Halloween Half Marathon

Age Group Results

October 31, 2010


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com


Men: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Run

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Heather Gollnick Bradenton FL

445

40

7

1:32:17.7

7:03/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Linda Cassese Port Saint Lucie FL

81

48

16

1:34:32.4

7:13/M

 
Top

Female 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Vaughan Camp Tequesta FL

74

17

109

1:57:41.2

8:59/M

2

Kylie Lacusky Palm City FL

265

17

379

3:01:07.9

13:50/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kaitlin Sherin Maybrook NY

103

24

35

1:46:18.4

8:07/M

2

Stefani Mills Port St. Lucie FL

94

22

135

2:02:52.3

9:23/M

3

Casey Allen Port Saint Lucie FL

399

21

145

2:04:38.4

9:31/M

4

Jennifer Kim Port St Lucie FL

387

24

163

2:09:12.4

9:52/M

5

Lindsay Shaffer Port St. Lucie FL

345

24

216

2:19:22.6

10:38/M

6

Alexandra Garcia Port St. Lucie FL

198

23

246

2:26:03.6

11:09/M

7

Lindsey Ann Franco Gainesville FL

193

23

266

2:29:21.1

11:24/M

8

Nicole Siscaretti Port Saint Lucie FL

39

22

306

2:39:42.3

12:11/M

9

Amanda Lindgren Stuart FL

46

20

347

2:50:14.9

13:00/M

10

Jillian Petracco Jensen Bch FL

316

22

356

2:51:08.9

13:04/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lori Steger Palm City FL

3

29

26

1:42:53.1

7:51/M

2

Katrina Gonzalez Port St. Lucie FL

210

28

34

1:45:55.5

8:05/M

3

Shannon Veilleux Port St Lucie FL

43

28

49

1:49:28.3

8:21/M

4

Melissa Keefe Pompano Beach FL

40

27

83

1:54:38.1

8:45/M

5

Amy Hoel Fort Pierce FL

444

28

115

1:58:55.7

9:05/M

6

Ellise Taylor Stuart FL

438

27

120

1:59:36.1

9:08/M

7

Jennifer McMahon Jensen Bch FL

284

26

131

2:02:26.2

9:21/M

8

Tricia Lund Bloomington MN

458

26

164

2:09:16.2

9:52/M

9

Tarah Grauer Stuart FL

215

27

190

2:14:06.3

10:14/M

10

Sophia Van Etten Stuart FL

406

29

206

2:16:21.6

10:25/M

11

Melanie Baculima Port Saint Lucie FL

52

25

207

2:16:38.3

10:26/M

12

Trisha Green Palm City FL

216

27

214

2:18:06.5

10:33/M

13

Erin Cook Port St. Lucie FL

114

26

260

2:28:14.4

11:19/M

14

Andrea Vidovich Port St Lucie FL

106

28

268

2:29:24.0

11:24/M

15

Kristie Amole Stuart FL

127

28

282

2:32:47.3

11:40/M

16

Melissa Quigley Stuart FL

325

25

298

2:36:24.5

11:56/M

17

Maura Burgreen Stuart FL

461

28

310

2:40:03.7

12:13/M

18

Cassie Jaques Stuart FL

140

25

313

2:40:39.2

12:16/M

19

Christyna Turner Port St. Lucie FL

363

29

330

2:46:01.1

12:40/M

20

Stephanie Batusic Palm City FL

136

27

336

2:48:33.1

12:52/M

21

Apryl Steinhart Stuart FL

357

25

346

2:50:12.8

13:00/M

22

Misti Pandolfo Port St Lucie FL

21

29

373

2:58:49.0

13:39/M

23

Dorothy Costello Jensen Bch FL

155

28

384

3:05:54.9

14:11/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Valerie Nagle Stuart FL

298

32

21

1:38:37.3

7:32/M

2

Chenae Jackson Stuart FL

244

34

29

1:44:00.0

7:56/M

3

Charlotte Dolan Stuart FL

420

30

48

1:49:05.3

8:20/M

4

Erin Childre Stuart FL

465

33

72

1:53:43.4

8:41/M

5

Courtney Ryberg Stuart FL

76

30

74

1:53:52.4

8:42/M

6

Kelly Janes Stuart FL

243

33

93

1:55:25.0

8:49/M

7

Claire Vandergeeten Port St Lucie FL

398

30

94

1:55:52.0

8:51/M

8

Angelica Jones Jensen Beach FL

249

33

101

1:56:35.9

8:54/M

9

Katie Smith Vero Beach FL

115

33

104

1:56:52.1

8:55/M

10

Lauren Walby Port St Lucie FL

29

34

111

1:58:14.9

9:02/M

11

Sarah Goodwin Palm Beach Gardens FL

451

32

130

2:02:23.4

9:21/M

12

Misty Aydelotte Jensen Beach FL

133

34

152

2:07:38.7

9:45/M

13

Janel Cruz Port St Lucie FL

61

33

153

2:07:43.8

9:45/M

14

Julie Sapusek Fort Pierce FL

392

31

166

2:09:23.0

9:53/M

15

Jacquie Ulreich Stuart FL

476

34

167

2:09:24.0

9:53/M

16

Caroline Lawless Port Saint Lucie FL

134

33

169

2:09:29.6

9:53/M

17

Christine Desantis Stuart FL

168

31

176

2:11:18.5

10:01/M

18

Jamie Merritt Fort Pierce FL

45

34

183

2:12:35.5

10:07/M

19

Christy Mize Orlando FL

84

31

192

2:14:17.8

10:15/M

20

Denise Faherty Jensen Bch FL

186

32

198

2:15:13.7

10:19/M

21

Jaclyn Veldhuis Port St Lucie FL

99

32

200

2:15:45.5

10:22/M

22

Heather Kenney Stuart FL

254

34

201

2:15:53.7

10:22/M

23

Beth Eversole Palm Beach Gardens FL

183

34

202

2:16:00.7

10:23/M

24

Mary Galbicka Palm City FL

58

30

223

2:20:53.4

10:45/M

25

Holly Ridgway Stuart FL

330

32

224

2:21:02.0

10:46/M

26

Brenda Bartkowiak Port Saint Lucie FL

78

32

227

2:21:13.7

10:47/M

27

Stefanie Chasse Hobe Sound FL

151

32

230

2:21:43.9

10:49/M

28

Angie McCullough Jensen Beach FL

95

32

231

2:21:46.5

10:49/M

29

Julie Cromer Palm City FL

159

34

237

2:23:01.7

10:55/M

30

Rebecca Johnson Palm City FL

247

33

252

2:27:26.5

11:15/M

31

Tami Gallagher Stuart FL

197

31

259

2:28:11.8

11:19/M

32

Kristy Reed Palm City FL

328

33

262

2:28:27.1

11:20/M

33

Cristina Audette Port St. Lucie FL

130

34

267

2:29:21.9

11:24/M

34

Dorian Newbern Fort Pierce FL

301

33

270

2:29:25.0

11:24/M

35

Trisha Elliott Jensen Bch FL

180

34

283

2:32:49.1

11:40/M

36

Sarah Tollett Hobe Sound FL

362

33

300

2:37:47.5

12:03/M

37

Amy Henrichs Stuart FL

222

32

301

2:37:55.5

12:03/M

38

Kelly Grunza Palm Bch Gardens FL

218

31

332

2:46:24.7

12:42/M

39

Melissa Raphael Port St. Lucie FL

327

34

335

2:47:43.8

12:48/M

40

Karen Vitale Port St. Lucie FL

366

34

374

2:59:24.9

13:42/M

41

Julie Smith Jensen Bch FL

348

33

375

2:59:28.7

13:42/M

42

Anna Snyder Palm City FL

349

31

378

3:01:02.9

13:49/M

43

Steph Huffman Jensen Bch FL

235

33

385

3:06:02.5

14:12/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Pamela Oser Groveland FL

304

38

27

1:43:05.7

7:52/M

2

Michelle Heath Stuart FL

464

35

30

1:44:34.6

7:59/M

3

Megan Harlan Jensen Beach FL

19

36

51

1:49:43.4

8:23/M

4

Helen Martin Stuart FL

23

39

55

1:50:02.6

8:24/M

5

Tatiana Barcik Stuart FL

453

37

57

1:50:14.4

8:25/M

6

Emily Edwards Jupiter FL

64

35

68

1:52:24.1

8:35/M

7

Karina Dulin Jupiter FL

98

36

69

1:52:47.3

8:37/M

8

Melissa Starr Jensen Beach FL

27

36

81

1:54:28.7

8:44/M

9

Gina Coulter Port St. Lucie FL

157

37

84

1:54:39.7

8:45/M

10

Tanya Gabbett Jensen Beach FL

195

37

87

1:55:02.3

8:47/M

11

Lori Mooney Jensen Beach FL

293

38

99

1:56:13.8

8:52/M

12

Heather Anderson Hobe Sound FL

90

36

113

1:58:26.9

9:02/M

13

Amy Branden Stuart FL

141

36

121

1:59:47.5

9:09/M

14

Dawn Godwin Stuart FL

397

37

128

2:02:08.0

9:19/M

15

Christina Wood Jensen Beach FL

380

35

134

2:02:38.9

9:22/M

16

Laura Glover Jensen Bch FL

208

39

137

2:03:04.6

9:24/M

17

Gretchen Gaebel Rd FL

50

36

146

2:04:49.7

9:32/M

18

Diane Sweet Chepachet FL

117

39

156

2:08:02.2

9:46/M

19

Giovanna Rivera Port Saint Lucie FL

14

35

172

2:10:25.3

9:57/M

20

Sarah Kasher Palm Beach Gardens FL

252

35

175

2:11:04.1

10:00/M

21

Peggy Radtke Port St. Lucie FL

450

38

179

2:11:41.2

10:03/M

22

Melissa McLeod Port St Lucie FL

97

37

180

2:12:19.9

10:06/M

23

Christine Rader Stuart FL

109

39

186

2:13:20.6

10:11/M

24

Jeannette Hill Okeechobee FL

226

37

187

2:13:29.5

10:11/M

25

Sonya Fronsoe Palm City FL

79

39

189

2:14:04.0

10:14/M

26

Mitzi Gilooly Port St. Lucie FL

206

37

195

2:14:59.5

10:18/M

27

Melissa Efron Port St Lucie FL

89

35

205

2:16:21.1

10:25/M

28

Tara Zweben Palm City FL

384

37

208

2:17:02.5

10:28/M

29

Yuko Wood Port St. Lucie FL

381

39

210

2:17:22.4

10:29/M

30

Jena Welliever Palm City FL

371

39

212

2:18:04.4

10:32/M

31

Christine Baldwin Stuart FL

22

36

218

2:19:50.2

10:40/M

32

Corinne Dictor Port St. Lucie FL

172

36

219

2:20:16.2

10:42/M

33

Shelley Walser Sewall's Point FL

367

37

225

2:21:03.0

10:46/M

34

Becky Giesing Jensen Bch FL

204

36

226

2:21:10.6

10:47/M

35

Jill Liddell Park City UT

24

36

234

2:22:17.0

10:52/M

36

Kathleen McGrane Port St. Lucie FL

283

35

235

2:22:17.9

10:52/M

37

Davina Jones Port St. Lucie FL

248

38

247

2:26:28.7

11:11/M

38

Susan Lear Port St. Lucie FL

459

38

250

2:27:10.3

11:14/M

39

Tricia Causby Port St. Lucie FL

71

36

264

2:28:50.2

11:22/M

40

Karla Aviles Port St. Lucie FL

132

37

279

2:31:42.1

11:35/M

41

Tara Rooney Tequesta FL

448

36

285

2:33:05.5

11:41/M

42

Michelle Alicea-Barrow Ft. Pierce FL

424

37

287

2:33:43.1

11:44/M

43

Misty Broderick Palm City FL

143

39

288

2:33:47.7

11:44/M

44

Allison Graham Palm City FL

213

39

289

2:33:47.9

11:44/M

45

Jenny Price Stuart FL

324

39

292

2:34:57.8

11:50/M

46

Dawn Potter Stuart FL

322

39

307

2:39:47.6

12:12/M

47

Teresa Schoemer Hobe Sound FL

343

39

312

2:40:30.3

12:15/M

48

Jodie Koerner Port St. Lucie FL

260

38

315

2:40:47.3

12:16/M

49

Sheila Hoadley Stuart FL

147

39

322

2:43:14.6

12:28/M

50

Michelle Howe Stuart FL

234

36

324

2:43:30.1

12:29/M

51

Alice Roseman Palm City FL

385

36

328

2:45:12.6

12:37/M

52

Meg Russell Jupiter FL

339

36

331

2:46:23.5

12:42/M

53

Shari Heisey Port St. Lucie FL

221

38

333

2:47:13.2

12:46/M

54

Kristen Premer Stuart FL

323

38

334

2:47:21.4

12:46/M

55

Elaine Lutz Port St Lucie FL

53

39

337

2:48:51.0

12:53/M

56

Marie Ratliff Stuart FL

454

37

339

2:49:27.5

12:56/M

57

Catherine Soldatich Stuart FL

350

39

340

2:49:29.0

12:56/M

58

Colette Kemerer Stuart FL

253

38

343

2:49:40.0

12:57/M

59

Christine Mazzetta Palm City FL

280

39

344

2:49:40.8

12:57/M

60

Maureen Kenyon Port St. Lucie FL

7

37

349

2:50:15.8

13:00/M

61

Catherine Devey Jupiter FL

67

39

354

2:50:40.4

13:02/M

62

Christina Gilliam Indiantown FL

205

35

372

2:58:39.1

13:38/M

63

Melissa Cortes Port St Lucie FL

92

37

383

3:05:51.5

14:11/M

64

Jennifer Dibernardo Port St. Lucie FL

170

37

386

3:09:26.7

14:28/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Debra Daley Palm City FL

2

42

18

1:35:45.3

7:19/M

2

Jane Eaker Palm City FL

432

42

50

1:49:31.3

8:22/M

3

Jennifer Shull Palm City FL

41

42

52

1:49:47.4

8:23/M

4

Jill Davis Palm City FL

68

41

56

1:50:02.7

8:24/M

5

Katherine Barski Tequesta FL

60

40

64

1:51:46.1

8:32/M

6

Lisa Miller Stuart FL

289

40

71

1:53:24.7

8:39/M

7

Kathy Brown Stuart FL

427

40

110

1:57:51.8

9:00/M

8

Amanda Gunter Jupiter FL

54

42

124

2:00:38.8

9:13/M

9

Ann Burke West Palm Beach FL

42

44

125

2:00:57.8

9:14/M

10

Cheryl Jacaruso Palm City FL

468

40

129

2:02:23.0

9:21/M

11

Robin Kudlinski Stuart FL

409

41

132

2:02:27.3

9:21/M

12

Kelly White Palm City FL

374

40

136

2:02:56.3

9:23/M

13

Renee Scott Jensen Bch FL

344

40

138

2:03:12.0

9:24/M

14

Jeanine Brooks Stuart FL

144

42

154

2:07:59.6

9:46/M

15

Darcee McAninley Palm City FL

457

41

158

2:08:16.3

9:47/M

16

Christine Murray Port St. Lucie FL

107

42

170

2:09:37.1

9:54/M

17

Deb Pizzimenti Port St. Lucie FL

321

40

178

2:11:34.5

10:03/M

18

Rankin Holloway Palm City FL

231

41

185

2:12:52.8

10:09/M

19

Amy Eversole Palm City FL

184

40

188

2:13:54.0

10:13/M

20

Jill Richardson Jensen Bch FL

329

41

229

2:21:40.6

10:49/M

21

Suzanne Fenton Stuart FL

466

43

236

2:22:26.6

10:52/M

22

Angela Foster Stuart FL

192

41

240

2:23:57.0

10:59/M

23

Chris Witmer West Palm Beach FL

105

41

245

2:25:54.7

11:08/M

24

Jennifer St. Aubin Palm City FL

352

41

248

2:26:35.2

11:11/M

25

Michele Millen Palm City FL

288

43

257

2:28:03.7

11:18/M

26

Christine Mulrooney Palm City FL

296

44

261

2:28:20.4

11:19/M

27

Kathryn Durno Sewall's Pt FL

179

44

263

2:28:29.9

11:20/M

28

Isabelle Briand Port Saint Lucie FL

415

41

273

2:30:26.4

11:29/M

29

Jessica Didonato Palm City FL

174

44

274

2:30:31.1

11:29/M

30

Margaret Erwig Port St. Lucie FL

402

44

275

2:30:51.9

11:31/M

31

Lesley Frear Stuart FL

194

44

284

2:33:03.8

11:41/M

32

Kelly Brown Margate FL

386

40

295

2:35:27.9

11:52/M

33

Angie McDonald Stuart FL

164

42

299

2:36:48.2

11:58/M

34

Carolyn Goodson Stuart FL

212

43

302

2:37:59.1

12:04/M

35

Genon Wicina Palm City FL

376

43

304

2:38:22.3

12:05/M

36

Doreen Harwood Stuart FL

220

42

308

2:39:48.0

12:12/M

37

Kerri Bustin Stuart FL

146

44

309

2:39:54.8

12:12/M

38

Cristina Lacusky Palm City FL

264

42

311

2:40:12.0

12:14/M

39

Lisa M. Miller Stuart FL

290

43

317

2:40:53.1

12:17/M

40

Joanne McMillion Hobe Sound FL

447

44

329

2:45:20.6

12:37/M

41

Dana Liter Stuart FL

273

40

342

2:49:31.1

12:56/M

42

Beth Herold Port St. Lucie FL

223

43

360

2:52:35.1

13:10/M

43

Alexis Gibson Palm City FL

202

43

363

2:53:53.9

13:16/M

44

Jeanna Romano Stuart FL

334

40

366

2:56:33.4

13:29/M

45

Laurie Greene Port St. Lucie FL

217

44

390

3:23:31.0

15:32/M

46

Cindy Palmer Ft. Pierce FL

309

44

391

3:23:57.0

15:34/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kathy Delowery Palm City FL

70

45

73

1:53:45.9

8:41/M

2

Toni Medvetz Loxahatchee FL

421

47

97

1:56:01.4

8:51/M

3

Kathy Wentworth Okeechobee FL

51

48

100

1:56:29.0

8:54/M

4

Catherine Rosloniec Stuart FL

411

46

112

1:58:16.5

9:02/M

5

Beth Berkholtz Stuart FL

110

47

116

1:58:58.7

9:05/M

6

Janet Napolitano Port St. Lucie FL

9

49

117

1:59:13.1

9:06/M

7

Karen Davis-King Stuart FL

165

47

139

2:03:19.1

9:25/M

8

Anna Quesada Palm City FL

435

47

142

2:03:49.3

9:27/M

9

Doris Daniel Palm City FL

460

47

159

2:08:29.2

9:48/M

10

Tracy Bresson Jensen Bch FL

142

47

165

2:09:21.7

9:52/M

11

Jill McDermott Vero Beach FL

69

48

173

2:10:28.3

9:58/M

12

Sue Glanville Jensen Beach FL

82

48

193

2:14:19.4

10:15/M

13

Jean Binns Port St. Lucie FL

139

48

203

2:16:10.6

10:24/M

14

Vanessa McClimans Palm Bay FL

413

49

209

2:17:13.9

10:28/M

15

Liz Abbott Jupiter FL

86

48

233

2:22:12.4

10:51/M

16

D. Athos Stuart FL

129

46

254

2:27:48.1

11:17/M

17

Dina Maddalene Port St. Lucie FL

113

45

255

2:27:48.9

11:17/M

18

Amy Albury Palm City FL

125

45

258

2:28:06.1

11:18/M

19

Terry Taynton Ft. Pierce FL

360

47

265

2:29:13.9

11:23/M

20

Landa Starling Jensen Bch FL

354

48

277

2:31:13.7

11:33/M

21

Susan Skaryd Jensen Beach FL

31

47

286

2:33:15.6

11:42/M

22

Beloria Hardcastle Stuart FL

467

49

290

2:34:38.4

11:48/M

23

Patty Phillips Hobe Sound FL

319

45

314

2:40:41.3

12:16/M

24

Lisa Martin Port St. Lucie FL

123

45

325

2:43:55.7

12:31/M

25

Gabriele Adrian Port St. Lucie FL

124

45

345

2:50:00.2

12:59/M

26

Sheryl Parker Port St. Lucie FL

311

46

350

2:50:15.9

13:00/M

27

Linda Isham Port St. Lucie FL

239

46

352

2:50:27.6

13:01/M

28

Cat Kaltenhauser Stuart FL

250

47

359

2:51:58.1

13:08/M

29

Lisa Clasen Stuart FL

152

45

362

2:53:50.3

13:16/M

30

Lisa Nyman Fort Pierce FL

34

49

367

2:57:08.4

13:31/M

31

Monica Magalhaes Palm City FL

148

46

382

3:04:38.0

14:06/M

32

Rhonda James Stuart FL

242

46

387

3:09:57.6

14:30/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kathy Roberts Jensen Beach FL

332

50

43

1:47:40.9

8:13/M

2

Beth Thorp Stuart FL

361

50

54

1:49:55.6

8:23/M

3

Gwynne Searcy Jupiter FL

36

52

62

1:51:09.6

8:29/M

4

Randy Garvey Tequesta FL

199

51

80

1:54:24.0

8:44/M

5

Karen Steger Palm City FL

355

54

96

1:55:59.5

8:51/M

6

Helen Shafer Vero Beach FL

119

54

102

1:56:42.5

8:55/M

7

Pamela Rucks Okeechobee FL

417

52

118

1:59:19.1

9:06/M

8

Sandy Melton Port St. Lucie FL

286

54

123

2:00:17.1

9:11/M

9

Joan Meadows Malabar FL

285

51

149

2:05:40.0

9:36/M

10

Dee Van Eerde Palm City FL

364

52

150

2:06:40.0

9:40/M

11

Deborah Weber Palm City FL

369

53

182

2:12:31.5

10:07/M

12

Cathy Cook Jensen Beach FL

154

50

191

2:14:14.8

10:15/M

13

Vicky Holly Port St. Lucie FL

232

50

272

2:30:03.1

11:27/M

14

Karen Callahan Port St. Lucie FL

389

52

278

2:31:25.5

11:34/M

15

Shelley Giallanzo Port St. Lucie FL

201

50

293

2:34:58.5

11:50/M

16

Marie Wilson Hobe Sound FL

378

52

316

2:40:50.2

12:17/M

17

Sherry Glancy Palm City FL

207

52

348

2:50:15.4

13:00/M

18

Cindy Ruess Jensen Beach FL

337

53

358

2:51:57.9

13:08/M

19

Joni Dumbleton Palm City FL

178

50

371

2:58:35.2

13:38/M

20

Vicki Hill Palm City FL

225

52

376

2:59:29.9

13:42/M

21

Sheryl Paul Palm City FL

313

52

392

3:24:08.0

15:35/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Conney Dahn Palm City FL

162

58

77

1:54:03.5

8:42/M

2

Eileen Youngblood Vero Beach FL

382

58

213

2:18:05.8

10:32/M

3

Becky Davis Delray Beach FL

66

55

222

2:20:49.8

10:45/M

4

Kit Robitaille Palm City FL

333

59

281

2:32:13.3

11:37/M

5

Susan Aarrass Port St. Lucie FL

452

55

303

2:38:15.3

12:05/M

6

Kerry Jellum Jensen Beach FL

245

56

368

2:57:13.1

13:32/M

7

Lynda Lynn Port St. Lucie FL

277

56

369

2:57:35.1

13:33/M

8

Denise Karadin Palm City FL

251

57

377

3:00:26.6

13:46/M

9

Josie Gibson Palm City FL

15

59

380

3:04:05.3

14:03/M

10

Leslie Highstreet Hobe Sound FL

224

55

389

3:10:14.0

14:31/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Susie Simms Boca Raton FL

121

61

75

1:53:55.8

8:42/M

2

Wanda Gozdz Ft Pierce FL

102

61

242

2:24:54.2

11:04/M

3

Paula Hundt Palm City FL

236

60

353

2:50:27.9

13:01/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Phyllis Warner Groveland FL

368

65

321

2:43:05.5

12:27/M

2

Sally Vening North Palm Beach FL

419

67

361

2:53:34.3

13:15/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jon Williams Miami FL

1

41

1

1:22:04.4

6:16/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bradford Lombardi Jensen Beach FL

410

41

3

1:28:16.1

6:44/M

 
Top

Male 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jacob Prickett Hobe Sound FL

473

16

58

1:50:24.0

8:26/M

2

Richard Lainez Port St. Lucie FL

266

16

59

1:50:34.4

8:26/M

3

Michael Rhys Tequesta FL

62

16

88

1:55:04.7

8:47/M

4

Tyler Perkins Port St Lucie FL

440

19

108

1:57:24.5

8:58/M

5

Kurt Schmalz Palm City FL

342

13

253

2:27:31.1

11:16/M

6

Richard Conrad Stuart FL

430

14

326

2:44:12.6

12:32/M

7

Jason Salcedo Stuart FL

341

15

338

2:49:23.8

12:56/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Jackson Port St. Lucie FL

407

23

161

2:08:42.9

9:49/M

2

Ryan Perkins Fort Pierce FL

472

22

393

4:01:53.2

18:28/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brian Kimberlin Port St Lucie FL

16

27

33

1:45:43.5

8:04/M

2

Dylan Caulfield Stuart FL

149

29

70

1:53:03.3

8:38/M

3

John Wellborn Fort Pierce FL

388

28

82

1:54:35.8

8:45/M

4

Vinnie Petracco Jensen Beach FL

317

25

119

1:59:23.2

9:07/M

5

Erik Menegay Port St. Lucie FL

91

29

160

2:08:41.6

9:49/M

6

Scott Dessingue Port St. Lucie FL

169

28

174

2:11:02.4

10:00/M

7

Lawrence Dahn Palm City FL

163

25

177

2:11:27.8

10:02/M

8

Jesse Larsen Port St. Lucie FL

270

25

204

2:16:16.9

10:24/M

9

Sean Lavelle Stuart FL

469

29

249

2:27:06.6

11:14/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Buonopane Port Saint Lucie FL

112

30

23

1:39:13.6

7:34/M

2

Joshua Harris Stuart FL

433

30

53

1:49:50.2

8:23/M

3

Luis Noguera Port St. Lucie FL

302

31

78

1:54:21.5

8:44/M

4

Brent Abbott Stuart FL

396

33

85

1:54:52.3

8:46/M

5

James Hahn Port St. Lucie FL

63

34

127

2:01:50.4

9:18/M

6

Jeff Westcott Port St. Lucie FL

372

30

140

2:03:27.3

9:25/M

7

Jose Collazos Port St. Lucie FL

153

31

155

2:07:59.7

9:46/M

8

Michael Dictor Port St. Lucie FL

173

32

171

2:10:02.4

9:56/M

9

Rick Gallagher Stuart FL

196

31

196

2:15:02.4

10:18/M

10

Brian Mize Orlando FL

83

31

228

2:21:15.8

10:47/M

11

Jimmy Hansen Port Saint Lucie FL

93

32

269

2:29:24.6

11:24/M

12

Jake Sirmans Stuart FL

346

30

318

2:41:44.6

12:21/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sean O'Flaherty Stuart FL

446

35

2

1:22:59.7

6:20/M

2

Bryan Garner Palm City FL

403

39

5

1:30:40.9

6:55/M

3

Alan Cooper Port Saint Lucie FL

48

36

22

1:38:50.0

7:33/M

4

Jason Baldwin Stuart FL

425

35

24

1:42:04.8

7:47/M

5

Gene Zweben Palm City FL

383

39

28

1:43:27.6

7:54/M

6

Paul Oser Groveland FL

305

36

31

1:45:19.0

8:02/M

7

Julian Harlan Jensen Beach FL

20

38

39

1:46:45.9

8:09/M

8

Chad Garland Palm City FL

33

39

42

1:47:39.1

8:13/M

9

Paul Needham Palm City FL

300

37

44

1:47:45.7

8:14/M

10

Jonathan Shouse Port St. Lucie FL

423

36

46

1:48:52.5

8:19/M

11

Adam Young Stuart FL

30

35

76

1:53:57.1

8:42/M

12

James McCullough Jensen Beach FL

116

37

89

1:55:06.7

8:47/M

13

Gil Lima Port St Lucie FL

394

37

98

1:56:11.9

8:52/M

14

Wade Smith Port Saint Lucie FL

122

37

107

1:56:57.3

8:56/M

15

Brandon Gardner Riviera Beach FL

443

37

141

2:03:33.9

9:26/M

16

Jim Kenney Stuart FL

255

38

147

2:05:04.9

9:33/M

17

Philip Cromer Palm City FL

44

38

238

2:23:02.1

10:55/M

18

Douglas Branim Port St Lucie FL

85

38

239

2:23:05.0

10:55/M

19

Tim Wilson Port St. Lucie FL

379

37

251

2:27:11.0

11:14/M

20

Brandon Allard Palm City FL

126

36

276

2:30:58.0

11:31/M

21

Harry Hoffman IV Stuart FL

49

37

291

2:34:47.2

11:49/M

22

Jason Barbieri Stuart FL

426

39

296

2:35:43.3

11:53/M

23

Joe Kukuvka Palm City FL

263

39

319

2:41:45.0

12:21/M

24

Richard A. Conrad Stuart FL

431

39

327

2:44:26.7

12:33/M

25

George Szakacs Stuart FL

475

37

351

2:50:17.7

13:00/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Will Glover Stuart FL

404

40

4

1:28:45.8

6:46/M

2

Gopal Rajagopalan Port St. Lucie FL

326

44

10

1:33:08.6

7:07/M

3

Scott Sturtz North Palm Beach FL

358

44

17

1:35:17.9

7:16/M

4

Stephen McIntyre Palm City FL

470

41

20

1:37:30.4

7:27/M

5

Jose Medina Port St. Lucie FL

463

41

38

1:46:35.8

8:08/M

6

Robert Reskin Palm City FL

38

41

66

1:52:01.6

8:33/M

7

Bryan Graham Palm City FL

214

40

86

1:54:57.1

8:46/M

8

Tony Roy Jensen Beach FL

13

40

106

1:56:54.7

8:55/M

9

Thomas Muro Jupiter FL

297

43

144

2:04:10.5

9:29/M

10

Greg Rogers Stuart FL

412

40

148

2:05:24.8

9:34/M

11

Brian Gibson Palm City FL

203

40

151

2:06:58.9

9:42/M

12

Lee Pagan Jupiter FL

308

40

162

2:09:04.4

9:51/M

13

Neal Murray, Jr. Port St. Lucie FL

108

44

168

2:09:26.2

9:53/M

14

Jeff Ralicki Stuart FL

449

42

181

2:12:22.4

10:06/M

15

John Romano Stuart FL

335

40

199

2:15:14.4

10:19/M

16

Andrew Spencer Palm City FL

351

44

215

2:18:33.3

10:35/M

17

Russell Aaronson Margate FL

400

41

294

2:35:27.8

11:52/M

18

John Welliever Palm City FL

477

40

320

2:41:45.4

12:21/M

19

John Rica Sewalls Point FL

442

43

355

2:51:01.0

13:03/M

20

Larry Pittman Jensen Beach FL

320

43

365

2:56:17.4

13:27/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bill Salcedo Stuart FL

340

45

6

1:31:34.9

6:59/M

2

Thomas Matese Jupiter FL

111

48

8

1:32:29.9

7:04/M

3

Steve Harden Fort Pierce FL

219

47

9

1:32:43.4

7:05/M

4

Dale Ruby Palm City FL

474

48

12

1:33:47.3

7:10/M

5

Hector Garza Port St. Lucie FL

200

48

14

1:34:05.3

7:11/M

6

Rex Noble Palm City FL

10

49

15

1:34:15.1

7:12/M

7

Stuart McSorley Jensen Beach FL

100

45

19

1:37:20.4

7:26/M

8

Dan Brake Hobe Sound FL

401

46

25

1:42:46.1

7:51/M

9

Peter Erwig Port St. Lucie FL

182

49

32

1:45:41.7

8:04/M

10

David Black Fort Pierce FL

87

46

47

1:48:54.5

8:19/M

11

John Houri Palm City FL

233

46

60

1:50:42.1

8:27/M

12

Craig Meyers Fort Pierce FL

393

47

61

1:50:57.5

8:28/M

13

Dan King Stuart FL

259

48

67

1:52:10.0

8:34/M

14

Leo Repetti Palm City FL

436

48

90

1:55:09.8

8:47/M

15

Jaime Bruno Lake Worth FL

167

46

122

1:59:48.6

9:09/M

16

Diego Jarrin Jensen Beach FL

408

45

133

2:02:35.9

9:21/M

17

David Bates Palm City FL

455

47

143

2:04:09.5

9:29/M

18

Monty Turgeson Port St. Lucie FL

88

48

157

2:08:04.3

9:47/M

19

Frank Fender Sewall's Point FL

188

47

184

2:12:42.3

10:08/M

20

Christopher Medvetz Loxahatchee FL

422

47

194

2:14:55.3

10:18/M

21

Holger Stotz Delray Beach FL

55

49

221

2:20:48.3

10:45/M

22

R. Edgar Perkins Port St Lucie FL

439

47

232

2:22:04.8

10:51/M

23

Mark White Palm City FL

375

47

243

2:25:00.0

11:04/M

24

Scott Cash Hermosa Beach FL

428

47

244

2:25:09.6

11:05/M

25

Mark D'Elia Stuart FL

416

48

256

2:27:58.6

11:18/M

26

Joe Didonato Palm City FL

175

48

341

2:49:30.7

12:56/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Perry Feyk West Palm Beach FL

5

54

11

1:33:27.3

7:08/M

2

Fred Pollak Stuart FL

26

51

37

1:46:31.7

8:08/M

3

Gary Bartlett Vero Beach FL

418

52

41

1:47:32.3

8:13/M

4

Scott Feldman Stuart FL

187

54

65

1:51:49.2

8:32/M

5

Stephen Adams Cape Coral FL

135

52

91

1:55:17.5

8:48/M

6

Stuart Shafer Vero Beach FL

118

50

103

1:56:44.5

8:55/M

7

Frank Hoover Vero Beach FL

405

51

105

1:56:52.3

8:55/M

8

Terence Weber Palm City FL

370

54

211

2:17:33.9

10:30/M

9

Tim McCord Indiantown FL

281

52

217

2:19:48.8

10:40/M

10

Mike Burleigh Jensen Beach FL

145

54

220

2:20:17.7

10:43/M

11

Ernie Ojito Port St. Lucie FL

303

51

305

2:38:27.7

12:06/M

12

Pete Ruess Jensen Beach FL

338

50

323

2:43:16.6

12:28/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Steve Day Stuart FL

166

59

13

1:34:05.2

7:11/M

2

Darrell Fiske Palm City FL

191

55

40

1:47:07.3

8:11/M

3

Michael Riordan Fort Pierce FL

331

59

45

1:48:45.3

8:18/M

4

William Hudgins Palm City FL

75

57

79

1:54:23.2

8:44/M

5

David Moore Stuart FL

294

56

92

1:55:18.0

8:48/M

6

Karol Poderski Palm City FL

471

59

197

2:15:11.3

10:19/M

7

Ken Parker Port St. Lucie FL

310

56

280

2:31:43.7

11:35/M

8

Wayne Isham Port St. Lucie FL

240

59

357

2:51:50.6

13:07/M

9

Chris Mavroides Okeechobee FL

462

56

370

2:57:48.3

13:34/M

10

David Engel Stuart FL

181

57

388

3:09:58.0

14:30/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rj Simms Boca Raton FL

120

60

36

1:46:21.9

8:07/M

2

James Schworob Pb Gardens FL

56

61

126

2:01:35.8

9:17/M

3

James Arthur Miami FL

128

61

297

2:36:06.1

11:55/M

4

Jim Hill Stuart FL

227

63

364

2:55:31.6

13:24/M

5

Daniel McGrane Port Saint Lucie FL

25

63

381

3:04:06.6

14:03/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Fischer Jupiter FL

190

66

63

1:51:16.5

8:30/M

2

Wayne Boynton Loxahatchee FL

65

65

114

1:58:54.0

9:05/M

3

Giles Williams Palm Beach Gardens FL

377

66

241

2:24:48.2

11:03/M

4

Jerry Kosloski Hobe Sound FL

261

65

271

2:29:33.4

11:25/M

 
Top

Male 70 to 74

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Donald Hoffman Stuart FL

229

71

95

1:55:57.8

8:51/M

 

Early Start

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amanda Bittenbender Stuart FL

637

24

10

3:09:47.6

14:29/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Yanah Fischer Jupiter FL

636

28

6

3:01:39.7

13:52/M

2

Sarah Bakkelund Jensen Bch FL

607

27

9

3:09:47.6

14:29/M

3

Melissa Stewart Port St. Lucie FL

604

28

16

3:14:42.3

14:52/M

4

Sarah Odle Melbourne FL

605

25

17

3:14:42.8

14:52/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lani Bartsch Ft. Pierce FL

608

31

29

3:44:46.6

17:09/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tara Cobb Stuart FL

641

35

1

2:42:01.4

12:22/M

2

Karen Latham Jensen Beach FL

642

36

2

2:42:01.4

12:22/M

3

Amy Vaughn Port St. Lucie FL

600

36

5

2:58:57.7

13:40/M

4

Charlene Perrone Stuart FL

627

39

12

3:12:34.6

14:42/M

5

Alice Marie Lunt Port St. Lucie FL

625

38

21

3:22:00.6

15:25/M

6

Christina Lopez Port St. Lucie FL

624

35

27

3:38:43.9

16:42/M

7

Susan Reynolds Port St. Lucie FL

603

39

30

3:44:48.5

17:10/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dawn Dotson Stuart FL

614

43

13

3:12:36.6

14:42/M

2

Beverly Calderon Loxahatchee FL

611

43

25

3:29:27.5

15:59/M

3

Karen Goodner Port St. Lucie FL

617

41

31

4:01:24.0

18:26/M

4

Dolores Jensen Ft. Pierce FL

634

40

37

4:32:15.9

20:47/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Taubler Stuart FL

630

48

11

3:11:30.1

14:37/M

2

Teresa Lamonica Port St. Lucie FL

622

48

14

3:13:54.1

14:48/M

3

Kristine Meyers Fort Pierce FL

602

45

19

3:16:43.0

15:01/M

4

Stacy Iannacone Jensen Bch FL

619

45

22

3:23:45.2

15:33/M

5

Kelly Zuppke Lake Worth FL

601

47

24

3:27:40.9

15:51/M

6

Suzanne Richards Jensen Beach FL

632

46

28

3:44:03.2

17:06/M

7

Mary Ellen Vealey Palm City FL

631

47

32

4:01:24.4

18:26/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dawn Van Dyke Hobe Sound FL

643

50

3

2:46:04.2

12:41/M

2

Maggie Turmel Stuart FL

639

52

4

2:47:02.7

12:45/M

3

Nelda Bazil Port St. Lucie FL

609

53

15

3:14:11.1

14:49/M

4

Cheri Larese Stuart FL

635

53

33

4:08:07.5

18:56/M

5

Millie Peirson Stuart FL

626

51

36

4:32:14.5

20:47/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sherry Donley Stuart FL

640

56

23

3:25:59.6

15:43/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sally Kosloski Hobe Sound FL

621

64

34

4:31:29.3

20:43/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sonya Hurtado Jensen Beach FL

633

65

18

3:15:25.0

14:55/M

2

Dee Staley Jensen Bch FL

629

67

20

3:17:19.7

15:04/M

 
Top

Female 70 to 74

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Smith Palm City FL

628

71

26

3:36:16.5

16:31/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joe Dicristina Boca Raton FL

613

51

7

3:05:01.6

14:07/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alan Mishlove Port St. Lucie FL

638

55

8

3:05:44.0

14:11/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Steven Glucksman Palm City FL

616

61

35

4:31:31.1

20:44/M