2013 Halloween Half Marathon

Half Marathon

Age Group Results

October 27, 2013


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: Top Finishers 0- 0 1-19 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 70-74

Top

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joan Klostreich                   Palm City  FL           2   40       10        1:33:37      7:09/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Linda Cassese                     Port St. Lucie  FL     49   51       21        1:42:39      7:50/M
Top

Female 19 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hailey Rastrelli                  Stuart  FL            251   14      108        2:08:10      9:47/M
       2    Erin Smith                        Port Saint Lucie  F   334   14      169        2:20:36     10:44/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Danae Clark Dowd                    FL                   76   24       66        1:56:51      8:55/M
       2    Ashley Friedrich                    FL                   99   24      131        2:12:16     10:06/M
       3    Melissa Maddison                  Port St. Lucie  FL    187   22      222        2:41:40     12:20/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Maivi Callahan                    Jensen Beach  FL      339   27       58        1:55:37      8:50/M
       2    Melanie Baculima                  Port St. Lucie  FL     21   28       88        2:04:15      9:29/M
       3    Kerri Krieger                     Port St. Lucie  FL    166   28      105        2:07:44      9:45/M
       4    Laura Hayden                        FL                  122   27      106        2:08:04      9:47/M
       5    Kristen Sebris                    Port St Lucie  FL     272   29      126        2:11:39     10:03/M
       6    Meghan Grimes                     Fort Pierce  FL       114   25      161        2:19:22     10:38/M
       7    Kaitlyn Matteson                  Stuart  FL            200   27      171        2:20:49     10:45/M
       8    Brittany Resmann                  Altamonte Springs     255   29      174        2:22:20     10:52/M
       9    Hannah Schwab                     Stuart  FL            271   27      175        2:22:41     10:54/M
      10    Kristi Collins                    Fort Pierce  FL       354   26      193        2:30:04     11:27/M
      11    Chrissy Lemaster                  Stuart  FL            344   28      196        2:31:53     11:36/M
      12    Casey Wood                        Stuart  FL            324   25      207        2:36:13     11:55/M
      13    Rosanie Louis-Pierre                FL                  180   27      209        2:36:29     11:57/M
      14    Kelly Lintz                       Delray Beach  FL      178   28      232        2:47:00     12:45/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lori Steger                       Palm City  FL           6   32       14        1:37:29      7:26/M
       2    Charlotte Dolan                   Stuart  FL             73   33       25        1:44:55      8:01/M
       3    Amy Freese                        Hobe Sound  FL         97   33       30        1:46:31      8:08/M
       4    Sarah Edens                                             335   31       64        1:56:17      8:53/M
       5    Christin Montoleone               Stuart  FL            216   33       65        1:56:35      8:54/M
       6    Laura Quiroz                        FL                  249   33       72        1:57:46      8:59/M
       7    Alyssa Supranowicz                  FL                  292   32       91        2:05:07      9:33/M
       8    Bridget Reardon                   Port St. Lucie  FL    253   32      117        2:09:47      9:54/M
       9    Debbie Mahan                        FL                  188   33      149        2:15:56     10:23/M
      10    Michele Williams                  Port Saint Lucie  F   323   32      150        2:16:05     10:23/M
      11    Nicole Spencer                      FL                  285   32      151        2:16:06     10:23/M
      12    Shannon Cooper                      FL                   60   34      164        2:19:38     10:40/M
      13    Tracie Sullivan                   Stuart  FL            353   30      168        2:20:10     10:42/M
      14    Pam Mason                         Palm City  FL         197   31      203        2:35:07     11:50/M
      15    Christina Donnelly                Port St. Lucie  FL     74   33      231        2:46:59     12:45/M
      16    Jennifer Lieber                   Stuart  FL            340   34      234        2:48:56     12:54/M
      17    Kristin Campbell                    FL                   45   31      236        2:51:04     13:04/M
      18    Ashley Ciliberti                  Palm City  FL          52   33      243        3:10:09     14:31/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Angelica Jones                    Jensen Beach  FL      147   36       12        1:34:35      7:13/M
       2    Allison Mahieu                    Palm City  FL         189   37       15        1:37:36      7:27/M
       3    Anke Hutson                       Stuart  FL            132   36       24        1:44:51      8:00/M
       4    Alicia Brand                        FL                   37   39       26        1:44:56      8:01/M
       5    Charlene Foster                   Hobe Sound  FL         94   37       31        1:47:08      8:11/M
       6    Kashka Tarka                      Stuart  FL            294   39       36        1:50:07      8:24/M
       7    Heather Swindler                  Stuart  FL            293   35       37        1:50:20      8:25/M
       8    Heather Neal                      Jensen Beach  FL      226   36       43        1:51:29      8:31/M
       9    Erin Connolly                     Stuart  FL             58   35       49        1:53:11      8:38/M
      10    Julie Polakow                     Port St Lucie  FL     243   38       63        1:56:14      8:52/M
      11    Rebecca Johnson                   Palm City  FL         143   36       68        1:57:06      8:56/M
      12    Kelly Janes                       Stuart  FL            134   36       70        1:57:15      8:57/M
      13    Caroline Lawless                  Port Saint Lucie  F   174   36       71        1:57:28      8:58/M
      14    Lyndzie Mattucci                  Jensen Beach  FL      202   35       77        1:59:35      9:08/M
      15    Christina Wood                    Jensen Beach  FL      325   38       87        2:04:03      9:28/M
      16    Sarah Kasher                      Palm Beach Gardens    152   38       96        2:05:49      9:36/M
      17    Jamie Dowd                        Stuart  FL             77   36       99        2:05:59      9:37/M
      18    Rebecca Mathews                     FL                  199   39      110        2:08:49      9:50/M
      19    Shana Rogers                                            346   36      111        2:09:04      9:51/M
      20    Ana Cividanes                       FL                   54   38      113        2:09:17      9:52/M
      21    Lea McCarthy                      Palm City  FL         204   38      115        2:09:34      9:53/M
      22    Kristie Nogueira                  Stuart  FL            230   36      116        2:09:37      9:54/M
      23    Marjory McKeon                    Stuart  FL            206   36      118        2:09:53      9:55/M
      24    Amanda Landry                     Stuart  FL            169   38      123        2:11:14     10:01/M
      25    Maria Brooks                        FL                   39   38      127        2:12:01     10:05/M
      26    Diane Murray                        FL                  223   39      138        2:13:37     10:12/M
      27    Christina Langen                  Port St. Lucie  FL    170   35      145        2:15:11     10:19/M
      28    Amy Hart                          Stuart  FL            120   36      148        2:15:49     10:22/M
      29    Patricia Enterline                  FL                   82   36      163        2:19:25     10:39/M
      30    Amy Nagy                          Stuart  FL            225   35      172        2:21:05     10:46/M
      31    Beth Celestino                    Stuart  FL             50   38      179        2:24:44     11:03/M
      32    Michelle Desio                    Port St. Lucie  FL     70   38      183        2:26:56     11:13/M
      33    Vanessa Smolen                    Port Saint Lucie  F   283   38      189        2:27:50     11:17/M
      34    Emily Gaddy                         FL                  103   39      190        2:28:36     11:21/M
      35    Kelly Jenkins                       FL                  138   37      192        2:29:22     11:24/M
      36    Debra Kelly                         FL                  156   35      202        2:34:22     11:47/M
      37    Jennifer Ruocco                   Stuart  FL            263   39      210        2:36:42     11:58/M
      38    Pamela Tucker                     Palm City  FL         303   37      213        2:38:56     12:08/M
      39    Heather Kenney                    Stuart  FL            157   37      223        2:41:41     12:21/M
      40    Zusanne Polhemus                  Stuart  FL            244   35      225        2:42:12     12:23/M
      41    Cristina Audette                  Port St. Lucie  FL     19   37      233        2:47:45     12:48/M
      42    Catherine Prann                   Port St. Lucie  FL    246   37      238        2:52:18     13:09/M
      43    Stacey Lyons                        FL                  184   36      239        2:55:22     13:23/M
      44    Odaly Victorio                    Port St. Lucie  FL    312   39      240        3:00:04     13:45/M
      45    Kimberly Zimmerman                  FL                  329   38      244        3:10:10     14:31/M
      46    Courtney Kline                      FL                  162   35      245        3:10:11     14:31/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Wanda Timmons                     Palm City  FL         298   43       27        1:45:58      8:05/M
       2    Stephanie Stone                   Stuart  FL            290   40       32        1:47:36      8:13/M
       3    Sarah Peltz                       West Palm Beach  FL   239   40       50        1:53:57      8:42/M
       4    Gina Coulter                      Port St. Lucie  FL     62   40       51        1:54:14      8:43/M
       5    Jill Davis                        Palm City  FL          69   44       54        1:54:43      8:45/M
       6    Leah Jenkins                        FL                  139   44       75        1:59:03      9:05/M
       7    Rankin Holloway                   Palm City  FL         128   44       78        2:00:06      9:10/M
       8    Lisa Valentine                    Melbourne  FL         308   42       80        2:00:10      9:10/M
       9    Lisa Tom                          Port St. Lucie  FL    299   44       84        2:02:33      9:21/M
      10    Denise Smith                      Port Saint Lucie  F   278   44       89        2:04:16      9:29/M
      11    Nayomi Omura                      Stuart  FL            233   43       90        2:04:39      9:31/M
      12    Yuko Wood                         Port St. Lucie  FL    326   42       95        2:05:41      9:36/M
      13    Jena Welliever                    Palm City  FL         342   42      101        2:06:44      9:40/M
      14    Amy Eversole                      Palm City  FL          87   43      102        2:06:48      9:41/M
      15    Amy Roselio                       Palm City  FL         260   42      109        2:08:44      9:50/M
      16    Erin Madden                       Stuart  FL            186   40      119        2:10:30      9:58/M
      17    Beth Leiblein                     Stuart  FL            175   42      120        2:10:33      9:58/M
      18    Kimberly Major                    Stuart  FL            193   44      132        2:12:22     10:06/M
      19    Michele Mackey                    Palm City  FL         185   41      136        2:13:17     10:10/M
      20    Jessy Jones                       Port St. Lucie  FL    149   42      139        2:13:57     10:14/M
      21    Jayme Miller                      Stuart  FL            212   42      140        2:14:22     10:15/M
      22    Melody Sloan                      Port St. Lucie  FL    337   40      144        2:15:10     10:19/M
      23    Katherine Barski                  Palm Beach Gardens     25   43      153        2:16:42     10:26/M
      24    Davina Jones                      Port St. Lucie  FL    148   41      154        2:16:44     10:26/M
      25    Sonya Fronsoe                     Palm City  FL         101   42      157        2:17:31     10:30/M
      26    Karen Ward                        Port St Lucie  FL     318   42      160        2:18:57     10:36/M
      27    Elaine Lutz                       Port St. Lucie  FL    183   42      162        2:19:22     10:38/M
      28    Katie Von Aldenbrook                FL                  313   43      170        2:20:36     10:44/M
      29    Leticia Celestino                 Stuart  FL             51   43      180        2:25:01     11:04/M
      30    Karen Presutti                    Jensen Beach  FL      247   44      186        2:27:29     11:15/M
      31    Toni Ryll                         Sewall's Point  FL    266   44      194        2:31:10     11:32/M
      32    Jeanne Bosio                      Stuart  FL             35   42      198        2:32:13     11:37/M
      33    Mitzi Gilooly                     Port St Lucie  FL     107   40      200        2:33:33     11:43/M
      34    Natalie Scammell                  Stuart  FL            269   41      212        2:37:12     12:00/M
      35    Mary Ellen Baldino                Stuart  FL             22   41      220        2:40:56     12:17/M
      36    Sherry Evans                      Port St. Lucie  FL     86   43      224        2:41:42     12:21/M
      37    Danielle Sexton-Wills               FL                  273   40      228        2:43:54     12:31/M
      38    Donna Johnson                     Palm City  FL         142   44      237        2:51:08     13:04/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Amanda Gunter                     Jupiter  FL           116   45       41        1:51:26      8:30/M
       2    Suzanne Stansifer                 Stuart  FL            288   46       55        1:54:47      8:46/M
       3    Grace Duffy                       Palm City  FL          79   47       59        1:55:42      8:50/M
       4    Edith Majewski                    Port St. Lucie  FL    192   48       74        1:58:36      9:03/M
       5    Lisa Martin                       Port Saint Lucie  F   196   48      100        2:06:31      9:39/M
       6    Jennifer Oro                      Stuart  FL            235   49      107        2:08:05      9:47/M
       7    Roberta Braker                      FL                   36   47      121        2:10:35      9:58/M
       8    Melanie Toth                      Stuart  FL            300   45      124        2:11:27     10:02/M
       9    Margie Erwig                      Port St. Lucie  FL     83   47      137        2:13:34     10:12/M
      10    Dorothy Flemming                  Hobe Sound  FL         92   46      156        2:17:12     10:28/M
      11    Gabriele Adrian                   St Lucie West  FL      13   48      166        2:19:43     10:40/M
      12    Jennifer Smith-Browne             Stuart  FL            282   45      177        2:23:22     10:57/M
      13    Crystal Parrinelli                Stuart  FL            238   49      181        2:25:26     11:06/M
      14    Rita Larsh                          FL                  173   48      187        2:27:30     11:16/M
      15    Karen Fulford                     Palm City  FL         102   47      204        2:35:19     11:51/M
      16    Kimberly Nicholas                 Port St. Lucie  FL    229   46      214        2:39:06     12:09/M
      17    Lisa Fricke                       Stuart  FL             98   48      215        2:39:14     12:09/M
      18    Amy Albury                        Palm City  FL          15   48      217        2:39:47     12:12/M
      19    Lisa Miller                       Stuart  FL            213   46      218        2:40:45     12:16/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Anna Quesada                      Palm City  FL         248   50       56        1:54:48      8:46/M
       2    Christine Francello               Stuart  FL             96   52       69        1:57:12      8:57/M
       3    Mary Cohen                        Palm City  FL          56   50       73        1:58:19      9:02/M
       4    Gail Simmons                      Stuart  FL            275   54       82        2:00:46      9:13/M
       5    Jean Binns                        Port St. Lucie  FL     33   51       93        2:05:38      9:35/M
       6    Kathy Wentworth                   Okeechobee  FL        320   51       97        2:05:50      9:36/M
       7    Joan Meadows                      Malabar  FL           208   54      104        2:07:32      9:44/M
       8    Cat Kaltenhauser                  Stuart  FL            151   50      133        2:12:37     10:07/M
       9    Laura Kulsik                      Vero Beach  FL        352   53      135        2:12:49     10:08/M
      10    Karen Holston                     Palm City  FL         131   51      143        2:15:02     10:18/M
      11    Vicky Holly                       Port St Lucie  FL     129   53      155        2:16:50     10:27/M
      12    Terry Taynton                     Fort Pierce  FL       296   50      184        2:27:15     11:14/M
      13    Susan Taubler                     Stuart  FL            295   51      185        2:27:21     11:15/M
      14    Lisa Bullington                     FL                   42   50      188        2:27:47     11:17/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Karen Steger                      Palm City  FL         289   57       60        1:55:53      8:51/M
       2    Mary Hensley                      Port St. Lucie  FL      7   58       67        1:57:01      8:56/M
       3    Debbie Hammond                    Stuart  FL            117   55       98        2:05:51      9:36/M
       4    Sue-Ellen Sanders                 Fort Pierce  FL       268   57      146        2:15:21     10:20/M
       5    Mary Ann Jessee                   Port St. Lucie  FL    140   56      173        2:22:11     10:51/M
       6    Susan Brown                       Palm City  FL          41   55      182        2:26:05     11:09/M
       7    Debbie Larsen                     Stuart  FL            172   58      197        2:32:09     11:37/M
       8    Pam Mest                          Port St. Lucie  FL    211   56      226        2:42:36     12:25/M
       9    Judy Rotella                      Port St. Lucie  FL    261   56      229        2:44:11     12:32/M
      10    Patti Larghi                      Palm City  FL         171   55      242        3:09:34     14:28/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jane Harlan                       Jensen Beach  FL      118   60       28        1:46:25      8:07/M
       2    Susie O'Connell                     FL                  231   61      152        2:16:25     10:25/M
       3    Lynn Matthews                     Palm City  FL         201   64      241        3:06:50     14:16/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sally Vening                      North Palm Beach  F   309   70      208        2:36:25     11:56/M
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Austin Cox                        Ft. Pierce  FL         63   19        1        1:20:50      6:10/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    William Salcedo                   Stuart  FL            345   48        3        1:28:25      6:45/M
Top

Male Unknown

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Participant               Stuart  FL             47   0        13        1:35:16      7:16/M
Top

Male 19 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Josh Negron                         FL                  227   19        4        1:29:15      6:49/M
       2    Hunter Brown                      Stuart  FL              5   19        8        1:30:49      6:56/M
       3    Tiger Sachse                        FL                  267   16       48        1:53:10      8:38/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Mark Piorkowski                   Orlando  FL           242   26        2        1:25:46      6:33/M
       2    Lawrence Dahn                     Stuart  FL             66   28       44        1:52:30      8:35/M
       3    Ron Friscia                       Port St. Lucie  FL    100   28      103        2:07:26      9:44/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sean Madden                       Port St. Lucie  FL    332   32        6        1:30:03      6:52/M
       2    Jason Daniels                     Palm City  FL          68   31       29        1:46:27      8:08/M
       3    Walter Campbell                     FL                   46   31      159        2:18:33     10:35/M
       4    Andy Dowd                           FL                   75   33      195        2:31:44     11:35/M
       5    Chad Adcock                         FL                   12   34      221        2:41:24     12:19/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Armando Gil                       Ft. Pierce  FL        105   37        7        1:30:33      6:55/M
       2    Alexander Beringer                Palm City  FL          30   38       11        1:34:20      7:12/M
       3    Jason Alviene                     Port St. Lucie  FL     17   36       23        1:43:34      7:54/M
       4    John Keelor                       Port St. Lucie  FL    153   37       47        1:53:03      8:38/M
       5    Chester King                        FL                  160   39       53        1:54:38      8:45/M
       6    Andrew Turke                      Palm City  FL         307   37       61        1:55:57      8:51/M
       7    Roland Yee                          FL                  328   37       79        2:00:08      9:10/M
       8    Kerry Lovelace Jr                 Stuart  FL            182   37      122        2:10:55     10:00/M
       9    Andrew Gilooly                    Port St Lucie  FL     106   36      201        2:33:34     11:43/M
      10    Robert Ray                        Port St. Lucie  FL    252   35      206        2:36:07     11:55/M
      11    Vince Baldino                     Stuart  FL             23   39      219        2:40:56     12:17/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jose Medina                       Port St. Lucie  FL    209   44       17        1:40:57      7:42/M
       2    Gil Lima                          Port St. Lucie  FL    177   40       18        1:41:23      7:44/M
       3    Matthew Remy                      Fort Pierce  FL       343   43       22        1:43:16      7:53/M
       4    Eric Cole                         Stuart  FL             57   41       33        1:48:10      8:15/M
       5    Jeff Shearer                      Stuart  FL            274   44       62        1:56:05      8:52/M
       6    Joe Smith                           FL                  279   41       81        2:00:19      9:11/M
       7    Bryan Graham                      Palm City  FL           1   43       86        2:03:36      9:26/M
       8    Rich Meldrum                      Jensen Beach  FL      210   43      129        2:12:10     10:05/M
       9    Antonio Victorio                  Port Saint Lucie  F   311   42      158        2:18:33     10:35/M
      10    Edwin Munoz                       Port Saint Lucie  F   221   44      178        2:23:51     10:59/M
      11    Scott Scammell                    Stuart  FL            331   42      211        2:36:46     11:58/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    John Dimauro                      Stuart  FL             71   49       20        1:42:36      7:50/M
       2    Wayne Powell                      Stuart  FL            245   48       34        1:48:15      8:16/M
       3    Brian Rucks                       Stuart  FL            351   48       38        1:50:43      8:27/M
       4    James Groves                      Palm City  FL         349   46       40        1:50:59      8:28/M
       5    Clark Glover                      Jensen Beach  FL      108   45       83        2:01:58      9:19/M
       6    Chris Gumm                        Stuart  FL            115   45       92        2:05:28      9:35/M
       7    Robert Harris                       FL                  119   49       94        2:05:39      9:35/M
       8    Diego Jarrin                      Jensen Beach  FL      136   48      112        2:09:12      9:52/M
       9    Mike O'Leary                      Palm City  FL         232   46      142        2:14:33     10:16/M
      10    Jeff Woodard                        FL                  327   46      147        2:15:23     10:20/M
      11    Alan Drake                          FL                   78   49      167        2:20:06     10:42/M
      12    Robert Audette                    Port St. Lucie  FL     20   46      227        2:43:03     12:27/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Peter Erwig                       Port St. Lucie  FL      3   52        9        1:32:08      7:02/M
       2    Thomas Matese                     Jupiter  FL           198   51       16        1:38:50      7:33/M
       3    Robert Lusk                       Stuart  FL            347   53       35        1:49:58      8:24/M
       4    Frank Fender                      Sewall's Point  FL     88   50       46        1:53:02      8:38/M
       5    William Brunetta                                        348   53       57        1:55:23      8:48/M
       6    Brad Holston                      Palm City  FL         130   51      114        2:09:21      9:52/M
       7    James Storlie                     Hobe Sound  FL        291   54      134        2:12:46     10:08/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bob Hensley                       Port St. Lucie  FL      4   59        5        1:29:27      6:50/M
       2    David Garfield                    Jupiter  FL           333   58       19        1:41:48      7:46/M
       3    John Binkley III                  Vero Beach  FL         32   56       39        1:50:58      8:28/M
       4    Darrell Fiske                     Palm City  FL          91   58       42        1:51:28      8:31/M
       5    Stephen Curet                     Palm City  FL          65   56       45        1:53:00      8:38/M
       6    John Toebe                        Stuart  FL            350   57      125        2:11:33     10:03/M
       7    Bruce Kushner                       FL                  167   56      176        2:23:21     10:57/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Steve Baranowksi                    FL                   24   60       52        1:54:32      8:45/M
       2    Michael Riordan                   Fort Pierce  FL       257   62       76        1:59:22      9:07/M
       3    Bob Russell                         FL                  264   63       85        2:02:51      9:23/M
       4    Karol Poderski                    Palm City  FL           8   61      130        2:12:14     10:06/M
       5    Richard Creque                    Port St. Lucie  FL     64   61      165        2:19:43     10:40/M
       6    Bill Hester                       Jensen Beach  FL      125   64      191        2:28:43     11:21/M
       7    Kevin Traynor                     Port St. Lucie  FL    301   60      230        2:46:33     12:43/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gerald Kosloski                   Hobe Sound  FL        164   68      216        2:39:45     12:12/M
       2    Jim Hill                          Stuart  FL            126   66      235        2:50:37     13:01/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jed Fortune                       Ft. Pierce  FL         93   71      128        2:12:03     10:05/M
       2    Tom Daly                          Vero Beach  FL         67   72      141        2:14:27     10:16/M
       3    Tom Walker                        Stuart  FL            314   70      205        2:35:34     11:53/M
Top

Male 75 to 79

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Crichton McCutcheon               Port St. Lucie  FL    205   76      199        2:32:45     11:40/M