LOST 7-Mile Run

7-Mile Run

Age Group Results

April 28, 2013


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: Top Finishers 15-19 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Women: Top Finishers 25-29 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59

Top

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joan Klostreich                   Palm City  FL         290   40        4          49:45      7:06/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sandra Melton                     Port Saint Lucie  F    90   57        8          59:59      8:34/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kristi Collins                    Fort Pierce  FL        99   26       24        1:19:03     11:18/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kashka Tarka                      Stuart  FL            100   39       11        1:01:33      8:48/M
       2    Erin Connolly                     Stuart  FL             93   35       14        1:02:48      8:58/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sara Wishart                      Stuart  FL             83   43       16        1:06:32      9:30/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Toni Medvetz                      Loxahatchee  FL        96   49       10        1:00:03      8:35/M
       2    Lisa Martin                       Port Saint Lucie  F    80   48       13        1:02:33      8:56/M
       3    Melanie Toth                      Stuart  FL             79   45       17        1:07:31      9:39/M
       4    Lisa Miller                       Stuart  FL             95   46       20        1:11:46     10:15/M
       5    Diane Bennett                     Indiantown  FL         86   47       22        1:15:01     10:43/M
       6    Debbie Garcia                     Port Saint Lucie  F    82   46       26        1:25:44     12:15/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Pat Celecia                       Port Saint Lucie  F    98   51       23        1:19:03     11:18/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nancy Murr                        Okeechobee  FL        288   56       25        1:24:31     12:04/M
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tyler O'Brien                     Stuart  FL             92   18        1          42:21      6:03/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jon Williams                      Miami  FL              89   44        2          43:10      6:10/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hunter Brown                      Stuart  FL             91   19        3          47:14      6:45/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jose Medina                       Port Saint Lucie  F   291   44        6          55:28      7:55/M
       2    Edwin Munoz                       Port Saint Lucie  F    81   43       19        1:11:33     10:13/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Carl Radish                       Port Saint Lucie  F    78   46        7          57:59      8:17/M
       2    Chris Medvetz                     Loxahatchee  FL        97   49       15        1:04:23      9:12/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gerry Comer                       Boca Raton  FL         88   53        5          50:54      7:16/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kirk Manning                      Okeechobee  FL         94   59       21        1:12:53     10:25/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Glenn Boundy                      Fort Pierce  FL        87   63        9          59:59      8:34/M
       2    Tim Murr                          Okeechobee  FL        289   60       18        1:07:52      9:42/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Wayne Boynton                     Loxahatchee  FL       292   68       12        1:02:01      8:52/M