Beach To Beach 5K Run 5K Run

Age Group Results

August 17, 2012


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Heather Gollnick                  Port St Lucie  FL     540   42       25          20:05      6:29/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cynthia Washam                    Jensen Beach  FL      830   55       51          21:51      7:03/M
Top

Female Unknown

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jaimee Carmody                    Jensen Beach  FL      895   0       173          30:33      9:51/M
       2    Theresa Gray                      Port St. Lucie  FL    801           183          31:01     10:00/M
Top

Female 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Emily Elkin                       Hobe Sound  FL        996   14       71          23:10      7:28/M
       2    Kiara Turgeon                     Port St. Lucie  FL    841   12       78          23:42      7:39/M
       3    Emily Jones                       Port St. Lucie  FL    857   11      100          25:01      8:04/M
       4    Taylor Mogavero                   Palm City  FL         994   14      116          25:51      8:20/M
       5    Natalie Baumgarten                Fort Pierce  FL       899   13      119          26:02      8:24/M
       6    Emily Parks                       Palm City  FL         557   13      144          27:15      8:47/M
       7    Alexia Turgeon                    Port St. Lucie  FL    597   12      149          27:43      8:56/M
       8    Madison McCullough                Jensen Beach  FL      596   11      159          28:50      9:18/M
       9    Ashlyn McCoy                      Hobe Sound  FL        878   14      175          30:34      9:52/M
      10    Betsy Golko                       Palm City  FL         868   14      207          33:51     10:55/M
      11    Elena Herrera                                           905   13      220          34:46     11:13/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bethany Hardcastle                Stuart  FL            818   15       44          21:17      6:52/M
       2    Alex Sclafani                                           915   16       48          21:39      6:59/M
       3    Avery Camp                        Tequesta  FL          865   16       54          22:04      7:07/M
       4    Amelie Hunton                     London  UK            890   17       59          22:21      7:13/M
       5    Lauretta Harper                   Stuart  FL            923   16       62          22:31      7:16/M
       6    Alexis Armstead                   Stuart  FL            803   15       64          22:36      7:17/M
       7    Nicole Shaw                       Jensen Beach  FL      572   17       70          23:09      7:28/M
       8    Kaitie Toth                       Palm City  FL         944   17       75          23:34      7:36/M
       9    Angelina Herrera                  Jensen Beach  FL      904   15       97          24:48      8:00/M
      10    Makayla Reynolds                  Stuart  FL            947   16       99          25:00      8:04/M
      11    Corrine Robertson                 Stuart  FL            977   17      103          25:05      8:05/M
      12    Annie Golko                       Palm City  FL         867   15      109          25:23      8:11/M
      13    Katherine Shriver                 Stuart  FL            592   15      117          25:57      8:22/M
      14    Emily Kaidy                                             924   17      118          25:58      8:23/M
      15    Kaydee Stumpf                     Stuart  FL            942   17      122          26:07      8:25/M
      16    Rachel Shaw                       Jensen Beach  FL      939   15      135          26:38      8:35/M
      17    Morgan Bowman                     Jensen Beach          917   17      141          27:00      8:43/M
      18    Danielle Jensen                   Stuart  FL            883   15      148          27:43      8:56/M
      19    Paige Lang                        Stuart  FL            907   15      154          28:08      9:05/M
      20    Sophia Alvarez                    Stuart                953   15      156          28:24      9:10/M
      21    Hannah Cogsil                     Stuart                201   15      161          28:57      9:20/M
      22    Michelle Taubler                  Stuart  FL            882   15      163          29:05      9:23/M
      23    Megan Curivan                     Palm City  FL         974   15      181          30:58      9:59/M
      24    Andrea Adler                      Palm City  FL         952   15      182          30:59     10:00/M
      25    Tierney Fortner                   Port St. Lucie  FL    955   15      186          31:04     10:01/M
      26    Lauren Salcedo                    Stuart  FL            935   15      191          31:30     10:10/M
      27    Katherine Montgomery              Stuart  FL            965   15      193          31:43     10:14/M
      28    Gillie Muller                     Palm City  FL         567   16      212          34:16     11:03/M
      29    Taylor Clasen                     Stuart  FL            922   16      216          34:33     11:09/M
      30    Alicia Frost                      Stuart  FL            864   15      218          34:37     11:10/M
      31    Caitlin Meyer                     Hobe Sound  FL        847   15      223          35:23     11:25/M
      32    Mikayla Taylor                    Palm City  FL         993   15      225          35:27     11:26/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Maria Castellanos                 Stuart  FL            558   22      114          25:47      8:19/M
       2    Jessie Kubiak                                           926   22      133          26:33      8:34/M
       3    Mallory Lane                      Tryon  NC             569   24      147          27:42      8:56/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Genevieve Cartier                 Palm Beach Gardens    846   27       35          20:54      6:45/M
       2    Mandy Price                       Jensen Beach  FL      551   29       76          23:40      7:38/M
       3    Britt Brandon                     Jensen Beach  FL      976   28       83          23:58      7:44/M
       4    Jessica Siebert                   Jensen Beach  FL      887   29      205          33:43     10:53/M
       5    Hannah Mann                                             565   25      210          34:05     11:00/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jessica Burbine                   Port St. Lucie  FL    843   34       28          20:20      6:34/M
       2    Jill Souza                        Port St Lucie  FL     566   34       91          24:28      7:54/M
       3    Irka Bargielowski                                       898   30      104          25:05      8:05/M
       4    Jennifer Regan                    Natick  MA            914   33      107          25:20      8:10/M
       5    Samara Essen                      Stuart  FL            564   31      110          25:30      8:14/M
       6    Erin Connolly                     Stuart  FL            862   34      121          26:05      8:25/M
       7    Janice Albert                     Port St. Lucie  FL    547   32      128          26:18      8:29/M
       8    Tiffany Ross                      Port St. Lucie  FL    873   33      185          31:04     10:01/M
       9    Jamie Pierce                                            932   30      202          32:49     10:35/M
      10    Renee Williams                    Port Saint Lucie  F   593   31      233          39:48     12:50/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Angelica Jones                    Jensen Beach  FL      985   35       65          22:47      7:21/M
       2    Denise Brodie                     Stuart  FL            804   38       89          24:03      7:45/M
       3    Kelly Janes                       Stuart  FL            809   35       98          24:55      8:02/M
       4    Heather Neal                      Port St. Lucie  FL    911   35      146          27:21      8:49/M
       5    Marjorie Lear                     Stuart  FL            928   36      165          29:13      9:25/M
       6    Heather Pollnow                   Jensen Beach  FL      863   38      174          30:33      9:51/M
       7    Michelle Wallace                  Palm City  FL         973   39      206          33:44     10:53/M
       8    Anne Cook                         Port St. Lucie  FL    871   36      208          33:55     10:56/M
       9    Jennifer Jones                    Port St. Lucie  FL    580   38      235          41:35     13:25/M
      10    Michelle Williams                 Port Saint Lucie  F   989   37      238          54:18     17:31/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jennifer Uible                    Jupiter  FL           553   42       96          24:41      7:58/M
       2    Kathy Brown                       Stuart  FL            968   42      120          26:03      8:24/M
       3    Lisa Tom                          Port St. Lucie  FL    585   42      143          27:10      8:46/M
       4    Sharon Bowman                                           918   43      168          29:29      9:31/M
       5    Stephanie Neff                    Jensen Beach  FL      556   43      171          30:14      9:45/M
       6    Michelle MacKay                   Palm City  FL         599   40      177          30:40      9:54/M
       7    Toni Ryll                         Jensen Beach  FL      821   43      178          30:47      9:56/M
       8    Melinda Geer                      Port Saint Lucie  F   860   40      184          31:03     10:01/M
       9    Kristine Pickard                  Stuart  FL            542   41      189          31:26     10:08/M
      10    Jessy Jones                       Port St. Lucie  FL    855   40      192          31:42     10:14/M
      11    Stacey Abbott                     Stuart  FL            822   41      199          32:23     10:27/M
      12    Raina Hoffman                     Stuart  FL            964   40      201          32:30     10:29/M
      13    Kelly Anderson                    Port St Lucie  FL     897   43      211          34:10     11:01/M
      14    Isabelle Briand                   Port St. Lucie  FL    919   43      213          34:16     11:03/M
      15    Jessica Dye                       Port Saint Lucie  F   595   41      230          36:30     11:46/M
      16    Jennifer Cosola                   Stuart  FL            894   43      231          36:39     11:49/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lisa Thiesen                      Jensen Beach  FL      807   45      132          26:31      8:33/M
       2    Lisa Berry                        Port St Lucie  FL     541   47      142          27:09      8:45/M
       3    Marcia Strauss                    Stuart  FL            999   47      150          27:48      8:58/M
       4    Lisa Miller                       Stuart  FL            828   45      157          28:26      9:10/M
       5    Cynthia Nunn                      Port St. Lucie  FL    568   46      180          30:52      9:57/M
       6    Jennifer Jones                    Palm City  FL         814   46      188          31:06     10:02/M
       7    Janice Salcedo                    Stuart  FL            934   47      197          32:07     10:22/M
       8    Crystal Parrinelli                Stuart  FL            554   48      214          34:23     11:05/M
       9    Kimberly Nicholas                 Port St. Lucie  FL    930   45      222          35:07     11:20/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sylvia Montgomery                 Stuart  FL            966   53      176          30:35      9:52/M
       2    Donna Orlandi                     Stuart  FL            885   50      190          31:29     10:09/M
       3    Beloria Hardcastle                Stuart  FL            817   50      195          32:04     10:21/M
       4    Joan Lock                         Palm City  FL         802   54      200          32:24     10:27/M
       5    Laura Shaw                        Jensen Beach  FL      571   51      215          34:24     11:06/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Debby Malfitano                   Jensen Beach  FL      884   56      152          28:03      9:03/M
       2    Kerry Jellum                      Jensen Beach  FL      824   57      203          33:01     10:39/M
       3    Stacy Foster                      Stuart  FL            825   56      204          33:23     10:46/M
       4    Barbara Sills                     Jensen Beach  FL      940   55      221          34:51     11:15/M
       5    Maria Bentel                      Stuart  FL            806   56      226          35:36     11:29/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Barbara Gendron                   Stuart  FL            853   64      228          35:43     11:31/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Grace Poling                      Jensen Beach  FL      574   74      236          42:39     13:45/M
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Erik Blosser                      Vero Beach  FL        834   27        1          15:57      5:09/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    John Reback                       Jupiter  FL           548   42        2          17:08      5:32/M
Top

Male Unknown

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Partic. 555                                     555           194          31:50     10:16/M
Top

Male 10 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Daniel Searle                     East Brunswick  NJ    561   9       172          30:30      9:50/M
       2    Cole Ryll                         Jensen Beach  FL      819   9       196          32:05     10:21/M
Top

Male 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Reese Peppler                     Stuart  FL            856   14       24          20:03      6:28/M
       2    Kai Seymour                                             938   14       52          21:53      7:04/M
       3    Easton Zeigler                    Palm City  FL         544   14       74          23:32      7:35/M
       4    Connor Murphy                     Stuart                981   12       90          24:15      7:49/M
       5    Matthew Hardcastle                Stuart  FL            816   12      198          32:10     10:23/M
       6    Ryan Taylor                       Palm City  FL         850   13      217          34:35     11:09/M
       7    Cam Meade                         Stuart  FL            992   14      227          35:42     11:31/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nicholas Parrinelli               Stuart  FL            575   18        3          17:41      5:42/M
       2    Christian Moore                   Stuart                979   17        5          18:16      5:54/M
       3    Steven Beams                      Hobe Sound  FL        990   17        6          18:19      5:55/M
       4    Mark Bozzo                        Port St. Lucie  FL    811   16        7          18:26      5:57/M
       5    Allando Stone                     Port Saint Lucie  F   975   17        8          18:37      6:00/M
       6    Jon Gonzalez                      Palm City  FL         549   17        9          18:45      6:03/M
       7    Travis McHale                     Jensen Beach  FL      951   17       10          18:53      6:05/M
       8    Ryder Peppler                     Stuart  FL            858   16       12          19:04      6:09/M
       9    Michael Gannon                    Jensen Beach  FL      984   18       14          19:06      6:10/M
      10    Addison Wier                      Palm City  FL         827   16       17          19:54      6:25/M
      11    Joey Roulette                     Hobe Sound  FL        808   16       20          19:58      6:26/M
      12    Ian Pinder                        Palm City  FL         995   18       21          19:58      6:26/M
      13    Matthew Edwards                   Stuart  FL            576   16       22          20:01      6:27/M
      14    Matthew Altzner                   Stuart  FL            870   16       26          20:06      6:29/M
      15    Hunter Brown                      Stuart  FL            967   18       27          20:20      6:34/M
      16    Jake Woodhouse                    Port Saint Lucie  F   962   15       30          20:37      6:39/M
      17    Michael Grandchamp                Jensen Beach  FL      969   16       31          20:38      6:39/M
      18    Jet Ryll                          Jensen Beach  FL      820   16       32          20:40      6:40/M
      19    Dakota Brockway                   Hobe Sound  FL        920   16       33          20:46      6:42/M
      20    Kevin Paul                        Palm City  FL         813   16       37          21:03      6:47/M
      21    Sam Hunton                        London  UK            891   19       39          21:09      6:49/M
      22    Aj Lettengarver                   Hobe Sound  FL        879   16       41          21:14      6:51/M
      23    Gaston Alvarez                    Stuart  FL            954   17       42          21:15      6:51/M
      24    Nate Lopez                        Port St. Lucie  FL    583   16       43          21:16      6:52/M
      25    Ian Wiswell                       Jensen Beach  FL      998   16       50          21:50      7:03/M
      26    Alex Martell                      Jensen Beach  FL      563   15       53          22:03      7:07/M
      27    Austin McHale                     Jensen Beach  FL      950   16       55          22:08      7:08/M
      28    Noah Kreitz                       Jensen Beach  FL      573   15       56          22:16      7:11/M
      29    Alex Taub                         Jensen Beach  FL      812   15       57          22:18      7:12/M
      30    Cole Rogers                       Stuart  FL            892   15       63          22:36      7:17/M
      31    Kyle Haynes                       Stuart                957   16       68          23:05      7:27/M
      32    Nicholas Cosola                   Stuart  FL            893   15       73          23:30      7:35/M
      33    Robert Sullivan                   Stuart  FL            943   16       77          23:41      7:38/M
      34    Matthew M Edwards                 Hobe Sound  FL        578   17       79          23:44      7:39/M
      35    Greg King                         Stuart  FL            810   16       81          23:47      7:40/M
      36    Nicholas Miller                   Jensen Beach  FL      958   17       82          23:48      7:41/M
      37    Parker Hall                       Stuart  FL            982   15       84          23:59      7:44/M
      38    Tyler Provance                    Port Saint Lucie  F   961   15       86          24:01      7:45/M
      39    Brad Ortisi                       Stuart  FL            983   16       92          24:31      7:55/M
      40    John Uible                        Jupiter  FL           552   15      102          25:03      8:05/M
      41    Jack Remsburg                     Stuart  FL            831   16      131          26:27      8:32/M
      42    Josh Gollnick                     Port Saint Lucie  F   543   15      136          26:38      8:35/M
      43    Jacob Miller                      Stuart  FL            949   16      137          26:39      8:36/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Andrew Pawlikowski                                      931   24       18          19:57      6:26/M
       2    David Aldridge                    Hobe Sound  FL        588   23       29          20:36      6:39/M
       3    Ashtoon Moon                      Indiantown            584   24      209          33:59     10:58/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeffrey Guertin                                         902   29       13          19:06      6:10/M
       2    Joe Garcia                        Palm City  FL         845   29       38          21:06      6:48/M
       3    Tony Ferro                        Jensen Beach  FL      948   28      140          26:59      8:42/M
       4    Sanal Djimbinov                   Stuart  FL            877   29      145          27:15      8:47/M
       5    David Franklin                    Stuart  FL            875   29      153          28:06      9:04/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Craig Warner                      Gainesville  FL       598   34       23          20:03      6:28/M
       2    Don Wilks                         Jensen Beach  FL      842   31       36          21:00      6:46/M
       3    Jimbo St Clair                                          916   34       60          22:23      7:13/M
       4    Danny Sanchez                     Port St. Lucie  FL    823   32      124          26:10      8:26/M
       5    Drew Connolly                     Stuart  FL            861   34      125          26:14      8:28/M
       6    Victor Mendez                     Stuart  FL            805   32      127          26:17      8:29/M
       7    Nicholas Palm                     Ft. Pierce  FL        886   33      160          28:54      9:19/M
       8    Brint Black                       Port St. Lucie  FL    874   33      162          28:59      9:21/M
       9    Chad Davis                        Fort Pierce  FL       589   31      170          30:14      9:45/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jay McCullough                    Jensen Beach  FL      600   39       15          19:17      6:13/M
       2    Chad Bosch                        Stuart  FL            970   38       16          19:37      6:20/M
       3    Brian Little                      Fort Pierce  FL       929   39       45          21:17      6:52/M
       4    Gil Lima                          Port Saint Lucie  F   590   38       49          21:47      7:02/M
       5    Matthew Shouse                    Port St. Lucie  FL    866   38       61          22:27      7:15/M
       6    Jay Chapman                       Stuart  FL            582   39       85          24:00      7:45/M
       7    Khristian Moore                   Okeechobee  FL        546   35      139          26:56      8:41/M
       8    Shawn McCarthy                                          909   36      151          27:55      9:00/M
       9    Al Bradford                       Port Saint Lucie  F   971   35      155          28:13      9:06/M
      10    Josh Cook                         Port St. Lucie  FL    872   35      237          54:18     17:31/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jon Williams                      Miami  FL             946   43        4          17:59      5:48/M
       2    Cameron Searle                    East Brunswick  NJ    560   44       34          20:49      6:43/M
       3    Mark Dye                          Port Saint Lucie  F   594   42       66          22:51      7:22/M
       4    Francis Cox                       Jensen Beach  FL      550   41       80          23:46      7:40/M
       5    Glenn Rustay                      Vero Beach  FL        933   42       87          24:02      7:45/M
       6    Peter Jones                       Palm City  FL         815   40       93          24:33      7:55/M
       7    Brett Lear                        Stuart  FL            927   44      106          25:18      8:10/M
       8    William Pinto                     Port St. Lucie  FL    978   42      108          25:21      8:11/M
       9    Stacey Wallace                    Palm City  FL         972   42      113          25:43      8:18/M
      10    Jim Jones                         Port St. Lucie  FL    854   43      126          26:15      8:28/M
      11    Todd Schmidt                                            936   41      229          36:13     11:41/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tom Cox                           Palm City  FL         581   47       47          21:24      6:54/M
       2    Mike Delowery                     Palm City  FL         545   47       69          23:08      7:28/M
       3    Jeff Steinberg                    Palm City  FL         591   47      101          25:02      8:05/M
       4    Lindsey Pankey                    Jensen Beach  FL      579   45      134          26:37      8:35/M
       5    John Pankrolz                     Port St. Lucie  FL    876   48      164          29:07      9:24/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Thomas Matese                     Jupiter  FL           840   50       19          19:58      6:26/M
       2    Chris Hunton                      London  UK            889   51       46          21:18      6:52/M
       3    Mark Satterlee                    Vero Beach  FL        570   54       72          23:22      7:32/M
       4    Rob Taylor                        Palm City  FL         838   51       88          24:03      7:45/M
       5    Geoffrey Porter                   Stuart  FL            587   51       95          24:38      7:57/M
       6    Gregg Fields                                            901   52      112          25:41      8:17/M
       7    Joseph Taub                       Stuart  FL            980   54      138          26:54      8:41/M
       8    John Luciani                      Jensen Beach  FL      577   53      158          28:39      9:15/M
       9    Jan Krestan                       Palm City  FL         859   51      166          29:19      9:27/M
      10    Scott Barney                      Stuart  FL            869   50      224          35:23     11:25/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1     Bob Hensley                      Port Saint Lucie  F   986   58       11          18:55      6:06/M
       2    Perry Feyk                        Palm Beach Gardens    888   55       40          21:12      6:50/M
       3    David Garfield                    Jupiter  FL           835   57       58          22:20      7:12/M
       4    John Toebe                        Stuart  FL            826   56      130          26:26      8:32/M
       5    Grady Radella                                           913   58      219          34:37     11:10/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Steve Day                         Stuart  FL            562   61       67          22:52      7:23/M
       2    Steve Cargill                     Hobe Sound  FL        559   63       94          24:37      7:56/M
       3    Forrest Duerksen                  Port St. Lucie  FL    852   63      105          25:13      8:08/M
       4    Michael Riordan                   Fort Pierce  FL       586   61      115          25:47      8:19/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bela Kovacs                       Lauderdale By The S   991   65      111          25:40      8:17/M
       2    Ed Ruby                           Fort Pierce  FL       839   69      123          26:08      8:26/M
       3    Steve Schrell                     Vero Beach  FL        937   65      129          26:21      8:30/M
       4    Giles Williams                    Oviedo  FL            945   67      167          29:28      9:30/M
       5    Dennis Diem                       Port St. Lucie  FL    900   67      169          29:51      9:38/M
       6    James Hill                        Stuart  FL            997   65      234          40:20     13:01/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Harry Hoffman Jr                  Stuart  FL            881   71      187          31:05     10:02/M
       2    Rich Bonham                       Stuart  FL            987   74      232          36:57     11:55/M
Top

Male 75 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Les Plumb                         Fort Pierce  FL       844   78      179          30:51      9:57/M