17 135 34:01.8 10:02/M
4 Bayleigh Donald Stuart FL 707 19 253 51:58.3 15:20/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylor Cox Palm City FL 986 22 19 25:38.0 7:34/M
2 Julie Van Dyken Palm Beach Gardens FL 883 24 86 31:06.8 9:10/M
3 Allyson Fraser Palm City FL 730 20 145 34:40.1 10:14/M
4 Kayla Golden Stuart FL 739 20 147 34:50.1 10:17/M
5 Megan Knott 963 20 243 49:01.7 14:28/M
6 Rebecca Deegan 960 24 251 51:30.3 15:12/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paige Loringer Palm City FL 783 25 33 26:34.0 7:50/M
2 Lisa Landis Port St Lucie FL 775 26 35 26:59.3 7:58/M
3 Karen Boynton Jensen Becah FL 667 28 52 28:32.1 8:25/M
4 Gretchen Abell Stuart FL 651 28 53 28:43.6 8:28/M
5 April Endres West Palm Beach FL 716 25 69 29:58.2 8:50/M
6 Shannon Holliday Port Saint Lucie FL 978 29 81 30:38.0 9:02/M
7 Amanda Kriberney Wellington FL 770 28 91 31:12.4 9:12/M
8 Miriam Hosmon Deland FL 754 27 104 32:21.6 9:33/M
9 Christina Disanto 958 25 112 32:55.0 9:43/M
10 Nikki Eak Port St Lucie FL 715 26 116 33:02.6 9:45/M
11 Stacy Golden Palm Beach Gardens FL 740 28 125 33:28.1 9:52/M
12 Lindsay Carroll Port Jervis NY 681 26 134 33:59.5 10:01/M
13 Lauren Carroll Port Jervis NY 680 26 148 34:53.0 10:17/M
14 Kimmi Denesha Stuart FL 702 29 179 37:54.7 11:11/M
15 Tiffany Lindquist Port Saint Lucie FL 780 28 180 38:08.8 11:15/M
16 Pamela Skovran Port Saint Lucie FL 858 29 211 41:19.6 12:11/M
17 Barbie Welsh Palm City FL 888 29 222 42:37.2 12:34/M
18 Tiffany Pare Stuart FL 957 28 239 47:52.5 14:07/M
19 Kimberly Radcliff Stuart FL 834 28 262 53:47.8 15:52/M
20 Kendal Duncan Stuart FL 714 28 269 55:35.0 16:24/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Rentmeester Port St Lucie FL 838 33 22 25:54.9 7:38/M
2 Jessica Vanvalkenburgh Stuart FL 886 32 24 25:57.7 7:39/M
3 Heather Snipes 959 33 37 27:04.7 7:59/M
4 Melanie Danner Stuart FL 699 30 41 27:38.2 8:09/M
5 Dana Cone Port Saint Lucie FL 687 30 59 29:45.8 8:47/M
6 Laura McCurdy Palm City FL 955 32 75 30:14.5 8:55/M
7 Alicia Gifford Stuart FL 736 32 89 31:11.9 9:12/M
8 Michelle Foreman Stuart FL 729 33 106 32:28.8 9:35/M
9 Jenna Benzenhafer Stuart FL 665 31 110 32:47.2 9:40/M
10 Summer Beach Hobe Sound FL 278 34 131 33:55.7 10:00/M
11 Deanna Kajak Winter Springs FL 761 34 144 34:37.7 10:13/M
12 Kerry Madden Jupiter FL 785 30 149 34:55.0 10:18/M
13 Maureen Ake Jensen Beach FL 654 33 165 36:27.4 10:45/M
14 Megan Schroeder Stuart FL 850 31 195 39:34.2 11:40/M
15 Alana Hoffman Palm Beach Gardens FL 749 34 203 40:42.6 12:00/M
16 Danielle Wygand Port St Lucie FL 894 32 219 42:10.0 12:26/M
17 Caterina Bummara Boynton Beach FL 675 34 250 51:02.7 15:03/M
18 Crystal Current Lake Worth FL 695 30 265 54:27.0 16:04/M
19 Sharon Stokey Tequesta FL 871 34 270 56:26.3 16:39/M
20 Lauren Miller Jupiter FL 800 33 271 56:27.2 16:39/M
21 Kristina Yontz Lake Mary FL 895 33 272 56:28.0 16:39/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lori Tamburri Port St Lucie FL 874 35 46 27:59.5 8:15/M
2 Katherine Ufford Jupiter FL 882 39 64 29:53.1 8:49/M
3 April Laraway Stuart FL 777 37 150 34:58.8 10:19/M
4 Engris Alvarado Port St Lucie FL 987 39 155 35:29.3 10:28/M
5 Stephanie Ake Jensen Beach FL 655 39 166 36:27.8 10:45/M
6 Jennifer Wojcieszak Stuart FL 891 36 182 38:12.2 11:16/M
7 Rachel Kelly Palm City FL 765 38 192 39:33.5 11:40/M
8 Karianne Lange Palm City FL 776 37 194 39:34.0 11:40/M
9 Kristi Sharpton Palm City FL 856 39 205 40:49.8 12:02/M
10 Nikol Bennett Stuart FL 664 36 210 41:19.3 12:11/M
11 Catherine Carr Palm City FL 679 39 217 41:51.9 12:21/M
12 Nicki Reis Port St Lucie FL 837 35 221 42:29.0 12:32/M
13 Priscilla Lopez Port St. Lucie FL 782 38 229 44:07.8 13:01/M
14 Taina Howey Stuart FL 272 39 236 46:16.4 13:39/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martha Rodriguez Lake Worth FL 841 41 32 26:31.6 7:49/M
2 Heather Scott Jensen Beach FL 851 41 39 27:06.4 8:00/M
3 Robin Whipple Miami Beach FL 930 40 57 29:19.7 8:39/M
4 Dawyella Lustosa Stuart FL 994 43 70 29:59.7 8:51/M
5 Dawn Andrus Palm City FL 658 43 84 30:45.9 9:04/M
6 Julie Banasiak Jensen Beach FL 660 42 118 33:08.0 9:46/M
7 Jennifer Rider-Giannetti Palm City FL 839 43 127 33:40.2 9:56/M
8 Natalie Peraza Port St Lucie FL 818 44 163 36:02.5 10:38/M
9 Christie Mayer Stuart FL 983 40 169 36:46.8 10:51/M
10 Rachel Cramer Hobe Sound FL 693 44 173 36:57.4 10:54/M
11 Sarka Booton Stuart FL 280 40 181 38:09.8 11:15/M
12 Dayle Hough Palm City FL 755 41 197 39:41.0 11:42/M
13 Jennifer Breheny Stuart FL 669 42 201 40:14.4 11:52/M
14 Jennifer Radcliff Palm City FL 833 44 216 41:50.1 12:20/M
15 Sheree Bagensie Port Saint Lucie FL 982 43 233 45:11.4 13:20/M
16 Michelle McMahon Stuart FL 995 41 252 51:31.5 15:12/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dorothy Flemming Hobe Sound FL 727 48 42 27:38.5 8:09/M
2 Michele Millen Palm City FL 799 48 97 31:32.2 9:18/M
3 Sally Padgett Stuart FL 976 47 101 31:51.2 9:24/M
4 Mary Picard Jensen Beach FL 819 47 105 32:22.1 9:33/M
5 Liz Ciampi Palm City FL 896 46 160 35:54.3 10:35/M
6 Diane Cosentino Hobe Sound FL 689 47 171 36:55.2 10:53/M
7 Jennie Pawlowsky Stuart FL 814 48 183 38:34.5 11:23/M
8 Denise Marcinski Jensen Beach FL 788 46 188 38:55.5 11:29/M
9 Kimberly Nicholas Stuart FL 808 48 196 39:37.5 11:41/M
10 Lisa Bebout Stuart FL 663 45 199 40:02.7 11:49/M
11 Jane Norris Port Saint Lucie FL 810 45 204 40:47.8 12:02/M
12 Caroline Thiem Stuart FL 875 45 206 41:03.0 12:07/M
13 Christine Hale Hobe Sound FL 743 47 207 41:03.5 12:07/M
14 Kristin Stanley Stuart FL 990 45 213 41:21.1 12:12/M
15 Michele Harris Stuart FL 746 47 214 41:39.0 12:17/M
16 Jody Kalmbach Hobe Sound FL 762 46 230 45:00.9 13:16/M
17 Karen Sroka Bowie MD 866 48 242 48:58.4 14:27/M
18 Leah Jenkins Hobe Sound FL 760 46 244 49:30.4 14:36/M
19 Maggie Tierney Port Saint Lucie FL 878 49 248 50:33.0 14:55/M
20 Kimberly Mason Palm City FL 792 48 254 52:02.1 15:21/M
21 Stella Sellian New York NY 853 46 257 53:05.6 15:40/M
22 Michelle Duke Stuart FL 713 45 263 54:08.2 15:58/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Naeger 803 53 43 27:39.4 8:09/M
2 Mary Cohen Palm City FL 686 52 65 29:53.2 8:49/M
3 Edith Majewski Port St. Lucie FL 787 50 68 29:57.8 8:50/M
4 Beth Hanna Stuart FL 956 53 95 31:31.4 9:18/M
5 Lila Sharfi Stuart FL 854 52 96 31:31.5 9:18/M
6 Cathleen Kaltenhauser Stuart FL 764 52 115 33:02.1 9:45/M
7 Mary Hoffman Fort Pierce FL 751 51 153 35:22.3 10:26/M
8 Suzanne Ensmann Port St Lucie FL 722 50 162 36:02.0 10:38/M
9 Donna Cox Tequesta FL 692 51 184 38:39.9 11:24/M
10 Joanne Cloak Stuart FL 682 53 187 38:52.7 11:28/M
11 Lori True Palm City FL 880 52 190 39:13.3 11:34/M
12 Marguerite Madden Stuart FL 951 50 198 39:53.3 11:46/M
13 Renee Dempsey Palm City FL 701 50 212 41:21.1 12:12/M
14 Teena Lee Jensen Beach FL 779 54 218 41:59.3 12:23/M
15 Claudia Dicken Stuart FL 703 54 223 42:37.9 12:34/M
16 Suzanne Richards Jensen Beach FL 980 52 224 43:01.8 12:41/M
17 Lisa Damiano Crescent City FL 698 52 226 43:42.5 12:53/M
18 Charleen Sabin Palm City FL 961 53 235 46:06.1 13:36/M
19 Mary Fields Stuart FL 281 51 260 53:40.5 15:50/M
20 Anita Salas Stuart FL 848 50 261 53:41.4 15:50/M
21 Deborah McCarty Stuart FL 794 51 266 54:27.6 16:04/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Randi Garvey North Palm Beach FL 734 56 48 28:10.5 8:19/M
2 Peggy Coffee Stuart FL 685 56 63 29:51.5 8:48/M
3 Jeanne Whipple Lyndonville NY 890 57 117 33:07.1 9:46/M
4 Robin Aiken Port St. Lucie FL 652 59 124 33:25.4 9:51/M
5 Patricia Menesick Jensen Beach FL 797 56 136 34:03.2 10:03/M
6 Diane Kimes Stuart FL 767 58 146 34:41.8 10:14/M
7 Sarah Faas Marietta GA 723 55 161 35:57.8 10:36/M
8 Vicki Hill Palm City FL 747 57 174 37:20.1 11:01/M
9 Kathy Tranter Stuart FL 879 55 209 41:18.5 12:11/M
10 Marietta Moore Hobe Sound FL 801 56 234 45:15.9 13:21/M
11 Judith Neville Port St Lucie FL 805 56 247 50:32.8 14:54/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Josie Costero Palm City FL 691 62 67 29:57.4 8:50/M
2 Sarah Wattendorf Swampscott MA 931 60 156 35:32.1 10:29/M
3 Lynn Sparks Stuart FL 863 60 170 36:47.5 10:51/M
4 Ellen Briggs Stuart FL 672 63 245 49:30.6 14:36/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marilyn Whipple Jupiter FL 929 65 164 36:17.2 10:42/M
2 Barbara Gendron Stuart FL 735 67 227 43:45.8 12:54/M
3 Eileen Krivokopich Stuart FL 771 65 258 53:15.9 15:42/M
4 Mj Parker Port Saint Lucie FL 813 65 268 55:33.9 16:23/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Judith McGrath Colchester CT 795 73 172 36:56.8 10:54/M
2 Josephine Royle South Royalton VT 844 72 215 41:40.2 12:17/M
3 Maria Hale Jupiter FL 744 74 255 52:15.6 15:25/M
4 Mary Ann Bryan Fort Pierce FL 674 76 256 52:19.2 15:26/M
5 Dee Spera Stuart FL 864 72 275 57:49.3 17:03/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Luke Walker Jensen Beach FL 934 37 1 20:26.7 6:02/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 279 53 2 21:53.9 6:27/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sky Lami Jupiter FL 773 10 29 26:16.8 7:45/M
2 Jesse Nicholas Stuart FL 807 10 87 31:07.1 9:11/M
3 Peter Engle Jr Stuart FL 720 10 151 35:02.7 10:20/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dalton Pohl Palm City FL 824 14 4 22:31.9 6:39/M
2 Conner Strom Stuart FL 872 12 56 28:59.0 8:33/M
3 Roan Lami Jupiter FL 772 11 186 38:52.4 11:28/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Robert Upton Stuart FL 997 15 3 22:07.2 6:31/M
2 Austin Armellini Jensen Beach FL 937 19 15 25:04.6 7:24/M
3 Philip Upton Stuart FL 996 15 47 27:59.8 8:15/M
4 Coleman Mason Palm City FL 791 18 76 30:23.7 8:58/M
5 Benjamin Madden Stuart FL 953 17 85 30:46.9 9:05/M
6 Brandon Golden Stuart FL 738 16 92 31:15.4 9:13/M
7 Sabastyan Alvarado 991 15 121 33:12.2 9:48/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tyler Brennalt Hobe Sound FL 671 22 10 24:08.4 7:07/M
2 Marcus Reis Jensen Beach FL 836 21 49 28:17.5 8:21/M
3 Adam Buncy Jensen Beach FL 964 22 71 30:00.5 8:51/M
4 Tyler Ring Palm Beach Gardens FL 840 20 74 30:13.5 8:55/M
5 Joe Vaught Austin TX 966 24 82 30:38.7 9:02/M
6 Cody Litzenburg Stuart FL 781 24 88 31:11.7 9:12/M
7 Michael Ensmann Port St Lucie FL 721 20 93 31:18.2 9:14/M
8 Alexander Kimes Sewall's Point FL 766 21 133 33:59.4 10:01/M
9 Jarrad Buncy Jensen Beach FL 965 21 140 34:09.3 10:04/M
10 Steven Havko Spartanburg SC 928 24 220 42:11.2 12:27/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Billy Pembroke Jensen Beach FL 815 27 7 23:09.1 6:50/M
2 Brandon Abell Stuart FL 933 28 66 29:55.0 8:49/M
3 Michael Richards Port Saint Lucie FL 979 28 107 32:32.1 9:36/M
4 Justin Ferencz Wellington FL 981 27 109 32:44.9 9:39/M
5 Mason Powell Jensen Beach FL 829 26 137 34:04.9 10:03/M
6 Raymond Poor Palm Beach Gardens FL 827 26 139 34:07.0 10:04/M
7 Eric Sinner Port Saint Lucie FL 926 27 143 34:35.3 10:12/M
8 Dustin Veatch Jensen Beach FL 887 27 159 35:49.3 10:34/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jordan Showe Stuart FL 954 32 23 25:55.3 7:39/M
2 Aaron Frisbie Port St Lucie FL 731 33 30 26:27.8 7:48/M
3 Erik Wesslen Okemos MI 889 30 31 26:29.0 7:49/M
4 Dustin Cone Port Saint Lucie FL 688 33 83 30:43.3 9:04/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eric Matthews Port St Lucie FL 793 36 5 22:41.2 6:41/M
2 Stephen Leighton Stuart FL 276 38 13 24:32.6 7:14/M
3 Aj Longmaid Stuart FL 935 37 14 24:55.7 7:21/M
4 Andrew Anderson Jupiter FL 657 38 26 26:01.8 7:40/M
5 Aaron Dack Stuart FL 696 39 60 29:49.5 8:48/M
6 Daniel Noelke Fort Pierce FL 809 37 90 31:12.1 9:12/M
7 Greg Hoag St. Petersburg FL 748 38 94 31:19.4 9:14/M
8 Matthew Foreman Stuart FL 728 35 102 32:00.6 9:26/M
9 Aaron Wojcieszak Stuart FL 892 36 126 33:34.9 9:54/M
10 Matthew Pohl Palm City FL 826 35 128 33:50.8 9:59/M
11 Steven Shultz Stuart FL 857 36 152 35:06.7 10:21/M
12 Justin Flaitz Stuat FL 726 38 157 35:35.3 10:30/M
13 Brian Ake Jensen Beach FL 653 35 185 38:51.3 11:28/M
14 Brandon Stokey Tequesta FL 869 35 273 56:28.6 16:39/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mickey Planker Stuart FL 822 44 6 22:46.2 6:43/M
2 Ryan Strom Stuart FL 873 40 11 24:14.8 7:09/M
3 Sean Russell Port Jefferson NY 847 44 21 25:41.5 7:35/M
4 Randy Scott Jensen Beach FL 852 42 28 26:16.3 7:45/M
5 Carl Tierney Port Saint Lucie FL 877 42 72 30:07.6 8:53/M
6 Richard Haisley Surfside FL 742 40 98 31:32.5 9:18/M
7 David Bryan Fort Pierce FL 271 40 103 32:15.9 9:31/M
8 Paul Gebus-Mockabee Stuart FL 927 40 123 33:24.1 9:51/M
9 Jason Donald Stuart FL 708 41 129 33:54.2 10:00/M
10 Troy Powell West Caldwell NJ 831 43 138 34:05.4 10:03/M
11 Richard Alvarado Port St Lucie FL 989 42 154 35:28.9 10:28/M
12 Drew Hough Palm City FL 756 40 193 39:33.7 11:40/M
13 Jeremy Pohl Vero Beach FL 825 40 228 43:47.7 12:55/M
14 Kelly Hilton-Green Stuart FL 274 44 237 46:17.5 13:39/M
15 Patrick Crean Baltimore MD 694 43 249 51:01.6 15:03/M
16 Steve Wreford New York NY 893 42 259 53:25.3 15:45/M
17 Adam Beach Hobe Sound FL 277 43 276 1:01:27.3 18:08/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Robert Banasiak Jensen Beach FL 661 46 17 25:22.9 7:29/M
2 Kevin Breheny Stuart FL 670 47 45 27:59.4 8:15/M
3 Todd Thurlow Stuart FL 876 45 55 28:50.4 8:30/M
4 Scott Sharp Palm City FL 855 46 80 30:28.9 8:59/M
5 Rob Davis Stuart FL 700 49 111 32:52.7 9:42/M
6 Paul Torrey West Palm Beach FL 275 49 225 43:12.3 12:45/M
7 Ken Duke Stuart FL 711 46 264 54:11.0 15:59/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Chris Miele Stuart FL 798 51 8 23:45.2 7:00/M
2 Dan Brake Hobe Sound FL 668 51 16 25:16.6 7:27/M
3 Thomas Cox Palm City FL 985 50 18 25:37.9 7:33/M
4 John Houri Palm City FL 757 51 27 26:15.3 7:45/M
5 Octavio Neto Jensen Beach FL 804 50 40 27:06.7 8:00/M
6 David Armellini Jensen Beach FL 936 54 50 28:25.5 8:23/M
7 Ted Bremekamp Hobe Sound FL 988 51 58 29:25.2 8:41/M
8 Ed Burrows Stuart FL 676 52 73 30:13.3 8:55/M
9 Frank Fender Stuart FL 977 52 100 31:49.4 9:23/M
10 Mike Marino Stuart FL 993 51 113 32:59.0 9:44/M
11 Derek Hong Palm Beach FL 753 54 114 33:01.8 9:44/M
12 Jan Krestan Palm City FL 769 54 119 33:09.4 9:47/M
13 Jesse Peraza Port St Lucie FL 817 50 130 33:55.3 10:00/M
14 Peter Engle Stuart FL 718 53 141 34:15.8 10:06/M
15 Dave Fields Stuart FL 282 52 142 34:19.0 10:07/M
16 Frank Marino Stuart FL 992 53 167 36:30.7 10:46/M
17 Carson Novins 984 51 168 36:46.5 10:51/M
18 Scott Powell Jensen Beach FL 830 51 175 37:20.1 11:01/M
19 James Campo Stuart FL 678 51 178 37:42.7 11:07/M
20 Craig Hagedorn Oviedo FL 741 50 200 40:08.4 11:50/M
21 Angelo Damiano Crescent City FL 697 54 238 46:32.1 13:44/M
22 William Neville 806 54 246 50:32.8 14:54/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jerry Bocchino Jensen Beach FL 666 59 20 25:38.1 7:34/M
2 Jorge Costero Palm City FL 690 58 25 25:59.0 7:40/M
3 Ernie Ojito Port St. Lucie FL 811 56 51 28:30.8 8:24/M
4 Robert Laurine Watkinsville GA 778 59 54 28:49.9 8:30/M
5 Kenneth Cloak Stuart FL 683 55 77 30:26.8 8:59/M
6 Dennis Menesick Jensen Beach FL 796 59 78 30:27.3 8:59/M
7 Matthew Albertz Stuart FL 656 57 79 30:27.9 8:59/M
8 James Coffee Stuart FL 684 55 122 33:19.8 9:50/M
9 Kevin Reid Stuart FL 835 57 177 37:39.3 11:06/M
10 Sam Dicken Stuart FL 704 55 202 40:27.5 11:56/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeff Sabin Palm City FL 962 60 44 27:43.8 8:11/M
2 George Wattendorf Swampscott MA 932 60 61 29:50.3 8:48/M
3 Charles Driscoll Stuart FL 709 60 99 31:36.0 9:19/M
4 Rob Fetters 724 61 120 33:11.7 9:47/M
5 Peter Upton Stuart FL 998 61 158 35:39.6 10:31/M
6 Thomas Madden Jupiter FL 786 63 208 41:16.3 12:10/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dennis Kloeckener Jensen Beach FL 768 68 191 39:18.3 11:36/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Robert Pope Hobe Sound FL 828 74 38 27:05.7 7:59/M
2 John Dobson Stuart FL 705 71 108 32:39.7 9:38/M
3 Ed Ruby Fort Pierce FL 845 72 176 37:33.0 11:05/M
4 Austin Royle South Pomfret VT 843 76 189 39:05.1 11:32/M
5 Ted Jacobs Stuart FL 759 70 267 55:32.8 16:23/M
6 Bud Sterling Stuart FL 867 86 274 57:41.7 17:01/M