Fleet Feet Run For Your Heart 5K Run

Age Group Results

February 15, 2014


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com MCM Timing and Results LLC


Men: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 80-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joan Klostreich Palm City FL 2 41 9 20:01.0 20:01.0 6:27/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kashka Tarka Stuart FL 178 40 26 22:42.7 22:46.7 7:19/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Martina Jarrin Palm City FL 223 10 88 27:43.4 27:47.0 8:56/M
2 Leah Smith Fayetteville GA 205 9 132 31:52.7 31:54.1 10:17/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Hailey Rastrelli Stuart FL 149 14 82 26:49.0 26:53.0 8:39/M
2 Reese Perretta Port Saint Lucie FL 141 13 93 27:49.5 27:51.1 8:58/M
3 Emma Smith Fayetteville GA 203 12 131 31:49.8 31:51.0 10:16/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Gianna Rogers Port St. Lucie FL 155 15 18 21:39.1 21:39.1 6:59/M
2 Sara Betzhold Jensen Beach FL 208 17 23 22:38.9 22:39.6 7:18/M
3 Allison Vaughn Stuart FL 202 15 98 28:00.3 28:01.0 9:02/M
4 Natalie Vaughn Stuart FL 206 15 103 28:30.4 28:31.4 9:12/M
5 Erin Smith Port St Lucie FL 167 15 147 33:25.1 33:39.8 10:47/M
6 Mckenna Cook Jensen Beach FL 47 15 154 34:28.9 34:33.3 11:07/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carlie Gray Port Saint Lucie FL 68 21 25 22:41.3 22:44.6 7:19/M
2 Jennifer Rollin Otisville NY 228 24 59 25:16.6 25:29.0 8:09/M
3 Kelli Siters Port St Lucie FL 219 24 175 36:34.7 36:37.6 11:48/M
4 Alexandra Harris Port St. Lucie FL 216 23 206 42:33.3 42:45.8 13:44/M
5 Mackenzie Perkins Port St. Lucie FL 212 22 212 48:02.3 48:19.3 15:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amber Allore Stuart FL 8 26 27 22:43.5 22:43.8 7:20/M
2 Christina Denisco Jupiter FL 53 26 111 29:12.7 29:20.3 9:25/M
3 Vanessa Dion Palm City FL 199 29 153 34:01.7 34:15.6 10:58/M
4 Kristina Almy Palm City FL 14 29 197 39:24.5 39:29.0 12:43/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sarah Lamont Rocksville TN 104 33 36 23:58.0 24:06.2 7:44/M
2 Lauren Kowalski Port Saint Lucie FL 99 34 66 25:29.6 25:34.1 8:13/M
3 Amy Krachenfels Port Saint Lucie FL 100 30 73 26:01.5 26:02.8 8:24/M
4 Michele Williams Port Saint Lucie FL 192 32 80 26:42.6 26:47.0 8:37/M
5 Brooke Grostefon Stuart FL 71 34 87 27:43.4 27:46.2 8:56/M
6 Lori Tamburri Port St. Lucie FL 177 34 94 27:50.3 28:04.1 8:59/M
7 Regina McCloskey Philadelphia PA 118 32 137 32:11.7 32:22.5 10:23/M
8 Mary Hayden Port St Lucie FL 77 31 144 33:11.0 33:17.5 10:42/M
9 Sofia Smith Satellite Beach FL 171 33 145 33:11.5 33:28.2 10:42/M
10 Shannon Veilleux Port St Lucie FL 187 31 162 35:18.4 35:24.9 11:23/M
11 Danielle Moyer Port St Lucie FL 129 33 166 35:43.6 35:51.5 11:31/M
12 Sara Topmiller Port Saint Lucie FL 183 32 167 35:43.8 35:51.5 11:31/M
13 Alicia McCarty Palm City FL 117 32 170 35:54.0 36:02.4 11:35/M
14 Ashley Ciliberti Palm City FL 44 33 172 36:07.3 36:21.5 11:39/M
15 Dorothy Castle Port Saint Lucie FL 38 31 187 36:57.7 37:06.0 11:55/M
16 Tina Paroline Port St Lucie FL 139 33 208 43:26.1 43:39.1 14:01/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kimberly Gates Port St. Lucie FL 62 36 20 22:09.8 22:10.4 7:09/M
2 Jessica Wilks Port St Lucie FL 4 35 29 23:17.8 23:23.8 7:31/M
3 Jamie Loisel Waterford MI 110 35 68 25:33.7 25:36.1 8:15/M
4 Cortney Talley Port St. Lucie FL 218 35 79 26:37.9 26:39.4 8:35/M
5 Amy Nagy Stuart FL 131 35 99 28:00.4 28:04.7 9:02/M
6 Tina Reynolds Port Saint Lucie FL 153 39 114 29:22.1 29:27.0 9:28/M
7 Catherine Prann Port St. Lucie FL 145 38 173 36:11.0 36:22.3 11:40/M
8 Ann Johnson Port St. Lucie FL 89 39 186 36:55.2 37:08.3 11:55/M
9 Nicole Peyman Fort Pierce FL 142 38 204 42:29.9 42:43.0 13:42/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Karen Smith Fayetteville GA 204 42 50 24:45.2 24:47.4 7:59/M
2 Lisa Tom Port St. Lucie FL 182 44 60 25:18.6 25:24.5 8:10/M
3 Amy Roselio Palm City FL 156 43 62 25:25.6 25:29.2 8:12/M
4 Heather Trumpour Stuart FL 185 40 92 27:48.4 27:53.5 8:58/M
5 Renee Scott Jensen Beach FL 165 44 97 27:54.7 28:02.9 9:00/M
6 Rachel Goldberg Stuart FL 66 41 133 31:53.0 32:00.5 10:17/M
7 Kelly Anderson Port St. Lucie FL 18 44 141 32:56.0 33:03.4 10:37/M
8 Marisa Cook Jensen Beach FL 46 40 157 34:59.6 35:04.3 11:17/M
9 Jennee Chillemi Port Saint Lucie FL 40 41 159 35:05.5 35:19.6 11:19/M
10 Corrine Dunick Stuart FL 56 42 174 36:30.6 36:40.2 11:46/M
11 Jennifer Carter Stuart FL 35 43 183 36:53.5 37:02.6 11:54/M
12 Heather Birch Port St. Lucie FL 23 41 184 36:54.9 37:08.3 11:54/M
13 Dawn Brocious Stuart FL 30 41 201 40:04.2 40:16.5 12:55/M
14 Stacy Givens Port St. Lucie FL 65 43 205 42:31.9 42:43.9 13:43/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Robin Kass Stuart FL 94 47 55 24:56.6 24:57.9 8:03/M
2 Christina Bryan Stuart FL 32 47 57 25:03.9 25:12.1 8:05/M
3 Lisa Martin Port St. Lucie FL 115 49 58 25:15.4 25:20.7 8:09/M
4 Nancy Gregory Palm City FL 70 45 101 28:19.0 28:23.9 9:08/M
5 Laora Tercosi Jensen Beach FL 181 46 102 28:26.4 28:31.6 9:10/M
6 Michelle Markee Jensen Beach FL 114 45 107 28:53.0 29:03.2 9:19/M
7 Margie Erwig Port St Lucie FL 57 48 109 29:02.0 29:02.0 9:22/M
8 Stacey Justine Stuart FL 92 46 117 29:47.1 29:55.0 9:36/M
9 Gabriele Adrian St Lucie West FL 11 48 134 31:58.9 32:05.1 10:19/M
10 Lisa Miller Stuart FL 126 46 140 32:22.5 32:28.3 10:26/M
11 Natalie Miller Stuart FL 127 49 142 33:00.8 33:05.7 10:39/M
12 Michelle Schincariol Stuart FL 161 45 143 33:03.2 33:10.6 10:40/M
13 Christina Bondi Port St Lucie FL 29 49 150 33:34.4 33:43.2 10:50/M
14 Tracey Smith Port St Lucie FL 172 49 155 34:42.9 34:51.8 11:12/M
15 Tina Ciechanowski Port St. Lucie FL 43 46 165 35:31.2 35:40.7 11:27/M
16 Elizabeth Oreo Port St. Lucie FL 134 47 179 36:46.8 36:55.9 11:52/M
17 Karen Beckman Palm City FL 21 48 180 36:47.0 36:55.7 11:52/M
18 Christine Hale Hobe Sound FL 72 45 181 36:47.7 36:58.4 11:52/M
19 Stacy Iannacone Jensen Beach FL 85 48 185 36:55.1 37:04.2 11:55/M
20 Maria Paradise Riviera Beach FL 138 47 190 37:06.8 37:12.9 11:58/M
21 Yetta Smith Port St. Lucie FL 198 49 198 39:46.0 39:50.4 12:50/M
22 Maria Lopez Port St. Lucie FL 111 48 215 50:10.2 50:24.5 16:11/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Laurie Copeland Jensen Beach FL 49 54 33 23:40.1 23:42.1 7:38/M
2 Kathy Roberts Jensen Beach FL 210 53 38 24:03.7 24:05.3 7:45/M
3 Chris Francello Stuart FL 61 52 42 24:13.2 24:14.9 7:49/M
4 Jean Binns Port St. Lucie FL 22 51 74 26:13.4 26:19.0 8:27/M
5 Terry Taynton Fort Pierce FL 180 51 83 26:52.2 26:57.3 8:40/M
6 Marilyn Harris Port St Lucie FL 75 53 85 27:12.5 27:16.3 8:46/M
7 Debbie Knupp Stuart FL 97 50 100 28:12.1 28:19.9 9:06/M
8 Lynn Luisi Port St. Lucie FL 113 50 112 29:14.7 29:19.4 9:26/M
9 Susan Taubler Stuart FL 179 51 121 30:00.8 30:06.3 9:41/M
10 Shelley Giallanzo Port Saint Lucie FL 63 53 127 30:58.7 31:04.2 9:59/M
11 Donna Orlandi Stuart FL 135 52 128 31:06.7 31:08.6 10:02/M
12 Cynthia Nemoga Port Saint Lucie FL 132 54 151 33:43.4 33:52.1 10:53/M
13 Roxanne Chesser Palm City FL 39 53 158 34:59.7 35:09.5 11:17/M
14 Donna Adamski Port Saint Lucie FL 10 54 160 35:15.2 35:24.7 11:22/M
15 Bonnie Molfetta Port St. Lucie FL 128 54 164 35:28.1 35:34.4 11:26/M
16 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 96 50 182 36:48.3 36:56.9 11:52/M
17 Joan Rollin Otisville NY 227 51 209 45:35.2 45:45.7 14:42/M
18 Mindy Satawa Port St. Lucie FL 160 53 214 50:08.2 50:23.2 16:10/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mary Hensley Port St. Lucie FL 79 59 34 23:45.9 23:47.0 7:40/M
2 Roberta Hepburn Port Saint Lucie FL 80 58 37 24:03.3 24:04.0 7:45/M
3 Robin Aiken Port St. Lucie FL 12 58 86 27:41.1 27:42.6 8:56/M
4 Mary Ann Jessee Port St. Lucie FL 88 56 110 29:11.5 29:17.5 9:25/M
5 Vicki Hill Palm City FL 82 56 115 29:39.4 29:47.4 9:34/M
6 Hilda Cruz Port St Lucie FL 51 58 124 30:51.5 30:58.8 9:57/M
7 Valerie Barrick Stuart FL 20 55 130 31:19.6 31:34.1 10:06/M
8 Karen Fortmeyer Stuart FL 60 55 135 32:00.9 32:15.5 10:19/M
9 Mary Christopher Stuart FL 42 56 138 32:21.1 32:30.6 10:26/M
10 Lisa Smith Pembroke Pines FL 169 56 168 35:44.4 36:01.0 11:32/M
11 Kerry Jellum Jensen Beach FL 87 59 176 36:35.9 36:46.6 11:48/M
12 Jennie Hayden Port St Lucie FL 76 59 178 36:42.9 36:49.8 11:50/M
13 Joy White Stuart FL 231 55 191 37:07.8 37:14.1 11:58/M
14 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 193 58 194 38:12.5 38:18.2 12:19/M
15 Mary Bolin Jensen Beach FL 28 57 196 38:50.0 38:50.0 12:32/M
16 Karen Capelli Stuart FL 233 55 202 40:17.4 40:19.3 13:00/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Eileen Youngblood Vero Beach FL 194 61 104 28:34.9 28:37.5 9:13/M
2 Denise Karadin Palm City FL 93 60 188 37:00.4 37:10.3 11:56/M
3 Harriett Blakeslee Stuart FL 25 63 189 37:01.2 37:11.4 11:56/M
4 Karen Hester Jensen Beach FL 196 61 210 45:42.7 45:56.8 14:45/M
5 Peggy Proctor Jensen Beach FL 195 61 211 45:44.6 45:58.5 14:45/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Betty Horstmann Port St. Lucie FL 83 68 75 26:24.6 26:26.7 8:31/M
2 Eleanor Hanley Palm City FL 74 68 156 34:44.4 34:55.0 11:12/M
3 Barbara Gendron Stuart FL 211 65 171 36:03.6 36:14.0 11:38/M
4 Maria Prann Cocoa FL 146 68 195 38:13.3 38:24.7 12:20/M
5 Margaret Michaud Port St Lucie FL 124 66 213 48:10.6 48:17.9 15:32/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Judy McGrath Colchester CT 121 71 125 30:54.2 30:58.3 9:58/M
2 Dee Staley Jensen Beach FL 173 70 193 37:40.3 37:49.9 12:09/M
3 Renate Traylor Stuart FL 184 72 203 41:24.8 41:31.7 13:21/M
Top

Female 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 188 82 163 35:24.8 35:29.3 11:25/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brian Heisler Jupiter FL 78 27 1 17:25.0 17:25.0 5:37/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Peter Erwig Port St. Lucie FL 3 52 5 18:56.1 18:56.1 6:06/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dominik Bisbano Port St Lucie FL 24 8 90 27:48.2 27:50.3 8:58/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Kennedy Port Saint Lucie FL 236 14 21 22:18.8 22:19.5 7:12/M
2 Stefan Szymanowicz Palm City FL 176 13 40 24:09.9 24:13.9 7:47/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kevin Sapp Fort Pierce FL 215 19 6 19:00.5 19:10.9 6:08/M
2 Ian Gray Port St. Lucie FL 69 16 17 21:32.9 21:36.3 6:57/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Aldridge Hobe Sound FL 232 24 11 20:22.2 20:22.2 6:34/M
2 Russell Jones Port St. Lucie FL 91 22 56 25:00.0 25:03.4 8:04/M
3 Tyler Perkins Port St. Lucie FL 140 22 67 25:31.1 25:41.2 8:14/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John Morris Port Saint Lucie FL 220 26 148 33:28.7 33:30.2 10:48/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brandon Hill Jensen Beach FL 81 31 2 17:26.1 17:26.1 5:37/M
2 Mike Canan Port St. Lucie FL 1 33 4 17:51.6 17:51.8 5:45/M
3 Andrew Hughes Port St Lucie FL 84 31 22 22:37.5 22:37.5 7:18/M
4 Christopher Anastasi Port Saint Lucie FL 17 30 24 22:39.5 22:41.8 7:18/M
5 Antonio Sanchez Jr. Stuart FL - FLORI 158 30 28 22:46.5 22:46.5 7:21/M
6 Marcus Krachenfels Port St. Lucie FL 217 34 35 23:54.6 23:55.2 7:43/M
7 Andrew Blake Port St. Lucie FL 229 34 106 28:47.8 28:49.3 9:17/M
8 Dave Veilleux Port Saint Lucie FL 186 34 161 35:17.2 35:24.3 11:23/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Seth Kaufman Palm Beach Gardens FL 224 38 3 17:42.9 17:42.9 5:43/M
2 Jason Alviene Port St. Lucie FL 16 37 12 20:23.9 20:23.9 6:35/M
3 James Loisel Waterford MI 109 37 16 21:17.8 21:17.8 6:52/M
4 Jeffrey Williams Palm City FL 191 38 45 24:22.2 24:22.6 7:52/M
5 Robert Ray Port St. Lucie FL 150 36 47 24:39.5 24:40.5 7:57/M
6 Isaias Cordero Port Saint Lucie FL 234 35 139 32:21.3 32:26.5 10:26/M
7 Sean Escayg Stuart FL 59 39 207 43:00.9 43:16.5 13:52/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Keith Newman Port Saint Luicie FL 133 43 52 24:51.2 25:03.5 8:01/M
2 Michael Reynolds Port Saint Lucie FL 152 40 54 24:52.3 24:55.6 8:01/M
3 Scott Sharp Stuart FL 166 44 69 25:47.3 25:50.2 8:19/M
4 Rich Meldrum Jensen Beach FL 122 44 70 25:50.6 25:54.4 8:20/M
5 Edward Jones Port St. Lucie FL 90 44 76 26:24.7 26:28.2 8:31/M
6 Mike Scott Jensen Beach FL 164 43 95 27:53.2 28:01.7 9:00/M
7 David Muff Philadelphia PA 130 40 136 32:11.5 32:22.1 10:23/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carl Radish Port Saint Lucie FL 148 47 30 23:27.8 23:29.2 7:34/M
2 Jacek Szymanowicz Stuart FL 175 45 31 23:28.9 23:36.1 7:34/M
3 Diego Jarrin Palm City FL 222 48 64 25:27.4 25:30.1 8:13/M
4 Michael Smith Port St Lucie FL 170 45 116 29:41.5 29:56.3 9:35/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 5 51 8 19:35.4 19:35.5 6:19/M
2 Timothy Reaume Cadillac MI 151 50 10 20:20.0 20:20.0 6:34/M
3 Chris Miele Stuart FL 125 50 15 21:08.3 21:09.3 6:49/M
4 Shawn Riddell Hobe Sound FL 225 52 32 23:38.7 23:38.7 7:37/M
5 Gennaro Bassolino Port St. Lucie FL 235 54 72 25:59.2 25:59.2 8:23/M
6 Jan Krestan Palm City FL 101 53 118 29:50.7 29:55.6 9:37/M
7 Steve Hutchinson Jupiter FL 221 51 199 39:52.0 40:03.2 12:52/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bob Hensley Port St. Lucie FL 6 59 7 19:10.3 19:10.3 6:11/M
2 Roger Travis Ft.pierce FL 9 55 13 20:26.7 20:26.7 6:35/M
3 Matthew Albertz Stuart FL 13 55 46 24:27.3 24:28.2 7:53/M
4 Scott Feldman Stuart FL 237 57 49 24:44.0 24:46.5 7:59/M
5 James Storlie Hobe Sound FL 174 55 53 24:51.3 24:53.7 8:01/M
6 Mark Loeb Stuart FL 108 56 61 25:20.4 25:25.5 8:10/M
7 Jon Blakeslee Stuart FL 26 55 71 25:57.3 26:02.6 8:22/M
8 Rich Schoenborn Palm City FL 162 56 77 26:36.5 26:39.1 8:35/M
9 Patrick Vaughn Stuart FL 207 58 78 26:37.7 26:38.4 8:35/M
10 Michael Rollin Otisville NY 226 55 81 26:44.9 26:56.7 8:37/M
11 Robert Lay Port St Lucie FL 214 58 105 28:38.4 28:48.4 9:14/M
12 Mike Welte Jupiter FL 238 56 149 33:32.9 33:43.2 10:49/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tom Perona Fort Pierce FL 7 60 14 20:50.9 20:50.9 6:43/M
2 Michael Riordan Fort Pierce FL 154 62 39 24:08.7 24:11.7 7:47/M
3 Richard Creque Port St. Lucie FL 50 61 41 24:10.0 24:10.0 7:48/M
4 Crile Carvey Jensen Beach FL 36 64 113 29:15.4 29:19.8 9:26/M
5 Michael Chimney Jupiter FL 41 62 119 29:53.4 29:53.4 9:38/M
6 Greg Hall Jensen Beach FL 73 63 169 35:50.3 35:56.1 11:34/M
7 Dan Jacobson Jensen Beach FL 86 61 177 36:38.4 36:41.7 11:49/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jim Devanney Cincinnati OH 230 66 19 21:57.3 21:57.3 7:05/M
2 Stephen Cook Port St. Lucie FL 48 67 43 24:13.5 24:15.5 7:49/M
3 Roger Preece Port St. Lucie FL 147 69 48 24:40.5 24:41.3 7:57/M
4 Donald Santos Port Saint Lucie FL 159 69 65 25:27.5 25:28.8 8:13/M
5 Randy Kroll Hobe Sound FL 102 68 96 27:54.3 27:57.3 9:00/M
6 Jerry Kyckelhahn Palm City FL 103 67 108 28:54.1 29:00.4 9:19/M
7 Cal Cameron Port St. Lucie FL 33 69 120 29:58.1 30:01.5 9:40/M
8 Dennis Diem Port St Lucie FL 55 68 123 30:32.2 30:34.0 9:51/M
9 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 98 69 146 33:21.5 33:31.3 10:45/M
10 Jim Hill Stuart FL 197 66 192 37:12.3 37:23.5 12:00/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bruce Lottman Stuart FL 112 71 63 25:26.7 25:29.7 8:12/M
2 George Gillespie Oakdale CT 64 72 84 26:57.7 26:59.9 8:42/M
3 Charles Orlando Stuart FL 136 70 89 27:44.5 27:47.1 8:57/M
4 Clem McGrath Stuart FL 120 74 91 27:48.2 27:52.0 8:58/M
5 Richard Brooks Boynton Beach FL 31 74 129 31:15.0 31:15.0 10:05/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roger Rouiller Fort Pierce FL 213 75 44 24:19.8 24:19.8 7:51/M
2 Jim Askew Stuart FL 19 77 51 24:47.1 24:51.1 8:00/M
3 Crichton McCutcheon Port St. Lucie FL 119 76 126 30:58.0 31:04.6 9:59/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Les Plumb Fort Pierce FL 143 80 122 30:29.2 30:29.2 9:50/M
2 Joseph Conrad Stuart FL 45 84 152 33:49.7 34:00.8 10:55/M
3 Bob Welts Amherst NH 189 80 200 39:56.6 40:00.8 12:53/M