RamRock 5K Run 5K Run

Age Group Results

March 17, 2012


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ellise Taylor                     Stuart  FL            156   29       10        24:16.1
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Stephanie Gray                    Stuart  FL            124   41       15        25:12.6
Top

Female 10 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Gaby Sue Engle                    Stuart  FL            113   10       32        28:53.7
       2    Laleigh Pineiro                   Palm City  FL         185   5        60        36:53.2
       3    Natalie Concepcion                Stuart  FL            190   9        71        49:23.0
       4    Lauren Gosewich                   Stuart  FL            120    9       76        54:17.1
Top

Female 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jayci Grosso                      Stuart  FL            125   12       18        26:25.3
       2    Nina Houri                        Palm City  FL         129   12       30        28:38.4
       3    Catarina Kaltenhauser             Stuart  FL            131   13       39        30:15.4
       4    Claire Bomer                      Stuart  FL            105   13       47        32:21.7
       5    Destiny Young                     Stuart  FL            162   11       62        37:05.6
       6    Emily Eubank                      Stuart  FL            175   12       66        38:08.5
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Amanda Gauthier                   Stuart  FL            116   25       13        25:02.7
       2    Amy Zwirner                       Hobe Sound  FL        165   28       59        35:50.3
       3    Candice Raulerson                 Stuart  FL            166   27       70        49:15.0
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Holly Ridgway                     Stuart  FL            181   34       41        30:41.2
       2    Michele Ocampo                    Stuart  FL            143   31       46        32:18.9
       3    Yanah Fischer                     Jupiter  FL           182   30       50        32:45.4
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Melissa Ann Cox                   Jensen Beach  FL      109   39       19        26:28.4
       2    Donnian Scalzo                    Port St Lucie  FL     149   38       35        29:42.5
       3    Vanessa Smolen                    Port St Lucie  FL     155   37       45        32:07.3
       4    Lea McCarthy                      Stuart  FL            140   36       51        32:50.0
       5    Christy Mayer                     Stuart  FL            137   36       52        32:50.0
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jennifer Erickson                 Palm City  FL         115   43       53        33:05.3
       2    Pamela Houn                       Palm City  FL         184   43       57        34:36.0
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Terry Cunningham                  Toms River  NJ        111   47       17        25:55.7
       2    Cathleen Kaltenhauser             Stuart  FL            132   48       31        28:40.2
       3    Chris Grosso                      Stuart  FL            189   45       33        29:14.7
       4    Carolyn Goodson                   Stuart  FL            119   45       56        34:27.1
       5    Lori Gosewich                     Stuart  FL            121   45       77        54:25.1
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Sandra Dobbs                      Port St. Lucie  FL    170   51       29        28:35.7
       2    Margaret Shinnebarger             Stuart  FL            152   53       58        34:45.0
       3    Karen McCarthy                    Stuart  FL            139   54       74        49:47.7
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Kerry Jellum                      Jensen Beach  FL      130   57       63        37:29.6
       2    Debbie Larsen                     Stuart  FL            136   57       65        37:54.7
       3    Margaret Ridgway                  Stuart  FL            183   57       68        39:06.8
Top

Female 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Nancy Pullo                       Jacksonville Beach    145   70       54        33:59.4
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jon Williams                      Miami  FL             161   43        1        18:47.0
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Dale Ruby                         Palm City  FL         147   49        2        20:14.0
Top

Male 10 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Galen Curley                      Palm City  FL         112    9       11        24:19.7
       2    Logan Zuloaga                     Port St Lucie  FL     163   10       23        27:39.2
       3    Liam Kenney                       Stuart  FL            134    9       25        28:16.1
       4    William Whitlach                  Port St. Lucie  FL    167    8       27        28:31.3
       5    Forrest Miller                    Jensen Beach  FL      142   10       36        29:58.8
       6    Ryan Eubank                       Stuart  FL            174    8       37        30:03.4
       7    Aidan West                        Stuart  FL            173    8       38        30:03.6
       8    Adam Goodson                      Stuart  FL            118    9       55        34:20.0
       9    Xander Kenney                     Stuart  FL            135    8       64        37:52.3
      10    Tanner Raphael                    Port St Lucie  FL     146   7        69        42:19.9
Top

Male 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Michael Cilurso                   Jensen Beach  FL      107   12        9        24:10.0
       2    Alex Feldman                      Palm City  FL         188   12       42        30:49.1
       3    Gabriel Tettamanti                Stuart  FL            157   11       43        30:49.6
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Joey Roulette                     Hobe Sound  FL        177   16        3        20:59.9
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Brian Gauthier                    Stuart  FL            117   28       14        25:05.9
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jason Daniels                     Palm City  FL         178   30        5        22:15.6
       2    Adam Ryan                         Stuart  FL            148   30        8        24:00.1
       3    Steve Ocampo                      Stuart  FL            171   32       26        28:27.4
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jim Kenney                        Stuart  FL            133   39       22        27:09.5
       2    Patrick Zuloaga                   Port St Lucie  FL     164   39       24        27:40.1
       3    Billy Jones                       Hobe Sound  FL        187   39       44        31:01.2
       4    Adam Waltersdorff                 Stuart  FL            168   38       72        49:30.8
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Rob Banasiak                      Jensen Beach  FL      179   42        4        21:56.2
       2    Francis Cox                       Jensen Beach  FL      108   41        7        23:44.0
       3    Brent Bomer                       Stuart  FL            104   42       48        32:21.8
       4    Ismael Pineiro                    Palm City  FL         186   42       61        36:55.7
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    John Houri                        Palm City  FL         127   48        6        22:42.6
       2    Peter Engle                       Stuart  FL            114   49       40        30:20.0
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    John Hauger                       Stuart  FL            126   53       16        25:14.6
       2    David Albers                      Jensen Beach  FL      101   53       34        29:42.3
       3    Dave Shinnebarger                 Stuart  FL            191   52       67        38:58.8
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Leonard Guida                     Port Orange  FL       176   57       28        28:33.3
       2    Steve McCarthy                    Stuart  FL            141   59       73        49:46.8
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    David Bartnowski                  Warwick  NY           150   63       49        32:26.3
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Cal Cameron                       Port St. Lucie  FL    169   67       20        26:51.8
       2    Jack Wayda                        Jensen Beach  FL      160   65       21        26:53.8
       3    Louis Gosewich                    Stuart  FL            122   69       75        50:45.8
Top

Male 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jim Askew                         Stuart  FL            180   76       12        24:42.2