Class 3A Region 4 Girls Championship Race

November 12, 2011


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

    1      1    325  Vanessa Valentine     Melbourne                               18:02.2  5:49/M      
    2      2    334  Elizabeth Harper      Merritt Island                          19:24.9  6:15/M      
    3      3    227  Morgan Rodriguez      Cardinal Gibbons                        19:37.9  6:20/M      
    4      4    320  Rachel Greer          Melbourne                               19:41.4  6:21/M      
    5      5    225  Catherine Haley       Cardinal Gibbons                        20:33.5  6:38/M      
    6  (< 5)    367  Tabatha Henry         Okeechobee                              20:35.3  6:38/M      
    7      6    336  Nina Li               Merritt Island                          20:41.6  6:40/M      
    8      7    256  Andree Devove         Fort Lauderdale                         20:42.1  6:41/M      
    9      8    333  Caroline Cubero       Merritt Island                          20:49.9  6:43/M      
   10  (< 5)    269  Kayla Jackson         Homestead                               20:54.4  6:45/M      
   11      9    307  Venus Garcia          Mater Academy (Hialeah Gardens          20:55.1  6:45/M      
   12     10    283  Nicole Shaw           Jensen Beach                            20:55.5  6:45/M      
   13     11    295  Caitlin Innis         Martin County                           21:09.3  6:49/M      
   14     12    319  Molly Delaney         Melbourne                               21:11.3  6:50/M      
   15     13    406  Bethany Hardcastle    South Fork                              21:12.3  6:50/M      
   16     14    322  Traci Knowlton        Melbourne                               21:12.9  6:50/M      
   17     15    226  Brittany Morgan       Cardinal Gibbons                        21:16.9  6:52/M      
   18     16    407  Lauretta Harper       South Fork                              21:19.9  6:53/M      
   19     17    293  Chantelle Brodi       Martin County                           21:24.7  6:54/M      
   20     18    366  Springer Yolanda      Miami Northwestern                      21:26.4  6:55/M      
   21     19    409  Kelly Sime            South Fork                              21:28.8  6:55/M      
   22     20    339  Janais Rule           Merritt Island                          21:35.0  6:58/M      
   23     21    376  Ashley Carmean        Palm Bay                                21:38.7  6:59/M      
   24     22    201  Sara Bowden           Archbishop McCarthy                     21:42.5  7:00/M      
   25  (< 5)    291  Tatiana Etienne       Lake Worth                              21:45.0  7:01/M      
   26     23    335  Leah Harpole          Merritt Island                          21:47.6  7:02/M      
   27     24    296  Schyler Lavin         Martin County                           21:47.7  7:02/M      
   28     25    298  Alexandra Sclafani    Martin County                           21:52.7  7:03/M      
   29     26    280  Maria Nazon           Jensen Beach                            21:54.8  7:04/M      
   30  (< 5)    246  Rebecca Fleeman       Eau Gallie                              21:59.1  7:05/M      
   31     27    377  Niki Carmean          Palm Bay                                21:59.8  7:05/M      
   32     28    379  Alexis Eitel          Palm Bay                                22:03.2  7:07/M      
   33     29    365  Altoniece Williams    Miami Northwestern                      22:03.7  7:07/M      
   34     30    281  Makayla Reynolds      Jensen Beach                            22:04.2  7:07/M      
   35     31    410  Kaitlin Toth          South Fork                              22:05.9  7:07/M      
   36     32    312  Alexis Rodriguez      Mater Academy (Hialeah Gardens          22:06.1  7:08/M      
   37     33    228  Victoria Vigarino     Cardinal Gibbons                        22:08.1  7:08/M      
   38     34    278  Hannah Cogsil         Jensen Beach                            22:08.9  7:08/M      
   39     35    222  Stephanie Belina      Cardinal Gibbons                        22:09.5  7:09/M      
   40     36    351  Catrell McNair        Miami Central                           22:11.1  7:09/M      
   41     37    362  Alexis Jacobs         Miami Northwestern                      22:11.2  7:09/M      
   42     38    204  Marianne Aguilar      Archbishop McCarthy                     22:14.8  7:10/M      
   43     39    360  Torrencia Allen       Miami Northwestern                      22:18.1  7:12/M      
   44     40    349  Roselor Desir         Miami Central                           22:18.8  7:12/M      
   45     41    408  Vanessa Harrison      South Fork                              22:23.0  7:13/M      
   46  (< 5)    238  Jamika Glades         Dillard                                 22:23.9  7:13/M      
   47     42    258  Summer Halliday       Fort Lauderdale                         22:28.1  7:15/M      
   48     43    202  Rachel Castro         Archbishop McCarthy                     22:28.3  7:15/M      
   49     44    207  Olivia Tubio          Archbishop McCarthy                     22:37.5  7:18/M      
   50     45    297  Marisa Scartozzi      Martin County                           22:37.8  7:18/M      
   51     46    205  Claire Stauffer       Archbishop McCarthy                     22:39.4  7:18/M      
   52  (> 5)    203  Chelsea Faulkender    Archbishop McCarthy                     22:43.8  7:20/M      
   53  (> 5)    404  Casey Fearns          South Fork                              22:48.5  7:21/M      
   54  (> 5)    338  Casey Orlando         Merritt Island                          22:53.6  7:23/M      
   55     47    375  Cynthia Ballou        Palm Bay                                23:04.4  7:26/M      
   56     48    308  Excela La Rosa        Mater Academy (Hialeah Gardens          23:09.9  7:28/M      
   57  (> 5)    206  Jovanna Sarduy        Archbishop McCarthy                     23:10.1  7:28/M      
   58  (> 5)    405  Natalie Gazzaneo-MadriSouth Fork                              23:10.8  7:28/M      
   59     49    323  Dana Lobmeyer         Melbourne                               23:13.7  7:29/M      
   60  (> 5)    224  Casey Cruzpino        Cardinal Gibbons                        23:15.3  7:30/M      
   61     50    363  Troydeea Tate         Miami Northwestern                      23:20.3  7:32/M      
   62  (< 5)    267  Sarah Sutnick         Goleman                                 23:41.9  7:38/M      
   63  (< 5)    268  Katherine Vera        Goleman                                 23:43.4  7:39/M      
   64     51    380  Janine Espinoza       Palm Bay                                23:45.9  7:40/M      
   65  (> 5)    324  Jenny Prasad          Melbourne                               23:48.9  7:41/M      
   66     52    277  Laura Robertson       Jensen Beach                            23:57.5  7:44/M    11
   67  (> 5)    321  Madison Hetico        Melbourne                               24:02.4  7:45/M    10
   68  (> 5)    279  Kacey Fitzpatrick     Jensen Beach                            24:15.8  7:49/M      
   69  (> 5)    378  Jessie Draper         Palm Bay                                24:33.3  7:55/M      
   70  (> 5)    292  Allyson Fraser        Martin County                           24:42.4  7:58/M    10
   71     53    348  Ranette Ciede         Miami Central                           24:46.9  7:59/M      
   72  (< 5)    266  Isabelle Sutnick      Goleman                                 24:47.6  8:00/M      
   73  (> 5)    223  Keeley Burgess        Cardinal Gibbons                        24:52.1  8:01/M      
   74     54    311  Marie Saenz           Mater Academy (Hialeah Gardens          24:53.9  8:02/M    9 
   75     55    255  Yasmin Crispin        Fort Lauderdale                         24:58.8  8:03/M      
   76     56    259  Bianca Idas           Fort Lauderdale                         25:03.2  8:05/M      
   77  (> 5)    282  Audrey Robertson      Jensen Beach                            25:12.5  8:08/M      
   78     57    310  Lanie Meranda         Mater Academy (Hialeah Gardens          25:14.2  8:08/M      
   79  (> 5)    337  Margaret Mueth        Merritt Island                          25:23.7  8:11/M      
   80  (> 5)    381  Fanni Korcsog         Palm Bay                                25:24.3  8:12/M      
   81  (< 5)    264  Melany Freiria        Goleman                                 25:28.9  8:13/M      
   82  (> 5)    306  Daniella Afrillo      Mater Academy (Hialeah Gardens          25:32.8  8:14/M      
   83     58    257  Isabella El Sheikh    Fort Lauderdale                         25:37.1  8:16/M      
   84  (> 5)    309  Nicole Marrero        Mater Academy (Hialeah Gardens          25:39.4  8:16/M      
   85  (> 5)    261  Carla Montano         Fort Lauderdale                         27:03.9  8:44/M      
   86     59    350  Tyler Holsey          Miami Central                           27:36.3  8:54/M      
   87  (> 5)    294  Katharine Stumpf      Martin County                           28:28.3  9:11/M    11
   88     60    352  Alaycia Moise         Miami Central                           29:01.1  9:22/M