2014 Halloween Half Marathon

Age Group Results

October 26, 2014


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69

Half Marathon

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Joan Klostreich Palm City FL 185 41 4 1:31:26 6:59/M  
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Pamela Oser Jensen Beach FL 235 42 15 1:42:01 7:47/M  
Top

Female Grandmasters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Laurie Copeland Jensen Beach FL 130 55 30 1:48:04 8:15/M  
Top

Female Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Allison Czerwinski Port St Lucie FL 135 0 187 2:43:40 12:30/M  
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Alicia Chavez Stuart FL 125 17 23 1:46:05 8:06/M  
2 Erin Smith Port St. Lucie FL 264 15 119 2:13:44 10:13/M  
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Heather Peterson Okeechobee FL 242 24 32 1:48:43 8:18/M  
2 Kelly Sellards Stuart FL 330 24 43 1:53:09 8:38/M  
3 Cayla Hennessey Gainesville FL 169 21 87 2:05:59 9:37/M  
4 Shannon Delowery Palm City FL 143 22 151 2:24:12 11:00/M  
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Morgan Ungerott Okeechobee FL 327 29 73 2:01:33 9:17/M  
2 Melanie Baculima Port St. Lucie FL 105 29 79 2:03:39 9:26/M  
3 Jenna Brown Jensen Beach FL 115 28 94 2:07:53 9:46/M  
4 Meghan Grimes Port St. Lucie FL 353 26 111 2:11:14 10:01/M  
5 Rachel Bloom West Palm Beach FL 112 28 116 2:12:06 10:05/M  
6 Rebecca Cavell Jensen Beach FL 357 26 125 2:16:02 10:23/M  
7 Katherine Johansen Port Saint Lucie FL 175 29 128 2:16:16 10:24/M  
8 Heather Cater Stuart FL 123 27 134 2:19:02 10:37/M  
9 Christina Lemaster Delray Beach FL 352 29 137 2:19:41 10:40/M  
10 Katie Podlas Palm City FL 245 27 237 3:37:59 16:38/M  
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Julie Abrahams Jupiter FL 101 34 42 1:52:06 8:33/M  
2 Danica Rybicki Stuart FL 256 34 58 1:56:53 8:55/M  
3 Heather Jordan Stuart 336 31 61 1:57:59 9:00/M  
4 Shauna Adams Port St. Lucie FL 103 34 64 1:58:59 9:05/M  
5 Melissa Torchia Stuart FL 280 33 95 2:08:35 9:49/M  
6 Brandi Nogueira Stuart FL 230 32 114 2:11:39 10:03/M  
7 Christine Neubert Port St. Lucie FL 229 30 127 2:16:10 10:24/M  
8 Jennifer Bentley Newberry FL 355 30 129 2:16:29 10:25/M  
9 Cyndi Melley Palm City FL 315 30 135 2:19:38 10:40/M  
10 Amber Vazquez Alexandria VA 284 34 150 2:24:05 11:00/M  
11 Renoula Trotter Port St Lucie FL 282 30 176 2:35:45 11:53/M  
12 Lacey Kneip Port St. Lucie FL 186 34 177 2:36:34 11:57/M  
13 Kristen Campbell Port St. Lucie FL 119 32 190 2:45:22 12:37/M  
14 Ashley Ciliberti Palm City FL 329 34 204 2:53:15 13:14/M  
15 Mary Hayden Port St. Lucie FL 168 31 212 2:56:56 13:30/M  
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Angelica Jones Jensen Beach FL 178 37 8 1:33:00 7:06/M  
2 Addie Green Port St. Lucie FL 332 35 12 1:38:06 7:29/M  
3 Natasha Cosgrove Lake Wales FL 311 37 33 1:49:57 8:24/M  
4 Mya Bieder Jensen Beach FL 328 35 37 1:51:10 8:29/M  
5 Jessica Wilks Port St Lucie FL 313 36 44 1:53:13 8:39/M  
6 Rebecca Johnson Palm City FL 176 37 67 2:00:18 9:11/M  
7 Amy Ulmer Jupiter FL 283 37 68 2:00:26 9:12/M  
8 Cheryl Emery Port Saint Lucie FL 147 36 69 2:00:37 9:12/M  
9 Tiffany Ross Fort Pierce FL 252 35 82 2:03:49 9:27/M  
10 Ana Cividanes Ft. Pierce FL 127 39 85 2:05:04 9:33/M  
11 Sarah Muslim Stuart FL 227 35 91 2:07:18 9:43/M  
12 Caroline Lawless Port Saint Lucie FL 196 37 93 2:07:50 9:45/M  
13 Sarah Kasher Palm City FL 180 39 97 2:09:33 9:53/M  
14 Ivana Meservey Fort Pierce FL 216 38 100 2:10:06 9:56/M  
15 Michelle Desio Port St. Lucie FL 358 39 123 2:15:22 10:20/M  
16 Bonnie Mitchell Jensen Beach FL 334 37 131 2:16:29 10:25/M  
17 Kristie Nogueira Stuart FL 231 37 144 2:22:12 10:51/M  
18 Elizabeth McWilliams Hobe Sound FL 213 37 147 2:23:45 10:58/M  
19 Beth Celestino Stuart FL 124 39 157 2:25:34 11:07/M  
20 Christina Langen Port St. Lucie FL 192 36 159 2:25:44 11:07/M  
21 Karen Vitale Port St. Lucie FL 287 39 164 2:27:39 11:16/M  
22 Angela Moss Port St Lucie FL 223 37 178 2:37:32 12:02/M  
23 Stephanie Wilhelm Port St Lucie FL 294 36 182 2:40:51 12:17/M  
24 Victoria Lopez Port Saint Lucie FL 204 38 183 2:40:51 12:17/M  
25 Jennifer Lieber Stuart FL 200 35 211 2:56:35 13:29/M  
26 Kristen Brown Port Saint Lucie FL 116 39 217 3:06:19 14:13/M  
27 Holly Powell West Palm Beach FL 246 35 218 3:06:20 14:13/M  
28 Nicole Peyman Fort Pierce FL 243 39 224 3:20:04 15:16/M  
29 Marie Stone Hobe Sound FL 273 36 230 3:26:01 15:44/M  
30 Brooke Radcliffe Stuart FL 314 39 233 3:30:55 16:06/M  
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Gina Coulter Palm City FL 319 41 54 1:55:46 8:50/M  
2 Heather Craig Stuart FL 131 43 59 1:57:06 8:56/M  
3 Shannon Rados Jensen Beach FL 249 44 62 1:58:11 9:01/M  
4 Michelle Yant Stuart FL 299 40 77 2:03:19 9:25/M  
5 Nancy Guedj Port St. Lucie FL 165 43 86 2:05:45 9:36/M  
6 Beth Hunt Port St Lucie FL 171 40 89 2:07:11 9:43/M  
7 Nayomi Omura Stuart FL 232 44 102 2:10:14 9:56/M  
8 Kashka Tarka Stuart FL 305 40 104 2:10:44 9:59/M  
9 Amy Eversole Palm City FL 333 44 105 2:10:44 9:59/M  
10 Sonya Fronsoe Palm City FL 308 43 108 2:10:44 9:59/M  
11 Jena Welliever Palm City FL 340 43 109 2:10:45 9:59/M  
12 Beth Leiblein Stuart FL 197 43 112 2:11:19 10:01/M  
13 Darlene Defusco Jupiter FL 140 42 115 2:11:43 10:03/M  
14 Karen Ward Port Saint Lucie FL 290 42 120 2:13:50 10:13/M  
15 Misty Broderick Palm City FL 321 43 122 2:14:30 10:16/M  
16 Allison Graham Palm City FL 163 43 124 2:15:51 10:22/M  
17 Katherine Barski Palm Beach Gardens FL 107 44 132 2:18:24 10:34/M  
18 Amy Kreitz Jensen Beach FL 190 43 145 2:22:33 10:53/M  
19 Dawn Andrus Palm City FL 104 42 146 2:22:56 10:55/M  
20 Kelly Merriman Stuart FL 215 40 148 2:23:56 10:59/M  
21 Kelly Bailer Palm City FL 106 40 152 2:24:17 11:01/M  
22 Jenny Wakefield Coral Springs FL 316 42 168 2:31:06 11:32/M  
23 Erin Madden Stuart FL 206 41 175 2:34:43 11:49/M  
24 Jennifer Ruocco Stuart FL 255 40 179 2:38:33 12:06/M  
25 Jerri Goshien Stuart FL 162 40 186 2:43:12 12:27/M  
26 Danita Morgan Port St. Lucie FL 337 42 188 2:43:51 12:30/M  
27 Corrine Dunick Stuart FL 145 42 191 2:46:06 12:41/M  
28 Jennifer Carter Stuart FL 121 43 210 2:56:35 13:29/M  
29 Lisa Stewart Stuart FL 272 40 222 3:19:30 15:14/M  
30 Debbie Lathrop Port St. Lucie FL 195 44 223 3:19:59 15:16/M  
31 Dawn Brocious Stuart FL 114 41 225 3:20:07 15:17/M  
32 Jennifer Rosenberg Port St Lucie FL 347 42 231 3:26:57 15:48/M  
33 Amy Janicki Port St Lucie FL 172 43 235 3:33:29 16:18/M  
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Jill Davis Palm City FL 138 45 29 1:47:23 8:12/M  
2 Amanda Gunter Jupiter FL 166 46 39 1:51:30 8:31/M  
3 Rankin Smith Holloway Palm City FL 268 45 41 1:51:52 8:32/M  
4 Kathy Delowery Palm City FL 141 49 47 1:53:55 8:42/M  
5 Grace Duffy Palm City FL 335 48 52 1:55:42 8:50/M  
6 Diane Bennett Indiantown FL 108 49 55 1:56:15 8:52/M  
7 Edith Majewski Port St. Lucie FL 302 49 66 1:59:58 9:09/M  
8 Diane Seeland Stuart FL 261 46 71 2:01:29 9:16/M  
9 Denise Smith Port Saint Lucie FL 263 45 72 2:01:32 9:17/M  
10 Lisa Becht Deerfield Beach FL 317 47 81 2:03:46 9:27/M  
11 Lisa Martin Port St. Lucie FL 207 49 92 2:07:28 9:44/M  
12 Darcee McAninley Palm City FL 209 45 113 2:11:39 10:03/M  
13 Nancy Gregory Palm City FL 164 46 118 2:13:27 10:11/M  
14 Laura Wrightson Jupiter FL 298 46 136 2:19:41 10:40/M  
15 Gabriele Adrian Port St. Lucie FL 102 49 141 2:20:18 10:43/M  
16 Dana Pistole Stuart FL 244 49 155 2:25:00 11:04/M  
17 Kelly Brown Margate FL 301 45 162 2:26:55 11:13/M  
18 Kelly Anderson Port St. Lucie FL 320 45 167 2:30:57 11:31/M  
19 Michelle Schincariol Stuart FL 260 45 170 2:32:25 11:38/M  
20 Rita Larsh Jensen Beach FL 194 49 174 2:34:43 11:49/M  
21 Lisa Miller Stuart FL 218 47 192 2:47:41 12:48/M  
22 Elizabeth Horton Stuart FL 307 48 196 2:49:47 12:58/M  
23 Kathleen Vogt Port St Lucie FL 288 49 197 2:49:52 12:58/M  
24 Carolyn Goodson Stuart FL 160 48 198 2:49:53 12:58/M  
25 Cynthia Jollie Hobe Sound FL 177 49 209 2:56:35 13:29/M  
26 Tracey Curivan Palm City FL 134 47 216 3:04:56 14:07/M  
27 Lila Gorman Fort Pierce FL 161 45 220 3:11:33 14:37/M  
28 Cristina Lacusky Palm City FL 191 46 228 3:22:14 15:26/M  
29 Kim Smith Port St Lucie FL 265 48 229 3:22:29 15:27/M  
30 Jolene Morgan Port St Lucie FL 222 48 232 3:27:00 15:48/M  
31 Tandy McCardle Port Saint Lucie FL 326 47 238 3:48:06 17:25/M  
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Anna Quesada Palm City FL 247 51 38 1:51:12 8:29/M  
2 Nancy Dlabal Port St Lucie FL 144 50 40 1:51:41 8:32/M  
3 Kathy Roberts Jensen Beach FL 251 54 48 1:54:13 8:43/M  
4 Maria Kurtis Jensen Beach FL 360 52 56 1:56:36 8:54/M  
5 Jennifer Oro Stuart FL 233 50 60 1:57:23 8:58/M  
6 Christine Francello Stuart FL 155 53 74 2:02:03 9:19/M  
7 Elizabeth Metzger Stuart FL 217 52 96 2:09:28 9:53/M  
8 Janet Napolitano Stuart FL 304 53 106 2:10:44 9:59/M  
9 Marilyn Harris Port St. Lucie FL 350 54 110 2:10:45 9:59/M  
10 Cathy Music Jensen Beach FL 226 54 133 2:18:41 10:35/M  
11 Jean Binns Port St. Lucie FL 109 52 142 2:21:32 10:48/M  
12 Terry Taynton Fort Pierce FL 277 51 149 2:23:58 10:59/M  
13 Suzanne Perry Port St. Lucie FL 241 54 153 2:24:44 11:03/M  
14 Laura Kulsik Vero Beach FL 349 54 154 2:24:48 11:03/M  
15 Jennifer Keesler Stuart FL 182 50 163 2:27:14 11:14/M  
16 Natalie Miller Stuart FL 219 50 169 2:32:00 11:36/M  
17 Carolyn Perkins Port St. Lucie FL 239 51 172 2:34:30 11:48/M  
18 Kathy Osking Fort Pierce FL 238 50 180 2:38:37 12:06/M  
19 Shelley Giallanzo Port Saint Lucie FL 159 54 184 2:41:00 12:17/M  
20 Susan Taubler Stuart FL 276 52 185 2:43:07 12:27/M  
21 Kim McDaniel Port St. Lucie FL 211 52 194 2:48:14 12:51/M  
22 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 184 50 201 2:50:57 13:03/M  
23 Bonnie Molfetta Port Saint Lucie FL 221 54 202 2:51:27 13:05/M  
24 Roxanne Chesser Palm City FL 126 53 203 2:52:23 13:10/M  
25 Sandra Ortiz Port St. Lucie FL 234 50 208 2:55:40 13:25/M  
26 Tracey Smith Port St. Lucie FL 267 50 215 3:04:13 14:04/M  
27 Yvonne Reynolds Palm City FL 250 52 234 3:32:55 16:15/M  
28 Annette Evans Port St Lucie FL 248 51 236 3:37:59 16:38/M  
29 Shari Tobias Palm City FL 278 54 241 4:16:07 19:33/M 59:03
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Randi Garvey North Palm Beach FL 158 55 49 1:54:44 8:45/M  
2 Mary Hensley Port St. Lucie FL 325 59 51 1:55:35 8:49/M  
3 Mary Ann Jessee Port St. Lucie FL 174 57 139 2:20:09 10:42/M  
4 Lynne Feyk West Palm Beach FL 150 58 156 2:25:25 11:06/M  
5 Joan Lock Palm City FL 202 56 166 2:29:57 11:27/M  
6 Monica Mills Palm City FL 220 55 200 2:50:43 13:02/M  
7 Patti Larghi Palm City FL 193 56 214 3:02:09 13:54/M  
8 Ani Khatcherian Port St. Lucie FL 183 59 219 3:08:20 14:23/M  
9 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 295 58 221 3:13:56 14:48/M  
10 Cindy Ruess Jensen Beach FL 253 57 227 3:22:04 15:25/M  
11 Vera Wetsel Stuart FL 292 56 239 3:54:24 17:54/M  
12 Patricia Burgess Port St Lucie FL 117 56 242 4:16:09 19:33/M 59:03
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Conney Dahn Stuart FL 136 62 65 1:59:18 9:06/M  
2 Sandra Rinderer Pine Beach NJ 323 62 78 2:03:32 9:26/M  
3 Kerry Jellum Jensen Beach FL 173 60 193 2:48:01 12:50/M  
4 Sybil Cobb Port St. Lucie FL 128 60 195 2:48:26 12:51/M  
5 Jennie Hayden Fort Pierce FL 167 60 213 2:57:15 13:32/M  
6 Cathy Lieber Stuart FL 199 63 226 3:21:56 15:25/M  
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Peggy Smith Tequesta FL 266 66 138 2:19:42 10:40/M  
2 Sally Kosloski Hobe Sound FL 189 68 240 4:16:03 19:33/M 58:59
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Dylan Siska Boynton Beach FL 354 36 1 1:23:42 6:23/M  
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Dennis Kurtis Jensen Beach FL 359 60 2 1:28:01 6:43/M  
Top

Male Grandmasters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Bob Hensley Port St. Lucie FL 324 60 5 1:32:32 7:04/M  
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Jacobo Tapia Fort Pierce FL 275 17 101 2:10:13 9:56/M  
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Daniel Lennox Port St Lucie FL 198 22 99 2:09:55 9:55/M  
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Lawrence Dahn Stuart FL 137 29 22 1:45:43 8:04/M  
2 Jose Dawson Fort Pierce FL 139 26 84 2:04:44 9:31/M  
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Adam Bloom Palm Beach Gardens FL 111 34 9 1:33:27 7:08/M  
2 Hamed Kian Jupiter FL 351 33 11 1:36:35 7:22/M  
3 Antonio Sanchez Stuart FL 258 31 46 1:53:39 8:41/M  
4 Walter Campbell Port St. Lucie FL 120 32 189 2:45:22 12:37/M  
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Luke Walker Jensen Beach FL 331 36 3 1:29:07 6:48/M  
2 John Keelor Port St. Lucie FL 181 38 24 1:46:17 8:07/M  
3 Jeffrey Frohlich Stuart FL 156 36 31 1:48:10 8:15/M  
4 Wesley Blauvelt Jensen Beach FL 110 36 83 2:04:18 9:29/M  
5 Mauricio Dujowich Newberry FL 356 37 130 2:16:29 10:25/M  
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Tim Tucker Palm City FL 345 42 10 1:35:25 7:17/M  
2 Ryan Askeland Stuart FL 339 42 13 1:39:57 7:38/M  
3 Glaucio Soares Royal Palm Beach FL 269 42 14 1:41:30 7:45/M  
4 Paul Oser Jensen Beach FL 236 40 27 1:46:36 8:08/M  
5 Rich Meldrum Jensen Beach FL 214 44 63 1:58:57 9:05/M  
6 Mike Langen Port Saint Lucie FL 318 40 117 2:13:07 10:10/M  
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Jacek Szymanowicz Stuart FL 274 46 17 1:43:17 7:53/M  
2 Roger Whitman Palm City FL 293 47 19 1:44:20 7:58/M  
3 Brian Kirkwood Stuart FL 310 49 20 1:44:25 7:58/M  
4 Rajagopalan Gopal Port St. Lucie FL 362 48 26 1:46:34 8:08/M  
5 William Salcedo Stuart FL 257 49 53 1:55:42 8:50/M  
6 Ken Scivyer Stuart FL 346 49 88 2:05:59 9:37/M  
7 Edward Jones Port St Lucie FL 179 45 107 2:10:44 9:59/M  
8 Peter Craig Stuart FL 132 46 121 2:13:59 10:14/M  
9 Edwin Munoz Port Saint Lucie FL 225 45 140 2:20:13 10:42/M  
10 Scott Sharp Stuart FL 262 45 143 2:21:37 10:49/M  
11 Douglas Garrity Stuart FL 312 45 158 2:25:42 11:07/M  
12 Russell Aronson Margate FL 300 45 161 2:26:55 11:13/M  
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Peter Erwig Port St. Lucie FL 344 53 6 1:32:47 7:05/M  
2 John Houri Palm City FL 170 50 25 1:46:21 8:07/M  
3 Al Soricelli Port Saint Lucie FL 270 50 45 1:53:21 8:39/M  
4 Frank Fender Sewall's Point FL 343 51 50 1:55:12 8:48/M  
5 Ed Burrows Stuart FL 118 51 76 2:02:42 9:22/M  
6 Ed Weinberg Stuart FL 291 51 98 2:09:34 9:53/M  
7 Vernon Wright Port St Lucie FL 338 52 126 2:16:07 10:23/M  
8 Edgar Perkins Port St. Lucie FL 240 51 173 2:34:30 11:48/M  
9 Dan Osking Fort Pierce FL 237 51 181 2:38:37 12:06/M  
10 Pete Ruess Jensen Beach FL 254 54 207 2:55:21 13:23/M  
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 John Trahan Stuart FL 281 58 7 1:32:58 7:06/M  
2 David Garfield Jupiter FL 157 59 16 1:42:21 7:49/M  
3 Perry Feyk West Palm Beach FL 151 57 18 1:43:44 7:55/M  
4 Stephen Curet Palm City FL 133 57 21 1:45:37 8:04/M  
5 Michael Fronsoe Palm City FL 309 56 28 1:46:51 8:09/M  
6 John Flynn West Palm Beach FL 153 59 35 1:50:54 8:28/M  
7 Darrell Fiske Palm City FL 152 59 36 1:50:59 8:28/M  
8 John Binkley Vero Beach FL 348 57 57 1:56:41 8:54/M  
9 Ernie Ojito Port St. Lucie FL 361 55 70 2:01:21 9:16/M  
10 John Scarduzio Stuart FL 259 58 80 2:03:39 9:26/M  
11 Michael Mulhern Stuart FL 224 55 206 2:54:53 13:21/M  
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Rudy Rinderer Pine Beach NJ 322 63 34 1:50:19 8:25/M  
2 John Lieber Stuart FL 201 63 171 2:33:17 11:42/M  
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Wayne Boynton Loxahatchee FL 113 69 75 2:02:06 9:19/M  
2 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 188 69 199 2:50:07 12:59/M  
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Bruce Lottman Stuart FL 205 72 90 2:07:18 9:43/M  
2 Jed Fortune Fort Pierce FL 154 72 103 2:10:18 9:57/M  
3 Tom Walker Stuart FL 289 71 165 2:29:18 11:24/M  
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Crichton McCutcheon Port St. Lucie FL 210 77 160 2:25:57 11:08/M  
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace Penalty
1 Joseph Conrad Stuart FL 129 85 205 2:53:55 13:17/M