Rugged Runner Challenge

Age Group Results

April 26, 2015


Results by MCM Timing and Results LLC MCM Timing and Results LLC


Men: 0- 0 6- 9 10-12 13-15
Women: 6- 9 10-12 13-15 16-99

Top

Female 6 to 9

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Emelie Lewis West Palm Beach FL 1168 8 21 3 15:55.2
2 Julius Grigoriou West Palm Beach FL 541 7 19 51 27:51.0
3 Kali Taylor Lake Worth FL 597 8 20 53 28:23.0
4 Mikayla Schmidt Palm Beach Gardens FL 165 7 21 57 29:16.5
5 Jaelyn Benson West Palm Beach FL 576 7 20 65 32:04.2
6 Mykala Carter Wellington FL 534 9 19 66 32:06.0
7 Anna Calvert Palm Beach Gardens FL 1148 9 21 69 32:33.5
8 Isabela Aronson West Palm Beach FL 1145 8 21 79 33:55.9
9 Jenitza Acosta Boynton Beach FL 569 9 20 85 37:25.6
10 Jentry Rios-Doss West Palm Beach FL 560 9 19 92 44:01.9
Top

Female 10 to 12

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Kate Steele West Palm Beach FL 563 11 19 37 23:00.7
2 Hannah Slinkman Jupiter FL 596 12 20 45 26:19.1
3 Veronica Hopkins Tequesta FL 543 12 19 46 26:51.0
4 Gabriela Killingsworth Jupiter FL 548 10 19 47 26:52.4
5 Emma Dahlgren Boynton Beach FL 804 12 19 52 28:17.0
6 Kate Deviney West Palm Beach FL 540 10 19 60 31:29.0
7 Cristina Meyaart West Palm Beach FL 552 11 19 61 31:29.2
8 Jennifer Brassner Lake Worth FL 530 11 19 64 32:02.8
9 Vesna Amar West Palm Beach FL 528 12 19 70 32:33.6
10 Hannah Wagner West Palm Beach FL 566 12 19 71 32:43.1
11 Alexa Arce Hollywood FL 529 10 19 72 32:44.4
12 Sullivan Collins North Palm Beach FL 1153 10 21 86 39:20.2
13 Christiam A Acosta Boynton Beach FL 568 11 20 88 40:49.4
14 Sophia Dahlgren Boynton Beach FL 805 12 19 89 42:01.1
Top

Female 13 to 15

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Emma Slinkman Jupiter FL 595 14 20 15 19:49.0
2 Grace Long Jupiter FL 583 14 20 32 22:21.0
3 Alexia Kornilov Tequesta 582 13 20 44 26:15.6
4 Ava Bartolec Jupiter FL 571 14 20 74 33:26.2
5 Danette Gonzalez 807 13 19 90 42:38.8
Top

Female 16 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Emily Perron 1023 35 19 93 44:04.8
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Unknown Partic. 79 79 19 21 20:33.9
2 Unknown Partic. 108 108 19 55 28:53.4
3 Unknown Partic. 77 77 19 80 34:05.7
Top

Male 6 to 9

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Sawyer Basso Loxahatchee FL 574 8 20 5 16:42.6
2 Finlay Allen Boca Raton FL 570 9 20 11 18:20.6
3 Jaxon McAlees Jupiter FL 587 9 20 12 18:56.8
4 Gavin Venoff Palm Beach Gardens FL 1195 7 21 13 19:06.6
5 Noah Polhemus Stuart FL 593 9 20 17 19:54.6
6 Brennan Sims Jupiter FL 154 9 20 19 20:12.5
7 Alexander Weitz Palm Beach Gardens FL 1196 9 21 20 20:24.7
8 Alejandro Castellanos Boynton Beach FL 535 9 19 23 21:02.4
9 David Venoff Palm Beach Gardens FL 1194 7 21 31 22:18.9
10 Lucas Collard Delray Beach FL 536 6 19 34 22:35.8
11 Jace Coolman Lake Worth FL 538 8 19 35 22:39.0
12 Brendan Thomas West Palm Beach FL 598 7 20 36 22:40.0
13 Milo Cabianca Lake Worth FL 809 6 21 38 23:05.8
14 Kirk Polka Palm Beach Gardens FL 1181 8 21 39 23:10.1
15 Noah Daniel Boca Raton FL 578 7 20 40 24:50.8
16 Justice McAlees Jupiter FL 589 8 20 48 26:56.5
17 Allen Menefee West Palm Beach FL 590 9 20 58 30:42.0
18 Lawton Johnson Jupiter FL 1162 6 21 59 31:07.3
19 Max Brassner Lake Worth FL 531 9 19 63 32:01.4
20 Alex Calvert Palm Beach Gardens FL 1147 7 21 68 32:28.0
21 Luke Farnham Loxahatchee FL 581 9 20 73 33:10.5
22 Mateo Yaldiz Palm Beach Gardens FL 1200 8 21 76 33:41.9
23 Anthony Agrussa Palm Beach Gardens FL 1141 9 21 77 33:46.0
24 Christian Davies Jupiter FL 579 8 20 81 34:15.8
25 Cillian Sims Jupiter FL 155 6 20 82 34:24.7
26 Jordan Perez Lake Worth FL 555 6 19 84 35:53.8
27 Lewis Preston 104 9 19 87 39:43.0
28 Leo Agrussa Palm Beach Gardens FL 1142 7 21 95 49:36.0
Top

Male 10 to 12

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 William Lalonde Palm Beach Gardens FL 1167 10 21 2 15:16.4
2 Reid Kerr Palm Beach Gardens FL 546 10 19 4 16:33.9
3 Tanner Basso Loxahatchee FL 575 10 20 6 16:43.2
4 Reef Kabalin Jupiter FL 545 12 19 7 17:22.1
5 Aidan Lindley Boynton Beach FL 549 11 19 9 17:56.0
6 Dustin Perron Loxahatchee FL 556 10 19 10 18:17.8
7 James Hopkins Tequesta FL 542 10 19 16 19:53.7
8 John Avery Reynolds West Palm Beach FL 162 10 21 18 20:01.0
9 Joshua McAlees Jupiter FL 588 12 20 22 21:02.0
10 Niclas Collard Delray Beach FL 537 11 19 24 21:11.9
11 Elio Rios-Doss West Palm Beach FL 559 10 19 25 21:17.3
12 Nicholas Gomez-Bello Miami FL 806 12 19 26 21:19.6
13 Jake Zur Palm Beach Gardens FL 567 10 19 27 21:59.8
14 Thomas Marciano Palm Beach Gardens FL 551 10 19 28 22:02.0
15 Jacob Roman Jupiter FL 561 11 19 29 22:15.9
16 Jacob Mizrachy Pompano Beach FL 591 12 20 30 22:18.1
17 Jett Coolman Lake Worth FL 539 11 19 33 22:31.4
18 Nicolas Meyaart West Palm Beach FL 553 12 19 41 25:31.0
19 Elijah Ortiz Lake Worth FL 554 11 19 42 25:40.6
20 Blake Farnham Loxahatchee FL 580 11 20 43 26:04.2
21 Malik Pastor West Palm Beach FL 820 12 21 49 27:22.6
22 Kenneth Buitrago West Palm Beach FL 532 12 19 50 27:31.4
23 Lucas Andres Okonski Bustamante Lake Worth FL 592 12 20 54 28:53.1
24 Louis Young Boynton Beach FL 599 12 20 56 29:00.4
25 Zachary Buzzard Lake Worth FL 533 10 19 62 31:58.1
26 Jacob Lalonde Palm Beach Gardens FL 1166 10 21 67 32:21.1
27 Kevin Valdiz Palm Beach Gardens FL 1193 10 21 75 33:39.1
28 Tommy Bartolec Jupiter FL 573 11 20 78 33:46.8
29 Tyler Stafford Plantation FL 562 12 19 83 35:46.8
30 Luke MacIak Jupiter FL 584 12 20 91 42:47.5
31 Tobie Rosemeyer Jupiter FL 923 10 20 94 46:13.3
Top

Male 13 to 15

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Ryan Kerr Palm Beach Gardens FL 547 14 19 1 14:55.5
2 Adam Marciano Palm Beach Gardens FL 550 13 19 8 17:27.0
3 Trey Polhemus Stuart FL 594 14 20 14 19:09.6