Palm City Turkey Trot 5K Run

Age Group Results

November 28, 2013


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: Top Finishers 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Run

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joan Klostreich Palm City FL 2 41 7 20:02.2 20:03.9 6:28/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Cynthia Washam Jensen Beach FL 6 56 29 22:30.4 22:33.0 7:15/M
Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Akayla Zaph Palm City FL 630 10 103 26:54.3 26:56.7 8:41/M
2 Keira Gaskins Port Saint Lucie FL 158 8 186 30:30.2 30:46.1 9:50/M
3 Lauryn Klostreich Palm City FL 247 9 250 33:25.0 34:00.2 10:47/M
4 Mia Pretorius Stuart FL 373 8 273 34:35.7 34:48.4 11:09/M
5 Courtney Pirozzi Lake Worth FL 362 9 290 35:33.6 36:00.0 11:28/M
6 Peyton Zuloaga Jensen Beach FL 639 8 336 37:55.9 38:34.1 12:14/M
7 Abigail Wilcox Stuart FL 483 10 341 38:25.4 38:32.8 12:24/M
8 Isabel Henrichs Palm City FL 202 9 349 38:48.4 39:06.3 12:31/M
9 Elsie Henrichs Palm City FL 201 8 352 39:01.5 39:01.5 12:35/M
10 Emmie Love Stuart FL 288 8 387 41:45.1 42:13.4 13:28/M
11 Nicole Gorman Ft Pierce FL 178 8 425 48:47.5 49:14.7 15:44/M
12 Grace Gorman Ft Pierce FL 176 8 426 48:49.7 49:16.3 15:45/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alexa Zaph Palm City FL 631 12 22 21:41.4 21:43.6 7:00/M
2 Lizzy Spears Palm City FL 442 13 165 29:29.0 29:37.2 9:31/M
3 Nicole Arendt Decatur GA 28 11 219 31:37.1 31:42.6 10:12/M
4 Marie Bartnick Palm City FL 35 13 277 34:58.9 35:17.2 11:17/M
5 Karsyn Freeman Boynton Beach FL 143 12 292 35:39.6 36:06.0 11:30/M
6 Abigail Kreitz Jensen Beach FL 251 13 311 36:18.2 36:48.1 11:43/M
7 Olivia Wilkinson Palm City FL 489 12 322 36:45.6 37:17.6 11:51/M
8 Hayden Henke Ft Myers FL 197 11 353 39:13.7 39:13.7 12:39/M
9 Brianna Ferguson Port St. Lucie FL 130 13 381 41:13.3 41:30.3 13:18/M
10 Brittney Ferguson Port St. Lucie FL 131 13 396 42:41.8 42:58.9 13:46/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sophia Olivo Port Saint Lucie FL 341 16 20 21:39.4 21:41.4 6:59/M
2 Natalie Gates Vestal NY 167 16 21 21:40.7 21:44.0 6:59/M
3 Taylor Clasen Stuart FL 85 17 82 25:43.2 25:49.9 8:18/M
4 Avery Devault Palm City FL 112 16 129 27:51.9 27:58.4 8:59/M
5 Sarah Stewart Stuart FL 452 17 140 28:14.2 28:27.3 9:06/M
6 Karolina Poderski Palm City FL 367 19 166 29:30.5 29:59.2 9:31/M
7 Kaitlynn Orlandi Stuart FL 344 19 192 30:37.7 30:55.3 9:53/M
8 Christina Freese Stuart FL 145 17 194 30:46.2 31:09.0 9:55/M
9 Jackie Shannon Shannon Palm City FL 420 15 240 32:59.6 33:08.1 10:38/M
10 Nadia Szymanowicz Palm City FL 458 15 287 35:20.7 35:25.2 11:24/M
11 Cortney Gates Palm City FL 160 19 361 39:39.9 39:58.2 12:47/M
12 Dale Spicer Palm City FL 443 18 397 43:10.9 43:50.2 13:55/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carly Gates Vestal NY 159 20 18 21:34.2 21:37.2 6:57/M
2 Lauren Gates Vestal NY 166 22 24 21:43.8 21:47.7 7:00/M
3 Erika Gates Vestal NY 162 23 27 22:16.8 22:20.4 7:11/M
4 Emily Freese Stuart FL 147 22 36 23:33.1 23:54.5 7:36/M
5 Jessica Lewis Palm City FL 268 21 39 23:44.2 23:49.3 7:39/M
6 Jaresa Shasteen Punta Gorda FL 423 24 66 24:45.1 24:51.8 7:59/M
7 Rebecca Freese Stuart FL 148 24 85 25:55.9 26:18.6 8:22/M
8 Kathryn Murrow Orlando FL 334 23 90 26:07.1 26:29.0 8:25/M
9 Marissa Melillo Jacksonville FL 311 22 107 27:03.0 27:22.3 8:44/M
10 Jessica Duffy Jacksonville FL 121 22 108 27:03.7 27:23.2 8:44/M
11 Sara Saxner Plantation FL 412 21 118 27:25.4 27:37.8 8:51/M
12 Ashley Friedrich Stuart FL 153 24 132 27:54.8 28:06.9 9:00/M
13 Rachael Bushey South Pasadena FL 63 24 145 28:22.9 28:31.2 9:09/M
14 Lily Campbell Tallahassee FL 68 21 169 29:40.3 30:05.6 9:34/M
15 Katie Sprauer Palm City FL 447 22 181 30:21.7 30:28.3 9:47/M
16 Rosamaria Gigliotti Palm City FL 169 23 195 30:49.1 31:11.9 9:56/M
17 Mackenzie Lewis Palm City FL 269 20 241 33:01.5 33:07.0 10:39/M
18 Melyssa Ganas Stuart FL 156 21 264 34:12.2 34:39.3 11:02/M
19 Megan Schroeder Palm City FL 416 21 272 34:35.2 35:04.5 11:09/M
20 Kelli Siters Port St Lucie FL 427 23 286 35:20.6 35:27.6 11:24/M
21 Jessica Quesada Palm City FL 379 21 293 35:40.0 35:54.8 11:30/M
22 Shannon Jollie Stuart FL 232 20 297 35:44.0 36:17.7 11:32/M
23 Crystal Sneed Stuart FL 436 20 360 39:34.4 39:50.6 12:46/M
24 Jessica Jollie Hobe Sound FL 231 22 373 40:52.6 41:26.2 13:11/M
25 Rebecca Warden Palm City FL 50 24 401 43:51.9 44:13.1 14:09/M
26 Sarah Murrow Okeechobee FL 333 22 407 45:27.8 45:47.6 14:40/M
27 Christine Sneed Stuart FL 435 22 422 47:59.8 48:16.6 15:29/M
28 Brittany Bible Palm City FL 51 23 431 49:14.1 49:37.5 15:53/M
29 Hayley Trainer Jupiter FL 468 21 448 52:01.8 52:40.9 16:47/M
30 Kelly Wojoieszak Jensen Beach FL 492 22 449 52:23.8 53:04.8 16:54/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amber Allore Stuart FL 17 26 26 22:06.7 22:10.0 7:08/M
2 Laura Hayden Port St. Lucie FL 192 27 84 25:44.5 25:57.1 8:18/M
3 Sara Duffy Alexandria VA 122 27 94 26:26.2 26:38.4 8:32/M
4 Tiffany Piquet Lutz FL 361 25 95 26:28.0 27:00.3 8:32/M
5 Laura Dacunha Boston MA 103 28 109 27:05.2 27:13.6 8:44/M
6 Rachel Stewart Stuart FL 451 25 139 28:12.6 28:26.1 9:06/M
7 Hannah Schwab Stuart FL 417 28 147 28:37.4 28:43.5 9:14/M
8 Casey Pieper Hobe Sound FL 357 25 160 29:03.4 29:30.3 9:22/M
9 Julie McNett Stuart FL 310 25 179 30:12.9 30:19.8 9:45/M
10 Kaitlin Fiske Palm City FL 137 25 189 30:34.1 31:02.8 9:52/M
11 Jessica Richards Ellington CT 391 26 202 31:14.5 32:08.0 10:05/M
12 Jenna Pillarilla Staten Island NY 360 26 221 31:44.9 31:56.1 10:14/M
13 Nicki Giordano Port Saint Lucie FL 173 25 231 32:13.0 32:42.7 10:24/M
14 Sarah Gillooly Jensen Beach FL 172 29 235 32:29.1 32:47.2 10:29/M
15 Amanda Pansey Palm City FL 348 26 246 33:17.8 33:29.9 10:44/M
16 Nicole Jones Tampa FL 236 26 255 33:56.7 34:17.1 10:57/M
17 Lauren Aiken Port St. Lucie FL 12 29 280 35:06.2 35:15.7 11:19/M
18 Jessica Ellison Palm City FL 299 26 285 35:18.9 35:43.1 11:23/M
19 Zoie Sloan Port Saint Lucie FL 429 29 291 35:37.8 35:49.2 11:29/M
20 Stephanie Sloan Port Saint Lucie FL 428 29 303 35:55.2 36:08.8 11:35/M
21 Amy Vanderberg Port St. Lucie FL 292 25 400 43:46.5 44:05.7 14:07/M
22 Samantha Spizzuco Palm City FL 446 26 404 44:29.8 44:47.3 14:21/M
23 Lisa Paul Palm City FL 350 26 417 47:21.5 47:21.5 15:16/M
24 Ashley Spizzuco Palm City FL 444 29 441 50:50.3 51:08.3 16:24/M
25 Jaclyn Lutz Stuart FL 293 28 446 51:29.1 52:25.6 16:36/M
26 Laura Cook Hattiesburg MS 93 25 453 52:58.5 53:31.0 17:05/M
27 Kristen Worl Jenson Beach FL 494 25 461 53:49.0 54:30.3 17:22/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brie Dechance Patchogue NY 109 30 44 23:54.8 24:07.7 7:43/M
2 Trisha Kukuvka Palm City FL 255 30 55 24:20.1 24:23.8 7:51/M
3 Tracy Fisher Fort Pierce FL 135 34 76 25:16.7 25:25.9 8:09/M
4 Sarah Mickalsen Port St. Lucie FL 317 32 101 26:44.5 27:17.2 8:37/M
5 Gwen Fritz Stuart FL 154 33 111 27:11.0 27:28.5 8:46/M
6 Ellen Bango Palm City FL 32 30 122 27:32.4 27:59.0 8:53/M
7 Michele Williams Port Saint Lucie FL 490 32 131 27:54.2 28:05.5 9:00/M
8 Jac McManus Stuart FL 309 33 134 27:58.5 28:06.4 9:01/M
9 Anabelle Hilton Stuart FL 210 31 152 28:42.6 29:09.2 9:15/M
10 Heather Jordan Stuart FL 237 30 167 29:32.3 29:40.2 9:32/M
11 Robin Spear Annapolis MD 439 34 172 29:43.6 30:22.4 9:35/M
12 Abby Moeddel Palm City FL 322 31 173 29:44.6 29:54.2 9:35/M
13 Samantha Carroll Port Saint Lucie FL 72 31 184 30:23.1 30:46.7 9:48/M
14 Alicia McCarty Palm City FL 303 32 200 31:11.1 31:20.3 10:04/M
15 Kristin Campbell Port St Lucie FL 67 31 208 31:20.7 31:31.2 10:06/M
16 Pam Mason Palm City FL 302 31 227 32:07.6 32:30.7 10:22/M
17 Lacey Kneip Port St. Lucie FL 248 33 233 32:19.2 32:28.5 10:25/M
18 Lyndsay Slocum Roswell GA 430 34 236 32:33.5 33:05.6 10:30/M
19 Megan Hyndman Port St Lucie FL 219 30 244 33:16.1 33:38.6 10:44/M
20 Jeanine Hickox Port St. Lucie FL 208 31 247 33:23.3 33:59.8 10:46/M
21 Brooke Grostefon Stuart FL 183 33 261 34:07.8 34:25.2 11:00/M
22 Kristie Pirozzi Lake Worth FL 363 33 289 35:33.3 35:59.7 11:28/M
23 Jennifer Lieber Stuart FL 271 34 379 40:58.8 41:18.9 13:13/M
24 Courtney Chappel Palm City FL 645 31 390 42:06.6 42:38.3 13:35/M
25 Stefanie Batusic Port St. Lucie FL 39 30 391 42:11.2 42:36.5 13:36/M
26 Lani Bartsch Fort Pierce FL 37 34 414 47:12.8 47:27.4 15:14/M
27 Jalene Baez Port St. Lucie FL 31 31 433 49:18.8 49:59.7 15:54/M
28 Roberta Katz Port St Lucie FL 239 34 459 53:42.4 54:26.9 17:19/M
29 Gina Remington Dallas TX 387 32 463 53:53.2 54:18.5 17:23/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jessica Wilks Port St Lucie FL 4 35 10 20:09.2 20:11.2 6:30/M
2 Michelle Heath Stuart FL 195 38 34 23:23.8 23:23.8 7:33/M
3 Kimberly Gates Port St. Lucie FL 165 35 50 24:09.0 24:19.7 7:47/M
4 Spring Colon Palm City FL 89 35 52 24:12.9 24:18.1 7:48/M
5 Amy Wilcox Stuart FL 486 39 63 24:29.6 24:36.1 7:54/M
6 Michelle Yant Stuart FL 628 39 110 27:09.2 27:24.0 8:45/M
7 Shannon Pretorius Stuart FL 374 37 128 27:49.0 27:57.0 8:58/M
8 Laura Beringer Palm City FL 49 39 154 28:48.6 28:51.6 9:17/M
9 Kristie Nogueira Stuart FL 337 36 157 28:55.5 29:02.4 9:20/M
10 Beth Celestino Stuart FL 78 38 164 29:14.9 29:45.6 9:26/M
11 Megan Schoner Port St. Lucie FL 415 39 180 30:18.0 30:28.7 9:46/M
12 Kelly Merriman Stuart FL 315 39 188 30:30.7 30:35.1 9:50/M
13 April Hart Lake Clarke Shores FL 187 38 198 31:00.1 31:40.3 10:00/M
14 Pamela Tucker Palm City FL 473 37 209 31:21.4 31:59.0 10:07/M
15 Kelly Miller Stuart FL 321 38 212 31:29.9 31:36.0 10:09/M
16 Karen Vitale Port St Lucie FL 475 39 217 31:35.8 31:49.8 10:11/M
17 Kristin Wallace Stuart FL 477 39 260 34:07.6 34:25.1 11:00/M
18 Tina Reynolds Port Saint Lucie FL 390 38 262 34:08.7 34:21.1 11:01/M
19 Michelle Bartnick Lake Placid FL 36 38 278 34:59.1 35:17.1 11:17/M
20 Ann Johnson Port Saint Lucie FL 224 39 294 35:40.8 36:13.3 11:30/M
21 Jodi Clawson Port Saint Lucie FL 86 35 298 35:46.9 36:23.6 11:32/M
22 Julie Polakow Port St Lucie FL 368 39 338 38:04.6 38:19.6 12:17/M
23 Amy Henrichs Palm City FL 199 35 348 38:46.5 39:05.0 12:30/M
24 Heather Kenney Stuart FL 240 37 358 39:32.4 39:50.1 12:45/M
25 Melissa Raphael Stuart FL 383 37 359 39:34.0 39:50.8 12:46/M
26 Julie Moore Okeechobee FL 326 37 363 39:47.1 41:32.7 12:50/M
27 Farrah Lovelace Stuart FL 290 37 364 39:52.0 40:21.3 12:52/M
28 Leann Decesare Stuart FL 108 37 372 40:22.3 40:47.1 13:01/M
29 Victoria Love Stuart FL 289 39 384 41:37.1 42:05.6 13:25/M
30 Brooke Radcliffe Stuart FL 381 38 393 42:24.3 42:45.8 13:41/M
31 Lisa Stewart Stuart FL 450 39 413 46:51.6 47:27.0 15:07/M
32 Vanessa Diaz Port St. Lucie FL 116 35 432 49:17.7 49:59.7 15:54/M
33 Kristina Koch Port St. Lucie FL 249 37 437 50:02.3 50:44.5 16:08/M
34 Christina Lopez Port St. Lucie FL 285 38 465 54:34.6 55:10.7 17:36/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Stephanie Stone Stuart FL 453 40 32 23:14.5 23:20.4 7:30/M
2 Jill Davis Palm City FL 136 44 67 24:57.2 25:15.9 8:03/M
3 Yuko Wood Port Saint Lucie FL 493 42 78 25:37.8 25:42.2 8:16/M
4 Amy Roselio Palm City FL 400 43 79 25:40.9 25:45.9 8:17/M
5 Beth Leiblein Stuart FL 266 42 98 26:43.3 26:50.5 8:37/M
6 Michaele MacKey Palm City FL 295 41 127 27:48.5 28:20.3 8:58/M
7 Dawn Andrus Palm City FL 24 41 130 27:53.7 27:57.9 9:00/M
8 Amy Kreitz Jensen Beach FL 252 42 149 28:38.7 29:07.9 9:14/M
9 Jayme Miller Stuart FL 320 42 159 28:56.7 29:03.9 9:20/M
10 Leticia Celestino Stuart FL 79 43 163 29:13.8 29:39.3 9:25/M
11 Jennifer Jacobs Palm City FL 221 41 187 30:30.4 30:44.1 9:50/M
12 Noelle Furtaw Stuart FL 155 42 190 30:35.3 31:06.5 9:52/M
13 Tracey Scraba Tolland CT 418 40 203 31:15.5 32:08.9 10:05/M
14 Deanna Lamazares Port St Lucie FL 258 44 214 31:34.0 32:00.6 10:11/M
15 Rankin Smith Holloway Palm City FL 434 44 216 31:35.4 32:02.4 10:11/M
16 Christine Arendt Decatur GA 25 42 223 31:47.0 32:03.5 10:15/M
17 Lucrecia Rosado Palm City FL 399 42 245 33:16.3 33:25.5 10:44/M
18 Misty Broderick Palm City FL 59 42 268 34:19.4 34:47.9 11:04/M
19 Kelly Anderson Port St. Lucie FL 20 44 271 34:33.4 35:07.4 11:09/M
20 Carolyn Sipperley Palm City FL 425 40 279 35:03.2 35:38.5 11:18/M
21 Melanie Howe Stuart FL 218 42 300 35:48.5 35:57.4 11:33/M
22 Amy Saxner Plantation FL 409 44 305 36:07.8 36:25.0 11:39/M
23 Donna Johnson Palm City FL 226 44 309 36:15.2 36:30.1 11:42/M
24 Katina Roffman Port St. Lucie FL 397 40 312 36:21.8 36:37.9 11:44/M
25 Becky Shasteen Palm City FL 422 43 323 36:58.5 37:18.7 11:55/M
26 Shannon Cascio Port Saint Lucie FL 75 41 332 37:40.0 37:53.1 12:09/M
27 Nancy Lawless Palm City FL 264 41 343 38:30.2 38:58.9 12:25/M
28 Sherry Evans Stuart FL 129 43 357 39:31.3 39:49.4 12:45/M
29 Colleen Monn Hobe Sound FL 324 41 362 39:41.1 39:49.7 12:48/M
30 Niki Conner Palm City FL 90 42 370 40:00.1 40:00.1 12:54/M
31 Catherine Soldatich Palm City FL 437 42 371 40:01.6 40:05.2 12:55/M
32 Jennifer Carter Stuart FL 73 42 375 40:57.8 41:22.7 13:13/M
33 Dawn Brocious Stuart FL 58 40 399 43:44.0 44:02.6 14:06/M
34 Amy Zuloaga Jensen Beach FL 636 42 410 46:34.4 47:12.1 15:01/M
35 Karen Goodner Port Saint Lucie FL 175 44 415 47:13.3 47:27.9 15:14/M
36 Charlene Perrone Stuart FL 353 42 421 47:52.1 48:01.8 15:26/M
37 Joyce Ruggeri Palm City FL 403 43 423 48:42.8 49:15.7 15:43/M
38 Susan Reynolds Stuart FL 389 42 436 49:39.3 49:39.3 16:01/M
39 Brett Lohr Hobe Sound FL 281 44 442 50:54.1 51:19.7 16:25/M
40 Lisa Orshowitz Palm City FL 345 40 443 51:11.6 51:51.6 16:31/M
41 Jennifer Heard Stuart FL 194 42 444 51:12.6 51:51.9 16:31/M
42 Patricia Lehmann Port St. Lucie FL 265 43 451 52:26.7 53:04.5 16:55/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Grace Duffy Palm City FL 120 47 47 24:05.2 24:23.9 7:46/M
2 Lisa Martin Port St Lucie FL 301 48 60 24:26.8 24:36.8 7:53/M
3 Pamela Herath Silver Spring MD 205 49 61 24:28.7 24:53.4 7:54/M
4 Edith Majewski Port St. Lucie FL 298 48 71 25:06.1 25:20.1 8:06/M
5 Melissa Becker Evans GA 43 46 87 26:02.9 26:32.8 8:24/M
6 Lisa Longo Palm City FL 283 46 112 27:11.9 27:28.9 8:46/M
7 Melissa Zinderman Staurt FL 634 46 113 27:12.9 27:28.6 8:46/M
8 Kristi Lodigensky Milton GA 277 46 133 27:54.8 28:17.2 9:00/M
9 Jennifer Sacket Hobe Sound FL 405 48 136 28:04.0 28:31.7 9:03/M
10 Donelle Heyns Palm City FL 207 47 142 28:19.1 28:23.8 9:08/M
11 Lisa Clasen Stuart FL 84 48 146 28:34.3 29:05.2 9:13/M
12 Rita Larsh Jensen Beach FL 261 48 158 28:55.8 29:06.6 9:20/M
13 Melanie Hopkins Palm City FL 215 49 183 30:22.4 30:47.2 9:48/M
14 Jennifer Browne Stuart FL 61 45 197 30:57.0 31:34.4 9:59/M
15 Lisa Miller Stuart FL 7 46 210 31:21.8 31:32.3 10:07/M
16 Lisa Fricke Stuart FL 151 48 220 31:44.2 32:14.2 10:14/M
17 Ines Murray Port St Lucie FL 330 45 251 33:25.3 33:41.1 10:47/M
18 Karen Beekman Palm City FL 44 48 299 35:48.3 36:20.9 11:33/M
19 Vicky Harrigan Hobe Sound FL 186 48 301 35:48.9 35:57.2 11:33/M
20 Christina Bondi Port St. Lucie FL 54 48 308 36:15.1 36:31.8 11:42/M
21 Tracey Smith Port St. Lucie FL 217 49 310 36:15.6 36:32.3 11:42/M
22 Cindy Kirkpatrick Hobe Sound FL 138 49 314 36:23.5 36:56.0 11:44/M
23 Kerri Bustin Stuart FL 64 47 320 36:43.1 36:59.1 11:51/M
24 Roxanne Pettinicchio Palm City FL 356 45 342 38:30.2 38:58.8 12:25/M
25 Jacquelyn Wilkinson Palm City FL 488 47 356 39:22.1 39:53.5 12:42/M
26 Stacey Iannacone Jensen Beach FL 220 48 366 39:53.8 40:10.7 12:52/M
27 Krista Aresi Jensen Beach FL 29 47 368 39:55.6 40:05.8 12:53/M
28 Kim Johnson Palm City FL 227 47 374 40:55.1 41:17.6 13:12/M
29 Cindy Jollie Hobe Sound FL 230 48 376 40:58.1 41:32.7 13:13/M
30 Maureen Freeman Boynton Beach FL 144 47 394 42:35.8 43:03.4 13:44/M
31 Jolene Morgan Port St Lucie FL 327 47 398 43:43.0 44:02.1 14:06/M
32 Susan Boone Jensen Beach FL 56 49 408 45:34.2 46:10.9 14:42/M
33 Michelle Henke Ft Myers FL 198 45 411 46:47.9 46:47.9 15:05/M
34 Tara Khoshbakhti Palm City FL 242 47 420 47:52.0 48:01.6 15:26/M
35 Lila Gorman Ft Pierce FL 177 45 428 48:58.1 49:24.3 15:48/M
36 Karen Bartnick Palm City FL 675 47 457 53:27.0 53:51.8 17:15/M
37 Barbara Allen Palm City FL 14 49 460 53:48.1 54:32.0 17:21/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anna Quesada Palm City FL 378 51 43 23:54.0 24:12.6 7:43/M
2 Chris Francello Stuart FL 139 52 74 25:11.3 25:15.6 8:07/M
3 Karen Gates Vestal NY 163 50 77 25:36.1 25:41.3 8:15/M
4 Cathleen Kaltenhauser Stuart FL 238 50 114 27:15.3 27:21.7 8:47/M
5 Lynn Luisi Port St. Lucie FL 291 50 151 28:42.4 28:55.7 9:15/M
6 Diane Tomasik Palm City FL 466 52 175 29:59.8 30:27.4 9:40/M
7 Elizabeth Devault Palm City FL 113 53 177 30:09.1 30:15.9 9:44/M
8 Donna Orlandi Stuart FL 343 51 193 30:41.8 30:59.7 9:54/M
9 Jerilyn Ralston Hobe Sound FL 382 51 199 31:01.6 31:29.2 10:00/M
10 Susan Taubler Stuart FL 461 51 206 31:17.1 31:48.8 10:05/M
11 Sonita Saluja-Herath Palm City FL 408 50 218 31:36.9 32:01.5 10:12/M
12 Shelley Giallanzo Port Saint Lucie FL 259 53 229 32:11.2 32:22.7 10:23/M
13 Ilene Goldstein Palm City FL 174 50 232 32:17.9 32:22.4 10:25/M
14 Pam Copeland Palm City FL 96 53 249 33:24.9 33:42.7 10:46/M
15 Kathy Gates Palm City FL 164 53 254 33:51.0 34:09.9 10:55/M
16 Nancy Ganas Stuart FL 157 52 265 34:12.9 34:39.7 11:02/M
17 Laverne Pretorius Mooresville NC 371 54 274 34:35.8 34:48.4 11:09/M
18 Roxanne Chesser Palm City FL 80 52 276 34:43.5 34:58.1 11:12/M
19 Patricia Malfregeot Palm City FL 300 53 284 35:18.8 35:42.8 11:23/M
20 Bonnie Molfetta Port St Lucie FL 323 53 302 35:50.5 36:02.1 11:34/M
21 Kim Mulligan Palm City FL 329 50 319 36:41.3 37:01.9 11:50/M
22 Debbie Freese Stuart FL 146 53 325 37:05.4 37:27.6 11:58/M
23 Debbie Albertz Stuart FL 13 50 344 38:33.1 39:10.2 12:26/M
24 Donna Adamski Port St. Lucie FL 11 54 365 39:53.6 40:10.5 12:52/M
25 Debra Lassiter Palm City FL 262 53 367 39:54.7 40:10.8 12:52/M
26 Debi McGuinness Port St. Lucie FL 305 54 382 41:26.3 41:51.4 13:22/M
27 Linda Cook Hartsville SC 94 53 389 41:59.8 42:31.0 13:33/M
28 Julie Cozine Port St Lucie FL 641 54 395 42:38.4 43:09.1 13:45/M
29 Leeann Jones Jensen Beach FL 235 51 403 44:29.1 44:49.0 14:21/M
30 Christine Murrow Okeechobee FL 332 52 406 45:25.3 45:47.2 14:39/M
31 Grace Alvarado Port St. Lucie FL 18 50 409 46:15.3 46:39.7 14:55/M
32 Deanna Rushlow Palm City FL 404 52 412 46:50.8 47:25.8 15:06/M
33 Arlette Cataldo Stuart FL 77 51 424 48:43.2 49:16.2 15:43/M
34 Susan Bible Palm City FL 52 53 430 49:13.9 49:37.4 15:53/M
35 Annette Evans Port St Lucie FL 126 50 435 49:36.9 49:55.6 16:00/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Frannie Terwilliger Franklin TN 462 59 126 27:48.4 28:17.7 8:58/M
2 Joan Lock Palm City FL 275 55 205 31:16.1 31:29.3 10:05/M
3 Elsie Stewart Stuart FL 449 56 211 31:24.8 31:36.5 10:08/M
4 Mary Christopher Stuart FL 82 55 222 31:45.7 31:54.2 10:15/M
5 Patricia Shelly Port St Lucie FL 424 57 226 32:04.8 32:12.9 10:21/M
6 Judy Rotella Port St. Lucie FL 401 56 257 34:01.5 34:24.6 10:58/M
7 Katie Douglas Stuart FL 119 56 275 34:41.5 34:54.3 11:11/M
8 Debbie Remington Port St Lucie FL 380 59 296 35:43.2 36:07.3 11:31/M
9 Sherry Wirtel Jensen Beach FL 491 57 304 36:01.2 36:12.4 11:37/M
10 Marlene Keltner Port St Lucie FL 648 59 317 36:39.7 36:49.3 11:49/M
11 Phylis Carreiro Palm City FL 71 57 333 37:44.1 37:59.3 12:10/M
12 Mary West Palm City FL 481 57 340 38:13.8 38:50.1 12:20/M
13 Grace Coffey Stuart FL 87 55 354 39:17.7 39:54.1 12:40/M
14 Jennie Hayden Port St. Lucie FL 191 59 383 41:32.5 41:32.5 13:24/M
15 Barbara Maine Port St Lucie FL 297 56 402 44:29.0 44:49.0 14:21/M
16 Sheryl Paul Palm City FL 351 55 416 47:20.5 47:20.5 15:16/M
17 Susan Joho Stuart FL 229 57 419 47:50.2 48:27.0 15:26/M
18 Lynda Lynn Port St. Lucie FL 642 59 429 49:09.0 49:39.5 15:51/M
19 Vera Wetsel Stuart FL 482 55 434 49:33.9 49:53.6 15:59/M
20 Rosa Trainer Jupiter FL 469 58 447 52:00.6 52:41.0 16:46/M
21 Karen Henry Port St. Lucie FL 203 57 455 53:21.8 53:51.2 17:13/M
22 Sharon Stratford Psl FL 455 55 458 53:34.0 54:00.5 17:17/M
23 Elsie Spizzuco Palm City FL 445 55 467 58:55.0 59:14.0 19:00/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Debbi Smith Deland FL 431 62 243 33:14.1 33:36.5 10:43/M
2 Debbie Evans Jensen Beach FL 127 63 331 37:39.7 37:51.3 12:09/M
3 Cathy Lieber Stuart FL 270 62 378 40:58.7 41:19.2 13:13/M
4 Amy Chappel Palm City FL 646 62 445 51:18.8 51:50.2 16:33/M
5 Carol Gillooly Jensen Beach FL 171 63 456 53:26.4 53:54.8 17:14/M
6 Karin Palmer Port St. Lucie FL 347 64 469 1:02:46.0 1:03:10.6 20:15/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sharyn Bicksler Palm City FL 53 65 315 36:27.0 36:41.5 11:45/M
2 Eleanor Hanley Palm City FL 185 67 316 36:31.3 36:54.7 11:47/M
3 Barbara Gendron Stuart FL 168 65 321 36:43.9 37:14.2 11:51/M
4 Dolores Longo Ft. Pierce FL 282 69 326 37:21.1 37:56.1 12:03/M
5 Ines Rico Port St. Lucie FL 392 69 468 59:05.3 59:27.2 19:04/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marilyn Walters Jensen Beach FL 8 82 288 35:23.7 35:34.0 11:25/M
2 Dee Staley Jensen Beach FL 448 70 380 41:07.6 41:31.7 13:16/M
3 Renate Traylor Stuart FL 470 72 386 41:45.0 42:07.9 13:28/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mike Canan Port St. Lucie FL 1 33 1 17:50.1 17:52.1 5:45/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dale Ruby Palm City FL 5 51 2 19:39.6 19:41.7 6:20/M
Top

Male Unknown

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 676 254 38 23:41.6 23:54.0 7:38/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Raiden Soldatich Palm City FL 438 10 207 31:20.7 31:24.0 10:06/M
2 Linden Holloway Palm City FL 211 9 215 31:34.5 32:01.3 10:11/M
3 Quinn Broderick Palm City FL 60 8 267 34:19.4 34:47.1 11:04/M
4 Jason Arendt Decatur GA 26 9 339 38:09.8 38:29.7 12:18/M
5 Henry Wynkoop Eatontown NJ 498 10 346 38:39.7 39:32.1 12:28/M
6 Sam Wynkoop Eatontown FL 626 8 347 38:42.5 39:32.5 12:29/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Eric Becker Evans GA 41 14 16 21:22.9 21:27.2 6:54/M
2 Logan Zuloaga Jensen Beach FL 637 11 51 24:11.9 24:35.7 7:48/M
3 Liam Kenney Stuart FL 241 11 54 24:18.8 24:33.7 7:50/M
4 Stefan Szymanowicz Palm City FL 459 13 89 26:07.1 26:10.1 8:25/M
5 Matthew Shannon Palm City FL 421 14 115 27:17.1 27:17.1 8:48/M
6 Sam Johnson Palm City FL 228 12 176 30:05.9 30:28.8 9:42/M
7 Jack O'Leary Palm City FL 677 12 178 30:09.9 30:45.7 9:44/M
8 Chris Franco Palm City FL 140 13 204 31:16.0 31:54.8 10:05/M
9 James Miller Stuart FL 319 11 213 31:32.3 31:38.2 10:10/M
10 Jacob Rivera Port Saint Lucie FL 395 12 228 32:08.0 32:18.7 10:22/M
11 Matthew Lodigensky Milton GA 278 12 258 34:05.5 34:25.9 11:00/M
12 Gavin Lovelace Stuart FL 16 12 307 36:15.0 36:29.3 11:42/M
13 Christian Pettinicchio Palm City FL 354 13 324 37:01.7 37:29.8 11:56/M
14 Blake Love Stuart FL 287 12 327 37:21.4 37:35.2 12:03/M
15 John Deshler, Jr Palm City FL 111 12 330 37:39.6 38:10.6 12:09/M
16 Jay Murray Port St Lucie FL 331 14 392 42:22.8 42:39.1 13:40/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Patrick Weinberg Boise ID 480 19 5 19:46.3 19:48.9 6:23/M
2 Henry Devault Palm City FL 114 15 15 21:21.9 21:25.0 6:53/M
3 Noah Kreitz Jensen Beach FL 676 16 42 23:54.0 23:54.0 7:43/M
4 Joe O'Leary Palm City FL 339 17 46 24:01.5 24:23.7 7:45/M
5 Aleksander Poderski Palm City FL 365 17 70 25:03.3 25:16.7 8:05/M
6 Zachary Lodigensky Milton GA 279 15 88 26:04.7 26:26.8 8:25/M
7 Giovanni Rivera Port Saint Lucie FL 394 17 125 27:47.6 27:57.9 8:58/M
8 Nick Smith Stuart FL 433 18 148 28:37.4 29:03.5 9:14/M
9 Jonathan Yant Stuart FL 627 15 234 32:24.0 32:38.4 10:27/M
10 Nicholas Meola Palm City FL 313 17 238 32:40.5 32:48.6 10:32/M
11 Bertram Gill Stuart FL 170 17 239 32:49.6 32:57.1 10:35/M
12 Ryne Saxner Plantation FL 411 19 252 33:41.5 33:41.5 10:52/M
13 Joey Franco Palm City FL 141 15 329 37:31.5 38:10.9 12:06/M
14 Nicholas Cascio Port Saint Lucie FL 74 15 439 50:04.2 50:06.5 16:09/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ryan Davidson Palm City FL 105 22 41 23:49.8 23:49.8 7:41/M
2 Ricky Warden Stuart FL 478 22 64 24:34.4 24:55.6 7:55/M
3 Andrew Johnson Port St. Ucie FL 223 24 93 26:21.1 26:23.1 8:30/M
4 Matthew Quesada Palm City FL 678 20 143 28:21.3 28:36.7 9:09/M
5 Jeffrey Edwards Port Saint Lucie FL 123 22 174 29:55.7 30:23.9 9:39/M
6 Marco Pretorius Mooresville NC 372 22 334 37:46.7 37:59.6 12:11/M
7 Charles Cook Harrisburg PA 91 23 452 52:52.8 53:22.9 17:03/M
8 Alex Trainer Jupiter FL 467 24 462 53:49.6 54:29.9 17:22/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Juan Puac Port Saint Lucie FL 377 27 8 20:03.3 20:05.7 6:28/M
2 Craig Johnson Orlando FL 225 28 11 20:31.7 20:36.7 6:37/M
3 Brian Hotchkin E. Syracuse NY 216 29 19 21:36.6 21:39.0 6:58/M
4 Patrick Anderson Palm City FL 21 26 53 24:13.6 24:51.1 7:49/M
5 Todd Spear Hobe Sound FL 632 29 81 25:41.8 26:15.7 8:17/M
6 Keith Osborne Okeechobee FL 346 29 155 28:52.6 29:24.6 9:19/M
7 Robert Day Port Saint Lucie FL 107 25 230 32:12.8 32:42.3 10:23/M
8 Mike Lutz Stuart FL 294 29 281 35:07.7 36:04.4 11:20/M
9 Kyle Zipp Tampa FL 635 26 306 36:11.7 36:31.7 11:40/M
10 Brian Beier Palm City FL 46 26 388 41:47.7 42:17.7 13:29/M
11 Dan Jones Jensen Beach FL 233 25 466 54:51.2 55:10.8 17:42/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brian Andes Alexandria VA 22 32 13 20:50.1 21:02.8 6:43/M
2 Jason Daniels Palm City FL 104 31 14 21:05.9 21:08.8 6:48/M
3 Darrel Dacunha Boston MA 102 31 30 22:31.2 22:39.4 7:16/M
4 Patrick Thurman Smyrna GA 465 31 83 25:43.8 25:50.8 8:18/M
5 Miles Tamburri Port St. Lucie FL 460 33 97 26:38.2 27:08.2 8:35/M
6 David Crooks Okeechobee FL 98 31 116 27:17.8 27:50.5 8:48/M
7 Walter Campbell Port St Lucie FL 69 31 135 28:01.1 28:11.2 9:02/M
8 S. Seaboyer Port Saint Lucie FL 419 32 168 29:33.2 30:07.3 9:32/M
9 Brandon Gray Fort Drum NY 181 31 185 30:23.3 30:46.9 9:48/M
10 Todd Spear Annapolis MD 440 32 196 30:56.4 31:34.9 9:59/M
11 Blake Remington Dallas TX 385 32 464 54:30.5 54:30.5 17:35/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alexander Beringer Palm City FL 48 38 6 19:57.4 20:00.0 6:26/M
2 Jason Alviene Port St. Lucie FL 19 37 12 20:45.2 20:47.5 6:42/M
3 Dan Spears Palm City FL 441 37 56 24:21.2 24:30.1 7:51/M
4 Tim Hart Lake Clarke Shores FL 188 38 57 24:22.0 24:36.2 7:52/M
5 David Vaina Jensen Beach FL 474 38 121 27:30.9 27:58.4 8:52/M
6 Paul Meola Palm City FL 314 39 124 27:41.8 28:03.0 8:56/M
7 Ricardo Rivera Port Saint Lucie FL 396 37 150 28:39.9 28:50.9 9:15/M
8 Steven Beck Palm City FL 40 37 156 28:54.6 29:27.9 9:19/M
9 Christopher Barous Denver CO 33 38 162 29:07.5 29:15.0 9:24/M
10 Robert Ray Port St. Lucie FL 384 36 182 30:22.3 30:38.6 9:48/M
11 William Trimm Stuart FL 471 37 283 35:14.4 35:27.1 11:22/M
12 Tony Vitale Port St Lucie FL 476 39 295 35:42.2 35:52.2 11:31/M
13 Theo Pretorius Stuart FL 375 36 351 38:51.7 39:04.7 12:32/M
14 Errol Cirasuolo Stuart FL 83 36 355 39:19.8 39:40.0 12:41/M
15 Robert Cunningham Port St. Lucie FL 99 39 438 50:02.9 50:45.2 16:08/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joe Miller Stuart FL 9 42 4 19:44.3 19:45.8 6:22/M
2 Bryan Garner Palm City FL 647 42 9 20:04.9 20:07.7 6:28/M
3 Eric Cole Stuart FL 88 41 28 22:18.2 22:23.5 7:12/M
4 Joe Meola Stuart FL 312 41 45 23:55.6 24:16.7 7:43/M
5 Scott Heath Stuart FL 196 41 48 24:07.2 24:13.4 7:47/M
6 Pat Zuloaga Jensen Beach FL 638 41 49 24:08.2 24:32.2 7:47/M
7 Bryan Graham Palm City FL 180 42 65 24:35.4 24:40.9 7:56/M
8 Lukasz Arendt Decatur GA 27 42 73 25:07.9 25:13.9 8:06/M
9 Todd Haskell Okeechobee FL 189 41 86 25:56.2 26:27.3 8:22/M
10 Aaron Zaph Palm City FL 629 43 91 26:16.3 26:19.0 8:28/M
11 Brian Kreitz Jensen Beach FL 253 42 99 26:43.7 27:12.6 8:37/M
12 Michael Reynolds Port Saint Lucie FL 388 40 106 26:59.3 27:10.8 8:42/M
13 Brad Klostreich Palm City FL 246 42 117 27:20.8 27:56.1 8:49/M
14 Scott Dawson Okeechobee FL 106 43 119 27:29.8 27:33.3 8:52/M
15 Chad Sipperley Palm City FL 426 40 263 34:11.1 34:48.2 11:02/M
16 Chris Ham Port St Lucie FL 184 41 266 34:17.6 34:17.6 11:04/M
17 Benjamin Wilcox Stuart FL 487 42 345 38:33.3 38:41.1 12:26/M
18 Robert Wynkoop Lafayette IN 625 43 350 38:50.4 39:35.8 12:32/M
19 Robert Gorman Ft Pierce FL 179 40 427 48:57.6 49:24.6 15:47/M
20 Brian Wynkoop South Bend IN 496 40 470 1:07:45.5 1:08:39.2 21:51/M
21 Chris Wynkoop Eatontown NJ 497 41 471 1:07:46.6 1:08:38.4 21:52/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Chris Miele Jensen Beach FL 318 49 23 21:41.8 21:45.3 7:00/M
2 Jacek Szymanowicz Stuart FL 457 45 33 23:15.6 23:18.7 7:30/M
3 Jeff Becker Evans GA 42 47 59 24:25.2 24:29.2 7:53/M
4 Michael Pirozzi Lake Worth FL 364 45 92 26:17.9 26:31.9 8:29/M
5 Mike O'Leary Palm City FL 340 46 144 28:21.6 28:57.3 9:09/M
6 Kevin Smith Stuart FL 432 45 153 28:43.7 29:09.4 9:16/M
7 Christopher Ladue Stuart FL 257 47 170 29:40.5 29:51.0 9:34/M
8 Greg Thorpe Palm City FL 464 49 191 30:35.8 30:40.2 9:52/M
9 Daniel Gates Vestal NY 161 48 224 31:51.9 32:18.1 10:16/M
10 David Lodigensky Milton GA 276 48 242 33:07.8 33:30.4 10:41/M
11 Alex Fricke Stuart FL 150 46 259 34:07.4 34:37.6 11:00/M
12 Steven Aresi Jensen Beach FL 30 49 269 34:21.0 34:30.6 11:05/M
13 Brian Mullian Palm City FL 328 49 318 36:40.7 37:01.7 11:50/M
14 Bobby Henrichs Palm City FL 200 46 335 37:49.1 38:08.1 12:12/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Peter Erwig Port St. Lucie FL 3 52 3 19:44.2 19:46.7 6:22/M
2 Rick Freese Stuart FL 149 53 35 23:32.5 23:53.9 7:35/M
3 Kirk Behagg Palm City FL 45 51 58 24:22.7 24:28.9 7:52/M
4 Edward Weinberg Palm City FL 479 50 72 25:07.2 25:10.9 8:06/M
5 Brad Holston Palm City FL 212 51 75 25:15.6 25:20.1 8:09/M
6 James Storlie Hobe Sound FL 454 54 80 25:41.3 25:46.7 8:17/M
7 David Bates Palm City FL 38 50 96 26:29.6 26:38.8 8:33/M
8 Edgar Perkins Jensen Beach FL 352 50 104 26:56.2 27:01.6 8:41/M
9 Leo Bondi Port St. Lucie FL 55 50 161 29:04.5 29:20.3 9:23/M
10 David Lewis Palm City FL 267 53 201 31:11.8 31:17.3 10:04/M
11 Matthew Herath Palm City FL 204 51 225 31:53.2 32:18.9 10:17/M
12 Craig Saxner Plantation FL 410 50 270 34:31.4 34:48.6 11:08/M
13 Donovan Essen Palm City FL 124 53 337 37:57.8 38:28.1 12:15/M
14 Glenn Andrews Stuart FL 23 50 369 39:57.8 40:18.1 12:53/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Walter Devault Palm City FL 115 57 25 21:51.4 21:54.1 7:03/M
2 John Scarduzio Stuart FL 413 57 62 24:29.4 24:33.7 7:54/M
3 Stephen Curet Palm City FL 101 56 68 24:57.4 25:16.5 8:03/M
4 Robert Lay Port St. Lucie FL 640 57 100 26:44.4 26:49.5 8:37/M
5 Richard Schoenborn Palm City FL 414 56 105 26:58.9 27:13.2 8:42/M
6 Mark Loeb Stuart FL 280 56 120 27:30.4 27:39.0 8:52/M
7 Steve Estabrooks Stuart FL 125 59 141 28:16.0 28:46.9 9:07/M
8 Theo Sr Pretorius Mooresville NC 376 56 256 33:59.7 34:12.9 10:58/M
9 Gary Jones Jensen Beach FL 234 55 282 35:13.5 35:34.9 11:22/M
10 Charles Cook Hartsville SC 92 55 385 41:42.8 42:14.9 13:27/M
11 Elliot Paul Palm City FL 349 56 418 47:22.5 47:22.5 15:17/M
12 Kenny Bucek Port St. Lucie FL 62 58 450 52:26.2 53:04.4 16:55/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alan Friedrich Jensen Beach FL 152 62 31 22:37.2 22:41.5 7:18/M
2 Michael Riordan Fort Pierce FL 393 62 37 23:40.6 23:43.9 7:38/M
3 Doug Moore Reynoldsburg OH 325 62 40 23:49.5 23:58.2 7:41/M
4 Cress Howare Palm City FL 649 62 123 27:38.0 27:45.0 8:55/M
5 Karol Poderski Palm City FL 366 62 171 29:43.5 30:11.7 9:35/M
6 Don Cuozzo Palm City FL 100 60 237 32:36.0 32:49.0 10:31/M
7 John Lieber Stuart FL 272 62 377 40:58.5 41:19.5 13:13/M
8 Royden Zimmerman Hobe Sound FL 633 62 405 44:37.2 45:22.2 14:24/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Gordon Terwilliger Franklin TN 463 65 17 21:26.6 21:32.4 6:55/M
2 Roger Preece Port St Lucie FL 369 69 69 25:01.8 25:06.6 8:04/M
3 Cal Cameron Port St. Lucie FL 66 68 137 28:05.9 28:12.8 9:04/M
4 Jerry Kyckelhahn Palm City FL 256 67 138 28:09.6 28:18.9 9:05/M
5 Gerald Kosloski Hobe Sound FL 250 68 248 33:23.4 33:53.9 10:46/M
6 Jim Hill Stuart FL 209 66 313 36:22.4 36:53.2 11:44/M
7 Rick Evans Jensen Beach FL 128 67 328 37:31.0 37:42.5 12:06/M
8 Jim Dougherty Fort Pierce FL 118 67 440 50:10.3 50:30.0 16:11/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bruce Lottman Stuart FL 286 71 102 26:45.3 26:50.9 8:38/M
2 Gary Hawken Stuart FL 190 73 253 33:43.9 34:04.3 10:53/M
3 Vito Longo Ft. Pierce FL 284 71 454 52:59.9 53:35.5 17:05/M