Rudolph's Reindeer Dash 5K Run

Age Group Results

December 07, 2013


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Angelica Jones Jensen Beach FL 741 36 3 20:03.4 20:05.1 6:28/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Patti Thorp Fort Pierce FL 867 55 8 21:02.3 21:03.0 6:47/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Addison Kim Port St Lucie FL 914 7 89 28:30.4 28:34.1 9:12/M
2 Peyton Zuloaga Jensen Beach FL 894 8 112 30:09.2 30:17.7 9:44/M
3 Skylar Monroe Port St. Lucie FL 932 7 148 32:25.7 32:29.6 10:27/M
4 Gaby Dunn Stuart FL 674 9 178 35:09.1 35:15.9 11:20/M
5 Keira Gaskins Port Saint Lucie FL 699 8 185 35:45.4 35:47.5 11:32/M
6 Kate McManus Stuart FL 942 7 226 41:15.3 43:56.0 13:18/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Erica Simkins Palm City FL 841 12 44 24:37.4 24:42.1 7:56/M
2 Ryan Dailey Stuart FL 653 12 109 29:49.7 29:56.0 9:37/M
3 Olivia-Grace Wilkinson Palm City FL 881 12 149 32:27.6 32:33.1 10:28/M
4 Lauren Dailey Stuart FL 652 12 164 33:42.5 33:49.1 10:52/M
5 Bailey Erwig Port St. Lucie FL 678 12 168 33:47.1 33:52.6 10:54/M
6 Breeze Rados Jensen Beach FL 806 12 215 39:35.7 40:05.7 12:46/M
7 Natalie Frear Stuart FL 696 13 261 51:16.3 51:29.4 16:32/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sophia Olivo Port Saint Lucie FL 787 16 25 23:07.6 23:11.9 7:27/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sara Cortes Ft Pierce FL 649 24 73 27:29.6 27:34.8 8:52/M
2 Katie Sprauer Palm City FL 855 22 108 29:44.7 29:50.5 9:35/M
3 Jessica Quesada Palm City FL 802 21 186 35:51.0 35:59.3 11:34/M
4 Kelli Siters Port St Lucie FL 843 23 187 35:51.3 36:13.4 11:34/M
5 Chantel Steele Port Saint Lucie FL 920 23 194 36:51.9 36:55.4 11:53/M
6 Megan Schroeder Palm City FL 834 21 196 37:09.1 37:56.3 11:59/M
7 Crystal Sneed Stuart FL 853 20 220 40:16.0 40:41.9 12:59/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rachel Napoli Stuart 916 29 27 23:25.2 23:32.0 7:33/M
2 Jenna Benzenhafer Stuart FL 619 29 39 24:21.3 24:39.7 7:51/M
3 Amanda Grootegoed Jensen Beach FL 712 29 91 28:36.0 29:18.4 9:14/M
4 Kate Brais Stuart FL 909 29 120 30:50.4 31:16.4 9:57/M
5 Sarah Gillooly Jensen Beach FL 702 29 127 31:04.5 31:14.4 10:01/M
6 Danielle Shoushanian Stuart FL 840 26 134 31:30.3 31:42.4 10:10/M
7 Nicole Marie Port St Lucie FL 765 26 145 32:04.0 32:54.3 10:21/M
8 Lindsay Arnold Palm City FL 610 29 159 33:18.4 33:45.2 10:45/M
9 Casey Schaefer Stuart FL 831 29 169 33:50.9 34:10.5 10:55/M
10 Sara Alexander Stuart FL 603 28 171 33:58.4 34:24.8 10:57/M
11 Alexandra Chauss Palm City FL 636 27 192 36:27.0 36:53.6 11:45/M
12 Melissa Dion Palm City FL 668 28 193 36:51.4 36:54.9 11:53/M
13 Burgess Duane Indiantown FL 671 28 203 37:35.3 37:58.9 12:07/M
14 Rachel Leggett Jensen Beach FL 923 29 218 40:14.7 40:43.3 12:59/M
15 Sarah Murrell Port St. Lucie FL 922 26 219 40:14.9 40:43.9 12:59/M
16 Kristen Cyr Stuart FL 933 29 221 40:17.5 40:43.6 13:00/M
17 Genevieve Napolitano Palm City FL 785 26 244 45:56.1 46:27.1 14:49/M
18 Andrea Solano Palm Beach Gardens FL 854 25 247 46:10.6 46:41.0 14:54/M
19 Michelle Ferguson Hobe Sound FL 685 28 249 46:40.3 47:26.5 15:03/M
20 Samantha Shaffer Stuart FL 913 25 273 54:14.4 55:05.7 17:30/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Christine Taylor Stuart FL 866 34 36 23:58.5 24:10.9 7:44/M
2 Nancy Brownie Jensen Beach FL 934 32 64 27:01.0 27:01.0 8:43/M
3 Regan Gavagni Jensen Beach FL 701 30 78 27:38.4 28:01.7 8:55/M
4 Marion Kavovit 746 31 93 28:36.5 29:18.2 9:14/M
5 Britney Hinckley Stuart FL 724 30 97 28:42.6 28:58.6 9:15/M
6 Stacy Williams Stuart FL 898 33 99 28:48.2 29:29.5 9:17/M
7 Brooke Grostefon Stuart FL 715 33 103 29:22.1 29:33.0 9:28/M
8 Desiree Bonnie Stuart FL 896 34 110 29:55.0 30:34.5 9:39/M
9 Lida Hardwick Jensen Beach FL 717 34 114 30:11.4 30:51.1 9:44/M
10 Michelle Foreman Stuart FL 690 31 121 30:51.6 31:39.9 9:57/M
11 Lillian Ewen Fort Pierce FL 680 30 124 30:54.0 33:12.9 9:58/M
12 Rachel Godin Jupiter FL 705 30 129 31:12.0 31:29.7 10:04/M
13 Jan Hastings Palm City FL 720 34 133 31:28.1 31:52.2 10:09/M
14 Sarah Bannister West Palm Beach FL 611 34 136 31:31.6 32:12.6 10:10/M
15 Sandy McKenzie Jensen Beach FL 770 33 142 31:47.4 32:28.4 10:15/M
16 Lindsey Nickerson Stuart FL 895 33 143 31:51.7 32:31.1 10:16/M
17 Paige Morrow Jensen Beach FL 784 31 174 34:39.1 35:22.7 11:11/M
18 Sara Topmiller Port Saint Lucie FL 868 32 198 37:20.5 37:41.3 12:03/M
19 Dawn Argyriou Port St Lucie FL 608 34 201 37:27.4 38:01.7 12:05/M
20 Eliza Duane Indiantown FL 672 30 206 37:48.2 38:12.2 12:12/M
21 Diana Fox Port St Lucie FL 692 32 222 40:23.0 40:31.3 13:02/M
22 Jenny Dziuban-Myers Fort Pierce FL 675 31 223 40:51.6 41:17.3 13:11/M
23 Evey Bassion Palm City FL 613 33 229 41:47.3 42:10.5 13:29/M
24 Julia Bearror Jensen Beach FL 616 34 234 42:47.6 43:28.3 13:48/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kelly Weston Sewalls Point FL 880 35 15 21:46.2 21:53.9 7:01/M
2 Megan Harlan Jensen Beach FL 719 39 30 23:34.9 23:43.6 7:36/M
3 Kimberly Gates Port St. Lucie FL 700 35 38 24:04.3 24:07.9 7:46/M
4 Kristen Sweeney Neptune Beach FL 864 39 40 24:21.8 24:31.5 7:51/M
5 Traci Hochstetter Palm City FL 725 38 69 27:16.9 27:29.2 8:48/M
6 Heather Anderson Stuart FL 604 36 70 27:17.6 27:17.6 8:48/M
7 Robyn Connell Jensen Beach FL 645 35 87 28:21.1 28:25.5 9:09/M
8 Courtney MacMullen Palm City FL 762 36 90 28:35.6 28:45.2 9:13/M
9 Michelle Desio Port St Lucie FL 663 38 96 28:40.7 28:49.4 9:15/M
10 Kathleen Eastman Jensen Beach FL 912 39 100 29:00.0 29:10.1 9:21/M
11 Ivana Meservey Fort Pierce FL 897 37 137 31:31.8 31:37.5 10:10/M
12 Jennifer Ruocco Stuart FL 824 39 144 31:54.9 32:10.8 10:17/M
13 Bonnie Mitchell Jensen Beach FL 936 36 146 32:19.2 32:31.7 10:25/M
14 Kenyel Day Port St. Lucie FL 657 36 157 33:06.6 33:23.0 10:41/M
15 Kristin Wallace Stuart FL 876 39 165 33:44.4 33:55.7 10:53/M
16 Tina Reynolds Port Saint Lucie FL 814 38 170 33:54.4 34:04.1 10:56/M
17 Catherine Prann Port St. Lucie FL 796 37 175 34:47.4 35:12.3 11:13/M
18 Natalie Davis Port Saint Lucie FL 656 35 204 37:38.1 37:59.7 12:08/M
19 Wendy Kneebone Stuart FL 751 35 232 42:40.3 42:57.0 13:46/M
20 Michelle Bearror Jensen Beach FL 617 36 238 44:30.1 45:12.5 14:21/M
21 Michelle Kessler Vero Beach FL 749 39 240 45:06.8 45:35.4 14:33/M
22 Yvette Jarrell Stuart FL 738 37 259 50:19.1 50:41.5 16:14/M
23 Cynthia Schmigel Mcmurray PA 832 38 274 54:15.0 55:05.8 17:30/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Helen Martin Stuart FL 607 43 37 24:00.0 24:06.8 7:45/M
2 Erin Madden Stuart FL 764 40 57 26:15.1 26:23.9 8:28/M
3 Shannon Rados Jensen Beach FL 807 43 74 27:31.4 28:01.5 8:53/M
4 Deborah Fleischer Palm City FL 687 43 81 27:45.8 27:50.1 8:57/M
5 Amy Kreitz Port St. Lucie FL 752 42 105 29:37.3 29:48.7 9:33/M
6 Karen Presutti Jensen Beach FL 928 44 107 29:38.3 29:48.9 9:34/M
7 Angela Hodge Port St. Lucie FL 726 41 125 30:58.3 31:12.3 9:59/M
8 Toni Ryll Jensen Beach FL 826 44 128 31:08.2 31:20.9 10:03/M
9 Natalie Scammell Stuart FL 828 42 130 31:23.3 31:27.7 10:07/M
10 Lorrie Lindsey Stuart FL 757 41 138 31:39.0 32:00.0 10:13/M
11 Jennifer Demirdjian Port St. Lucie FL 930 41 151 32:35.0 32:44.4 10:31/M
12 Kelly Anderson Port St. Lucie FL 605 44 163 33:41.9 33:48.5 10:52/M
13 Cherie Baumgartner Stuart FL 614 40 166 33:44.9 33:55.9 10:53/M
14 Amy Morris Stuart FL 906 40 172 34:11.0 34:25.1 11:02/M
15 Amy Sexsmith Stuart FL 838 40 177 35:04.0 35:09.9 11:19/M
16 Maria Vallecillo-Dunn Stuart FL 873 41 180 35:10.7 35:17.1 11:21/M
17 Marisa Cook Jensen Beach FL 648 40 183 35:23.6 35:34.0 11:25/M
18 Donna Johnson Palm City FL 740 44 188 36:03.4 36:08.6 11:38/M
19 Jaylee Porcelli Palm City FL 795 43 189 36:08.2 36:27.4 11:39/M
20 Melanie Howe Stuart FL 733 42 190 36:09.6 36:29.5 11:40/M
21 Niki Conner Palm City FL 647 42 195 37:01.7 37:18.5 11:56/M
22 Tricia Causby Port St. Lucie FL 635 40 200 37:25.8 37:47.3 12:04/M
23 Jennifer Cody Hollywood FL 644 41 208 37:50.9 38:08.5 12:12/M
24 Heather McAdams Stuart FL 766 41 214 38:43.4 38:55.0 12:29/M
25 Terisa Heine Palm City FL 723 43 217 39:38.6 39:48.6 12:47/M
26 Colleen Monn Hobe Sound FL 781 41 224 41:05.6 41:33.4 13:15/M
27 Laura Glover Jensen Beach FL 704 42 230 42:36.0 42:48.5 13:45/M
28 Kelli Frederick Jensen Beach FL 905 41 254 49:06.6 49:44.6 15:50/M
29 Jill Richardson Jensen Beach FL 817 44 255 49:10.0 49:47.9 15:52/M
30 Christine Rowell Stuart FL 821 43 266 51:48.7 52:17.5 16:43/M
31 Judy Dye Palm City FL 907 43 270 52:12.5 53:41.4 16:50/M
32 Candi Keene Palm City FL 747 40 276 59:25.7 59:51.3 19:10/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ellen Andel Juno Beach FL 927 47 32 23:41.0 23:41.0 7:38/M
2 Catherine Stringer Stuart FL 862 46 33 23:41.4 23:43.8 7:38/M
3 Sandra Brazill Jensen Beach FL 623 45 48 25:00.4 25:10.7 8:04/M
4 Grace Duffy Palm City FL 673 47 49 25:14.4 25:22.0 8:08/M
5 Robin Kass Stuart FL 745 47 63 27:00.0 27:00.0 8:43/M
6 Maryann Eddy Port Saint Lucie FL 676 49 76 27:34.3 27:43.1 8:54/M
7 Sherri Cipriani Port Saint Lucie FL 641 47 82 27:51.5 27:55.2 8:59/M
8 Rita Larsh Jensen Beach FL 755 48 94 28:37.7 28:48.1 9:14/M
9 Tammy McKillop Jensen Beach FL 774 46 116 30:25.2 30:30.6 9:49/M
10 Susie Fox Jensen Beach FL 693 46 117 30:31.7 30:44.6 9:51/M
11 Kathy Neu Palm City FL 902 49 118 30:32.0 30:33.9 9:51/M
12 Sandra Vadas Stuart FL 871 47 122 30:51.8 31:05.5 9:57/M
13 Dana Pistole Stuart FL 792 48 131 31:27.1 31:58.6 10:09/M
14 Carmen Ahlborn Stuart FL 601 47 135 31:30.8 31:45.9 10:10/M
15 Lorna Anderson Port St. Lucie FL 606 49 150 32:33.1 32:46.9 10:30/M
16 Tereasa Kurek Stuart FL 754 47 152 32:40.4 32:59.9 10:32/M
17 Christina Bondi Port St. Lucie FL 622 48 154 32:49.9 33:02.5 10:35/M
18 Karen Dailey Stuart FL 651 47 162 33:41.2 33:48.9 10:52/M
19 Linda Montague Port St. Lucie FL 782 45 167 33:45.4 33:58.8 10:53/M
20 Marlene Mercado Stuart FL 777 49 179 35:09.3 35:16.7 11:20/M
21 Lisa Killeen Port St. Lucie FL 750 45 182 35:22.0 35:22.0 11:25/M
22 Tracey Smith Port St Lucie FL 852 49 184 35:30.0 35:45.5 11:27/M
23 Maria Paradise Palm City FL 790 47 202 37:29.7 37:51.5 12:05/M
24 Elizabeth Oreo Port St. Lucie FL 788 47 205 37:40.1 37:40.1 12:09/M
25 Elizabeth Horton Stuart FL 915 47 207 37:49.0 38:25.7 12:12/M
26 Stacy Iannacone Jensen Beach FL 736 48 209 37:59.1 38:10.1 12:15/M
27 Mary DiMauro Stuart FL 667 49 212 38:16.9 38:22.7 12:21/M
28 Wanda Fahser Port St. Lucie FL 683 48 225 41:06.8 41:29.8 13:15/M
29 Julie Letendre Port St. Lucie FL 756 49 231 42:36.5 42:48.3 13:45/M
30 Lesley Frear Stuart FL 695 47 262 51:25.8 51:40.3 16:35/M
31 Nirlaine Smartt Port Saint Lucie FL 917 46 263 51:26.2 51:40.4 16:35/M
32 Beth Huggins Port St. Lucie FL 735 45 268 51:49.8 52:17.5 16:43/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Linda Cassese Port Saint Lucie FL 634 51 11 21:28.7 21:29.4 6:55/M
2 Anna Quesada Palm City FL 801 51 42 24:24.0 24:32.2 7:52/M
3 Cathleen Kaltenhauser Stuart FL 743 50 75 27:31.7 27:32.6 8:53/M
4 Lois Slimm Jensen Beach FL 845 52 84 28:09.1 28:14.5 9:05/M
5 Makayla Clanton Boca Raton FL 643 52 92 28:36.4 28:45.4 9:14/M
6 Lynn Luisi Port St. Lucie FL 761 50 139 31:39.1 31:51.1 10:13/M
7 Sue Taubler Stuart FL 865 51 147 32:22.4 32:32.7 10:26/M
8 Christine Grant Jensen Beach FL 708 54 153 32:44.4 33:04.0 10:34/M
9 Landa Starling Jensen Beach FL 858 51 156 33:02.2 33:15.8 10:39/M
10 Catherine Hudzina Palm City FL 734 51 161 33:40.5 33:44.6 10:52/M
11 Ann Chauss Stuart FL 637 52 191 36:26.1 36:53.5 11:45/M
12 Denise Cargill Hobe Sound FL 632 54 236 43:20.8 43:37.0 13:59/M
13 Diana Buglion Palm City FL 526 54 241 45:32.5 45:46.9 14:41/M
14 Debra Rothgeb Stuart FL 820 50 245 45:58.5 46:15.5 14:50/M
15 Yvonne Reynolds Port Saint Lucie FL 815 51 257 50:16.4 50:29.8 16:13/M
16 Annette Evans Port St Lucie FL 679 50 260 50:20.4 50:33.7 16:14/M
17 Sandi Blankenship Jensen Beach FL 620 50 264 51:29.4 52:00.6 16:36/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Cynthia Washam Jensen Beach FL 878 56 17 22:15.0 22:16.0 7:11/M
2 Debbie Hammond Stuart FL 716 55 80 27:44.6 27:49.2 8:57/M
3 Mary Christopher Stuart FL 638 55 132 31:27.5 31:37.6 10:09/M
4 Sherry Donley Stuart FL 669 59 228 41:44.0 41:52.9 13:28/M
5 Kim Pass Hobe Sound FL 791 55 246 45:58.9 46:16.5 14:50/M
6 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 885 58 248 46:22.2 46:42.0 14:57/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kerry Bartley Hobe Sound FL 612 62 98 28:47.4 29:04.4 9:17/M
2 Shelly Schuman Jensen Beach FL 835 61 119 30:48.5 31:06.5 9:56/M
3 Denise Karadin Palm City FL 744 60 211 38:09.8 38:20.8 12:18/M
4 Jacqueline Wirth Fort Pierce FL 886 60 251 46:41.0 46:41.0 15:04/M
5 Terry Gallagher Jensen Beach FL 698 63 252 47:53.5 48:43.6 15:27/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Maria Prann Port St. Lucie FL 798 67 213 38:41.0 39:05.7 12:29/M
2 Mary DeCastro Jensen Beach FL 659 68 237 44:02.5 44:19.8 14:12/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 877 82 181 35:12.6 35:21.5 11:21/M
2 Dee Staley Jensen Beach FL 857 70 210 38:09.1 38:25.1 12:18/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 822 51 1 19:41.7 19:42.2 6:21/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roger Travis Ft. Pierce FL 869 55 5 20:07.2 20:08.7 6:29/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Eden James Port St. Lucie FL 737 9 50 25:19.6 25:34.7 8:10/M
2 Quinlan Meservey Ft. Pierce FL 931 9 68 27:11.7 27:14.5 8:46/M
3 Peyton Balfort Stuart FL 901 10 140 31:42.3 31:44.2 10:14/M
4 Tyler Decowski Palm City FL 661 8 141 31:44.0 32:05.4 10:14/M
5 Brendan Dye Stuart FL 940 6 269 52:06.9 53:35.7 16:48/M
6 Corbin Keene Palm City FL 748 8 271 53:06.9 53:34.4 17:08/M
7 Tyler Dye Palm City FL 908 8 272 53:38.6 53:38.6 17:18/M
8 John Dye Stuart FL 941 6 275 58:24.7 59:53.3 18:50/M
9 Bryce Keene Palm City FL 910 6 277 59:32.1 59:53.8 19:12/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Kennedy Port Saint Lucie FL 938 14 16 21:56.4 21:58.7 7:05/M
2 Noah Scammell Stuart FL 829 12 19 22:27.1 22:27.4 7:15/M
3 Matthew McIntyre Jensen Beach FL 769 14 24 23:00.7 23:13.4 7:25/M
4 Christopher DiMauro Stuart FL 665 12 34 23:42.5 23:44.2 7:39/M
5 Matthew Grubowski 929 11 60 26:49.3 26:57.5 8:39/M
6 Cane Stringer Stuart FL 860 12 79 27:41.3 27:41.8 8:56/M
7 Michael Christy Jr North Palm Beach FL 639 13 173 34:25.0 34:25.0 11:06/M
8 Ryan Allen Jensen Beach FL 904 12 242 45:38.7 45:52.3 14:43/M
9 Noah Rape Stuart FL 809 14 256 49:24.1 49:47.2 15:56/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ethan Scammell Stuart FL 827 15 4 20:05.0 20:06.1 6:29/M
2 Jett Ryll Jensen Beach FL 825 17 9 21:12.8 21:15.0 6:50/M
3 Jacob Krivanek Port Saint Lucie FL 753 16 20 22:39.4 22:46.4 7:18/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ryan Davidson Palm City FL 626 22 26 23:10.3 23:15.7 7:28/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jonathan Fretwell Port Saint Lucie FL 697 28 23 22:49.8 22:56.5 7:22/M
2 Edward Shaffer Fort Pierce FL 839 28 56 26:14.6 26:17.5 8:28/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nicholas Ewen Fort Pierce FL 681 30 2 19:42.4 21:54.9 6:21/M
2 Jason Daniels Palm City FL 654 31 10 21:21.4 21:23.9 6:53/M
3 Dante Weston Sewalls Point FL 879 33 47 24:51.4 24:59.5 8:01/M
4 Andrew Hooper Stuart FL 728 30 58 26:19.6 26:22.8 8:29/M
5 Jason Howard Hobe Sound FL 730 32 86 28:14.3 28:22.3 9:06/M
6 Matthew Foreman Stuart FL 689 31 123 30:52.4 31:40.4 9:57/M
7 Dave Veilleux Port Saint Lucie FL 874 34 199 37:20.6 37:41.8 12:03/M
8 Corey Ferguson Hobe Sound FL 684 32 250 46:40.5 47:26.5 15:03/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeff Frohlich Stuart FL 939 35 21 22:41.6 22:50.7 7:19/M
2 Ethan McAuliffe Jensen Beach FL 767 38 35 23:56.1 24:00.2 7:43/M
3 Steve Connell Jensen Beach FL 646 36 45 24:44.0 24:49.2 7:59/M
4 Eric Lipp Port St Lucie FL 758 38 54 26:07.3 26:10.5 8:25/M
5 Robert Ray Port St. Lucie FL 810 36 67 27:02.5 27:03.9 8:43/M
6 Kenneth MacMullen Palm City FL 763 38 77 27:37.9 27:46.5 8:55/M
7 Loren Grootegoerd Jensen Beach FL 713 37 106 29:37.6 30:20.7 9:33/M
8 Russell Zaino Stuart FL 889 37 227 41:23.1 42:04.1 13:21/M
9 Tim Bearror Jensen Beach FL 618 36 239 44:31.1 45:10.7 14:22/M
10 Richard Allen Jensen Beach FL 903 39 243 45:38.8 45:52.4 14:43/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Chris Sweeney Jensen Beach FL 863 40 7 20:26.8 20:36.5 6:35/M
2 Julian Harlan Jensen Beach FL 718 41 18 22:26.6 22:36.1 7:14/M
3 Mike Reynolds Port Saint Lucie FL 813 40 55 26:08.6 26:15.6 8:26/M
4 Edward Jones Port St. Lucie FL 742 44 72 27:22.0 27:28.6 8:50/M
5 Larry Heine Palm City FL 722 42 101 29:00.5 29:00.5 9:21/M
6 Dave Cipriani Port Saint Lucie FL 640 44 111 30:01.7 30:05.1 9:41/M
7 Pat Zuloaga Jensen Beach FL 892 41 113 30:09.9 30:18.4 9:44/M
8 Matt Arneborg Jensen Beach FL 609 43 115 30:11.5 30:51.1 9:44/M
9 Scott Scammell Stuart FL 830 43 126 30:59.1 31:04.1 10:00/M
10 Rhett Keene Palm City FL 911 40 233 42:43.1 43:06.2 13:47/M
11 James Rape Stuart FL 808 42 258 50:18.2 50:41.9 16:14/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John DiMauro Stuart FL 666 49 6 20:22.7 20:24.2 6:34/M
2 Carl Stringer Stuart FL 861 47 13 21:41.4 21:43.4 7:00/M
3 Keith Beam Port St Lucie FL 615 46 29 23:32.6 23:47.8 7:35/M
4 Carl Radish Port Saint Lucie FL 805 47 31 23:38.3 23:40.6 7:37/M
5 John Houri Palm City FL 729 49 41 24:22.7 24:25.6 7:52/M
6 George Prueger Palm City FL 800 49 65 27:02.0 27:11.7 8:43/M
7 Troy McDonald Stuart FL 768 46 66 27:02.1 27:06.0 8:43/M
8 Brett Lear Hobe Sound FL 937 45 85 28:11.0 28:51.0 9:05/M
9 Lindsey Pankey Jensen Beach FL 935 46 88 28:27.5 29:06.3 9:11/M
10 Danny Clanton Boca Raton FL 642 48 104 29:33.1 29:42.4 9:32/M
11 Daniel Decowski Palm City FL 660 46 158 33:08.7 33:31.5 10:41/M
12 Charlie Gisler Vero Beach FL 899 46 176 34:57.5 35:00.0 11:16/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ed Burrows Stuart FL 627 50 14 21:41.6 21:42.2 7:00/M
2 Jack Slimm Jensen Beach FL 844 52 22 22:44.7 22:45.9 7:20/M
3 Jim Shaume St. Clair MI 926 50 28 23:31.9 23:37.2 7:35/M
4 Steve Hutchinson Jupiter FL 919 51 235 43:17.7 43:46.3 13:58/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Donnie Murrell Tequesta FL 921 57 83 27:54.9 28:22.9 9:00/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Steve Day Stuart FL 658 62 12 21:29.1 21:31.9 6:56/M
2 John Cargill Hobe Sound FL 633 64 43 24:34.2 24:37.0 7:55/M
3 Richard Goodrich Stuart FL 707 61 52 25:53.6 25:55.4 8:21/M
4 Donald Cuozzo Palm City FL 650 60 197 37:18.6 37:30.5 12:02/M
5 Tim Donley Stuart FL 670 62 253 49:06.2 49:15.2 15:50/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dennis Jones Palm City FL 924 69 51 25:34.7 25:40.5 8:15/M
2 Steve Schrell Vero Beach FL 833 66 53 26:01.0 26:02.8 8:24/M
3 Dave Bye Stuart FL 628 65 59 26:47.4 26:51.5 8:38/M
4 Charles Simmons Stuart FL 842 67 62 26:56.3 27:04.9 8:41/M
5 Cal Cameron Port St. Lucie FL 629 68 95 28:38.3 28:42.5 9:14/M
6 Richard Tuschick Palm City FL 870 66 102 29:17.0 29:21.8 9:27/M
7 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 918 68 155 32:58.0 33:13.8 10:38/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jim Askew Stuart FL 925 77 46 24:46.3 24:52.5 7:59/M
2 Bruce Lottman Stuart FL 760 71 61 26:51.8 26:54.0 8:40/M
3 Ed Ruby Fort Pierce FL 823 70 71 27:21.2 27:22.9 8:49/M
4 Gary Hawken Stuart FL 721 73 160 33:26.9 33:48.3 10:47/M
5 Nicholas Valerio Hobe Sound FL 872 80 216 39:38.1 39:42.6 12:47/M
6 Joseph Prann Port St. Lucie FL 797 70 265 51:44.0 52:09.5 16:41/M
7 Chris Smith Stuart FL 846 73 267 51:49.5 52:10.7 16:43/M