Palm City Turkey Trot 5K Run

Age Group Results

November 27, 2014


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rachel Dumas Palm City FL 1113 20 10 19:32.0 6:18/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joan Klostreich Palm City FL 1263 43 11 19:38.6 6:20/M
Top

Female Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katie Hale Hobe Sound FL 1179 0 428 40:15.5 12:59/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bella Childre Stuart FL 1069 10 130 27:36.7 8:54/M
2 Lauryn Klostreich Palm City FL 1264 10 141 28:12.5 9:06/M
3 Samantha Ocampo Stuart FL 1560 10 181 29:57.0 9:40/M
4 Avery Childre Stuart FL 1068 6 205 30:45.6 9:55/M
5 Elyse Klostreich Palm City FL 1262 9 241 31:25.0 10:08/M
6 Keira Gaskins Port St Lucie FL 1156 9 342 35:54.4 11:35/M
7 Hailey Kirkpatrick Hobe Sound FL 1260 10 360 36:44.6 11:51/M
8 Riley Conner Palm City FL 1081 9 416 39:37.0 12:47/M
9 Claire Austhof Stuart FL 1017 10 419 39:45.4 12:49/M
10 Sarah Decowski Palm City FL 1104 7 486 45:49.4 14:47/M
11 Ashley Spears Palm City FL 1477 10 492 46:20.0 14:57/M
12 Katie Grim Palm City FL 1176 10 515 50:43.6 16:22/M
13 Emma Chapman Palm City FL 1066 10 535 54:55.4 17:43/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alexa Zaph Palm City FL 1550 13 29 21:22.3 6:54/M
2 Akayla Zaph Palm City FL 1549 11 71 24:53.5 8:02/M
3 Erica Simkins Stuart FL 1458 13 78 25:08.5 8:06/M
4 Reese Perretta Port Saint Lucie FL 1382 14 121 27:24.2 8:50/M
5 Kayla Zweben Palm City FL 1554 13 163 29:08.6 9:24/M
6 Idalis Walton Hobe Sound FL 1521 14 191 30:25.3 9:49/M
7 Sophia Ingles Stuart FL 1217 12 200 30:41.8 9:54/M
8 Alexandria Mason Palm City FL 1304 11 207 30:47.9 9:56/M
9 Tori Heine Palm City FL 1196 11 226 31:08.7 10:03/M
10 Alexis Munson Jensen Beach FL 1350 13 246 31:36.5 10:12/M
11 Olivia Grace Wilkinson Palm City FL 1536 13 254 31:54.4 10:17/M
12 Sydney Lutz Port St. Lucie FL 1565 11 470 44:42.5 14:25/M
13 Sarah Sawyer Jacksonville FL 1437 12 501 48:28.3 15:38/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Erin Smith Port St Lucie FL 1465 15 108 26:38.6 8:35/M
2 Christina Freese Stuart FL 1141 18 112 26:44.4 8:37/M
3 Lauren Ruby Palm City FL 1417 17 116 27:05.0 8:44/M
4 Taylor Clasen Palm City FL 1076 18 123 27:25.0 8:51/M
5 Julia Ingles Stuart FL 1216 15 126 27:31.9 8:53/M
6 Lauren Vlasich Stuart FL 1511 15 209 30:52.6 9:57/M
7 Katie Maleta Fort Lauderdale FL 1300 16 273 32:34.7 10:30/M
8 Heidi Neff Jensen Beach FL 1361 15 292 33:14.3 10:43/M
9 Hannah Neff Jensen Beach FL 1360 17 293 33:14.9 10:43/M
10 Shannon Major Stuart FL 1299 15 310 34:08.1 11:01/M
11 Lauren Ballard Tequesta FL 1021 18 362 36:52.9 11:54/M
12 Lauren Skinner Hobe Sound FL 1461 17 426 40:14.3 12:59/M
13 Lauren Delaney Stuart FL 1571 16 439 41:30.5 13:23/M
14 Dale Spicer Palm City FL 1479 19 495 46:37.9 15:02/M
15 Brianna Love Palm City FL 1295 19 497 46:54.4 15:08/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Emily Freese Stuart FL 1143 23 62 24:40.8 7:57/M
2 Anelize Salmon Miami FL 1428 21 85 25:35.4 8:15/M
3 Ariana Salmon Miami FL 1429 23 86 25:36.5 8:15/M
4 Olivia Kirchman Palm City FL 1584 22 131 27:43.5 8:56/M
5 Karolina Poderski Palm City FL 1568 20 148 28:33.8 9:13/M
6 Haylee Land Palm City FL 1273 24 154 28:45.3 9:16/M
7 Maria Gigliotti Palm City FL 1162 24 186 30:11.8 9:44/M
8 Kaitlynn Orlandi Staurt FL 1373 20 187 30:14.2 9:45/M
9 Teslyn Korsmo Jensen Beach FL 1266 24 193 30:27.7 9:49/M
10 Kelly Sellards Stuart FL 1451 24 235 31:18.2 10:06/M
11 Kelli Siters Port St Lucie FL 1460 24 261 32:17.2 10:25/M
12 Alyssa Richter Palm City FL 1409 21 279 32:42.4 10:33/M
13 Julia Edwards Oakland Park FL 1120 22 291 33:11.7 10:42/M
14 Cortney Gates Palm City FL 1157 20 320 34:48.9 11:14/M
15 Shannon Jollie Hobe Sound FL 1230 21 359 36:37.4 11:49/M
16 Stephanie Hessling Windermere FL 1202 23 384 37:41.6 12:09/M
17 Emily Borgia Port St. Lucie FL 1039 22 390 38:00.3 12:15/M
18 Paige Rogolino Fort Pierce FL 1412 20 422 39:53.3 12:52/M
19 Jessica Jollie Hobe Sound FL 1228 23 471 44:42.8 14:25/M
20 Brittany Bible Palm City FL 1034 24 484 45:42.4 14:45/M
21 Meredith Sopko Atlanta GA 1475 23 530 52:57.4 17:05/M
22 Krystal Meher Port St. Lucie FL 1323 20 538 55:40.7 17:57/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Ventriglia Palm City FL 1509 27 27 21:15.5 6:51/M
2 Teresa Duthie Stuart FL 1118 26 49 23:48.7 7:41/M
3 Rebecca Freese Stuart FL 1144 25 75 24:56.5 8:03/M
4 Laura Hayden Delray Beach FL 1189 28 89 25:43.6 8:18/M
5 Lindsey Ortiz Port Saint Lucie FL 1374 29 109 26:39.0 8:36/M
6 Laura Long Boston MA 1293 29 111 26:41.5 8:36/M
7 Hannah Schwab Stuart FL 1444 29 125 27:31.0 8:53/M
8 Lyndsey Cornell Palm Beach Gardens FL 1089 29 127 27:33.1 8:53/M
9 Jenny Carter Knoxville TN 1062 26 133 27:50.9 8:59/M
10 Amy Palfrey Long Island City NY 1379 29 139 28:09.6 9:05/M
11 Amanda Salen Port St Lucie FL 1426 29 156 28:50.7 9:18/M
12 Stephanie Liscio Palm City FL 1290 25 157 29:01.6 9:22/M
13 Kelsey King Arlington TX 1254 27 214 30:54.8 9:58/M
14 Nicole Mueller Port St Lucie FL 1345 27 215 30:54.8 9:58/M
15 Joanna Baier Stuart FL 1019 27 231 31:15.7 10:05/M
16 Rosalie Fehrmann Hobe Sound FL 1131 28 237 31:19.3 10:06/M
17 Brittany Zacksher Boca Raton FL 1547 29 239 31:22.7 10:07/M
18 Stefanie Kelly Jupiter FL 1241 29 255 31:55.9 10:18/M
19 Lindsay Walroth Tampa FL 1517 25 257 31:57.2 10:18/M
20 Elizabeth Ferguson Stuart FL 1133 28 265 32:23.0 10:27/M
21 Danielle Trimm Stuart FL 1504 27 268 32:24.1 10:27/M
22 Marissa Kings Stuart FL 1258 28 269 32:24.3 10:27/M
23 Ashley Killough Palm City FL 1246 29 281 32:43.1 10:33/M
24 Elizabeth Bowers Port St Lucie FL 1041 26 283 32:51.3 10:36/M
25 Lauren Palfrey Chicago IL 1380 25 299 33:43.7 10:53/M
26 Melissa Dion Palm City FL 1109 29 308 34:03.6 10:59/M
27 Lauren Sambevski Hobe Sound FL 1431 28 317 34:38.1 11:10/M
28 Jessica Kings Tampa FL 1257 29 329 35:20.5 11:24/M
29 Amanda Hurtig Mt. Pleasant MI 1214 26 335 35:40.9 11:30/M
30 Danielle Gallagher Stuart FL 1152 27 373 37:19.2 12:02/M
31 Kristen Chase Stuart FL 1572 27 387 37:54.4 12:14/M
32 Jessica Oliver Palm City FL 1371 25 391 38:00.8 12:15/M
33 Kristina Almy Palm City FL 1005 29 394 38:06.5 12:17/M
34 Kristen Mayers 1310 25 398 38:25.9 12:24/M
35 Ashley Smoot Port Saint Lucie FL 1469 27 420 39:52.0 12:52/M
36 Ashley Hepworth Delray Beach FL 1197 26 421 39:52.1 12:52/M
37 Shannon Santom Port Saint Lucie FL 1432 28 423 39:58.2 12:54/M
38 Brittany Eiben Port St Lucie FL 1122 27 425 40:10.6 12:57/M
39 Rebecca Warden Stuart FL 1525 25 434 40:53.2 13:11/M
40 Katie Podlas Palm City FL 1387 27 435 40:58.5 13:13/M
41 Jinal Andrade Celebration FL 1577 28 454 43:30.0 14:02/M
42 Carolyne Dawson Fort Pierce FL 1099 27 462 43:53.5 14:09/M
43 Karen Bastian Columbia SC 1025 28 498 47:28.0 15:19/M
44 Laura Cook Bellevue NE 1083 26 504 49:20.5 15:55/M
45 Samantha Spizzuco Palm City FL 1483 27 524 51:52.3 16:44/M
46 Gertruida Zacharopoulos Port St. Lucie FL 1546 29 528 52:26.4 16:55/M
47 Mike Stanton Stuart FL 1487 26 532 53:03.3 17:07/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Elizabeth Powell Cincinnati OH 1391 31 36 22:11.5 7:09/M
2 Christine Goldsmith St Johns FL 1167 34 55 24:12.8 7:48/M
3 Christina Bradfield Casper WY 1046 32 93 25:57.4 8:22/M
4 Joan Mills 1556 30 120 27:21.0 8:49/M
5 Michele Williams Port Saint Lucie FL 1541 33 135 27:53.0 9:00/M
6 Jennifer Stacey Port St. Lucie FL 1485 32 183 29:59.1 9:40/M
7 Melanie Gray Stuart FL 1172 32 184 29:59.8 9:40/M
8 Christen Youngblood Stuart FL 1545 32 192 30:27.0 9:49/M
9 Jen Andrews Palm Beach Gardens FL 1591 33 204 30:44.7 9:55/M
10 Pam Mason Palm City FL 1305 32 211 30:53.1 9:58/M
11 Tracy Madden Palm City FL 1297 34 221 31:05.0 10:02/M
12 Jamie Hinckley Palm City FL 1205 32 223 31:05.3 10:02/M
13 Lacey Kneip Port St Lucie FL 1265 34 230 31:15.6 10:05/M
14 Autumn Frisby Hobe Sound FL 1146 33 238 31:19.8 10:06/M
15 Leslie Zell Port St Lucie FL 1552 33 247 31:37.9 10:12/M
16 Leslie Stidd Orlando FL 1490 31 248 31:37.9 10:12/M
17 Alicia Brown Palm City FL 1049 33 267 32:23.4 10:27/M
18 Andrea McAvoy Jensen Beach FL 1313 31 274 32:35.0 10:31/M
19 Kristin Campbell Port Saint Lucie FL 1055 32 288 33:09.3 10:42/M
20 Nancy Johnson Stuart FL 1224 32 313 34:20.1 11:05/M
21 Mary Hayden Port St. Lucie FL 1190 32 315 34:32.1 11:08/M
22 Patricia Mineo Palm City FL 1332 31 318 34:40.9 11:11/M
23 Jessica Seibert Jensen Beach FL 1450 31 323 34:53.2 11:15/M
24 Brooke Hinkle Palm City FL 1586 34 333 35:35.2 11:29/M
25 Kristy Campbell Stuart FL 1587 34 346 36:01.8 11:37/M
26 Zoie Sloan Port Saint Lucie FL 1462 30 353 36:09.1 11:40/M
27 Krystal Dawson Boerne TX 1100 31 354 36:10.2 11:40/M
28 Lauren Aiken Port St Lucie FL 1003 30 356 36:13.3 11:41/M
29 Kaitlin Bingham Jensen Beach FL 1037 33 388 37:59.4 12:15/M
30 Kristie Amole Stuart FL 1009 32 395 38:07.0 12:18/M
31 Stephanie Urquhart Port St Lucie FL 1508 32 451 43:07.3 13:55/M
32 Narda Lepelletier Port Saint Lucie FL 1281 33 458 43:39.1 14:05/M
33 Heather Hernandez Port Saint Lucie FL 1199 32 513 50:35.7 16:19/M
34 Melissa Hawley Port Saint Lucie FL 1187 33 517 50:49.4 16:24/M
35 Ashley Spizzuco Palm City FL 1482 30 525 51:53.0 16:44/M
36 Stephanie King Jacksonville FL 1256 30 539 56:02.8 18:05/M
37 Christina Perez Fort Pierce FL 1590 32 558 1:05:03.2 20:59/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jessica Wilks Port St Lucie FL 1537 36 24 21:04.8 6:48/M
2 Jill Souza Port St Lucie FL 1476 37 47 23:32.8 7:35/M
3 Sarah Muslim Stuart FL 1357 35 56 24:15.1 7:49/M
4 Cheryl Emery Port Saint Lucie FL 1123 37 96 26:06.8 8:25/M
5 Beth Noorthoek Palm Beach Gardens FL 1365 38 105 26:33.5 8:34/M
6 Kathy Sykora Palm City FL 1493 39 119 27:21.0 8:49/M
7 Beth McWilliams Hobe Sound FL 1320 37 140 28:10.6 9:05/M
8 Tina Reynolds Port Saint Lucie FL 1408 39 144 28:30.7 9:12/M
9 Karen Vitale Port St Lucie FL 1510 39 165 29:13.1 9:25/M
10 Beth Celestino Stuart FL 1064 39 166 29:13.9 9:25/M
11 Erin Childre Stuart FL 1070 37 202 30:44.3 9:55/M
12 Nancy McCarthy Palm City FL 1314 36 203 30:44.5 9:55/M
13 Jennifer Lieber Stuart FL 1287 35 206 30:46.9 9:55/M
14 Trish Armstrong Jensen Beach FL 1014 36 227 31:08.9 10:03/M
15 Sandra Teel Fort Pierce FL 1496 38 300 33:44.9 10:53/M
16 Kelly Podoloff Jensen Beach FL 1389 35 303 33:56.0 10:57/M
17 Amanda Landry Jensen Beach FL 1274 39 331 35:24.5 11:25/M
18 Tara Rotella Port St Lucie FL 1415 37 368 37:11.8 12:00/M
19 Catherine Prann Port St. Lucie FL 1394 38 370 37:13.5 12:00/M
20 Melissa Raphael Stuart FL 1405 38 400 38:33.4 12:26/M
21 Sandra Saavedra Homestead FL 1423 35 430 40:28.3 13:03/M
22 Brooke Radcliffe Stuart FL 1401 39 444 41:59.4 13:33/M
23 Nikki Peyman Fort Pierce FL 1384 39 477 45:03.2 14:32/M
24 Katie Schwaderer Palm City FL 1445 37 493 46:20.7 14:57/M
25 Shelley Brown Palm City FL 1052 37 494 46:37.2 15:02/M
26 Kelly Garon Palm City FL 1154 37 500 48:26.6 15:37/M
27 Christina Williams Hobe Sound FL 1538 38 502 48:41.5 15:42/M
28 Amanda McCorry Charlottesville VA 1315 35 523 51:42.3 16:41/M
29 Julie Moore Okeechobee FL 1338 38 529 52:34.9 16:57/M
30 Janet West Palm City FL 1532 39 536 54:55.8 17:43/M
31 Tracy Chapman Palm City FL 1067 35 537 54:56.8 17:43/M
32 Jennifer Mundy Jacksonville FL 1349 37 540 56:03.2 18:05/M
33 Christina Lopez Port St. Lucie FL 1575 39 556 1:01:19.9 19:47/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shannon Rados Jensen Beach FL 1402 44 66 24:44.6 7:59/M
2 S. Fronsoe Palm City FL 1148 43 72 24:54.7 8:02/M
3 Amy Eversole Palm City FL 1128 44 73 24:55.1 8:02/M
4 Jena Welliever Palm City FL 1531 43 74 24:55.1 8:02/M
5 Megan Harlan Jensen Beach FL 1184 40 80 25:13.9 8:08/M
6 Kristen Sweeney Jensen Beach FL 1492 40 91 25:49.9 8:20/M
7 Bethany Hunt Port St. Lucie FL 1212 41 113 26:45.0 8:38/M
8 Leticia Celestino Stuart FL 1065 44 114 26:55.2 8:41/M
9 Tara Zweben Palm City FL 1555 41 115 26:56.1 8:41/M
10 Beth Leiblein Stuart FL 1280 43 124 27:30.0 8:52/M
11 Dawn Andrus Palm City FL 1012 42 137 27:55.7 9:00/M
12 Noelle Furtaw Stuart FL 1150 43 142 28:13.1 9:06/M
13 Heather Trumpour Stuart FL 1505 41 149 28:39.1 9:15/M
14 Monique Melson Palm City FL 1325 44 159 29:01.9 9:22/M
15 Kelly Merriman Stuart FL 1328 40 160 29:02.1 9:22/M
16 Jennifer Kimpel Sayville NY 1248 44 173 29:39.9 9:34/M
17 Ginny Lynne Johnston Port Saint Lucie FL 1225 40 175 29:42.6 9:35/M
18 Stefanie Seele Kennett Square PA 1449 41 177 29:49.8 9:37/M
19 Karen Ward Port Saint Lucie FL 1557 42 199 30:41.2 9:54/M
20 Jane Collins Palm City FL 1078 42 210 30:52.7 9:57/M
21 Imodonna Walton Hobe Sound FL 1522 43 228 31:15.5 10:05/M
22 Jerri Goshien Stuart FL 1170 40 232 31:15.7 10:05/M
23 Heather Beaubien Avondale Estates GA 1030 42 233 31:18.1 10:06/M
24 Cherie Baumgartner Stuart FL 1028 41 236 31:18.9 10:06/M
25 Jayme Miller Stuart FL 1558 43 240 31:23.4 10:07/M
26 Kris Augeri Stuart FL 1016 44 245 31:31.7 10:10/M
27 Lisa Manzo Jensen Beach FL 1563 43 258 31:57.9 10:18/M
28 Melanie Howe Stuart FL 1210 43 278 32:41.3 10:33/M
29 Regina Prouty Port St Lucie FL 1398 42 295 33:19.0 10:45/M
30 Corrine Dunick Stuart FL 1114 42 297 33:37.9 10:51/M
31 Julie Polakow Port St Lucie FL 1390 40 327 35:11.9 11:21/M
32 Lesley Henry Lewisville TX 1579 43 328 35:18.8 11:23/M
33 Deanna Freeman Stuart FL 1139 41 332 35:26.4 11:26/M
34 Caroline Thiem Stuart FL 1497 44 340 35:49.4 11:33/M
35 Jennifer Carter Stuart FL 1061 43 349 36:05.9 11:38/M
36 Megan Schoner Port Saint Lucie FL 1442 40 357 36:15.6 11:42/M
37 Kristen Brown Port Saint Lucie FL 1051 40 366 37:05.7 11:58/M
38 Sandra Karn Port St Lucie FL 1236 43 378 37:26.5 12:05/M
39 Patricia Cardona Jensen Beach FL 1057 41 385 37:42.8 12:10/M
40 Dena Taylor Port St Lucie FL 1494 41 397 38:17.1 12:21/M
41 Sherry Evans Stuart FL 1127 44 402 38:46.5 12:30/M
42 Niki Conner Palm City FL 1080 43 418 39:44.0 12:49/M
43 Debbie Lathrop Port St Lucie FL 1277 44 432 40:48.7 13:10/M
44 Joyce Ruggeri Palm City FL 1419 44 438 41:13.9 13:18/M
45 Terisa Heine Palm City FL 1195 44 442 41:47.9 13:29/M
46 Lisa Stewart Stuart FL 1488 40 443 41:50.3 13:30/M
47 Wendy Snyder Port St Lucie FL 1472 40 446 42:13.5 13:37/M
48 Stacy Givens Port St. Lucie FL 1165 43 452 43:09.8 13:55/M
49 Kristina Jones Stuart FL 1231 43 456 43:33.4 14:03/M
50 Sheri Clark Jupiter FL 1074 42 467 44:37.7 14:24/M
51 Vanessa Molina-Council Port St. Lucie FL 1334 42 468 44:38.6 14:24/M
52 Elaine Lutz Port St. Lucie FL 1564 43 472 44:43.2 14:25/M
53 Amy Janicki Port Saint Lucie FL 1219 43 474 45:00.3 14:31/M
54 Peggy Dickens Palm City FL 1108 44 499 48:26.5 15:37/M
55 Audra Rosendahl Jensen Beach FL 1413 44 503 48:45.5 15:44/M
56 Danita Morgan Port Saint Lucie FL 1340 42 520 51:29.9 16:36/M
57 Marisa Cook Jensen Beach FL 1086 41 534 54:13.5 17:29/M
58 Dawn Brocious Stuart FL 1047 41 543 57:12.5 18:27/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jill Davis Palm City FL 1096 45 44 23:17.8 7:31/M
2 Kimberly Jeansonne Port St Lucie FL 1220 47 60 24:34.1 7:55/M
3 Denise Smith Port St Lucie FL 1464 45 83 25:25.5 8:12/M
4 Darcee McAninley Palm City FL 1311 45 101 26:25.6 8:31/M
5 Leeanne Cook Stuart FL 1084 45 104 26:32.0 8:34/M
6 Stephanie Neff Jensen Beach FL 1362 45 110 26:40.3 8:36/M
7 Michelle Markee Jensen Beach FL 1302 46 152 28:43.2 9:16/M
8 Sherri Cipriani Port Saint Lucie FL 1073 48 155 28:48.6 9:17/M
9 Donelle Heyns Palm City FL 1203 48 168 29:19.9 9:27/M
10 Sharon Krause Port St Lucie FL 1269 49 213 30:54.2 9:58/M
11 Flavia Zappa Medlin Bradenton FL 1321 47 218 30:57.4 9:59/M
12 Lisa Miller Stuart FL 1330 47 229 31:15.6 10:05/M
13 Carmen Ahlborn Stuart FL 1002 47 243 31:27.7 10:09/M
14 Ines Murray Port St Lucie FL 1352 46 244 31:27.8 10:09/M
15 Suzanne Ensmann Port Saint Lucie FL 1596 49 249 31:38.8 10:12/M
16 Michelle Schincariol Stuart FL 1440 45 260 32:06.1 10:21/M
17 Kim Major Stuart FL 1298 45 266 32:23.2 10:27/M
18 Vicky Harrigan Hobe Sound FL 1185 49 276 32:37.2 10:31/M
19 Julie Robertson Port Saint Lucie FL 1570 46 294 33:18.6 10:45/M
20 Kimberley Smith Port St Lucie FL 1466 49 319 34:46.7 11:13/M
21 Monica Shannon Palm City FL 1454 46 321 34:51.1 11:15/M
22 Catherine Langel Port St. Lucie FL 1276 46 322 34:51.9 11:15/M
23 Lisa Clasen Palm City FL 1075 49 325 35:04.0 11:19/M
24 Kim Zastenik Port St Lucie FL 1551 48 339 35:48.3 11:33/M
25 Taraneh Khoshbakhti Palm City FL 1245 48 344 36:00.2 11:37/M
26 Tracey Curivan Palm City FL 1095 47 364 37:00.3 11:56/M
27 Lisa Hale Hobe Sound FL 1180 48 365 37:02.7 11:57/M
28 Elizabeth Horton Stuart FL 1208 48 376 37:22.8 12:03/M
29 Cindy Jollie Hobe Sound FL 1227 49 410 39:12.4 12:39/M
30 Pam Lamer Stuart FL 1272 49 412 39:20.3 12:41/M
31 Kelly Anderson Port St. Lucie FL 1010 45 431 40:31.1 13:04/M
32 Madeleine Altzner Stuart FL 1006 46 441 41:46.9 13:28/M
33 Lori Lachnicht Port Saint Lucie FL 1271 48 449 42:25.9 13:41/M
34 Karen Heaning Fort Pierce FL 1192 46 464 44:09.8 14:15/M
35 Melissa King Stuart FL 1255 46 518 51:06.4 16:29/M
36 Donna King Hobe Sound FL 1251 49 519 51:07.2 16:29/M
37 Donna Johnson Palm City FL 1222 45 527 52:25.9 16:55/M
38 Jolene Morgan Port St Lucie FL 1341 48 544 57:13.7 18:27/M
39 Michele Miller Stuart FL 1574 47 545 57:39.2 18:36/M
40 Elizabeth Sawyer Houston TX 1433 48 551 58:55.4 19:00/M
41 Anita Salas Stuart FL 1424 49 555 59:36.9 19:14/M
42 Julie Meher Port St. Lucie FL 1322 49 560 1:10:02.7 22:35/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anna Quesada Palm City FL 1400 52 53 24:02.0 7:45/M
2 Chris Francello Stuart FL 1137 53 82 25:19.3 8:10/M
3 Sue Glanville Jensen Beach FL 1166 52 97 26:08.4 8:26/M
4 Diane Tomasik Palm City FL 1500 53 185 30:08.4 9:43/M
5 Kim Mulligan Palm City FL 1348 51 188 30:15.2 9:45/M
6 Karen Weinberg Palm City FL 1529 50 190 30:18.4 9:46/M
7 Amy Feder Palm City FL 1130 53 197 30:32.4 9:51/M
8 Jennifer Pack Port St Lucie FL 1377 50 201 30:43.2 9:55/M
9 Cathleen Kaltenhauser Stuart FL 1234 51 217 30:57.3 9:59/M
10 Nancy Spector Palm City FL 1478 52 220 31:02.9 10:01/M
11 Donna Cox Tequesta FL 1091 50 251 31:51.9 10:16/M
12 Donna Orlandi Stuart FL 1372 52 256 31:57.1 10:18/M
13 Suzanne Perry Port Saint Lucie FL 1383 54 262 32:20.2 10:26/M
14 Lori Power Jensen Beach FL 1393 51 286 33:03.4 10:40/M
15 Pam Copeland Palm City FL 1088 54 287 33:09.0 10:42/M
16 Kathy Gates Palm City FL 1158 54 289 33:09.5 10:42/M
17 Catherine Hudzina Palm City FL 1211 52 290 33:10.4 10:42/M
18 Debbie Mayers 1309 54 302 33:53.7 10:56/M
19 Patricia Kosenski Stuart FL 1267 52 316 34:32.6 11:08/M
20 Nancy Salen Port St Lucie FL 1427 52 326 35:05.9 11:19/M
21 Bonnie Molfetta Port St Lucie FL 1333 54 336 35:41.2 11:31/M
22 Debbie Freese Stuart FL 1142 54 337 35:42.4 11:31/M
23 Susan Freehauf Hobe Sound FL 1138 52 347 36:03.1 11:38/M
24 Karen Davis-King Stuart FL 1097 51 350 36:06.5 11:39/M
25 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 1259 50 351 36:06.9 11:39/M
26 Misti Guertin Stuart FL 1177 54 382 37:38.8 12:08/M
27 Leanne Houle Por Saint Lucie FL 1209 52 389 37:59.5 12:15/M
28 Tracey Smith Port St Lucie FL 1468 50 396 38:12.0 12:19/M
29 Susan Walker Port St Lucie FL 1515 50 417 39:42.6 12:48/M
30 Sandra Ortiz Port St Lucie FL 1376 50 436 40:58.6 13:13/M
31 Peggy Hoffman Port St Lucie FL 1207 51 437 41:05.0 13:15/M
32 Linda Cook Hartsville SC 1085 54 461 43:46.8 14:07/M
33 Carolyn Perkins Port St. Lucie FL 1566 51 469 44:40.6 14:25/M
34 Lisa Kaeff Port St Lucie FL 1233 53 473 44:58.6 14:30/M
35 Annette Evans Port St Lucie FL 1126 51 478 45:03.4 14:32/M
36 Mary Ellen Morris Stuart FL 1343 52 482 45:25.5 14:39/M
37 Cecilia Lewis Palm City FL 1283 54 483 45:39.2 14:44/M
38 Susan Bible Palm City FL 1036 54 485 45:44.0 14:45/M
39 Sharon Ryan Mechanicsburg PA 1421 53 490 46:06.4 14:52/M
40 Barbara Allen Palm City FL 1004 50 506 49:42.8 16:02/M
41 Kelly Amatucci Stuart FL 1008 52 552 59:11.4 19:05/M
42 Kim Collins Jupiter FL 1079 51 553 59:12.4 19:06/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cynthia Washam Jensen Beach FL 1527 57 33 21:43.2 7:00/M
2 Lynn Fishstein Palm City FL 1135 56 51 23:57.0 7:44/M
3 Debbie Hammond Stuart FL 1181 56 134 27:51.9 8:59/M
4 Donna Carter Ooltewah TN 1059 56 189 30:18.4 9:46/M
5 Michele Costello Jensen Beach FL 1562 55 259 31:59.3 10:19/M
6 Judy Rotella Port St Lucie FL 1414 57 271 32:28.3 10:28/M
7 Ani Khatcherian Port St. Lucie FL 1244 59 348 36:04.9 11:38/M
8 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 1542 58 363 36:56.3 11:55/M
9 Donna Adamski Port Saint Lucie FL 1001 55 367 37:06.8 11:58/M
10 Cira Cosentino Palm City FL 1090 57 407 38:59.9 12:35/M
11 Judy McHenry Port St Lucie FL 1318 58 408 39:05.2 12:36/M
12 Janine Fell Palm City FL 1132 59 476 45:02.7 14:32/M
13 Vera Wetsel Stuart FL 1534 56 480 45:24.1 14:39/M
14 Patricia Bucek Mechanicsburg PA 1053 56 491 46:06.8 14:52/M
15 Debra Sopko Palm City FL 1473 58 531 52:58.4 17:05/M
16 Rita Ann Ortiz Stuart FL 1375 59 533 53:49.3 17:22/M
17 Donna Walcott Port St. Lucie FL 1513 55 554 59:26.2 19:10/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathy Zandona Port St Lucie FL 1548 61 171 29:36.4 9:33/M
2 Mj Duthie Stuart FL 1117 61 198 30:36.7 9:52/M
3 Vickie Powell Morgantown WV 1392 60 264 32:22.3 10:26/M
4 Jennie Hayden Port St. Lucie FL 1188 60 330 35:23.9 11:25/M
5 Denise Karadin Palm City FL 1235 61 392 38:04.9 12:17/M
6 Susan Wirth Cobden IL 1544 64 411 39:17.0 12:40/M
7 Mary Jane Griffiths Beaver Falls PA 1174 64 427 40:14.7 12:59/M
8 Sherry Donley Stuart FL 1110 60 429 40:16.2 12:59/M
9 Cathy Lieber Stuart FL 1286 63 440 41:31.0 13:24/M
10 Jacqueline Wirth Ft. Pierce FL 1543 61 488 45:57.7 14:49/M
11 Monika Kennel Palm City FL 1243 64 507 50:17.4 16:13/M
12 Marilyn Hero Jensen Beach FL 1200 62 526 52:15.2 16:51/M
13 Margery Gaines Ft. Pierce FL 1151 64 549 58:48.5 18:58/M
14 Alice Delevante Jensen Beach FL 1106 62 559 1:08:01.0 21:56/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maria Prann Cocoa FL 1396 68 371 37:13.9 12:00/M
2 Eleanor Hanley Palm City FL 1183 68 375 37:20.3 12:03/M
3 Karen Rutkowski Port St. Lucie FL 1420 67 406 38:57.3 12:34/M
4 Lynn Matthews Palm City FL 1306 65 413 39:35.4 12:46/M
5 Sandy Bowers Port St Lucie FL 1044 69 475 45:00.6 14:31/M
6 Ruth Demand Oakville CT 1107 69 509 50:30.6 16:17/M
7 Mary Sawyer Stuart FL 1436 67 550 58:54.7 19:00/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Judy McGrath Stuart FL 1317 72 285 32:53.5 10:36/M
2 Marilyn Walters Jensen Beach FL 1520 83 358 36:25.6 11:45/M
3 Dee Staley Jensen Beach FL 1486 71 386 37:52.5 12:13/M
4 Renate Traylor Stuart FL 1503 73 424 40:10.2 12:57/M
5 Ines Rico Port St. Lucie FL 1410 70 547 58:33.3 18:53/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joshua Negron Port St. Lucie NJ 1363 20 1 17:34.1 5:40/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cosme Santos Port St. Lucie FL 1589 50 2 17:34.6 5:40/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cooper Seele Kennett Square PA 1446 9 50 23:55.6 7:43/M
2 Tyler Decowski Palm City FL 1105 9 146 28:32.0 9:12/M
3 Graham Garner Palm City FL 1592 7 150 28:41.4 9:15/M
4 Logan Heine Palm City FL 1194 10 306 34:01.2 10:58/M
5 David Lewis New Port Richey FL 1285 9 345 36:01.7 11:37/M
6 Jake Schoner Port Saint Lucie FL 1441 7 352 36:08.8 11:39/M
7 Emery Sawyer Jacksonville FL 1434 10 447 42:19.7 13:39/M
8 Maverick Hawley Port St Lucie FL 1186 4 516 50:49.1 16:24/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gavin Seele Kennett Square PA 1447 11 40 22:37.3 7:18/M
2 Jake Murray Palm City FL 1353 14 67 24:45.6 7:59/M
3 Maguire Stuckey Palm City FL 1595 12 100 26:14.1 8:28/M
4 Chandler Thiem Stuart FL 1498 14 103 26:29.9 8:33/M
5 Nicholas Ranieri Palm City FL 1403 14 136 27:54.2 9:00/M
6 Noah Landry Jensen Beach FL 1275 14 172 29:36.9 9:33/M
7 Judah Lebofsky Palm City FL 1279 13 179 29:52.1 9:38/M
8 Joey Ruggeri Palm City FL 1418 11 309 34:03.7 10:59/M
9 Dennis Dust Hobe Sound FL 1561 13 312 34:17.5 11:04/M
10 Tyler Austhof Stuart FL 1018 12 324 35:02.3 11:18/M
11 Aaron Morgan Port Saint Lucie FL 1339 13 521 51:30.4 16:37/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dante Garzia Palm City FL 1155 15 5 18:44.1 6:03/M
2 Steven Simkins Stuart FL 1459 19 20 20:48.6 6:43/M
3 Ephraim Maurival Hobe Sound FL 1307 15 32 21:41.4 7:00/M
4 Matthew Shannon Palm City FL 1453 15 35 22:11.4 7:09/M
5 Jacob Krivanek Port Saint Lucie FL 1270 17 39 22:29.6 7:15/M
6 Joe O'Leary Palm City FL 1369 18 42 22:52.6 7:23/M
7 Patrick Molloy Forked River NJ 1336 15 81 25:17.5 8:09/M
8 Jeorge Murray Port St Lucie FL 1356 18 158 29:01.8 9:22/M
9 Daniel Dust Hobe Sound FL 1115 15 253 31:53.5 10:17/M
10 Daniel Mashburn Fort Pierce FL 1303 19 355 36:10.9 11:40/M
11 Joshwa Walton Hobe Sound FL 1524 19 381 37:32.0 12:06/M
12 Reed Spicer Palm City FL 1481 18 496 46:50.3 15:06/M
13 Jayryan Murray Port St Lucie FL 1355 15 548 58:33.7 18:53/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Clay West Usaf Academy CO 1533 21 3 18:28.1 5:57/M
2 Hunter Brown Stuart FL 1578 20 7 19:17.4 6:13/M
3 Patrick Weinberg Boise ID 1530 20 14 20:15.1 6:32/M
4 Aaron Duthie Stuart FL 1116 24 31 21:38.6 6:59/M
5 Nathan Carter Ooltewah TN 1063 24 34 22:09.6 7:09/M
6 Daniel Ballard Tequesta FL 1020 21 94 26:01.7 8:24/M
7 Angel Miller Hobe Sound FL 1329 22 132 27:45.9 8:57/M
8 Maxwell Whalen Palm City FL 1535 23 143 28:17.9 9:07/M
9 Sam Crockett Palm City FL 1092 22 145 28:31.3 9:12/M
10 Remy Walcott Port St. Lucie FM 1514 23 374 37:20.2 12:03/M
11 Charlie Cook San Francisco CA 1082 24 393 38:05.4 12:17/M
12 Ricky Warden Stuart FL 1526 24 433 40:52.1 13:11/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brian Carter Fort Lauderdale FL 1058 28 12 19:48.1 6:23/M
2 Michael Bowers Walkersville MD 1043 26 17 20:33.5 6:38/M
3 Erik Guttman Port Saint Lucie FL 1178 28 22 20:52.9 6:44/M
4 Juan Puac Port St. Lucie FL 1597 27 23 20:57.8 6:45/M
5 Dan Noorthoek Palm Beach Gardens FL 1366 29 38 22:27.7 7:15/M
6 Michael Nassar Stuart FL 1359 25 61 24:39.9 7:57/M
7 Charles Schilb Port St Lucie FL 1439 28 102 26:28.9 8:32/M
8 Patrick Palfrey Long Island City NY 1381 29 151 28:41.6 9:15/M
9 Brendin King Gahanna OH 1249 29 216 30:54.9 9:58/M
10 Mark Graeffe Emmaus PA 1171 28 263 32:21.3 10:26/M
11 Matthew Killough Palm City FL 1247 29 280 32:42.8 10:33/M
12 Victor Hurtig Mt. Pleasant MI 1215 27 334 35:40.9 11:30/M
13 Collin Murphy Windermere FL 1351 26 379 37:30.8 12:06/M
14 Frank Andrade Celebration FL 1576 28 450 43:00.9 13:52/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Benjamin Loeb Jacksonville FL 1291 32 25 21:13.3 6:51/M
2 Richard Hinckley Palm City FL 1206 33 43 23:01.6 7:25/M
3 David Gibson Stuart FL 1161 32 48 23:34.9 7:36/M
4 Chris Bradfield Casper WY 1045 31 117 27:19.4 8:49/M
5 Scott Amole Stuart FL 1588 30 153 28:44.1 9:16/M
6 Daniel Stacey Port St Lucie FL 1484 33 182 29:58.7 9:40/M
7 Marion Kavoit Stuart FL 1239 32 222 31:05.2 10:02/M
8 Andrew Bastian Columbia SC 1024 31 224 31:05.4 10:02/M
9 Brad Hurrell Jensen Beach FL 1213 30 225 31:08.4 10:03/M
10 Christopher Mineo Palm City FL 1331 31 270 32:25.1 10:27/M
11 Walter Campbell Port Saint Lucie FL 1056 32 282 32:50.4 10:35/M
12 Jason Ng Port St Lucie FL 1364 32 284 32:51.9 10:36/M
13 Raul Gonzalez Port Saint Lucie FL 1168 32 453 43:23.1 14:00/M
14 Luis Garcia Port Saint Lucie FL 1153 31 459 43:40.1 14:05/M
15 Daniel Hernandez Port Saint Lucie FL 1198 30 510 50:30.7 16:17/M
16 Jordan Scheiman Charlottesville VA 1438 30 512 50:32.0 16:18/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kevin Johnson Palm City FL 1223 38 4 18:43.1 6:02/M
2 Eric Matthews Port St. Lucie FL 1569 35 18 20:38.8 6:39/M
3 Jose Beltran Temple Terrace FL 1033 38 21 20:50.5 6:43/M
4 Jeffrey Frohlich Stuart FL 1585 36 26 21:15.2 6:51/M
5 Jason Alviene Port St. Lucie FL 1007 38 28 21:21.1 6:53/M
6 Jeffrey Bell Cincinnati OH 1032 35 37 22:13.8 7:10/M
7 Josh Emery Port Saint Lucie FL 1124 35 84 25:26.2 8:12/M
8 Bill Stuckey Palm City FL 1594 38 99 26:13.9 8:27/M
9 James Childre Stuart FL 1071 35 128 27:35.3 8:54/M
10 Seth Tours Port Saint Lucie FL 1502 38 194 30:28.8 9:50/M
11 Ian Williams Hobe Shound FL 1540 36 219 30:59.2 10:00/M
12 Robert Kavovit Stuart FL 1240 39 296 33:37.9 10:51/M
13 Brian Madden Palm City FL 1296 35 298 33:38.1 10:51/M
14 Robert Ray Port St Lucie FL 1406 37 343 35:55.6 11:35/M
15 Guillermo Saavedra Homestead FL 1422 39 369 37:13.3 12:00/M
16 Stephen Prouty Port St Lucie FL 1399 37 372 37:14.7 12:01/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ryan Askeland Stuart FL 1015 42 13 19:57.0 6:26/M
2 Bryan Garner Palm City FL 1593 43 15 20:31.7 6:37/M
3 Brad Klostreich Palm City FL 1261 43 16 20:32.1 6:37/M
4 Chris Sweeney Jensen Beach FL 1491 41 19 20:41.1 6:40/M
5 Gil Lima Port Saint Lucie FL 1289 41 30 21:24.4 6:54/M
6 Michael Reynolds Port Saint Lucie FL 1407 41 57 24:21.3 7:51/M
7 Rob Henry Lewisville TX 1580 44 138 28:03.4 9:03/M
8 Gene Zweben Palm City FL 1553 43 164 29:12.9 9:25/M
9 Matt Gallo Stuart FL 1140 42 169 29:24.9 9:29/M
10 Hank Meira Palm City FL 1324 40 170 29:30.5 9:31/M
11 Michael Johnston Port Saint Lucie FL 1226 41 176 29:42.7 9:35/M
12 Brian Beaubien Avondale Estates GA 1029 44 234 31:18.1 10:06/M
13 Larry Heine Palm City FL 1193 43 250 31:45.7 10:15/M
14 Andrew Podoloff Jensen Beach FL 1388 43 445 42:05.1 13:35/M
15 Scott Jones Stuart FL 1232 44 457 43:34.0 14:03/M
16 Matthew McCorry Charlottesville VA 1316 40 511 50:31.3 16:18/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 William Salcedo Stuart FL 1425 49 8 19:24.2 6:15/M
2 David Simkins Newburyport MA 1457 46 41 22:38.9 7:18/M
3 Ivan Seele Kennett Square PA 1448 47 70 24:51.9 8:01/M
4 John Molloy Forked River NJ 1335 45 95 26:03.5 8:24/M
5 Ronnie Kitchman II Palm City FL 1583 49 98 26:11.7 8:27/M
6 Mike O'Leary Palm City FL 1370 47 118 27:20.0 8:49/M
7 Michael Smith Port St Lucie FL 1467 45 147 28:32.3 9:12/M
8 Matthew Hampl Port St Lucie FL 1182 46 174 29:40.1 9:34/M
9 Dave Cipriani Port St Lucie FL 1072 45 180 29:55.9 9:39/M
10 Thomas Egidio Haskell NJ 1121 46 208 30:52.4 9:57/M
11 Alex Rodriguez Palm City FL 1411 48 304 34:00.4 10:58/M
12 Ronald Teel Palm City FL 1495 46 305 34:00.5 10:58/M
13 Jeffrey Walton Hobe Sound FL 1523 45 380 37:32.0 12:06/M
14 John Sawyer Jacksonville FL 1435 45 448 42:20.1 13:39/M
15 Jay Murray Port St Lucie FL 1354 48 466 44:34.0 14:23/M
16 Daniel Decowski Palm City FL 1102 47 487 45:49.5 14:47/M
17 Chris Grim Palm City FL 1175 46 514 50:43.4 16:22/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Peter Erwig Port St. Lucie FL 1129 53 6 18:44.9 6:03/M
2 Dale Ruby Palm City FL 1416 52 9 19:31.5 6:18/M
3 Kirk Behagg Palm City FL 1031 52 58 24:22.1 7:52/M
4 Edward Weinberg Palm City FL 1528 51 59 24:31.6 7:55/M
5 Rick Freese Stuart FL 1145 54 63 24:41.5 7:58/M
6 David Bates Palm City FL 1026 51 64 24:42.0 7:58/M
7 Steve Nance Port St Lucie FL 1358 51 69 24:51.6 8:01/M
8 Ed Burrows Stuart FL 1054 51 79 25:09.2 8:07/M
9 John Giovanni Martucci Jensen Beach FL 1164 51 122 27:24.2 8:50/M
10 Dan Kavanaugh Crofton MD 1238 51 129 27:35.4 8:54/M
11 Robert Ranieri Palm City FL 1404 50 195 30:29.8 9:50/M
12 Kevin Mulligan Palm City FL 1347 50 196 30:32.1 9:51/M
13 Mike Vlasich Stuart FL 1512 53 212 30:54.2 9:58/M
14 Brian Mulligan Palm City FL 1346 50 242 31:25.9 10:08/M
15 David Lewis New Port Richy FL 1284 54 252 31:52.7 10:17/M
16 Daniel Mayers Stuart FL 1308 54 277 32:39.4 10:32/M
17 Glenn Andrews Stuart FL 1011 51 401 38:45.1 12:30/M
18 Joe Jollie Hobe Sound FL 1229 51 409 39:11.2 12:38/M
19 Jay Spicer Palm City FL 1480 52 505 49:36.7 16:00/M
20 Mark Miller Stuart FL 1573 51 546 57:40.3 18:36/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Curet Palm City FL 1094 57 45 23:18.7 7:31/M
2 Ernie Ojito Port St. Lucie FL 1368 55 46 23:20.6 7:32/M
3 Darrell Fiske Palm City FL 1136 59 52 24:00.9 7:45/M
4 Mark Loeb Stuart FL 1292 57 54 24:04.9 7:46/M
5 Michael Fronsoe Palm City FL 1147 56 76 24:56.8 8:03/M
6 Paul Ballard Tequesta FL 1022 55 77 24:58.3 8:03/M
7 Javier Salmon Miami FL 1430 58 87 25:38.7 8:16/M
8 Robert Laurine Wilmington NC 1278 58 92 25:52.5 8:21/M
9 Michael Walsh Port St. Lucie FL 1519 57 275 32:36.8 10:31/M
10 Britt Lewis Palm City FL 1282 55 311 34:08.2 11:01/M
11 James Sopko Palm City FL 1474 59 338 35:43.1 11:31/M
12 Jack Carter Ooltewah TN 1060 56 341 35:54.3 11:35/M
13 Jon Blakeslee Stuart FL 1038 56 383 37:40.3 12:09/M
14 Richard Cook Hartsville SC 1087 56 460 43:43.5 14:06/M
15 John Heaning Fort Pierce FL 1191 56 465 44:09.9 14:15/M
16 Joe Morris Stuart FL 1342 57 481 45:24.7 14:39/M
17 Gregory King Hobe Sound FL 1252 58 541 57:08.5 18:26/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Steve Estabrooks Stuart FL 1125 60 107 26:37.9 8:35/M
2 Karol Poderski Palm City FL 1567 63 162 29:07.0 9:24/M
3 John Lieber Stuart FL 1288 63 272 32:33.6 10:30/M
4 Jeff Brown Bentonville AR 1050 61 307 34:01.7 10:58/M
5 David King Stuart FL 1250 63 399 38:27.5 12:24/M
6 Tim McHenry Port St Lucie FL 1319 61 404 38:54.5 12:33/M
7 Don Cuozzo Palm City FL 1093 61 405 38:56.2 12:34/M
8 Steve Andrus Palm City FL 1013 61 415 39:36.3 12:46/M
9 Tim Donley Stuart FL 1111 63 479 45:17.8 14:36/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Glenn Boundy Fort Pierce FL 1040 65 68 24:48.3 8:00/M
2 Steve Hero Jensen Beach FL 1201 66 90 25:46.4 8:19/M
3 Bruce Snow Stuart FL 1470 66 106 26:34.0 8:34/M
4 Gene Stout Loveland CO 1582 68 161 29:05.7 9:23/M
5 Dick Tuschick Palm City FL 1506 67 178 29:51.5 9:38/M
6 Richard Kosenski Stuart FL 1268 65 301 33:46.1 10:54/M
7 John Bowers Port St Lucie FL 1042 67 361 36:45.6 11:51/M
8 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 1237 69 377 37:24.5 12:04/M
9 James Hill Stuart FL 1204 67 403 38:54.4 12:33/M
10 Gil Snyder Stuart FL 1471 67 414 39:35.4 12:46/M
11 Harvey Fishstein Palm City FL 1134 66 455 43:30.7 14:02/M
12 Curtis Williams Hobe Sound FL 1539 68 489 46:06.0 14:52/M
13 Jim Dougherty Port Saint Lucie FL 1112 68 522 51:34.2 16:38/M
14 Donald King Canton OH 1559 65 542 57:08.8 18:26/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Roger Preece Port St Lucie FL 1397 70 65 24:44.4 7:59/M
2 Bruce Lottman Stuart FL 1294 72 88 25:39.8 8:16/M
3 Robert Ghormley Arvada CO 1160 76 167 29:16.7 9:26/M
4 Dave Gault North Canton OH 1159 73 314 34:30.7 11:08/M
5 Eleodoro Ojito Port St. Lucie FL 1367 84 463 44:03.3 14:13/M
6 Josef Kennel Palm City FL 1242 73 508 50:18.1 16:14/M
7 Joseph Prann Port St. Lucie FL 1395 71 557 1:03:46.8 20:34/M