Veterans Memorial Bridge 5K Run

Age Group Results

November 16, 2013


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 80-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joan Klostreich Palm City FL 3 41 7 20:06.8 20:08.7 6:29/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kirsty Taylor Stuart FL 516 44 22 21:56.7 22:02.4 7:05/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Emma Elliott Jensen Beach FL 133 10 165 28:39.6 28:48.9 9:15/M
2 Anna Foster Hobe Sound FL 157 10 259 32:05.2 32:12.0 10:21/M
3 Sophia Engle Stuart FL 140 10 295 33:02.9 33:29.4 10:39/M
4 Alexandria Mason Palm City FL 331 10 363 35:11.8 35:24.3 11:21/M
5 Emma Neal Jensen Beach FL 584 8 371 35:46.4 36:03.3 11:32/M
6 Connor Erlich Palm City FL 580 9 382 36:32.2 36:36.2 11:47/M
7 Lena Roffman Port St. Lucie FL 605 8 513 48:03.7 48:48.1 15:30/M
8 Caroline Smith Port St. Lucie FL 481 7 518 48:38.5 49:11.5 15:41/M
9 Lilly Freese Stuart FL 166 4 523 49:02.0 49:46.9 15:49/M
10 Campbell McCarthy Palm City FL 338 8 526 49:12.0 49:12.0 15:52/M
11 Sarah Ward Palm City FL 556 7 537 51:04.5 52:04.3 16:28/M
12 Lily Wernick Palm City FL 564 6 570 58:40.2 58:59.8 18:55/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Abby Batchelor Indiantown FL 33 12 65 24:56.5 25:00.9 8:03/M
2 Hailey Rastrelli Stuart FL 425 14 69 25:04.7 25:10.3 8:05/M
3 Gaby Sue Engle Stuart FL 137 12 70 25:10.3 25:35.5 8:07/M
4 Delaney Simpkins Palm City FL 471 13 92 25:53.9 26:04.9 8:21/M
5 Kellie Sullivan Stuart FL 504 13 157 28:20.0 28:39.8 9:08/M
6 Kingsley Erlich Palm City FL 581 12 230 31:00.0 31:02.2 10:00/M
7 Asja Misner Port St. Lucie FL 361 13 288 32:54.4 33:16.4 10:37/M
8 Hanah Ball Palm City FL 27 13 299 33:06.8 33:26.2 10:41/M
9 Alix Varady Jensen Beach FL 544 14 303 33:11.1 33:22.8 10:42/M
10 Ryan Taylor Palm City FL 519 14 314 33:41.7 33:46.6 10:52/M
11 Leah Manuel Palm City FL 328 12 317 33:49.6 33:53.9 10:55/M
12 Devyn Garton Hobe Sound FL 176 12 451 40:22.1 40:42.6 13:01/M
13 Marie Bartnick Palm City FL 32 13 471 42:35.6 43:02.4 13:44/M
14 Lauren Mulrooney Palm City FL 369 14 496 45:42.6 45:42.6 14:45/M
15 Heather Phelps Stuart FL 409 11 579 1:00:56.6 1:01:35.8 19:39/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alicia Chavez Stuart FL 79 16 67 24:59.9 25:04.0 8:04/M
2 Taylor Clasen Palm City FL 87 17 81 25:31.9 25:37.0 8:14/M
3 Clarissa Bell Palm City FL 38 15 85 25:42.7 25:47.1 8:17/M
4 Sarah Stewart Stuart FL 493 17 162 28:28.3 28:50.4 9:11/M
5 Angelica Gould Stuart FL 198 16 440 39:16.0 39:31.4 12:40/M
6 Samantha Bisbano Port St. Lucie FL 45 16 448 40:18.1 40:26.0 13:00/M
7 Kristina Mulrooney Palm City FL 368 16 507 47:22.2 47:22.2 15:17/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ashley Brunetta Stuart FL 597 24 110 26:49.1 27:10.4 8:39/M
2 Nicole Geiger Lakeland FL 182 20 386 36:53.8 37:29.4 11:54/M
3 Kelli Siters Port St Lucie FL 476 23 427 38:28.6 38:43.2 12:25/M
4 Molly Skinner Port St Lucie FL 477 24 429 38:40.9 39:16.0 12:28/M
5 Kristin Tacktikos West Palm Beach FL 511 21 455 40:30.2 41:09.9 13:04/M
6 Jessica Shaffer Palm City FL 464 23 532 49:43.1 49:56.9 16:02/M
7 Danielle Sampsell Port St. Lucie FL 448 23 549 53:29.2 53:44.2 17:15/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Miriam Hosmon Deland FL 239 25 91 25:53.5 25:58.0 8:21/M
2 Carly Todd Tampa FL 529 29 100 26:07.7 26:12.9 8:25/M
3 Annabel Nicol Palm City FL 388 27 106 26:39.0 27:32.0 8:36/M
4 Jenna Benzenafer Stuart FL 41 29 120 27:20.7 27:29.6 8:49/M
5 Tatiana Ferrer Port St. Lucie FL 600 27 123 27:25.5 27:32.2 8:51/M
6 Lindsey Peacock Palm Beach Gardens FL 401 26 127 27:37.2 27:52.3 8:55/M
7 Sarah Powell Stuart FL 595 25 155 28:18.7 28:46.9 9:08/M
8 Rachel Stewart Stuart FL 492 25 161 28:26.1 28:48.6 9:10/M
9 Hannah Schwab Stuart FL 461 27 184 29:18.6 29:36.3 9:27/M
10 Ashley Olsen Fort Pierce FL 390 27 219 30:44.1 30:44.1 9:55/M
11 Jessica Vignola Port St Lucie FL 548 28 239 31:15.9 31:33.0 10:05/M
12 Lisa Woodward Stuart FL 613 26 254 31:55.0 32:28.4 10:18/M
13 Katie Sailer Stuart FL 445 27 256 31:55.2 32:28.0 10:18/M
14 Sarah Gillooly Jensen Beach FL 188 29 265 32:24.7 32:49.7 10:27/M
15 Lauren Burk Jupiter FL 65 26 305 33:16.0 33:16.0 10:44/M
16 Mary Kuhns Gainesville FL 281 28 337 34:21.6 34:56.1 11:05/M
17 Krystle Ullrich Stuart FL 539 28 344 34:27.1 34:39.9 11:07/M
18 Pamela Skovran Psl FL 479 27 431 38:55.8 39:33.8 12:33/M
19 Jennifer Radtke Stuart FL 423 27 442 39:36.8 40:14.4 12:46/M
20 Rebecca Browning Palm City FL 63 28 446 40:10.2 40:35.6 12:57/M
21 Amanda Tippin Stuart FL 528 26 475 42:47.8 43:12.8 13:48/M
22 Jenna Jakes Jacksonville FL 248 29 480 43:11.4 43:51.5 13:56/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rachel Planker Stuart FL 5 31 26 22:34.6 22:38.0 7:17/M
2 Samara Essen Stuart FL 142 32 29 22:40.0 22:48.5 7:19/M
3 Alexis Starling 620 32 46 24:09.1 24:26.1 7:47/M
4 Jessica Vanvalkenburgh Stuart FL 543 30 54 24:24.3 24:40.8 7:52/M
5 Ashley Templeton Coral Springs FL 521 30 117 27:14.7 27:26.5 8:47/M
6 Jaime Collins Dania Beach FL 92 34 135 27:46.8 27:53.3 8:57/M
7 Bonnie Galdys Palm City FL 609 34 140 27:54.9 28:00.1 9:00/M
8 Tressa Everett Palm City FL 146 34 143 27:57.3 28:05.5 9:01/M
9 Leanna McDonald Port St. Lucie FL 345 34 166 28:39.7 28:55.8 9:15/M
10 Tara Sustr Jensen Beach FL 506 30 172 28:53.6 29:00.4 9:19/M
11 Morgan Loudon Stuart FL 310 31 178 29:09.4 29:48.5 9:24/M
12 Tasha Suhling Port Saint Lucie FL 503 30 198 29:59.8 30:26.8 9:40/M
13 Lisa Kirkwood Stuart FL 272 33 217 30:41.9 31:07.9 9:54/M
14 Leslie Zell Psl FL 574 32 244 31:32.2 31:59.1 10:10/M
15 Jan Hastings Palm City FL 216 34 266 32:24.7 32:50.6 10:27/M
16 Christina Bonsangue Stuart FL 52 30 279 32:41.5 33:00.2 10:33/M
17 Trisha Kukuvka Palm City FL 283 30 284 32:49.5 33:19.0 10:35/M
18 Pamela Mason Palm City FL 332 31 291 32:58.9 33:11.6 10:38/M
19 Lara Dickinson Palm City FL 121 33 293 33:02.1 33:15.7 10:39/M
20 Alicia McCarty Palm City FL 341 32 302 33:09.7 33:47.4 10:42/M
21 Sarah Skinner Stuart FL 478 32 320 33:54.0 33:54.0 10:56/M
22 Tricia Gray Palm City FL 202 34 332 34:12.3 34:31.1 11:02/M
23 Nina Hidalgo Stuart FL 228 31 350 34:39.9 35:17.9 11:11/M
24 Patricia Mineo Palm City FL 360 30 362 35:11.2 35:32.4 11:21/M
25 Emily Gallo Stuart FL 173 34 376 36:01.8 36:42.1 11:37/M
26 Christina Jewett Fort Pierce FL 252 34 406 37:18.9 37:53.0 12:02/M
27 Brandy Hartman Jensen Beach FL 215 33 438 39:09.4 39:28.5 12:38/M
28 Dorothy Castle Port Saint Lucie FL 599 31 449 40:19.6 40:52.9 13:00/M
29 Michelle Morgan Jensen Beach FL 603 31 472 42:41.6 43:17.4 13:46/M
30 Rachel Back Jacksonville FL 22 34 479 43:11.2 43:51.6 13:56/M
31 Nancy Lehr Jacksonville FL 298 31 495 45:39.8 46:22.2 14:44/M
32 Amy Freese Hobe Sound FL 165 33 524 49:03.4 49:47.1 15:49/M
33 Veronica Corral Indiantown FL 99 33 550 53:29.6 53:44.2 17:15/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jessica Wilks Port St. Lucie FL 570 35 8 20:24.5 20:26.7 6:35/M
2 Jamie Spooner Port Saint Lucie FL 487 36 12 21:06.4 21:08.3 6:48/M
3 Anke Hutson Stuart FL 243 36 33 23:03.2 23:11.5 7:26/M
4 Charlene Foster Hobe Sound FL 158 37 35 23:12.5 23:20.0 7:29/M
5 Stephanie Wilhelm Port Saint Lucie FL 568 35 72 25:16.0 25:24.1 8:09/M
6 Jamie Brausam Dowd Stuart FL 59 36 80 25:31.1 25:38.8 8:14/M
7 Kashka Tarka Stuart FL 512 39 86 25:42.9 25:47.7 8:17/M
8 Michelle Yant Stuart FL 573 39 132 27:41.7 27:50.3 8:56/M
9 Lona Seddon Palm City FL 462 36 133 27:44.8 27:53.6 8:57/M
10 Michelle Heath Stuart FL 221 38 179 29:10.0 29:14.6 9:25/M
11 Courtney MacMullen Palm City FL 320 36 189 29:33.7 29:48.4 9:32/M
12 Amy Nagy Stuart FL 374 35 208 30:17.5 30:22.9 9:46/M
13 Stephanie Bisbano Port St. Lucie FL 46 36 211 30:28.5 30:36.2 9:50/M
14 Suzanne Stout Stuart FL 495 37 228 30:56.2 31:14.5 9:59/M
15 Beth Celestino Stuart FL 76 38 233 31:06.4 31:27.8 10:02/M
16 Colleen Joyce Port Saint Lucie FL 258 35 234 31:12.0 31:52.2 10:04/M
17 Kelly Merriman Stuart FL 351 39 241 31:16.6 31:28.5 10:05/M
18 Karina Jackson Delray Beach FL 247 39 245 31:32.5 31:43.5 10:10/M
19 Allison Murphy Okeechobee FL 370 38 292 33:01.9 33:17.1 10:39/M
20 Karen Vitale Port St Lucie FL 550 37 306 33:18.7 33:39.8 10:45/M
21 Kelly Bailer Palm City FL 23 39 307 33:19.9 33:34.4 10:45/M
22 Pamela Tucker Fort Myers FL 537 37 313 33:33.2 34:12.2 10:49/M
23 Trisha Elliott Jensen Beach FL 136 37 322 33:56.9 34:07.0 10:57/M
24 Alexis Stuckey Palm City FL 499 37 346 34:36.4 34:53.7 11:10/M
25 Tara Stebbins Port St. Lucie FL 607 36 349 34:36.9 35:07.5 11:10/M
26 Kimberly Gates Port St. Lucie FL 181 35 370 35:39.4 35:51.4 11:30/M
27 Amy Henrichs Palm City FL 225 35 384 36:51.8 37:26.1 11:53/M
28 Melissa Raphael Stuart FL 424 37 395 37:05.1 37:39.4 11:58/M
29 Jodi Clawson Port Saint Lucie FL 88 35 407 37:22.1 38:14.3 12:03/M
30 Jenny Mosley Palm City FL 366 37 408 37:22.3 37:47.3 12:03/M
31 Catherine Prann Port St. Lucie FL 414 37 414 37:41.7 38:01.5 12:09/M
32 Stephanie Huffman Jensen Beach FL 241 36 458 40:50.8 41:22.5 13:10/M
33 Farrah Lovelace Stuart FL 311 37 473 42:43.1 43:07.9 13:47/M
34 Leeann Ball Palm City FL 28 39 484 43:48.4 44:32.3 14:08/M
35 Nikki Peyman Fort Pierce FL 408 38 498 45:45.8 46:07.8 14:45/M
36 Michelle Howe Stuart FL 240 39 500 45:46.9 46:28.5 14:46/M
37 Lea McCarthy Palm City FL 339 38 517 48:38.5 49:11.3 15:41/M
38 Heather Swindler Stuart FL 508 35 531 49:36.7 50:22.2 16:00/M
39 Jana Eshenbach Stuart FL 604 38 541 51:45.0 51:45.0 16:42/M
40 Kelly Ward Palm City FL 554 35 547 52:55.2 53:59.2 17:04/M
41 Christina Lopez Port St Lucie FL 307 38 562 55:10.6 55:39.3 17:48/M
42 Katja Poole Stuart FL 412 38 568 58:21.2 58:51.2 18:49/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lisa Miller Stuart FL 357 43 71 25:13.4 25:16.5 8:08/M
2 Lisa Tom Jensen Beach FL 532 44 94 25:55.5 26:03.2 8:22/M
3 Jill Davis Palm City FL 111 44 104 26:30.9 26:44.5 8:33/M
4 Yuko Wood Port St. Lucie FL 591 42 115 26:58.5 27:05.5 8:42/M
5 Diane Sweet Stuart FL 507 42 121 27:24.0 28:17.7 8:50/M
6 Jena Welliever Palm City FL 561 42 128 27:38.0 28:01.8 8:55/M
7 Amy Eversole Palm City FL 147 43 129 27:38.1 28:01.9 8:55/M
8 Shannon Rados Jensen Beach FL 422 43 138 27:49.6 28:06.0 8:58/M
9 Tara Zweben Palm City FL 8 40 139 27:51.1 28:03.2 8:59/M
10 Deborah Fleischer Palm City FL 156 43 152 28:13.8 28:21.3 9:06/M
11 Leeanne Cook Stuart FL 93 44 176 29:07.1 29:26.0 9:24/M
12 Rankin Holloway Palm City FL 236 44 190 29:36.0 29:53.9 9:33/M
13 Dawn Andrus Palm City FL 20 41 195 29:49.5 30:00.8 9:37/M
14 Leticia Celestino Stuart FL 77 43 196 29:55.8 30:18.6 9:39/M
15 Angela Sandoval Stuart FL 449 40 202 30:07.1 30:19.3 9:43/M
16 Jayme Miller Stuart FL 354 42 207 30:14.6 30:23.0 9:45/M
17 Misty Broderick Palm City FL 61 42 212 30:29.4 30:45.7 9:50/M
18 Allison Graham Palm City FL 199 42 213 30:30.9 30:46.5 9:50/M
19 Natalie Walters Stuart FL 552 40 218 30:43.2 31:02.7 9:55/M
20 Kim Major Stuart FL 325 44 226 30:52.2 31:20.0 9:57/M
21 Tammy Werthem Stuart FL 566 42 229 30:58.7 31:06.2 9:59/M
22 Natalie Scammell Stuart FL 453 41 242 31:20.5 31:35.2 10:06/M
23 Toni Ryll Jensen Beach FL 443 44 253 31:54.2 32:17.9 10:17/M
24 Kelly Zukowski Stuart FL 576 42 271 32:35.5 33:14.9 10:31/M
25 Noelle Furtaw Stuart FL 171 42 273 32:36.1 32:52.0 10:31/M
26 Rachel Goldberg Stuart FL 588 41 286 32:51.9 33:13.8 10:36/M
27 Susanna Tomasiello Palm City FL 533 42 323 33:57.0 33:57.0 10:57/M
28 Nancy Lawless Palm City FL 290 41 333 34:16.6 34:34.6 11:03/M
29 Melanie Newton Port St Lucie FL 387 43 347 34:36.4 35:07.2 11:10/M
30 Melissa Garing Palm City FL 174 42 359 34:58.1 35:14.1 11:17/M
31 Jennifer Demirdjian Stuart FL 116 41 366 35:27.2 35:58.9 11:26/M
32 Michelle Schincariol Stuart FL 456 44 369 35:38.0 35:59.9 11:30/M
33 Genna Lundsford Stuart FL 316 40 392 37:04.1 37:33.8 11:57/M
34 Heather McAdams Stuart FL 334 41 394 37:05.0 37:21.4 11:58/M
35 Donna Johnson Palm City FL 255 44 397 37:07.8 37:14.1 11:58/M
36 Deanna Freeman Stuart FL 164 40 399 37:09.3 37:31.0 11:59/M
37 Carolyn Sipperley Palm City FL 473 40 403 37:15.9 37:27.8 12:01/M
38 Maureen Kenyon Port St. Lucie FL 268 40 416 37:49.1 38:20.5 12:12/M
39 Angela Thompson Jensen Beach FL 523 40 418 37:55.8 38:05.1 12:14/M
40 Andrea Greenlee Stuart FL 203 41 432 38:58.0 39:28.3 12:34/M
41 Terisa Heine Palm City FL 224 43 435 39:05.7 39:20.5 12:36/M
42 Jenny Price Stuart FL 418 42 452 40:22.3 41:06.6 13:01/M
43 Teresa Elliott Port St. Lucie FL 135 44 457 40:45.2 41:15.3 13:09/M
44 Kim Holland Jacksonville FL 234 41 491 44:33.8 45:13.4 14:22/M
45 Candi Keene Palm City FL 262 40 505 47:08.8 47:44.3 15:12/M
46 Karen Lubowicki Stuart FL 313 43 514 48:06.3 48:41.0 15:31/M
47 Katina Roffman Port St. Lucie FL 602 40 515 48:09.7 48:54.5 15:32/M
48 Dawn Brocious Stuart FL 60 40 520 48:54.6 49:20.2 15:46/M
49 Jennifer Mehalnak Stuart FL 349 43 525 49:03.8 49:53.2 15:49/M
50 Shanna Varady Jensen Beach FL 546 44 527 49:17.3 50:06.9 15:54/M
51 Christine Polizzi Palm City FL 410 43 533 49:48.2 50:01.2 16:04/M
52 Amy Nave Stuart FL 379 42 539 51:07.7 51:28.4 16:29/M
53 Tamara Sarno Stuart FL 451 43 542 51:54.5 51:54.5 16:45/M
54 Angela Wernick Palm City FL 563 42 572 58:40.6 59:00.4 18:55/M
55 Kelly Cowger Sebastian FL 103 41 573 58:51.7 59:25.7 18:59/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ellen Andel Juno Beach FL 17 47 52 24:23.1 24:24.8 7:52/M
2 Shelly Flowers Jupiter FL 619 47 53 24:23.2 24:25.3 7:52/M
3 Catherine Stringer Stuart FL 498 46 57 24:36.1 24:50.9 7:56/M
4 Edith Majewski Port St. Lucie FL 324 48 87 25:44.5 25:49.9 8:18/M
5 Lisa Martin Port St Lucie FL 329 48 99 26:07.6 26:15.6 8:25/M
6 Roberta Braker Port Saint Lucie FL 58 47 130 27:38.2 27:47.5 8:55/M
7 Sherri Cipriani Port Saint Lucie FL 84 47 151 28:13.5 28:19.4 9:06/M
8 Sharon Bowman Palm City FL 56 45 156 28:19.3 28:28.2 9:08/M
9 Melanie Toth Stuart FL 535 45 158 28:21.1 28:36.3 9:09/M
10 Jennifer Smith-Browne Stuart FL 483 45 169 28:45.7 29:02.7 9:16/M
11 Margie Erwig Port St Lucie FL 141 47 174 28:58.5 29:17.4 9:21/M
12 Stacey Justine Stuart FL 259 46 181 29:17.1 29:22.7 9:27/M
13 Wendy Benoit Palm City FL 40 49 215 30:38.2 30:50.0 9:53/M
14 Christine Mulrooney Palm City FL 367 47 243 31:29.3 31:47.7 10:09/M
15 Lisa Fricke Stuart FL 169 48 246 31:36.8 31:54.6 10:12/M
16 Nancy Gregory Palm City FL 204 45 270 32:33.7 33:00.0 10:30/M
17 Editha Campbell Stuart FL 70 45 275 32:36.9 32:46.2 10:31/M
18 Anette Gosselin Stuart FL 197 49 276 32:37.6 32:59.3 10:31/M
19 Kathryn Neu Palm City FL 384 49 278 32:39.7 32:55.6 10:32/M
20 Jennifer Baker Stuart FL 26 48 283 32:49.4 33:09.0 10:35/M
21 Lisa Miller Stuart FL 356 46 285 32:51.0 33:00.7 10:36/M
22 Sharon Krause Port Saint Lucie FL 276 47 287 32:52.0 33:06.1 10:36/M
23 Kimberly Jeansonne Port St Lucie FL 250 46 289 32:56.4 33:17.7 10:37/M
24 Natalie Miller Stuart FL 358 49 290 32:58.8 33:13.5 10:38/M
25 Rhonda Janssen Stuart FL 249 48 309 33:25.1 33:34.9 10:47/M
26 Amy Manuel Palm City FL 326 48 328 34:01.0 34:05.6 10:58/M
27 Heidi Gleason Jensen Beach FL 189 46 339 34:21.7 34:46.6 11:05/M
28 Amy Albury Palm City FL 12 49 341 34:23.0 34:35.0 11:05/M
29 Daisy Diaz Port Saint Lucie FL 119 46 352 34:45.1 35:17.1 11:13/M
30 Kathy Spencer Port St Lucie FL 486 46 353 34:45.3 35:16.6 11:13/M
31 Linda Montague Psl FL 364 45 358 34:57.7 35:14.9 11:16/M
32 Lisa Clasen Palm City FL 86 48 373 35:57.4 36:15.6 11:36/M
33 Kerri Bustin Stuart FL 69 47 402 37:15.6 37:23.5 12:01/M
34 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 271 49 404 37:16.8 37:28.0 12:01/M
35 Alexis Gibson Palm City FL 184 46 409 37:22.9 37:46.8 12:03/M
36 Wanda Fahser Port St. Lucie FL 148 48 411 37:38.0 38:00.8 12:08/M
37 Christina Bondi Port St. Lucie FL 51 48 412 37:41.1 38:07.3 12:09/M
38 Tracey Smith Port St. Lucie FL 482 49 413 37:41.4 38:07.3 12:09/M
39 Sheryl Parker Port St. Lucie FL 397 49 415 37:48.7 38:20.2 12:12/M
40 Carla Loffredo Stuart FL 614 49 420 38:05.8 38:25.7 12:17/M
41 Tina Ciechanowski Port St. Lucie FL 82 45 422 38:10.4 38:38.9 12:19/M
42 Elizabeth Oreo Port St. Lucie FL 391 47 421 38:10.4 38:38.9 12:19/M
43 Elizabeth Horton Stuart FL 238 47 424 38:17.7 38:40.4 12:21/M
44 Sharon Garton Hobe Sound FL 177 48 433 39:01.3 39:21.8 12:35/M
45 Roxanne Pettinicchio Palm City DE 407 45 434 39:04.8 39:23.0 12:36/M
46 Kallyn Boerner Stuart FL 50 47 437 39:08.4 39:39.9 12:37/M
47 Bonnie Edson Port St Lucie FL 131 46 441 39:26.6 39:49.2 12:43/M
48 Stacy Iannacone Jensen Beach FL 244 48 460 40:54.2 41:21.6 13:12/M
49 Rose Lucas Port St. Lucie FL 314 45 462 41:14.9 41:45.4 13:18/M
50 Maria Paradise Riviera Beach FL 395 47 481 43:38.9 43:52.7 14:05/M
51 Linnea Beard Stuart FL 36 47 488 44:09.1 44:38.2 14:15/M
52 Sharon Moody Stuart FL 365 49 489 44:17.8 44:45.7 14:17/M
53 Lila Gorman Ft Pierce FL 196 45 499 45:46.1 46:07.7 14:46/M
54 Karen Heaning Ft Pierce FL 220 45 501 45:49.2 46:18.0 14:47/M
55 Tandy McCardle Port Saint Lucie FL 337 46 504 46:41.7 47:19.9 15:04/M
56 Lisa Grassam Aiken FL 201 45 506 47:10.4 47:52.0 15:13/M
57 Collette McKee Jensen Beach FL 348 48 534 50:26.3 51:11.2 16:16/M
58 R Miles Port St. Lucie FL 352 49 535 50:55.5 51:33.6 16:25/M
59 Taraneh Khoshbakhti Palm City FL 269 47 536 50:58.7 51:36.2 16:26/M
60 Denise Punger Port Saint Lucie FL 419 48 543 51:56.6 52:21.3 16:45/M
61 Karen Bartnick Palm City FL 31 47 560 55:03.0 55:45.8 17:45/M
62 Diana Edgell Pegrum Palm City FL 130 46 566 55:44.5 56:17.9 17:59/M
63 Kelly Schott Stuart FL 459 46 578 1:00:55.6 1:01:34.5 19:39/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anna Quesada Palm City FL 420 50 68 25:02.7 25:07.6 8:05/M
2 Chris Francello Stuart FL 161 52 74 25:25.0 25:30.7 8:12/M
3 Marylou Brunetta Stuart FL 596 51 83 25:40.5 26:05.4 8:17/M
4 Gail Simmons Stuart FL 470 54 84 25:41.5 25:51.3 8:17/M
5 Laurie Copeland Jensen Beach FL 97 54 95 25:55.7 26:03.3 8:22/M
6 Cat Kaltenhauser Stuart FL 260 50 126 27:36.2 27:44.3 8:54/M
7 Debbie Knupp Stuart FL 273 50 144 27:58.3 28:04.5 9:01/M
8 Beverly Tyrrell Stuart FL 538 54 160 28:22.5 28:41.5 9:09/M
9 Elizabeth Lindsay Stuart FL 304 53 170 28:51.3 29:02.8 9:18/M
10 Susan Fick Port St Lucie FL 152 50 173 28:55.2 29:02.8 9:20/M
11 Marilyn Harris Port Saint Lucie FL 213 53 177 29:08.4 29:14.5 9:24/M
12 Lynn Luisi Port St. Lucie FL 315 50 185 29:27.7 29:41.4 9:30/M
13 Vicky Holly Port St Lucie FL 582 53 204 30:11.0 30:28.1 9:44/M
14 Karen Holston Palm City FL 616 51 205 30:11.8 30:46.7 9:44/M
15 Joann Betz Palm City FL 42 52 214 30:32.9 30:41.8 9:51/M
16 Kathy Hanrahan Palm City FL 212 52 238 31:15.0 31:32.9 10:05/M
17 Susan Taubler Stuart FL 515 51 247 31:41.0 31:50.8 10:13/M
18 Karen Cotler Stuart FL 100 54 248 31:43.0 31:58.9 10:14/M
19 Debra Kempf Palm City FL 265 54 250 31:49.8 32:08.6 10:16/M
20 Kim McDaniel Port Saint Lucie FL 344 51 264 32:18.0 32:28.0 10:25/M
21 Ilene Goldstein Palm City FL 193 50 272 32:36.1 32:47.1 10:31/M
22 Donna Orlandi Stuart FL 392 51 294 33:02.3 33:26.6 10:39/M
23 Valerie Barrick Stuart FL 30 54 311 33:27.7 33:50.1 10:47/M
24 Shelley Giallanzo Port Saint Lucie FL 183 53 321 33:55.1 34:18.7 10:56/M
25 Bernadette Clark Port St. Lucie FL 85 54 355 34:47.5 35:11.6 11:13/M
26 Landa Starling Jensen Beach FL 606 51 357 34:51.2 35:08.2 11:15/M
27 Jeanne Gasiorek Stuart FL 178 52 375 36:00.4 36:36.2 11:37/M
28 Anne Spector Cooper City FL 485 51 383 36:35.8 37:07.4 11:48/M
29 Susan Dermarkarian Stuart FL 117 53 390 37:00.8 37:37.5 11:56/M
30 Corie Degioia Palm City FL 113 50 391 37:00.8 37:37.7 11:56/M
31 Roxanne Chesser Palm City FL 80 52 393 37:04.8 37:32.3 11:57/M
32 Diane Dadko Palm City FL 108 50 400 37:10.4 37:41.5 11:59/M
33 Bonnie Molfetta Port St Lucie FL 363 53 405 37:17.7 37:41.7 12:02/M
34 Lynn Booth Stuart FL 53 53 410 37:26.0 37:26.0 12:05/M
35 Debbie Albertz Stuart FL 11 50 443 39:39.6 39:58.0 12:47/M
36 Joy White Stuart FL 611 54 447 40:16.9 40:57.9 12:59/M
37 Debra Lassiter Palm City FL 289 52 459 40:53.2 41:21.0 13:11/M
38 Donna Adamski Port Saint Lucie FL 9 54 461 41:10.0 41:38.3 13:17/M
39 Debi McGuinness Port St. Lucie FL 347 54 470 42:35.3 43:02.3 13:44/M
40 Yvonne Reynolds Port Saint Lucie FL 428 51 483 43:40.0 43:50.8 14:05/M
41 Teresa Lamonica Port Saint Lucie FL 286 51 497 45:45.7 46:17.6 14:45/M
42 Diana Buglion Palm City FL 64 54 503 46:05.5 46:26.1 14:52/M
43 Loretta Kelly Stuart FL 263 53 508 47:26.4 47:26.4 15:18/M
44 Julie Lay Port St. Lucie FL 291 54 521 48:54.9 49:30.0 15:46/M
45 Annette Evans Port St Lucie FL 144 50 530 49:32.0 49:57.4 15:59/M
46 Susan Sailer Stuart FL 446 54 545 52:17.9 52:54.5 16:52/M
47 Janet Stonebraker Port St. Lucie FL 494 51 548 53:09.7 53:59.4 17:09/M
48 Amy Kenny Stuart FL 267 52 557 54:02.5 54:37.8 17:26/M
49 Laura Bare Palm City FL 29 53 582 1:04:54.8 1:05:25.0 20:56/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lynn Whalen Palm City FL 567 55 93 25:55.1 26:03.6 8:22/M
2 Debbie Hammond Stuart FL 209 55 148 28:10.0 28:24.2 9:05/M
3 Susan Brown Palm City FL 62 55 209 30:17.8 30:33.1 9:46/M
4 Nanette Hidalgo Stuart FL 227 55 225 30:50.3 31:27.6 9:57/M
5 Cynthia Hill Palm City FL 229 57 235 31:12.6 31:15.0 10:04/M
6 Elsie Stewart Stuart FL 491 56 258 32:01.7 32:25.2 10:20/M
7 Phylis Carreiro Palm City FL 73 57 262 32:10.1 32:20.5 10:23/M
8 Joan Lock Palm City FL 305 55 263 32:12.7 32:35.9 10:23/M
9 Pat Shelly Port St. Lucie FL 577 57 268 32:30.5 32:40.1 10:29/M
10 Diane Kimes Stuart FL 270 56 277 32:39.4 32:53.5 10:32/M
11 Vicki Hill Palm City FL 231 55 308 33:21.5 33:33.2 10:45/M
12 Katie Douglas Stuart FL 128 56 342 34:24.7 34:48.7 11:06/M
13 Judy Rotella Port St Lucie FL 437 56 348 34:36.5 34:49.6 11:10/M
14 Stacy Foster Stuart FL 160 57 354 34:46.7 35:04.4 11:13/M
15 Laura Larizza Hobe Sound FL 287 59 356 34:49.2 35:05.9 11:14/M
16 Sheryl Paul Palm City FL 400 55 396 37:07.6 37:40.2 11:58/M
17 Kerry Jellum Jensen Beach FL 251 59 417 37:51.0 38:00.6 12:13/M
18 Marlene Keltner Port St Lucie FL 264 59 426 38:22.2 38:32.6 12:23/M
19 Grace Coffey Stuart FL 89 55 444 39:42.0 39:57.9 12:48/M
20 Margaret Hunter Palm City FL 242 58 453 40:26.4 40:53.7 13:03/M
21 Debra Nagler Palm City FL 373 55 454 40:27.2 41:06.6 13:03/M
22 Sherry Donley Stuart FL 124 59 464 41:17.9 41:50.0 13:19/M
23 Amanda Johnson Stuart FL 253 57 466 41:35.2 42:15.8 13:25/M
24 Elise Natoli Palm City FL 377 58 477 42:51.2 43:11.5 13:49/M
25 Cindy Ruess Jensen Beach FL 440 56 478 43:00.6 43:13.1 13:52/M
26 Judy Bracken Fort Pierce FL 57 55 482 43:38.9 43:52.9 14:05/M
27 Carolyn McCreedy Okeechobee FL 342 56 487 44:04.1 44:26.9 14:13/M
28 Cindy Laconte Stuart FL 285 56 490 44:17.9 44:46.2 14:17/M
29 Candace Bean Palm City FL 35 55 522 48:55.4 49:30.2 15:47/M
30 Janine Fell Palm City FL 150 58 528 49:22.5 49:48.8 15:55/M
31 Tish Sailer Palm City FL 447 56 544 52:17.7 52:54.1 16:52/M
32 Lulu Leytham Port St Lucie FL 301 59 555 53:54.4 54:36.5 17:23/M
33 Debbie Burke-Goltz Port St Lucie FL 66 59 556 53:54.5 54:36.5 17:23/M
34 Cindy Groover Palm City FL 207 58 563 55:43.1 56:07.3 17:58/M
35 Lisa Natale Sebastian FL 375 56 576 58:56.7 59:27.8 19:01/M
36 Dera Muscik Okeechobee FL 371 59 577 1:00:44.9 1:01:04.4 19:35/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rose Fitzpatrick Stuart FL 155 60 232 31:06.0 31:19.2 10:02/M
2 Shelly Schuman Jensen Beach FL 460 61 281 32:43.7 33:09.5 10:33/M
3 Pattie Restaino Stuart FL 427 62 325 33:57.2 34:10.4 10:57/M
4 Cory Carter Palm City FL 74 62 327 33:58.6 34:19.3 10:57/M
5 Samia Ferraro Stuart FL 151 64 365 35:21.1 35:35.7 11:24/M
6 Lynn Matthews Palm City FL 333 64 388 37:00.0 37:20.7 11:56/M
7 Michelle Maguire Palm City FL 322 62 463 41:16.5 41:45.8 13:19/M
8 Josie Gibson Stuart FL 186 62 465 41:30.3 41:54.9 13:23/M
9 Durley Hogan Hobe Sound FL 232 63 493 45:07.9 45:19.2 14:33/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Connie Lewis Palm City FL 300 68 364 35:17.8 35:47.0 11:23/M
2 Maria Prann Cocoa FL 416 67 423 38:11.0 38:34.3 12:19/M
3 Eleanor Hanley Palm City FL 211 67 425 38:19.3 38:47.2 12:22/M
4 Darrae Loudon Palm City FL 308 68 456 40:44.9 41:18.2 13:08/M
5 Suzanne Shields Stuart FL 467 67 467 41:37.2 41:59.7 13:25/M
6 Judy Nesbitt Stuart FL 382 66 468 41:51.0 42:18.1 13:30/M
7 Sally Kosloski Hobe Sound FL 578 67 559 55:01.9 55:38.7 17:45/M
8 Rosemarie Gaiser Stuart FL 172 65 574 58:52.0 59:40.4 18:59/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dee Staley Jensen Beach FL 488 70 469 42:15.2 42:42.2 13:38/M
2 Annie MacMillan Stuart FL 319 70 512 47:58.1 48:18.8 15:28/M
3 Jane Stauffer Palm City FL 490 73 564 55:43.6 56:07.6 17:58/M
Top

Female 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 551 82 379 36:19.5 36:28.8 11:43/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tommy Allore Stuart FL 14 26 1 18:10.9 18:12.9 5:52/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ken Kandefer Jupiter FL 261 40 3 18:32.6 18:33.8 5:59/M
Top

Male Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anthony Alan Stuart FL 10 0 561 55:06.6 55:17.7 17:46/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Parker Layman Stuart FL 295 8 125 27:33.3 27:52.6 8:53/M
2 Dominik Bisbano Port St. Lucie FL 43 8 137 27:48.0 27:54.7 8:58/M
3 Danny Sullivan Stuart FL 505 10 167 28:40.0 28:40.0 9:15/M
4 John Bisbano III Port St. Lucie FL 47 10 186 29:27.9 29:35.2 9:30/M
5 Linden Holloway Palm City FL 235 9 188 29:31.1 29:48.7 9:31/M
6 Gregory Neu Palm City FL 383 8 274 32:36.5 32:48.7 10:31/M
7 Peter Engle Stuart FL 139 8 304 33:15.8 33:42.2 10:44/M
8 Jack Elliott Jensen Beach FL 134 8 324 33:57.1 34:06.7 10:57/M
9 Alexander Thorsen Palm City FL 526 8 485 44:00.9 44:57.4 14:12/M
10 Hudson Swindler Stuart FL 509 6 511 47:48.8 48:34.5 15:25/M
11 David Coquelet Port Saint Lucie FL 98 10 540 51:12.6 51:37.8 16:31/M
12 Alexander Wernick Palm City FL 562 9 571 58:40.4 58:59.4 18:55/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Davis Price Stuart FL 417 13 28 22:38.1 22:41.8 7:18/M
2 Noah Scammell Stuart FL 454 12 43 23:52.1 23:55.4 7:42/M
3 Maguire Stuckey Palm City FL 502 11 55 24:24.7 24:39.3 7:52/M
4 Christopher Dimauro Stuart FL 122 12 60 24:41.1 24:44.3 7:58/M
5 Erik Lubowicki Stuart FL 312 13 79 25:31.0 25:31.0 8:14/M
6 Dylan Palmer Port Saint Lucie FL 393 14 89 25:51.6 26:02.2 8:20/M
7 Christian Pettinicchio Palm City FL 405 13 191 29:36.1 29:39.3 9:33/M
8 John Deshler Palm City FL 118 12 401 37:10.5 37:13.6 11:59/M
9 George Gonzalez Palm City FL 194 12 474 42:43.8 43:23.0 13:47/M
10 Blake Pegrum Palm City FL 402 12 558 54:02.7 54:38.0 17:26/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ethan Scammell Stuart FL 452 15 6 20:01.1 20:04.3 6:27/M
2 Jett Ryll Jensen Beach FL 586 17 18 21:47.3 21:50.7 7:02/M
3 Alex Taub Stuart FL 513 16 31 22:50.9 22:54.7 7:22/M
4 Jacob Krivanek Port Saint Lucie FL 278 16 37 23:28.6 23:54.1 7:34/M
5 Matthew Beers Port St Lucie FL 37 15 47 24:09.5 24:12.2 7:47/M
6 Max Coffey Stuart FL 90 18 63 24:52.6 24:59.6 8:01/M
7 Brett Toth Stuart FL 534 15 113 26:55.7 27:15.7 8:41/M
8 Garrett Albury Palm City FL 13 17 171 28:51.8 29:03.7 9:18/M
9 Tyler Kukuvka Palm City FL 284 15 180 29:11.4 29:40.3 9:25/M
10 Mike McCardle Port St. Lucie FL 335 19 315 33:42.1 33:46.3 10:52/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ron Hulewicz Tequesta FL 618 24 4 19:17.8 19:21.6 6:13/M
2 Michael Levin Palm City FL 299 24 38 23:35.2 23:53.7 7:36/M
3 Aaron Nagler West Palm Beach FL 372 21 40 23:36.9 23:40.3 7:37/M
4 Randall Lay Tequesta FL 292 23 51 24:21.9 24:24.6 7:51/M
5 Robert McCreedy Okeechobee FL 343 24 372 35:53.0 36:13.2 11:35/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Travis Dykes Port St. Lucie FL 129 29 42 23:52.0 23:56.6 7:42/M
2 Edward Evans Palm City FL 145 25 50 24:19.9 25:11.3 7:51/M
3 Wesley Todd Tampa FL 530 29 82 25:35.7 25:40.3 8:15/M
4 Derek Powell Stuart FL 594 28 200 30:02.1 30:52.9 9:41/M
5 John Astles Fort Pierce FL 21 29 221 30:47.0 30:47.0 9:56/M
6 Ryan Cooper Stuart FL 95 27 231 31:01.1 31:01.1 10:00/M
7 Christopher Kuhns Gainesville FL 280 28 336 34:21.2 34:56.0 11:05/M
8 Robert Rustin Port St. Lucie FL 442 26 385 36:53.5 37:29.3 11:54/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mike Canan Port St. Lucie FL 2 33 2 18:27.9 18:29.7 5:57/M
2 Jean Araque Jupiter FL 601 33 23 22:06.9 22:09.3 7:08/M
3 Don Wilks Port St. Lucie FL 569 33 34 23:04.7 23:09.2 7:26/M
4 Ruben Romero Port St. Lucie FL 435 30 107 26:41.1 27:07.2 8:36/M
5 Mark Weaver Stuart FL 557 34 114 26:57.3 27:20.8 8:42/M
6 Alfred Miller Hobe Sound FL 353 32 236 31:13.7 31:47.9 10:04/M
7 Chris Mineo Palm City FL 359 30 297 33:04.6 33:24.1 10:40/M
8 Isaac Cervantes Sandoval Palm Beach Gardens FL 78 34 338 34:21.7 34:37.1 11:05/M
9 Andrew Palmese Stuart FL 394 31 340 34:22.7 34:47.0 11:05/M
10 Brandon Royal Stuart FL 438 30 367 35:28.8 35:48.2 11:26/M
11 Steve Swindler Stuart FL 510 34 552 53:32.0 54:18.7 17:16/M
12 Nick Freese Stuart FL 167 33 554 53:43.8 54:28.4 17:20/M
13 Hayes Templeton Coral Springs FL 522 32 581 1:01:56.3 1:02:22.6 19:59/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jason Alviene Port St. Lucie FL 15 37 14 21:21.1 21:22.9 6:53/M
2 Daniel Newman Stuart FL 385 37 19 21:49.0 21:51.5 7:02/M
3 Jeff Frohlich Stuart FL 612 35 39 23:35.6 23:44.7 7:36/M
4 John Robbins Pompano Beach FL 431 37 41 23:47.4 23:52.3 7:40/M
5 Bill Stuckey Palm City FL 500 37 44 23:53.0 24:07.7 7:42/M
6 Chris Mock Port St. Lucie FL 621 37 45 24:05.7 24:13.2 7:46/M
7 Dubiel Linares West Palm Beach FL 303 36 61 24:48.0 24:58.4 8:00/M
8 John Bisbano Port St. Lucie FL 44 38 76 25:26.7 25:32.7 8:12/M
9 Steve Connell 610 35 97 26:01.2 26:16.8 8:24/M
10 Benjamin Lehr Jacksonville FL 297 36 98 26:07.2 26:50.1 8:25/M
11 Adam Waltersdorff Stuart FL 553 39 103 26:19.9 26:29.9 8:29/M
12 Robert Ray Port St. Lucie FL 426 35 118 27:16.8 27:18.4 8:48/M
13 Ryan Seddon Palm City FL 463 36 131 27:41.4 27:50.1 8:56/M
14 Shawn McCarthy Palm City FL 340 37 141 27:55.3 28:06.9 9:00/M
15 David Layman Stuart FL 294 39 142 27:56.0 28:16.6 9:01/M
16 Chris Jackson Delray Beach FL 246 36 147 28:06.5 28:17.4 9:04/M
17 Alex Boerner Stuart FL 49 37 168 28:41.2 29:12.4 9:15/M
18 Travis Roffman Port Saint Lucie FL 433 39 194 29:42.6 30:18.0 9:35/M
19 Paul Meola Palm City FL 350 39 201 30:03.4 30:20.6 9:42/M
20 Anthony Vignola Port St Lucie FL 547 38 224 30:50.1 31:06.8 9:57/M
21 Matt D'Andrea Palm City FL 109 38 249 31:48.7 32:25.3 10:15/M
22 Jamie Foster Hobe Sound FL 159 39 260 32:05.4 32:12.3 10:21/M
23 Jason Dickinson Palm City FL 120 36 296 33:03.3 33:17.1 10:40/M
24 Juan Villegas Miami FL 549 39 298 33:05.5 33:32.1 10:40/M
25 Mike Mailman Stuart FL 323 37 330 34:03.9 34:17.5 10:59/M
26 Kenneth MacMullen Palm City FL 321 38 436 39:06.7 39:20.4 12:37/M
27 Tim Thorsen Palm City FL 527 39 486 44:01.9 44:58.3 14:12/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joe Miller Stuart FL 355 42 9 20:28.6 20:29.8 6:36/M
2 Gene Zweben Palm City FL 7 42 10 20:32.0 20:34.5 6:37/M
3 Bryan Garner Palm City FL 175 42 15 21:25.3 21:31.7 6:55/M
4 Gil Lima Port Saint Lucie FL 302 40 17 21:44.3 21:47.0 7:01/M
5 Mickey Planker Stuart FL 4 42 25 22:21.4 22:24.4 7:13/M
6 Eric Cole Stuart FL 91 41 30 22:46.1 22:49.7 7:21/M
7 Chris Grim Palm City FL 206 44 59 24:41.0 25:13.7 7:58/M
8 Mark Hamel Port St Lucie FL 208 40 62 24:51.9 24:54.9 8:01/M
9 Michael Sorvillo Jensen Beach FL 484 40 73 25:18.8 25:25.8 8:10/M
10 Javier Perez West Palm Beach FL 404 41 77 25:27.4 25:39.5 8:13/M
11 Scott Heath Stuart FL 222 41 96 25:55.9 26:01.3 8:22/M
12 Chris Baker Stuart FL 24 40 109 26:47.8 27:14.0 8:38/M
13 Bryan Graham Palm City FL 1 43 122 27:25.4 27:38.3 8:51/M
14 Steve Franklin Port St. Lucie FL 162 43 124 27:30.9 27:39.8 8:52/M
15 Brian Gibson Palm City FL 185 43 136 27:46.8 27:53.6 8:57/M
16 Todd Hogan Port St. Lucie FL 233 43 183 29:18.1 29:29.6 9:27/M
17 Scott Scammell Stuart FL 455 43 192 29:39.9 29:52.3 9:34/M
18 Larry Heine Palm City FL 223 42 206 30:11.9 30:26.0 9:44/M
19 Chad Thornton Palm City FL 524 44 222 30:49.0 30:49.0 9:56/M
20 Dave Cipriani Port Saint Lucie FL 83 44 237 31:14.1 31:19.7 10:05/M
21 Chad Sipperley Palm City FL 474 40 257 31:55.5 32:08.2 10:18/M
22 Joseph Kukuvka Palm City FL 282 42 282 32:44.6 33:14.7 10:34/M
23 Danny Cunningham Stuart FL 104 43 300 33:07.3 33:38.0 10:41/M
24 Christopher Zukowski Stuart FL 575 41 301 33:08.3 33:23.3 10:41/M
25 Eric Sirmons Fort Pierce FL 475 40 331 34:06.4 34:32.6 11:00/M
26 Jason Fleming Palm City FL 608 41 439 39:15.6 39:45.6 12:40/M
27 Craig Nave Stuart FL 381 44 538 51:07.4 51:28.6 16:29/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John Dimauro Stuart FL 123 49 13 21:13.7 21:16.4 6:51/M
2 Mike Delowery Palm City FL 114 48 16 21:36.5 21:40.7 6:58/M
3 Paul Parrinelli Port St Lucie FL 398 48 20 21:50.0 21:55.1 7:03/M
4 Larry Shull Palm City FL 468 49 24 22:16.7 22:18.3 7:11/M
5 James Groves Palm City FL 579 46 32 22:59.8 23:06.3 7:25/M
6 Bill Rostock Stuart FL 436 45 36 23:23.6 23:27.2 7:33/M
7 Carl Radish Port St Lucie FL 421 47 48 24:12.3 24:15.6 7:48/M
8 Jeffrey Friedman Palm City FL 170 45 66 24:59.5 25:03.2 8:04/M
9 Steven Martine Stuart FL 330 45 90 25:53.0 26:11.4 8:21/M
10 Richard Demarchi Stuart FL 115 46 101 26:08.4 26:17.6 8:26/M
11 Robert Cook Stuart FL 94 46 175 29:07.1 29:25.8 9:24/M
12 Troy McDonald Stuart FL 346 46 182 29:17.7 29:41.4 9:27/M
13 Greg Thorpe Palm City FL 525 49 197 29:56.0 30:08.4 9:39/M
14 Timothy Woltmann Stuart FL 571 47 210 30:22.6 30:43.6 9:48/M
15 Steven Sager Hohokus NJ 444 46 227 30:52.5 31:11.5 9:57/M
16 Gerald Manuel Palm City FL 327 46 310 33:26.6 33:30.2 10:47/M
17 Michael McNicholas Stuart FL 585 49 334 34:18.1 34:50.3 11:04/M
18 Michael Pettinicchio Palm City FL 406 46 345 34:27.4 34:44.9 11:07/M
19 Alex Fricke Stuart FL 168 46 351 34:43.2 35:01.6 11:12/M
20 Matt Varady Jensen Beach FL 545 45 387 36:55.2 37:06.0 11:55/M
21 Carey Shepherd Tallahassee FL 466 46 419 37:56.7 38:17.8 12:14/M
22 Peter Wernick Palm City FL 565 47 569 58:40.0 58:59.9 18:55/M
23 John Cowger Sebastian FL 102 47 575 58:53.1 59:26.2 19:00/M
24 David Elliott Stuart FL 132 48 580 1:00:56.7 1:01:36.5 19:39/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 6 51 5 19:59.1 20:00.6 6:27/M
2 Ed Burrows Stuart FL 68 50 21 21:55.7 21:57.9 7:04/M
3 Rob Taylor Palm City FL 517 52 49 24:17.1 24:20.3 7:50/M
4 Shawn Riddell Hobe Sound FL 589 52 56 24:30.5 24:34.4 7:54/M
5 Ernie Ojito Port St. Lucie FL 389 54 58 24:38.0 24:38.0 7:57/M
6 Edward Weinberg Palm City FL 558 50 75 25:26.4 25:31.4 8:12/M
7 David Newton Port St Lucie FL 386 51 108 26:47.7 27:19.9 8:38/M
8 Jan Krestan Palm City FL 277 52 112 26:53.2 27:03.7 8:40/M
9 Edgar Perkins Jensen Beach FL 617 50 150 28:12.7 28:25.5 9:06/M
10 Brad Holston Palm City FL 615 51 193 29:41.3 30:16.2 9:35/M
11 Jeff Gilheney Palm City FL 187 50 199 30:01.3 30:21.9 9:41/M
12 Alex F Hernandez Palm City FL 226 53 216 30:38.2 30:57.4 9:53/M
13 George Andreassi Jupiter FL 19 54 255 31:55.1 32:27.3 10:18/M
14 Philip Echevarrio Great River NY 593 50 269 32:32.2 32:57.4 10:30/M
15 Peter Engle Stuart FL 138 51 312 33:31.7 33:58.4 10:49/M
16 Rich Campbell Stuart FL 71 54 316 33:45.2 33:55.4 10:53/M
17 Glen Van Slooten Jensen Beach FL 541 50 377 36:02.0 36:25.8 11:37/M
18 Pete Ruess Jensen Beach FL 441 53 378 36:14.4 36:27.7 11:41/M
19 Stephen Booth Stuart FL 54 52 380 36:19.8 37:26.9 11:43/M
20 Terry Lundsford Stuart FL 317 52 381 36:30.1 36:59.8 11:46/M
21 Paul McCardle Port St. Lucie FL 336 53 502 45:53.8 46:32.1 14:48/M
22 Paul Daniel Palm City FL 110 53 510 47:39.0 47:39.0 15:22/M
23 Colin Pegrum Palm City FL 403 50 565 55:43.7 56:18.4 17:58/M
24 Glen Poole Stuart FL 411 51 567 58:20.6 58:51.9 18:49/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Steve Santos Stuart FL 450 55 11 20:46.6 20:48.6 6:42/M
2 Scott Feldman Stuart FL 149 57 78 25:30.9 25:36.8 8:14/M
3 Joseph Taub Stuart FL 514 55 88 25:51.6 25:57.4 8:20/M
4 Stephen Curet Palm City FL 107 56 105 26:31.3 26:44.7 8:33/M
5 John Toebe Stuart FL 531 57 119 27:17.2 27:34.7 8:48/M
6 Richard Schoenborn Palm City FL 489 56 134 27:46.4 28:13.5 8:57/M
7 Ken Parker Psl FL 396 59 149 28:10.6 28:32.5 9:05/M
8 Robert Lay Port St. Lucie FL 293 57 153 28:14.0 28:25.1 9:06/M
9 Tim Donofrio Stuart FL 126 55 159 28:21.8 28:41.3 9:09/M
10 Steve Estabrooks Stuart FL 143 59 163 28:30.2 28:52.2 9:12/M
11 Jeff Sabin Hobe Sound FL 622 58 164 28:31.8 28:55.0 9:12/M
12 Mark Loeb Stuart FL 306 56 223 30:49.2 31:10.9 9:56/M
13 John Heaning Ft Pierce FL 219 55 335 34:19.7 34:44.2 11:04/M
14 John Bowen Stuart FL 55 56 343 34:26.5 35:11.1 11:06/M
15 Tom Rohe Palm City FL 434 57 360 35:06.6 35:31.0 11:19/M
16 Elliot Paul Palm City FL 399 56 389 37:00.3 37:33.0 11:56/M
17 Robert Cotler Stuart FL 101 59 398 37:08.6 37:24.8 11:59/M
18 Ken Natoli Palm City FL 378 58 476 42:50.8 43:11.3 13:49/M
19 Michael Natale Sebastian FL 376 55 492 44:56.0 45:25.1 14:30/M
20 Robert Woodruff Jacksonville FL 572 55 494 45:34.2 46:13.9 14:42/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Steve Day Stuart FL 112 62 27 22:37.2 22:39.8 7:18/M
2 Steve Cargill Hobe Sound FL 72 64 64 24:55.9 24:58.9 8:02/M
3 Ken Rickson Hobe Sound FL 429 62 102 26:17.9 26:20.9 8:29/M
4 Richard Goodrich Stuart FL 195 61 116 27:13.8 27:29.9 8:47/M
5 Orin Linde Stuart FL 592 63 145 27:59.1 28:05.4 9:02/M
6 Bill Hester Jensen Beach FL 583 64 203 30:10.4 30:28.2 9:44/M
7 Kevin Traynor Port Saint Lucie FL 536 60 252 31:53.3 32:03.1 10:17/M
8 Claude Vandenabeele Palm City FL 542 64 261 32:09.9 32:24.0 10:22/M
9 Jeff Teach Palm City FL 520 64 319 33:52.6 34:25.4 10:55/M
10 Hugo Carter Palm City FL 75 64 326 33:58.2 34:19.5 10:57/M
11 Marty Post Hobe Sound FL 413 63 329 34:02.3 34:10.9 10:59/M
12 Don Cuozzo Palm City FL 105 60 361 35:09.6 35:09.6 11:20/M
13 Greg Hall Jensen Beach FL 598 63 374 35:57.4 36:25.3 11:36/M
14 Tim Donley Stuart FL 125 62 519 48:52.5 49:26.8 15:46/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dennis Jones Palm City FL 256 69 111 26:53.0 26:57.1 8:40/M
2 Charles Simmons Stuart FL 469 67 146 28:00.3 28:09.4 9:02/M
3 Michael Hastings Stuart FL 217 65 220 30:46.3 30:54.7 9:55/M
4 Bill Holmes Stuart FL 587 68 251 31:51.0 32:10.2 10:16/M
5 Don MacKay Hobe Sound FL 318 65 267 32:27.3 32:42.5 10:28/M
6 Lewis Loudon Palm City FL 309 69 280 32:41.9 33:15.2 10:33/M
7 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 274 68 318 33:50.3 34:18.4 10:55/M
8 James Hill Stuart FL 230 66 428 38:31.3 39:07.8 12:25/M
9 Nick Rusiniak Palm City FL 590 69 430 38:48.7 39:22.4 12:31/M
10 Harvey Fishstein Palm City FL 153 65 450 40:22.0 40:45.4 13:01/M
11 Jim Dougherty Fort Pierce FL 127 67 529 49:29.9 50:01.3 15:58/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ed Ruby Fort Pierce FL 439 70 154 28:16.9 28:19.9 9:07/M
2 Steve Strait Stuart FL 496 72 187 29:28.8 29:39.5 9:30/M
3 Wayne Layman Stuart FL 296 72 240 31:15.9 31:36.7 10:05/M
4 Gary Hawken Stuart FL 218 73 368 35:33.0 36:01.1 11:28/M
5 Harry Sinnamon Palm City FL 472 70 516 48:38.0 49:11.6 15:41/M
6 Joseph Prann Cocoa FL 415 70 546 52:44.3 53:09.7 17:01/M
7 James Copeland Jensen Beach FL 96 70 553 53:42.8 54:28.2 17:19/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Gotthard Franz Stuart FL 163 77 509 47:37.0 47:37.0 15:22/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nicholas Valerio Hobe Sound FL 540 80 445 40:02.3 40:12.4 12:55/M
2 Bob Hartlep Fort Pierce FL 214 87 551 53:30.1 54:06.0 17:15/M