Rudolph's Reindeer Dash 5K Run

December 08, 2012


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Final Team Results

Team - Fitanista Finish Position - 1

Team Score (places): 79

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    452  Byron Zamora                                   M    13     13       20:41      20:41
      2    355  Brandon Stone           Port St. Lucie  FL     M    15     28       20:53      41:35
      3    438  David Githens           Jensen Beach  FL       M    51     79       25:15    1:06:50
      4     16  Heather Anderson        Stuart  FL             F    96    175       26:51    1:33:42
      5    357  Holly Stone             Port St. Lucie  FL     F   100    275       27:00    2:00:42
      6    279  Zach Moen               Port St. Lucie  FL     M   107    382       27:16    2:27:59
      7    179  Angela Hodge            Port St. Lucie  FL     F   108    490       27:17    2:55:16
      8    136  Susie Fox               Jensen Beach  FL       F   114    604       27:36    3:22:53
      9    195  Eden James              Port St. Lucie  FL     M   269    873       36:46    3:59:39
     10     91  Kenyel Day              Port St. Lucie  FL     F   271   1144       36:51    4:36:31
     11    358  Tyler Stone             Port St. Lucie  FL     M   284   1428       37:51    5:14:22
     12    356  Brian Stone             Port St. Lucie  FL     M   289   1717       38:19    5:52:41

Team - Team Shandy Finish Position - 2

Team Score (places): 194

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1     96  Mike Dictor             Port Saint Lucie  F    M    42     42       24:06      24:06
      2    235  Bram Lodes              Port Saint Lucie  F    M    62    104       25:45      49:52
      3     92  Louis Deacon            Port Saint Lucie  F    M    90    194       26:41    1:16:34
      4     83  Jamie Creager           Port Saint Lucie  F    F   150    344       29:22    1:45:56
      5     95  Corinne Dictor          Port Saint Lucie  F    F   216    560       32:53    2:18:49
      6     84  Jennifer Creager        Port Saint Lucie  F    F   241    801       34:08    2:52:58

Team - Stroller Strides Finish Position - 3

Team Score (places): 326

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    217  Matthew Kozlowski       Stuart  FL             M    64     64       25:49      25:49
      2    216  Danielle Kozlowski      Stuart  FL             F    73    137       26:08      51:58
      3     43  Nathan Brais            Stuart  FL             M   189    326       31:37    1:23:35
      4     42  Katelyn Brais           Stuart  FL             F   191    517       31:39    1:55:14
      5    337  Nicole Santa-Eulalia    Stuart  FL             F   273    790       36:53    2:32:08
      6    371  Laura Tower             Jensen Beach  FL       F   278   1068       37:19    3:09:28
      7    384  Christine Wilner        Palm City  FL          F   307   1375       40:21    3:49:49
      8    297  Kristina Perez          Port Saint Lucie  F    F   325   1700       42:11    4:32:00
      9    324  Melissa Roberts         Palm City  FL          F   326   2026       42:11    5:14:12
     10    146  Regan Gavagni           Jensen Beach  FL       F   374   2400       50:45    6:04:57
     11    214  Marion Kovovit          Stuart  FL             F   383   2783       54:28    6:59:26
     12    215  Rob Kovovit             Stuart  FL             M   384   3167       54:28    7:53:54

Team - Body Back Finish Position - 4

Team Score (places): 392

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1     99  Sandra Dobbs            Port St. Lucie  FL     F   127    127       28:08      28:08
      2     50  Jennifer Bryan          Jensen Beach  FL       F   131    258       28:20      56:28
      3     98  Frank Dobbs             Port St. Lucie  FL     M   134    392       28:36    1:25:04
      4    208  Melissa Kindig          Palm City  FL          F   137    529       28:50    1:53:55
      5    463  Stephanie Lloyd         Hobe Sound  FL         F   167    696       30:13    2:24:08
      6     51  William Bryan           Jensen Beach  FL       M   192    888       31:41    2:55:50
      7    198  Aubrey Jones            Stuart  FL             F   285   1173       37:53    3:33:43
      8     29  Evey Bassion            Palm City  FL          F   286   1459       37:54    4:11:37

Team - Team Teach Finish Position - 5

Team Score (places): 585

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    284  Stephanie Neff          Jensen Beach  FL       F   152    152       29:31      29:31
      2    283  Hannah Neff             Jensen Beach  FL       F   204    356       32:13    1:01:45
      3    165  Justine Habicht         Palm City  FL          F   229    585       33:23    1:35:08

Team - Results Fitness Finish Position - 6

Team Score (places): 586

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    234  Lorrie Lindsey                                 F   193    193       31:43      31:43
      2     71  Jeff Christopher        Stuart  FL             M   196    389       31:48    1:03:32
      3     72  Mary Christopher        Stuart  FL             F   197    586       31:49    1:35:21
      4    187  Wendy Hudson            Stuart  FL             F   199    785       32:06    2:07:27
      5     24  Jennifer Baker          Stuart  FL             F   228   1013       33:22    2:40:50
      6    281  Laura Musso             Stuart  FL             F   231   1244       33:26    3:14:16
      7    124  Samia Ferraro           Stuart  FL             F   258   1502       35:07    3:49:24
      8    266  Teddie McMahon          Stuart  FL             F   276   1778       36:56    4:26:20
      9    253  Valerie Mariano         Palm City  FL          F   350   2128       45:50    5:12:11

Team - Roe Girls Finish Position - 7

Team Score (places): 699

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    325  Alexandra Roe           Palm Beach Gardens     F   132    132       28:25      28:25
      2    327  Shelly Roe              Palm Beach Gardens     F   232    364       33:29    1:01:54
      3    326  Jackson Roe             Palm Beach Gardens     F   335    699       43:19    1:45:14

Team - Treasure Coast Finish Position - 8

Team Score (places): 978

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    274  Jacilyn Mikels          Stuart  FL             F   316    316       41:14      41:14
      2    233  Michele Libman          Stuart  FL             F   317    633       41:15    1:22:30
      3    346  Catherine Simcox        Stuart  FL             F   345    978       45:06    2:07:36
      4    323  Ashley Rivas            Stuart  FL             F   362   1340       48:03    2:55:40

Team - Team RGCN Finish Position - 9

Team Score (places): 1039

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    250  Patricia Malfregeot                            F   340    340       44:22      44:22
      2    249  Charles Malfregeot                             M   341    681       44:23    1:28:45
      3     69  Amy Chappel             Palm City  FL          F   358   1039       47:08    2:15:53
      4    328  Adam Chappell           Kissimmee  FL          M   359   1398       47:09    3:03:02
      5     35  Lynn Blackard           Port St Lucie  FL      F   367   1765       49:03    3:52:06
      6    128  Alex Fischer            Port St Lucie  FL      M   368   2133       49:05    4:41:11

Team - M&M Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    270  Anita Meldau            Palm City  FL          F   364    364       48:11      48:11
      2    230  Sandy Leland              FL                   F   365    729       48:11    1:36:22

Team - Maliko Run Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    254  Frank Marino            Stuart  FL             M   219    219       33:11      33:11
      2    172  Maria Heimer            Port St. Lucie  FL     F   225    444       33:16    1:06:27

Team - HealthPort Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    306  Catherine Prann         Port St. Lucie  FL     F   245    245       34:23      34:23

Team - Laura Musso Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    189  Mary Hutchinson         Stuart  FL             F   187    187       31:14      31:14

Team - Rudolf's Reindeer Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    169  Megan Harlan            Jensen Beach  FL       F    38     38       23:41      23:41