South Fork Fleet Feet Invitational Girls Varsity

Overall Finish List

September 25, 2010


Results By MCM Timing and Results LLC www.mcmtiming.com

Girls

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

76

Shelby Davidson Cocoa Beach

18:32.40

5:59/M

 

2

2

419

Emily Ahrens Vero Beach

18:54.10

6:06/M

 

3

3

273

Victoria Villarnovo Our Lady of Lourdes Academy

19:32.40

6:18/M

 

4

4

271

Alessandra Valdes Our Lady of Lourdes Academy

19:40.70

6:21/M

 

5

5

420

Grace Thomas Vero Beach

19:41.80

6:21/M

 

6

6

266

Courtney Filliben Our Lady of Lourdes Academy

20:14.10

6:32/M

 

7

7

269

Catherine Ventura Our Lady of Lourdes Academy

20:19.00

6:33/M

 

8

8

198

Kelly Hensley Lincoln Park Academy

20:21.40

6:34/M

 

9

9

354

Danielle Lusk Rockledge

20:27.20

6:36/M

 

10

10

75

Allison Penovich Cocoa Beach

20:35.00

6:38/M

 

11

11

197

Tia-Rose Raymond Lincoln Park Academy

20:38.50

6:39/M

 

12

12

421

Haley Olcott Vero Beach

20:40.90

6:40/M

 

13

13

81

Althea Hewitt Cocoa Beach

20:43.40

6:41/M

 

14

14

359

Alexis Broyles Rockledge

20:47.10

6:42/M

 

15

15

49

Ashley Reback Benjamin School

20:59.60

6:46/M

 

16

16

126

Samantha Travis Harmony

21:03.20

6:47/M

 

17

17

52

Emily Chapman Brevard HEAT

21:07.00

6:49/M

 

18

18

381

Laurie Scott South Fork

21:09.20

6:49/M

 

19

19

280

Cristina Figueras Our Lady of Lourdes Academy

21:10.20

6:50/M

 

20

20

422

Kayla Evens Vero Beach

21:10.30

6:50/M

 

21

21

214

Chantelle Brodie Martin County

21:14.00

6:51/M

 

22

22

53

Sarah Deibner Brevard HEAT

21:14.10

6:51/M

 

23

23

136

Lauren Ricchiuti Jensen Beach

21:21.00

6:53/M

 

24

24

77

Ashley Bunting Cocoa Beach

21:21.50

6:53/M

 

25

25

333

Christine Sullivan Pope John Paul II

21:21.90

6:53/M

 

26

26

45

Meredith Anderson Benjamin School

21:26.00

6:55/M

 

27

27

125

Brittany Connor Harmony

21:29.10

6:56/M

 

28

28

124

Chelsea Connor Harmony

21:34.20

6:57/M

 

29

29

374

Kelly Scott South Fork

21:39.20

6:59/M

 

30

30

375

Taylor Barnaby South Fork

21:47.20

7:02/M

 

31

31

90

Saylor Kelly Cocoa Beach

21:50.40

7:03/M

 

32

32

353

Michelle Hoffman Rockledge

21:50.80

7:03/M

 

33

33

270

Nicole Carter Our Lady of Lourdes Academy

21:57.70

7:05/M

 

34

34

139

Mandi Alker Jensen Beach

22:00.90

7:06/M

 

35

35

268

Molly Price Our Lady of Lourdes Academy

22:03.20

7:07/M

 

36

36

201

Janeen Smith Lincoln Park Academy

22:03.50

7:07/M

 

37

37

71

Kayla Greeson Cocoa Beach

22:03.70

7:07/M

 

38

38

138

Mallory Gillespie Jensen Beach

22:04.00

7:07/M

 

39

39

355

Amanda Sebetka Rockledge

22:06.00

7:08/M

 

40

40

131

Kylie Koral Harmony

22:09.00

7:09/M

 

41

41

331

Clare Brinkman Pope John Paul II

22:21.10

7:13/M

 

42

42

257

Tabatha Henry Okeechobee

22:24.80

7:14/M

 

43

43

380

Marissa Martinez South Fork

22:43.60

7:20/M

 

44

44

336

Katie Roussin Pope John Paul II

22:50.30

7:22/M

 

45

45

398

Rachel Dumas The Pine School

22:52.40

7:23/M

 

46

46

146

Nicole Shaw Jensen Beach

22:53.70

7:23/M

 

47

47

386

Courtney Hughes South Fork

23:06.60

7:27/M

 

48

48

230

Alexandra Sclafani Martin County

23:08.70

7:28/M

 

49

49

378

Vanessa Harrison South Fork

23:08.80

7:28/M

 

50

50

149

Morgan Bowman Jensen Beach

23:12.10

7:29/M

 

51

51

299

Jessi Lopes Palm Beach Gardens

23:14.10

7:30/M

 

52

52

288

Kelsey Nilson Palm Beach Gardens

23:15.60

7:30/M

 

53

53

411

Brittany Svenson Treasure Coast

23:18.50

7:31/M

 

54

54

216

Caitlyn Innis Martin County

23:21.10

7:32/M

 

55

55

203

Holly Smith Lincoln Park Academy

23:25.40

7:33/M

 

56

56

162

Nina Halty Jupiter

23:30.10

7:35/M

 

57

57

48

Rachel Harris Benjamin School

23:33.10

7:36/M

 

58

58

423

Anna Ahrens Vero Beach

23:34.80

7:36/M

 

59

59

387

Lauretta Harper South Fork

23:40.90

7:38/M

 

60

(< 5)

439

Victoria Hoppe Westminster Christian

23:48.30

7:41/M

 

61

60

334

Danielle Sullivan Pope John Paul II

23:52.70

7:42/M

 

62

61

291

Brianna Holm Palm Beach Gardens

23:53.00

7:42/M

 

63

62

425

Lauren Hendrix Vero Beach

24:00.00

7:45/M

 

64

63

46

Katie Schepps Benjamin School

24:02.10

7:45/M

 

65

64

332

Alex Reyes Pope John Paul II

24:02.20

7:45/M

 

66

65

47

Jen Nestler Benjamin School

24:02.30

7:45/M

 

67

66

54

Holly Wooley Brevard HEAT

24:08.00

7:47/M

 

68

67

241

Schyler Lavin Martin County

24:14.70

7:49/M

 

69

68

335

Meghan Gildea Pope John Paul II

24:16.20

7:50/M

 

70

69

165

Shelby McCartney Jupiter

24:17.60

7:50/M

 

71

70

180

Melissa Westmorland Jupiter

24:22.00

7:52/M

 

72

71

107

Emma Grimes Covenant Christian

24:26.10

7:53/M

 

73

72

424

Zoey Neudeck Vero Beach

24:26.20

7:53/M

 

74

73

185

Shannon Fletcher Jupiter

24:27.30

7:53/M

 

75

74

289

Kaitlin Gaudreau Palm Beach Gardens

24:27.40

7:53/M

 

76

75

141

Kacey Fitzpatrick Jensen Beach

24:28.60

7:54/M

 

77

(< 5)

157

Olivia Donnally Jupiter Christian

24:30.80

7:54/M

 

78

76

310

Sofiya Andreyeva Palm Beach Gardens

24:31.40

7:55/M

 

79

77

202

Marissa Kiernan Lincoln Park Academy

24:39.00

7:57/M

 

80

78

229

Madison Provines Martin County

24:44.20

7:59/M

 

81

(< 5)

193

Summer Lazzell Liberty

24:48.30

8:00/M

 

82

79

163

Emily Borland Jupiter

24:52.70

8:01/M

 

83

(< 5)

194

Khrista Gonzalez Liberty

24:54.00

8:02/M

 

84

(< 5)

195

Gabby Garcia Liberty

24:55.40

8:02/M

 

85

80

407

Jordan Bohl Treasure Coast

24:59.20

8:04/M

 

86

81

168

Lauren Geck Jupiter

24:59.60

8:04/M

 

87

82

50

Ana Garcia Benjamin School

25:03.20

8:05/M

 

88

83

366

Kaitlin Lostroscio Rockledge

25:04.60

8:05/M

 

89

84

290

Yasmin Dweik Palm Beach Gardens

25:05.80

8:05/M

 

90

85

174

Catherine Frampton Jupiter

25:16.90

8:09/M

 

91

86

217

Danielle Steinberg Martin County

25:17.20

8:09/M

 

92

87

148

Alanah Drennan Jensen Beach

25:20.70

8:10/M

 

93

88

51

Nataly Lambert Benjamin School

25:21.80

8:11/M

 

94

89

287

Nicole Gregory Palm Beach Gardens

25:26.40

8:12/M

 

95

90

231

Kelly Capen Martin County

25:38.70

8:16/M

 

96

91

340

Courtney Laperna Port St Lucie Centennial

25:39.40

8:16/M

 

97

92

251

Abril Maldanado Okeechobee

25:40.50

8:17/M

 

98

93

255

Carissa Licata Okeechobee

25:40.70

8:17/M

 

99

94

404

Lizet Corrales-Martinez Treasure Coast

25:40.80

8:17/M

 

100

95

397

Vaughan Camp The Pine School

25:42.60

8:17/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

96

200

Hanna Boundy Lincoln Park Academy

25:55.20

8:22/M

 

102

97

412

Elizabeth Cooper Treasure Coast

26:19.30

8:29/M

 

103

98

402

Avery Camp The Pine School

26:19.90

8:29/M

 

104

99

115

Tanya Wright Fort Pierce Central

26:25.90

8:31/M

 

105

100

63

Heather Martin Cardinal Newman

26:30.50

8:33/M

 

106

101

356

Maria Ngo Rockledge

26:36.40

8:35/M

 

107

102

64

Carly McNiece Cardinal Newman

26:37.70

8:35/M

 

108

103

249

Maria Baltazar Okeechobee

26:42.10

8:37/M

 

109

104

264

Crystal Garcia Okeechobee

26:42.50

8:37/M

 

110

105

410

Marissa Forrester Treasure Coast

27:09.90

8:45/M

 

111

106

362

Delaney Hickey Rockledge

27:10.80

8:46/M

 

112

107

58

Ali Swank Cardinal Newman

27:16.30

8:48/M

 

113

108

55

Amy Deibner Brevard HEAT

27:26.70

8:51/M

 

114

109

129

Liane Montalvo Harmony

27:45.30

8:57/M

 

115

(< 5)

196

Amanda Gaffney Liberty

27:56.10

9:01/M

 

116

110

57

Emily Patterson Brevard HEAT

28:03.10

9:03/M

 

117

111

65

Genelle Moreno Cardinal Newman

28:05.70

9:04/M

 

118

112

408

Genevieve Tuning Treasure Coast

28:06.30

9:04/M

 

119

113

67

Pamela Bianda Cardinal Newman

28:07.60

9:04/M

 

120

114

406

Allison Roberts Treasure Coast

28:24.50

9:10/M

 

121

115

132

Taylor Rivenbark Harmony

28:25.10

9:10/M

 

122

116

116

Tiayona Hilliard Fort Pierce Central

28:38.20

9:14/M

 

123

117

108

Mandy Dixon Covenant Christian

28:45.20

9:16/M

 

124

(< 5)

160

Julia Bell Jupiter Christian

28:48.90

9:17/M

 

125

118

128

Hannah Gilbert Harmony

29:27.80

9:30/M

 

126

119

113

Victoria Thurman Covenant Christian

29:33.80

9:32/M

 

127

120

252

Kayla Nelson Okeechobee

29:35.50

9:33/M

 

128

121

339

Tara Astoske Port St Lucie Centennial

30:03.30

9:42/M

 

129

122

117

Kaitlyn Neeley Fort Pierce Central

30:13.50

9:45/M

 

130

123

341

Tori Ferri Port St Lucie Centennial

30:52.70

9:57/M

 

131

(< 5)

161

Giovanna Wedul Jupiter Christian

30:53.20

9:58/M

 

132

124

62

Kelly Higgins Cardinal Newman

31:02.30

10:01/M

 

133

125

400

Shannon Kane The Pine School

31:04.90

10:01/M

 

134

126

109

Aailyah Edner Covenant Christian

31:11.20

10:04/M

 

135

(< 5)

159

Rebecca Barbaree Jupiter Christian

31:11.30

10:04/M

 

136

127

121

Jessica Gill Fort Pierce Central

31:47.70

10:15/M

 

137

128

56

Julia Wooley Brevard HEAT

31:56.70

10:18/M

 

138

(< 5)

347

Samantha Taglieri Port St Lucie

32:31.50

10:29/M

 

139

129

112

Angel Williams Covenant Christian

32:47.30

10:35/M

 

140

130

401

Catherine Cain The Pine School

32:59.60

10:38/M

 

141

(< 5)

348

Kaitlyn Lanigan Port St Lucie

33:19.90

10:45/M

 

142

131

122

Lourdes MacIas Fort Pierce Central

33:57.10

10:57/M

 

143

132

111

Georgia Grimes Covenant Christian

35:26.30

11:26/M

 

144

133

343

Kayla Peterson Port St Lucie Centennial

35:35.70

11:29/M

 

145

134

342

Kelly Kaylor Port St Lucie Centennial

36:04.60

11:38/M

 

146

(< 5)

350

Bibi Victoria Port St Lucie

36:07.90

11:39/M

 

147

135

119

Brejhyla Noble Fort Pierce Central

37:30.50

12:06/M

 

148

136

123

Itze Cabral Fort Pierce Central

37:59.00

12:15/M