Hobe Sound Early Learning Center Stampede 5K Run

Age Group Results

September 15, 2012


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Run

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Meghan Jennerjahn                 Jupiter  FL            30   22        1          23:57      7:42/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Heidi Viera                       Hobe Sound  FL         63   45        2          24:04      7:44/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ariel Snyder                      Stuart  FL             58   17       13          32:02     10:18/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Colleen Kilduff                   Hobe Sound  FL         31   24        8          25:43      8:16/M
       2    Briana Snyder                     Stuart  FL             59   20       29          49:39     15:58/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Caitlin Destafanis                Hobe Sound  FL         20   25       14          32:24     10:25/M
       2    Lauren Graff                      Palm Beach Gardens     73   29       20          38:36     12:25/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tracy Suskey                      Port Saint Lucie  F    62   30       18          36:18     11:40/M
       2    Rebecca Slack                     Royal Palm Beach  F    56   32       30          50:05     16:06/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Heather Anderson                  Hobe Sound  FL          3   38        6          25:14      8:07/M
       2    Charlene Foster                   Hobe Sound  FL         24   35        7          25:28      8:11/M
       3    Angela Murray                     Stuart  FL             38   38       11          28:27      9:09/M
       4    Sara Mitchell                     Stuart  FL             37   35       12          31:05     10:00/M
       5    Cassandra Griffith                Hobe Sound  FL         72   39       21          38:37     12:25/M
       6    Maya Gebus-Mockabee               Stuart  FL             26   37       22          40:15     12:57/M
       7    Vikki Love                        Stuart  FL             34   38       25          40:51     13:08/M
       8    Brooke Radcliffe                  Stuart  FL             47   36       27          45:43     14:42/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kimberly Coates                   Hobe Sound  FL         17   46       31          50:06     16:07/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Susan Freehauf                    Hobe Sound  FL         25   50       19          37:16     11:59/M
       2    Kim Pass                          Hobe Sound  FL         44   54       28          45:51     14:45/M
       3    Denise Cargill                    Hobe Sound  FL         12   53       36          55:08     17:44/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Linda Shockley                    Hobe Sound  FL         54   57       24          40:47     13:07/M
       2    Patsy Steiner                     Hobe Sound  FL        150   59       33          50:51     16:21/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Deborah Noel                      Stuart  FL             42   60       26          41:28     13:20/M
       2    Elizabeth Hubbard                 Hobe Sound  FL         71   62       34          50:52     16:21/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Linda Smith                       Stuart  FL             57   65       35          51:35     16:35/M
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chris Clinton                     Jupiter  FL            80   38        3          24:41      7:56/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    John Cargill                      Hobe Sound  FL         13   63        4          24:56      8:01/M
Top

Male 10 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Blake Slack                       Royal Palm Beach  F    55    8       15          34:56     11:14/M
Top

Male 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Alex Kennedy                      Port St. Lucie  FL     74   13        5          25:09      8:05/M
       2    Cameron Anderson                  Hobe Sound  FL          1   14        9          25:48      8:18/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Newland                     Stuart  FL             40   49       17          35:40     11:28/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gregg Fields                      Palm Beach Gardens     23   52       10          26:02      8:22/M
       2    Jodi Bubla                        Hobe Sound  FL          9   54       23          40:23     12:59/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brian Noel                        Stuart  FL             41   64       16          35:39     11:28/M
       2    Bob Steiner                       Hobe Sound  FL         60   60       32          50:40     16:17/M

Dunkin Kids Run

Top

Female Overall

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hadleigh Anderson                 Hobe Sound  FL          2    7        2           1:37     14:42/M
       2    Jerri Hoke                        Hobe Sound  FL         28    6        3           1:38     14:51/M
       3    Marissa Coates                    Hobe Sound  FL         18    3        6           6:10     56:04/M
Top

Male Overall

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brock Clinton                     Jupiter  FL           100   7         1           1:35     14:24/M
       2    Dylan Hamilton                    Jupiter  FL            99   9         4           1:42     15:27/M
       3    Boston Chasse                     Hobe Sound  FL         15    5        5           2:12     20:00/M